A ruscus könnyű termesztése nyílt terepen és beltéri körülmények között
Egy elágazó örökzöld növény kevés embert hagyhat közömbösen. Az egzotikus beltéri kultúra kedvelői azt javasolják, hogy a Ruscus -t ne csak a nyílt terepen, hanem beltéri körülmények között is ültessék. A Ruscus termesztése nem igényel sok erőfeszítést és tudást..
Átlagosan egy elágazó cserje magassága 70 cm, a növény a felszíni rizómával táplálkozik. Az elágazó hajtásokat sötétzöld kéreg borítja. Kis tű alakú zöld levelek vannak. A növény erős gyökérrendszert fejleszthet a föld alatt. A hajtások fehér virágokat képeznek. Húsos, élénkpiros, legfeljebb 2 cm átmérőjű bogyók jelennek meg belőlük.A gyümölcsökben több mag van. A természetes környezetben történő beporzás rovarok rovására történik. Otthon ez úgy lehetséges, hogy virágport szállítanak egy porzó virágú növényből..
Gyakorlati használat
A Ruxus egy olyan növény, amely kevés népszerűségnek örvend a virágtermesztők körében. Ritkán látni őt valaki házában. De hiába, hiszen a hentes nemcsak díszítheti a belső teret, hanem gyakorlati előnyöket is hozhat. Vannak, akik inkább növényt ültetnek a helyszínre, míg mások szerény ruszkuszt termesztenek otthon szobanövényként.
Sok évszázaddal ezelőtt az emberek lágyszárú évelő növényeket használtak kertek és terek díszítésére. Egy alacsony növény harmonikusan illeszkedik a határok és a sövények kialakításához. A dekoráció az év bármely szakában relevánsnak tűnik. A növény vékony hajtásai, amelyek vörös bogyós tűkre emlékeztetnek, alkalmasak karácsonyi kabalája szerepére. A vágott ágakat bogyókkal szeretik a virágüzletek, hogy érdekes csokrokat hozzanak létre. A virág alkalmas nyilvános helyek, például kávézók vagy éttermek parkosítására.
A skarlátvörös bogyókat szóró ruszkuszleveleket használják az orvostudományban. A növény küzd a fejfájással és enyhíti a görcsöket. A virág normalizálja a vérnyomást, csökkenti a puffadtságot és erősíti a szív- és érrendszert. Visszér és aranyér kezelésére használják.
A hentes a következő tulajdonságokkal rendelkezik:
- gyulladásgátló;
- értágítók;
- hashajtók;
- antimikrobiális;
- erősítése.
A bogyókat a kávé helyettesítőjeként használják.
Tiszta formájában a Ruscus gyümölcs alacsony tápértékű, mérgezőnek tekintik..
A ruszkusz fajtái otthoni termesztésre
A növény nem gyakori a bolygón. Leggyakrabban a ruszkuszt Afrikában, Európában és a Krímben termesztik..
A hentes többféle formában jelenik meg:
- A hentes seprűt megfelelő körülmények között megkülönbözteti termete. A bokor elérheti az 1 m magasságot. A hajtásokat zöld lombozat borítja, a végén tövisekkel. Az ilyen növény decemberben virágzik, lila árnyalatú virágokat bocsát ki. A virágzás helyén vörös bogyók jelennek meg.
- A hentes nyelve kicsi, akár 40 cm magas cserje.Ez a fajta veszélyeztetett növény ritka. A hentes ötvözi a biszexuális virágokat, amelyek önbeporzásúak. A virágzás tavasszal, főleg májusban következik be. A növény apró gyümölcsöket termel piros bogyók formájában..
- A mészáros seprű akár 50 cm hosszúra is megnő, az elágazó cserje élénkzöld levelekkel rendelkezik, a vége felé elkeskenyedő. A növény halványkék virágokkal virágzik. A vörös bogyó kialakulása után
- A hentes seprű kicsi – legfeljebb 40 cm. Zöld levelei tojásdadok. A virágzat áprilisban jelenik meg, majd apró piros bogyók képződnek.
- A hentes seprűnek a legnagyobb levelei vannak más fajokkal összehasonlítva. A cserje legfeljebb 50 cm -re nő. A virág aktív virágzása télen figyelhető meg; tavasszal a gyümölcsök piros bogyók formájában érnek. Ezt a növényt használják leggyakrabban az orvostudományban..
Növekvő ruscus otthon
A hentes növekedése és fejlődése tavasszal következik be. Általában Ruscus gondozása meglehetősen egyszerű, a legfontosabb az, hogy tartsa be a következő tippeket:
- Megvilágítás. A növény szereti az erős fényt, de közvetlen napfény nélkül. A virágot legjobb szórt fényben elhelyezni. A téli szezonban ajánlott speciális világítást használni.
- Hőmérsékleti feltételek. A hentest nyáron 18 fokig, télen pedig 14 fokig kell tartani.
- Páratartalom. A henteslevelek sok port gyűjtenek, ezért nedves ruhával törölje le őket. Feltétlenül permetezze a növényt desztillált vízzel csak a tenyészidőszak alatt. A forró nyáron fürdhet egy bokrot meleg víz alatt.
- Locsolás. Ruscus szereti a bőséges öntözést, de felesleges folyadék nélkül a serpenyőben. Az öntözések között a talajnak legalább 3 cm -re kell kiszáradnia.
- Felső öltözködés. Az aktív virágzás során havonta egyszer műtrágyát kell kijuttatni. Tavasszal vitamin- és ásványi műtrágyákat használnak.
Télen a virág nyugalmi állapotban van, ezért nem lehet etetni
Reprodukció
Hentes Kétlaki növény, és keresztporzás útján szaporodik. Ezért szükség van heteroszexuális cserjékre..
Ruscus könnyen szaporítható dugványokkal. Ehhez bármelyik adományozott csokorból származó gally alkalmas..
Tenyésztési szakaszok:
- Vágja le a dugványokat körülbelül 12 cm hosszúságban. A felső vágást végezze egyenesen, az alsó pedig ferdén.
- Tartsa a gallyakat a gyökérben néhány órán keresztül.
- Ültess gallyakat egy fazék talajba.
- Fedje le a dugványokat üvegedénybe, és tegye az edényt egy tálcába.
- Hetente párszor öntözzük.
A sikeres gyökeresedést fiatal hajtások jelzik a dugványok tövében. A csírázás után az edény eltávolítható, a növény megfelelő gondozásával..
Átruházás
A ruszkusz otthoni termesztése magában foglalja a felnőtt növény átültetését egy tágas edénybe. Az átültetést tavasszal hajtják végre. Ehhez nagyobb edényre lesz szükség..
Nem ajánlott mély edényt venni, mivel a hentesfa gyökerei szélességben nőnek.
A transzplantáció szakaszai:
- Óvatosan távolítsa el a növényeket a régi edényből.
- Alaposan tisztítsa meg a gyökereket a földi kómától.
- Vágja le a szárított gyökereket.
- Kezelje az új tartályt alkohollal vagy kálium -permanganáttal, majd öblítse le folyó vízben.
- Tegye a vízelvezetést egy új edénybe.
- Öntsön egy réteg termékeny talajt (gyep, levél) a lefolyóra.
- Helyezze a növényt az edény közepére, szórja meg földdel. A gyökérnyak 2 cm -nél nem mélyebb mélyítésére.
- Az eljárás végén bőségesen öntözze meg a növényt, pangás nélkül a serpenyőben.
Ha minden lépést helyesen követ, akkor hamarosan megfigyelheti az intenzív növekedés és az azt követő virágzás jeleit..
Kártevők
Annak ellenére, hogy a ruscus lombja baktericid tulajdonságokkal rendelkezik, a növényt kártevők támadják meg. Ha tüneteket észlel, azonnal el kell kezdeni a kezelést, nehogy tönkretegye a hentest.
A pókhálóval ellátott, kis fehér pontok a pókatka támadásának jelei. Ennek leküzdésére a fokhagyma tinktúrája megfelelő. 1 liter vízhez pár fej fokhagyma szükséges. A tinktúrát több napig készítik el. A permetezés előtt a készítményt vízzel hígítjuk..
A levél tetején világos foltok és barna szín jelzi a tripsz invázióját. Rovarirtó szereket alkalmaznak ellenük (hetente egyszer egy hónapig).
A fekete virágzás és a cukros kisülés a mealybug támadás fő jelei. Ezzel a kártevővel szemben egy szappan-alkoholos oldat jól bevált, 1 liter szappan / 1 liter víz és 2 evőkanál. l. alkohol.