15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מוצר תזונתי מעולה וגידול גינה מבטיח – פולי לימה

פרי שעועית לימה יבשת דרום אמריקה היא ביתם של קטניות רבות המשמשות בני אדם באופן פעיל למאכל. Phaseolus lunatus או שעועית לימה, הקרויה על שם לימה בירת פרו, בולטת משורת המינים הקשורים במראה, גודל וטעם הזרעים. הזרעים שהביאו הכובשים הספרדים לעולם הישן התבררו כתרמוסת קלמנטינה או ירח גדל והיו תרמופיליים מדי. לכן, המטעים הראשונים מסוג פולי זה הופיעו במושבות הסובטרופיות של אירופה ביבשת אפריקה ובאסיה..

אנו מגדלים לימה בגינות שלנו אין זה מפתיע שעועית הלימה הפכה במהירות לאחד הגידולים הפופולריים והמבוקשים ביותר בעולם, במיוחד בארצות הברית. הזרעים של צמח זה, המכונים לעתים קרובות פולי חמאה, עשירים לא רק בחלבונים, סיבים תזונתיים וויטמינים, אלא בשומנים, שבעיסה הם בין 1.5 ל -2%. הטעם העדין והקרמי של מנות העשויות מזרעים יבשים וירוקים של שעועית לימה הופך את התרבות לצמח ירק יקר, מעניין לא רק עבור מפעלים חקלאיים גדולים, אלא גם של בעלי קוטג’ים וחלקות ביתיות..

ברוסיה, עדיין אין זנים של פולי חמאה מבחירה משלהם או המיועדים לתנאי האקלים הקיימים. אבל יש ניסיונות מוצלחים לגידול יבולים בשדה הפתוח בצפון הקווקז ובקובאן, באזור מרכז כדור הארץ השחור ובאזורים אחרים במדינה..

מאפיינים ביולוגיים של פולי לימה

פולי לימה מגיעים בצורות שיח וצורות מתולתלותפולי לימה, כמו הזנים המוכרים יותר לגנן הרוסי, הם גידול ירקות שנתי, כולל שיח וצורה מתולתלת:

  • שעועית בוש הינה קומפקטית וקלת טיפול. השעועית מבשילה עליה 65-80 ימים לאחר תחילת עונת הגידול, אך התשואה של צמחים כאלה היא מעט פחות מאשר בטיפוס.
  • צורות מתולתלות גבוהות, המגיעות לגודל של 12-15 מטר, דורשות גישה זהירה יותר להאכלה והשקייה. הרגע שבו קציר שעועית הלימה, במקרה זה, מגיע לאחר 80-90 יום, אך מספר הזרעים שנקטפו גבוה פי כמה מאשר מאותו מספר צמחי שיח..

פירות לימה שטוחים ורחביםבמראה כל כך שונה, לשתי הצורות עלווה צפופה-כחלחלה, פורחת ויוצרת מברשות גדולות מרובות פרחים מפרחים לבנים, לילך או ירקרק. אבל לא ניתן לקרוא לפריחה השופעת של שעועית מסוג זה. פרחים נפתחים לסירוגין, ולפעמים זה קורה כאשר התרמילים בבסיס התפרחת כבר נוצרים במלואם.

השעועית, להבדיל מהשעועית הרגילה, לצמח זה די רחב, קצר ושטוח.

לימה פורחתאורכו של התרמיל נע בין 6 ל -18 ס”מ, ובתוכו נוצרים רק 2-4 זרעים, אשר בזמן ההבשלה יכולים להפוך ללבן, אפרפר, שמנת או רבגוני. הבדל נוסף בין פולי חמאה הוא שכבה עבה של סיבים גסים בתוך השסתומים, כך שלא אוכלים תרמילים ירוקים, אך זרעים ירוקים ובשלים הם אחד המזונות הבריאים והטעימים ביותר..

עם הטעם הנפוץ של זנים קיימים של שעועית לימה, שתי קבוצות נבדלות באופן מסורתי: עם זרעים גדולים, בגודל 3-4 ס”מ וקטן יותר, הנקראים לימה ליים..

ערך הצמח הוא לא רק בזרעים גדולים בעלי טעם עדין שמנוני וארומה מתקתקה. לאחר שגדל שעועית לימה במיטות המגרש שלהם, הגנן יכול להשתמש בחלק הירוק של צמח זה כדשן ירוק. בועות עם חנקן הנוצרות על שורשי השעועית מעשירות את האדמה בחומר זה, הכרחית לצמחים..

כיצד לגדל שעועית מסוג זה?

זרעי פולי חמאה מונבטיםמאחר ולימה או שעועית ירח מגיעים מאזור סובטרופי, הצמח זקוק לטמפרטורה של לפחות 18 מעלות צלזיוס לצמיחה נוחה, אך גם בימים חמים, כאשר האוויר מתחמם מעל 30 מעלות צלזיוס, היווצרות השחלות מצטמצמת בחדות בגלל האבקה הכמעט סטרילית.

אפשר ליצור תנאים מקובלים על המינים בשטח הפתוח באזורים עם אקלים חם ומתון יותר, ובנתיב האמצעי תצטרכו להשתמש בחממות סרטים או בחממות, במיוחד בשלב מוקדם של התפתחות הצמחים, כאשר שורשים צעירים ו יורה הוא הרגיש ביותר לירידה בטמפרטורה.

לשתילה, בחר אזור מואר המוגן מפני טיוטות אפשריות. עדיף אם קודמיהם של שעועית החמאה הפרואנית שעליו הם צמחים ממשפחת הדלעת או צלליות:

  • לפני גידול שעועית, המיטות נחפרות בסתיו ו 30-40 גרם סופר-פוספט מתווספים לאדמה למטר שטח..
  • במידת הצורך, הקרקע מוגבלת בקצב של 300-500 גרם של המוצר למטר מרובע.
  • באביב, הרכסים המוכנים משוחררים ומופרים בתרכובות מורכבות בשיעור של 30-40 גרם למטר מרובע..

שעועית חמאה מגיחהפולי לימה נזרעים כשהאדמה חמה מספיק, כלומר הטמפרטורה שלה היא לפחות 15-16 מעלות צלזיוס, ואין שום איום של כפור. לרוב זה קורה בימים האחרונים של מאי:

  • בהתחשב בגידול המהיר ובגודל הצמחים, זרעים נזרעים במרחק של 40-50 ס”מ זה מזה בעזרת תכנית קינון מרובעת..
  • אם נטועים שעועית לימה בשורות, מרווח של 30-45 ס”מ נותר ביניהם, מה שמקטין את המרחק בין הצמחים לעשרה סנטימטרים..

סביר לשים קשתות על הנטיעות ולכסות את הגידולים בחומר לא ארוג עד שהאוויר מתחמם עד 18-25 מעלות צלזיוס.

מגוון שעועית מתולתלת על תומכיםגידול שעועית מסוג זה שונה מעט מהטכניקות החקלאיות של קטניות, המסורתיות עבור הגנן הרוסי. הצורך העיקרי של צמח במהלך הפריחה, היווצרות המונים והבשלה של שעועית הוא לחות. אך יחד עם זאת, הצטברות וקיפאון של מים באדמה פוגעים בפולי הלימה. שורשי הסיבים של הצמח נרקבים במהירות, והשעועית מתה.

עבור זנים מטפסים נבנים תומכים חזקים או סריגים, אחרת ריסים רבי עוצמה על הקרקע ייצרו צפיפות מוגזמת, מה שמאיים על התפתחות פטריות וחיידקים..

טיפול נוסף בפולי הלימה כולל התרופפות רדודה של הקרקע, הסרת עשבים שוטים והזנה לתמיכה בצמחים על קרקעות שאינן עשירות מדי בתזונה. 10 גרם של סופר -פוספט ואמוניום חנקתי מוחלים מתחת לשיחים למטר מרובע.

מזיקים ומחלות המאיימות על פולי חמאה

שעועית פרואני עמידה יותר למחלותבהשוואה לפולים רגילים, המין הפרואני עמיד יותר למחלות, במיוחד זיהומים ויראליים וחיידקיים. מבעיות גידול השעועית ניתן לציין כי במחצית השנייה של הקיץ ניכרים מוקדים של טחב אמיתי ושקר, אבקת כתם ועלים על צמחים..

עכביש השעועית אינו נורא עבור שעועית חמאה, אך כנימות, תריפונים וקרדית עכביש יכולים להתפתות על ידי עלים רבי עוצמה ויורה צעירה. אורחים תכופים על צמחים וזחלים. מחלות כוללות טחב אבקתי, דלקת עלים פטרייתיים וכמה וירוסים.

מתי לקצור שעועית וכיצד לאחסן אותן בחורף?

מנת זרעי שעועית ירוקהבהתאם למגוון וצורת הצמח, קציר שעועית הלימה מתחיל 18-14 שבועות לאחר הנביטה. על צמחי שיח ההבשלה מתרחשת מעט מוקדם יותר, ועל זני טיפוס גבוהים, אם מזג האוויר מאפשר זאת, זה יכול לקחת חודש. זרעים ירוקים לארוחות דיאטטיות עשירות בחלבון, ויטמינים וסיבים תזונתיים נקצרים מוקדם יותר, עד שעורם גס והבשר נשאר עסיסי. אתה יכול לאחסן זרעים ירוקים טריים לא רק במשך 10-14 ימים במקרר.

אם אתם רוצים לפנק את יקיריכם בשעועית פרואנית בחורף, גרעיני הקליפה העסיסיים מולפנים במשך כ -2 דקות, מצננים ומייבשים, ואז, מונחים בשקיות או במיכלים, הם מוקפאים..

אם תרצה, ניתן לשמר את יבול השעועית שנקטף. שעועית ירוקה תהווה מרכיב מצוין לסלטים חורפיים, תשלים תוספת למנות בשר ודגים.

זרעים יבשים בשלים הם בעלי חיי מדף ארוכים ומתאימים לבישולזרעים יבשים בשלים לאחר קליפה נשפכים לצנצנות זכוכית עם מכסים צמודים. בצורה זו ניתן לאחסן שעועית בחורף עד 4-6 חודשים, אך רק במקום קריר וחשוך שבו אין סכנה של לחות ומזיקים להיכנס לתוך המיכל..

מאחר והזרעים מכילים הרבה חלבונים, שומנים וחומרים עמילניים, אם לא מתקיימים כללי האחסון בחורף, השעועית עלולה לאבד לא רק את טעמם, אלא גם את מרבית חומרי המזון..

איך לגדל שעועית – סרטון

Previous Post
Tippek allergiásoknak: mit tegyünk, ha parlagfű virágzik
Next Post
Χαρακτηριστικά της φροντίδας για ένα ιδιότροπο όμορφο γιασεμί πολυαντού