15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

לגדל, כרובית, אדירה, עצומה

הכרובית שהובאה לרוסיה מהים התיכון הגיעה לטעם של גננים. ולא רק במובן המילולי, שכן התפרחות שלה כבושים ואופים, והם מכינים כל מיני סלטים, והם מבשלים מרקים, בורשטים מהם, מכינים תוספות ואפילו מכינים קציצות ופשטידות..

k8

חובבי ההתעסקות באדמה אהבו את הצמח הזה ואת חוסר היומרות של הצמח הזה, שאינו דורש טיפול רב במיוחד. אבל, כמו בכל מקרה, גם כאן יש טריקים, לדעת אילו אתה יכול להשיג את התוצאה היעילה ביותר.

קראו גם את המאמר בנושא: כמה לבשל כרובית?

בקרת טמפרטורה היא מרכיב חשוב בהצלחה

צמח זה, למרות שהוא מגיע מאזור אקלים חם, לא אוהב חום במיוחד. אם הכרוב גדל בחום מעל 25 מעלות, אז בהחלט יתכן שהוא יערער את הגנן עם ראשיו הקטנים והרופפים. הדבר בולט במיוחד עם השקיה לא מספקת..

אבל הוא גם מגיב ברגישות לטמפרטורות נמוכות. אם כרוב לבן סובל בקלות אפילו כפור קטן, אז עבור כרובית הם הרסניים. ואפילו עם הצמד קר מתחת ל -15 מעלות, אין לקוות לקבל ראשים גדולים, במיוחד בחשיפה ממושכת לטמפרטורות נמוכות.

ל

הקציר השופע ביותר של היבול הזה קורה אם הוא כל הזמן בתנאים נוחים עבורו..

וכדאי לזכור כי הכרובית גדלה ומבשילה בצורה הטובה ביותר ב 15-20 מעלות צלזיוס..

כרוב צריך אור שמש או לא?

אי אפשר לענות על שאלה זו באופן חד משמעי. כאן כדאי לחלק את תקופת חיי התרבות:

 • הופעת השתילים לפני היווצרות תפרחות;
 • עיצוב ראש.

זרעי כרובית נזרעים באדמה פתוחה ביוני, במיוחד זנים בשלים מוקדמים. בשלב זה, יורה קטן זקוק לחום, לחות והרבה אור שמש. עם זאת, לאחר שלצמח 25-30 עלים, הוא מתחיל ליצור תפרחת. כאן אתה צריך לדאוג שלא ייפול עליו אור, לקצר את היום באופן מלאכותי.

הצללה

על מנת שראשי הכרובית יהיו גדולים וחזקים, ולא רופפים וחסרי צורה, מומחים מנוסים מייעצים לכסות את הראש עם עלי כרוב תחתונים. הליך זה אינו כה מסובך כפי שהוא מוקפד. העלים התחתונים של הצמח מורמים למעלה ומהודקים זה לזה כדי לצל את התפרחת. לפעמים הם מתפרצים ומונחים על הראש. אבל אז קיימת אפשרות שהם יכולים להתפוצץ על ידי הרוח..

מַחֲלָה

אם תפרחי הכרובית יישארו בסביבתם הטבעית עם שעות אור ארוכות, הם יהוו יורה פורחת, ראש הכרוב יהיה רופף וחסר צורה..

הרכב הקרקע

כידוע, שורשי הכרובית אינם חזקים כמו של כרוב לבן. לכן, לצמח קשה להפיק יסודות קורט שימושיים ממעמקי הקרקע. מה צריך הגנן לעשות כדי להשיג תפוקה גבוהה של היבול הזה?

היווצרות תפרחת כרובית

ראשית, עליך לדעת כי עליך לזרוע זרעים במקומות בהם צמחו קודם לכן:

 • שורשים לא מצליבים (תפוחי אדמה, סלק, גזר, בצל);
 • קטניות (אפונה, שעועית, שעועית);
 • מלונים (מלפפונים, קישואים, אבטיחים, דלעת, מלון).

בשום מקרה אסור לשתול כרוב במקומות בהם גדלו בשנה שעברה צמחים מצליבים (צנון, לפת, צנון, כרוב), כמו גם זריעת חורף של גידולי שורש..

אדמה מוכנה כראוי היא המפתח להצלחה!

יש להכין את הקרקע מראש, אפילו בסתיו. לקבלת יבול טוב יותר, לאחר החלת זבל או כבול כבול (8 ק”ג למ”ר) על האדמה, השטח נחפר. באביב, דשנים מינרליים מוחדרים בנוסף לאדמה בשיעור של מטר מרובע:

 • סופר -פוספט – 50 גרם;
 • אמוניום חנקתי – 30 גרם;
 • אשלגן כלורי – 20 גרם.

תחפור שוב את כדור הארץ, השתחרר בזהירות.

רוטב כרובית

אבל האדמה המעובדת כראוי לפני השתילה עדיין אינה מאה אחוז מההצלחה. מה צריך לעשות בנוסף כדי שהכרובית תראה נהדר? התשובה פשוטה: כדאי להאכיל את הצמחים באופן קבוע. ובנוסף לדשנים העיקריים המשמשים לגידול כרוב, היבול הזה מוזן בבורון ומגנזיום, מנגן ומוליבדן. עם תוכן לא מספיק של רכיבי המיקרו -אלו באדמה, הראש מתפתח בצורה גרועה, גבעולי הצמח הופכים חלולים, העלים מעוותים. לעתים קרובות, ריקבון הראש מתרחש בכלל..

נבטים של כרובית

עליך להתחיל להאכיל את השתילים לאחר שנוצרו עליהם שלושה עלים אמיתיים. בשלב זה, פתרון אמוניום או אשלגן חנקתי נחוץ מאוד לכרוב במהלך השקיה. כדי להכין אותו מספיק לדלל 5 גרם אמוניום או 15 גרם אשלגן חנקתי בדלי מים..

הגיע הזמן להאכיל!

עם הופעת העלה הבא, הצמח מרוסס בתמיסה מיוחדת. הם לוקחים אמוניום וחומצה בורית חמוצת מוליבדן, 2 גרם לכל 10 ליטר מים – זהו ההרכב הטוב ביותר של הזנת עלים בתקופה זו של גידול כרובית.

משטר השקיה הוא גורם חשוב לגידול היבול!

אין צורך להשקות את השתילים לעתים קרובות מאוד, רק כדי שהאדמה לא תתייבש, אלא תעשה זאת באופן אינטנסיבי.

בקצרה על העיקר

לאחר שהחלטת לגדל כרובית באתר שלך, אתה צריך:

 • להתחיל להכין את האדמה בסתיו;
 • החל דשן מינרלי לפני חפירת האביב של כדור הארץ;
 • להאכיל באופן קבוע צמחים (שורש וריסוס);
 • השקיית התרבות לא לעתים קרובות, אלא בשפע;
 • להגן על התפרחות מאור.

הגיע הזמן לקצור!

כיצד להצל על תפרחת הכרובית?

בהתאם לכללים אלה, אפילו גנן טירון ישיג יבול טוב, כך שניתן לקרוא בגאווה לפירות הכרובית לא “ראשים”, אלא “ראשים” או אפילו “ראשים”!

Previous Post
A sárgarépalé jót tesz az egészségének, de káros lehet
Next Post
Μαύρη σταφίδα – ποικιλίες για δόσιμο