15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

חיים חדשים של משקה ישן – קוואס סלק

סלק קוואס תהליך התסיסה של חומצת החלב, שהוא הבסיס לתסיסה, שימש אנשים מאז ימי קדם להכנת משקאות מרעננים והכנת ירקות. הקוואס הראשון התקבל בבבל, אך משקאות כאלה היו הנפוצים ביותר, כנראה ברוסיה..

בשל הזמינות, קלות הייצור והאחסון, קוואס המבוסס על חומרי גלם של ירקות, דגנים ופירות יער לא עזב את הדיאטה של ​​נציגים מכל שכבות האוכלוסייה במשך מאות שנים. בנוסף, הפופולריות של המשקאות הוקלה על ידי היתרונות שהקוואס הביא לבריאות האדם..

עד היום מתכונים רבים למשקאות עתיקים כבר הפכו להיות נחלת העבר, אך קוואס סלק, שהבליט סגולות ריפוי, לא רק שאינו נשכח, אלא גם זוכה לחסידים חדשים..

בשנים האחרונות הוכח עניין במשקה במערב אירופה ובארה”ב..

קראו גם את המאמר: מיץ סלק, היתרונות והנזקים שלו!

הרכב קוואס סלק

קוואס סלק הוא משקה מרפא מכיוון שהמרכיב העיקרי של המשקה הוא סלק, מחזיק שיא גן אמיתי לכמות חומרי הזנה, ויטמינים ומלחים מינרליים, הקוואס רוכש גם את כל תכונות הריפוי של גידול שורש. בנוסף, מוצרי תסיסה של חומצת חלב תורמים למשקה הסלק..

ישנם ויטמיני B רבים בקוואס סלקכתוצאה מכך, ללא קשר למתכון המשמש, קוואס סלק מכיל הרבה ויטמיני B, חומצה אסקורבית, ויטמין PP ו- K. המשקה עשיר באשלגן, ברזל וסידן, נחושת, מגנזיום ומנגן, כמו גם יסודות קורט אחרים. מעורב בעבודת מערכות או איברים אנושיים כאלה או אחרים. פלבנואידים ופיטונצידים, חומצות וסוכרים, נוגדי חמצון טבעיים ואנתוציאנינים עוברים מסלק לקוואס.

בתהליך התסיסה המוצר רווי בחיידקים התומכים בתסיסה ובמקביל מונעים התפתחות של צמחייה פתוגנית, תהליכים מזיקים ומיקרואורגניזמים המזיקים לבני אדם.

בקיץ החם, כוס קוואס סלק תרוות את צימאונךלכן, כוס קוואס סלק לא רק תרוות את הצמא בצורה מושלמת, אלא גם תמלא את מאגרי הויטמינים בגוף, תמלא אותך באנרגיה ותהפוך להגנה חזקה מפני כל מיני זיהומים..

היתרונות והנזקים של קוואס סלק

סוכן פרוביוטי פופולרי באירופהברוסיה, קוואס סלק נחשב בצדק למשקה מסורתי אך נשכח מעט, שאפשר לשמוע עליו לעתים קרובות במחוזות או מחסידי אורח חיים בריא. כן, ואנו מבשלים קוואס סלק בבית. אבל בארצות הברית ובמדינות אירופה המשקה הזה, המכונה “קוואס סלק”, צובר פופולריות באופן פעיל והוא מיוצר לא רק במטבחים ביתיים, אלא גם במפעלי עיבוד כסוכן פרוביוטי רב עוצמה ממקור טבעי..

ואכן, השפעתו המיטיבה של המשקה על תהליכי העיכול ובריאות מערכת העיכול כולה אושרה זמן רב על ידי הרפואה המסורתית והרשמית כאחד..

החומרים המועילים והביו -אקטיביים הכלולים בקוואס סלק, עם צריכה קבועה של המשקה, יכולים להפוך לעזרה טובה לגוף..

אם אתה שותה קוואס סלק בכוס אחת בלבד בבוקר ובערב:

 • הרווחה משתפרת;
 • העיכול וחילוף החומרים מופעלים;
 • הלחץ מנורמל;
 • התהליכים של ניקוי הכבד, הכליות והמעיים מתחילים;
 • הרכב הדם משתנה לטובה;
 • כלי הדם מתחזקים;
 • מתרחש גירוי טבעי של חסינות.

היתרונות של קוואס סלק יורגשו על ידי אנשים הסובלים מיתר לחץ דם, הפרעות בתהליכי עיכול ומטבוליזם, אנמיה מחוסר ברזל..

כיום מתקיים מחקר פעיל על סלקים ומוצרי סלק ביחס לטיפול במספר מחלות אונקולוגיות ומצבי חסר חיסוני..

קוואס סלק מסייע בניקוי הגוף מרעלים ורעליםהמשקה מסייע לניקוי הגוף מרעלים ורעלים. איכות חשובה זו של קוואס משמשת לטיפול בטרשת עורקים, דיסביוזה, המלווה בעצירות ויצירת גזים מוגזמת, יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם ותפקוד לקוי של הכבד..

אנשים מבוגרים יודעים היטב עד כמה יעיל קוואס סלק בלחץ..

כדי להפחית את הסיכון לעלייה ולהידרדרות הבריאות, חולים עם יתר לחץ דם יכולים להכניס את המשקה לתפריט היומי שלהם. Kvass ממש תוך חצי שעה יכול להחזיר את הלחץ לקדמותו, אך אסור להסתמך יותר מדי על סגולות הריפוי של המשקה, מכיוון שאינך יכול להסתדר ללא תרופות ועזרה של מומחים רפואיים כדי לגבש את התוצאה ולהתאושש..

קוואס סלק הוא תוספת, לא תרופהקוואס סלק יכול לשחק תפקיד חשוב במאבק נגד משקל עודף והשמנת יתר. עם הכללה נכונה של משקה סלק בתזונה, אתה יכול להשיג תוצאות ניכרות ומהירות, ולא רק לרדת כמה קילוגרמים, אלא גם לשפר את הגוף בכללותו, להגדיל את הטון ואת הביצועים, להיפטר מאנמיה ולנרמל את לחץ הדם..

למשקה המדהים הזה יש התוויות נגד לשימוש.עם זאת, עם יתרונות בולטים, פגיעה מקוואס סלק אפשרית גם אם לא לוקחים בחשבון את המאפיינים האישיים של האורגניזם, מחלות קיימות ונטיות..

קיימות התוויות נגד חמורות לנטילת קוואס סלק אם לאדם יש:

 • אורוליטיאזיס ותהליכים דלקתיים של האיברים האורוגניטליים;
 • כיב פפטי ודלקת קיבה בשלב החריף;
 • צנית ודלקת פרקים;
 • לחץ נמוך;
 • כולליתיאזיס.

יש לשתות קוואס סלק בזהירות אם יש נטייה לאלרגיות למזון..

הכנת קוואס סלק בבית

לייצור קוואס משתמשים רק בסלק אדום.תכולת החומרים המזינים בקוואס המוגמר תלויה ישירות בסלק שנבחר להכנת המשקה. הכמות הגדולה ביותר של חומרים פעילים מכילה שורשים כהים ללא פסים בהירים, סדקים ועקבות של קלקול..

לפני הכנת קוואס סלק בבית, שוטפים את גידולי השורש היטב, מנקים אותם מהשורשים והחלקים העליונים עם שרידי הצמרות מוסרים:

 • סלק נחתך לרצועות או לקוביות.
 • חומרי גלם מונחים בכלי זכוכית וירקות נשפכים למעלה עם מים מבושלים.
 • המיכל עם המוצר הגמור למחצה מונח במקום קריר, שם יתקיים תהליך התסיסה של חומצת החלב. עדיף שהטמפרטורה לא תעלה על 20 ° C. במקרה זה, הסיכון לפתח צמחייה פתוגנית כלשהי בקוואס סלק ותחילת תסיסת שמרים היא מינימלית..
 • התסיסה אורכת 3 עד 7 ימים. בשלב זה, מומלץ להסיר את הקצף שנוצר על פני השטח ולכסות את הצנצנת מאבק.
 • המשקה המוגמר מסונן, מוזג לבקבוקים יבשים נקיים ונשלח לאחסון במקרר, שם תכונותיו החיוביות של קוואס סלק נשארות ללא שינוי במשך כחודש..

בעת הכנת קוואס מסלק אין להשתמש בסוכראסור לזרוק חתיכות כרוב כבוש מהקוואס. הירקות מכילים הרבה חומרים שימושיים, כך שהם יכולים לשמש כחטיף עצמאי, הוסיף לסלטים ולבורשט, אשר רק יעשיר את טעמם של המנות הללו..

מכיוון שהסלק מכיל הרבה סוכרים, אין צורך בהמתקה נוספת..

אם מוסיפים סוכר, עליך לקחת בחשבון שהתסיסה תהיה אינטנסיבית יותר, וכתוצאה מכך קוואס סלק יכיל כמות מסוימת של אלכוהול אתילי..

כמה מתכונים לקוואס סלק מצביעים על כך ש -3 עד 5% מלח שולחן מתווסף למים למשקה. מצד אחד, חומר זה, הרגיל למטבח, יעניק למשקה טעם מיוחד, מצד שני, למלח יש השפעה משמרת ומונעת התפתחות מיקרואורגניזמים מזיקים במשקה חם..

בנוסף, ישנה פונקציה חשובה נוספת של מלח. הוא מקדם את מיצוי הסוכרים הטבעיים מסלק ותהליך התסיסה. כתוצאה מכך, גם ללא הוספת סוכר, ניתן להשיג בבית קוואס סלק מהאיכות והטעם הגבוה ביותר..

מכינים משקה בביתכמו כן, כדי להעצים את התסיסה, ניתן להוסיף למשקה הרבה מי גבינה מחלב חמצמץ במהלך הייצור.

אם תרצה, אתה יכול להוסיף כמה קרום לחם שיפון, כמה צימוקים ומרכיבים אחרים למרכיבי קוואס סלק, שיוסיפו תווים חריפים למשקה, יעשירו את טעמו וניחחו. אפשר לג’ינג’ר קצוץ, כל מיני פירות יער ועשבי תיבול, ירקות וגידולים ירוקים..

היתרונות של קוואס סלק והמתכון להכנתו – וידאו

Previous Post
Citromvíz – egészségmegelőzés
Next Post
Κλάδεμα σύμφωνα με τον Kurdyumov – η ικανότητα διαχείρισης του κήπου χωρίς μεγάλη προσπάθεια