15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

היתרונות והתוויות נגד של ג’ינג’ר כבוש

ג'ינג'ר כבוש במטבח המזרחי ג’ינג’ר כבוש הגיע לרוסיה בעקבות הפופולריות של המטבח המזרחי. יחד עם מעדנים יפניים וסיניים, התבלינים הלאומיים הפכו לרשות גורמי הטעם המקומיים. כיום, עניין העסיסי, בעל טעם חריף וארומה רעננה של קני שורש, מתחמם לא רק על ידי מומחים קולינריים, אלא גם על ידי חובבי תרבויות אקזוטיות. ניתן למצוא צמחי ג’ינג’ר על אדני החלון ואפילו בחממות כפריות..

אם תנסה שורש טרי, אדם שלא מכיר אותו יכה בטעם החריף, העסיסיות והיכולת הטוניק המרעננת של המוצר. בימי קדם, קני שורש צמחיים הוערכו כתרופה לחום ולזיהומים שונים. תרופות המבוססות על ג’ינג’ר נחשבו כאלקסיר לאי פוריות זכרים ונקבות, ושימשו לטיפול במחלות מעיים וכאבי פרקים. מחקרים מודרניים של השורש אישרו במלואם את הניחושים של האסקולפים הקדומים.

קרא גם את המאמר בנושא: ג’ינג’ר – תכונות שימושיות והתוויות נגד!

ג'ינג'ר כבוש לבן וורוד אבל אילו מהחומרים הביו -אקטיביים שלהם מאוחסנים במוצר כבוש? מהם היתרונות והנזקים של ג’ינג’ר כבוש? איך להכין את התבלין המקורי הזה בבית?

הרכב ותכולת הקלוריות של ג’ינג’ר כבוש

להכנת ג’ינג’ר כבוש בחר את השורשים הבריאים העסיסיים ביותר ללא עור מחוספס ועיניים הממוקמות לעיתים קרובות, סימנים של פגיעה במזיקים או ריקבון. קני שורש באיכות גבוהה מכילים הרבה לחות, סיבים, סוכרים ושמנים אתריים, המעניקים לתיבול המוגמר את הארומה המוכרת שלו, כמו גם קובעים את התכונות המועילות של ג’ינג’ר כבוש והתוויות נגד לשימוש בו..

ג'ינג'ר כבוש - מזווה של ויטמינים ומינרליםבנוסף, ג’ינג’ר, טרי וכבוש כאחד, יכול להיקרא מזווה אמיתי של ויטמינים ומינרלים. מבחינת כמות החומרים הביו -אקטיביים, השורש מתחרה במידה שווה עם שום טרי וג’ינסנג. העמדות המובילות בקרב ויטמינים תופסות חומצה אסקורבית, A, B1, B2, כמה חומצות אמינו אחרות, כמו גם רכיבי מיקרו ומקרו כמו ברזל, מגנזיום, אשלגן וסידן, זרחן ואבץ..

יש רק 51 קקמרירות טבעית בהרכב הג’ינג’ר הכבוש מספקת את טעמו החריף וקובעת מראש את השפעתו הפעילה על גוף האדם..

אם נשווה שורש טרי וכבוש, טעמו של האחרון רך יותר, שכן חלק מהשמנים האתרים והמרירות הולכים לאיבוד, אך במקום אותם מוסיפים לזר טעם לוואי מתוק וחמוץ של יין אורז, סוכר וחומץ..

בדומה למוצרי צמחים רבים, לג’ינג’ר הכבוש יש תכולת קלוריות נמוכה במיוחד ואינו עולה על 51 קק”ל ל -100 גרם מוצר. נכון, יש לזכור כי נתון זה תלוי במתכון הבישול שנבחר. אם משתמשים בחמאה או סוכר במרינדה, מספר הקלוריות עולה..

שימושים מסורתיים בג’ינג’ר כבוש: יתרונות ונזקים

זנגביל כבוש יכול להיקרא בצדק לא רק מתאבן או תיבול, אלא גם תוסף מזון יעיל. כך מתייחסים אליו ביפן, שם המרינדה מוגשת עם מנות פירות ים. בהכרת הייחודיות של המטבח המקומי, המציע לצרכנים מזון בשפע שעבר טיפול חום מינימלי, ניתן לטעון כי לג’ינג’ר יש תפקיד:

 • מעורר עיכול;
 • אמצעים שעוזרים לגוף להתמודד עם העומס מהר יותר ולהסיר חומרים רעילים, במידת הצורך.

ג'ינג'ר כבוש נמצא בשימוש נרחב במטבח היפנידוגמה לכך היא שימוש בג’ינג’ר כבוש מסושי. ללא טיפול בחום נוסף, פירות ים מזוהמים מהר מאוד בחיידקים ועלולים לגרום להרעלה חמורה..

ג’ינג’ר כבוש שימושי בכך שהוא בעל השפעה בקטריאלית בולטת ואינו מאפשר למיקרופלורה פתוגנית לפגוע בגוף. בנוסף, הוא מעורר את עיכול המזון ומנרמל בעדינות את חילוף החומרים..

עם זאת, זכור כי יכול להיות שקשה להפריד בין היתרונות של ג’ינג’ר כבוש לבין הנזק שניתן לצפות משימוש יתר. וכאן כדאי ללמוד מאותו יפני שתמיד הניח על השולחן מנות צנועות מאוד של חטיף ארומטי חריף..

זנים של ג’ינג’ר כבוש

לג'ינג'ר כבוש ורוד יש טעם חריףלא כולם יודעים על מטרה או נכס אחר של ג’ינג’ר כבוש. השורש יכול לרענן את הנשימה ולחדד את הרגישות של בלוטות הטעם. הוא מוגש בין המנות כך שאדם יוכל ליהנות באופן מלא מהטעם האמיתי של מנה מסוימת. מעניין שהיפנים הנבונים לקחו בחשבון תכונה זו והשתמשו זה מכבר בשני סוגי חטיפים במטבח הלאומי:

 1. לבני שוגה, מתאבן המוצע עם בשר, מנות דגים, אטריות מסורתיות ומרקים, יש טעם חריף ואפילו חריף. ג’ינג’ר כזה לא רק הופך את האוכל לחריף יותר, אלא גם מפעיל את תהליכי העיכול..
 2. לגארי, שורש ג’ינג’ר, במרינדה בצורת פרוסות דקות וכמעט שקופות, יש מטרה אחרת. הוא מוגש עם סושי בדיוק כדי לרענן את הפה ולהכין למנה הבאה..

תכונות שימושיות של ג’ינג’ר כבוש והתוויות נגד

שורש הג'ינג'ר הוא לא רק תוסף מזון טעים, אלא גם מוצר שימושי מאוד.התשובה לשאלה: “האם ג’ינג’ר כבוש טוב עבורך?” חד משמעית. כן, מתאבן כזה לא רק יביא הנאה לאוהבי המנות החריפות, אלא גם יש השפעה מועילה על הגוף..

קודם כל, שורש הג’ינג’ר הולך ומתקה עם הרבה יתרונות לעיכול. הוא מעורר את עיכול המזון הנכנס, מחטא, מקל על מעבר גזים ומפחית את כמותם. אך זהו אינו רכושו היקר היחיד..

במידה, ג’ינג’ר כבוש יכול להוות אמצעי מניעה יעיל נגד האיום של טרשת עורקים..

החומרים הפעילים בהרכבו מתנגדים לתצהיר והצטברות כולסטרול, משפיעים על איכות הדם ואף מחזקים את דפנות כלי הדם.

ג’ינג’ר כבוש משמש במצבים בהם אדם:

 • חווה באופן שיטתי מתח נפשי ופיזי קיצוני;
 • התאוששות ממחלה קשה;
 • נמצא במצב מדוכא או מדוכא;
 • סובל מכאבי עווית או מפרקים תכופים.

שורש טרי וכבוש יחזק את המערכת החיסונית ויתמודד עם פלורת החיידקים של רירית הפה.

לחיזוק המערכת החיסונית השתמש בג'ינג'ר בצורה גולמית, כבשה ויבשה.כיום, השימוש בג’ינג’ר כבוש לירידה במשקל צובר פופולריות. ירידה במשקל כתוצאה מאכילת מנות קטנות מהמוצר נובעת מהשפעתו החיובית על תהליכים מטבוליים. שורש:

 • בעל היכולת לעורר את הפיכת המזון לחום;
 • מונע הצטברות שומן;
 • מאיץ את הסרת הרעלים והרעלים מהגוף;
 • מפחית היווצרות גזים;
 • נותן כוח לחיים פעילים.

ג'ינג'ר כבוש נצרך לירידה במשקלכיצד להשתמש בג’ינג’ר כבוש עם תועלת וחוסר מזיק? בדומה למזונות אחרים המכילים מרכיבים פעילים רבים, הג’ינג’ר דורש טיפול זהיר וזהיר. שימוש לרעה במוצר מאיים להחמיר מחלות כרוניות, כגון גסטריטיס, מחלת כיב פפטי או סוכרת. בזהירות, עליך לכלול בתפריט חטיף מתובל לנשים בהריון, במיוחד במחצית השנייה של הקדנציה. אם אתה אלרגי לג’ינג’ר טרי, יהיה עליך לוותר על השורש הכבוש..

איך לכבוש ג’ינג’ר בבית

כיום המסחר מציע ג’ינג’ר טרי, כבוש, מיובש. תמיד יש מבחר מספיק של מוצרים אלה על מדפי החנויות. אבל אם תרצה, תוכל להכין חטיפים מבוססי ג’ינג’ר בעצמך. יתר על כן, לא קשה לעשות זאת, במיוחד מכיוון שיש מספר מתכונים זמינים לג’ינג’ר כבוש בבית.

אתה יכול לכבוש שורש ג'ינג'ר בעצמךלשימורים עדיף לבחור שורשים צעירים שיש להם:

 • משטח חלק וחלק;
 • עור דק, נשלף בקלות;
 • עיסה עסיסית ללא סיבים גסים ואזורים מיובשים.

לפני כבישת הג’ינג’ר מקלפים את קני השורש על ידי חיתוך הקליפה בשכבה דקה, הסרת שברים יבשים ופגומים.

יש הרבה מתכונים להכנת ג’ינג’ר. כולם שונים בהרכב המרינדה. במקרה הפשוט ביותר, המרינדה עשויה מתערובת של חומץ אורז, מלח וסוכר..

ג’ינג’ר כבוש שכזה מוכן תוך מספר שעות ויכול לשמח אורחים שהגיעו לחופשה ביתית או להדהים בני משפחה שהתאספו לארוחת ערב רגילה..

קלוף וחתוך לפרוסות דקות, השורש מונח בצנצנות קטנות ונקיות ונמזג עם מרינדה חמה. להכנתו, קחו רבע כוס חומץ, שתי כפות מלח ושלוש כפות סוכר. כשהנוזל רותח, הוא מוסר מהאש, מסונן ונשפך לכלי מוכן עם ג’ינג’ר.

ג'ינג'ר כבוש ביתייש מתכון נוסף לכבישת ג’ינג’ר בבית. קצת סאקה, יין אורז וסוכר מוכנים מראש להכנת החטיף..

 • השורש נקלף, חתוך לחתיכות קטנות ובלבן במים רותחים למשך מספר דקות. ואז תן למים להתנקז.
 • בזמן ששורשי הג’ינג’ר מתייבשים על מפית מכינים את המרינדה. לשם כך מערבבים יין אורז וודקה בפרופורציות שוות ומחממים. סוכר מתווסף לנוזל החם לפי הטעם. כשהמרינדה רותחת – היא מוכנה.
 • חתכתי את שורש הג’ינג’ר המיובש לצלחות דקות, המונחות בכלי זכוכית נקיים..
 • מרינדה חמה נשפכת על גבי הג’ינג’ר, והצנצנות סגורות היטב.
 • כשהג’ינג’ר הכבוש התקרר אפשר לשים אותו בקור להבשיל..

לאחר מספר ימים המתאבן יהיה מוכן. זה משתלב היטב עם מנות בשר, דגים וכמובן הסושי האהוב על היפנים. אם נשמרת הניקיון במהלך ההכנה והאחסון במקרר, ג’ינג’ר כבוש אינו מאבד את טעמו ותכונותיו השימושיות למשך עד שלושה חודשים.

לבשל ג’ינג’ר כבוש בעצמך – סרטון

Previous Post
A narancsolaj jótékony tulajdonságait a bőr-, arc- és hajápolásban használjuk
Next Post
Δημοφιλείς συνταγές για τηγανητό συκώτι βοδινού με κρεμμύδια