15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

לא כל מה שיפה ושימושי בטוח (עשב מרפא Voronet עם פירות רעילים)

עורב דשא הדשא העורב נראה מרחוק, כמו דובדבן שחור, במיוחד בסתיו, כאשר אשכולות עם פירות יער קטנים מבשילים על ענפי שיחים עשבוניים. פירות שחורים או אדומים לא רק מוסיפים דקורטיביות לצמח, אלא גם מרפאים. לרוב, Vorontsov ניתן למצוא בטבע באקלים ממוזג. הם אינם נדירים וגדלים בהמוניהם ביערות מחטניים ומעורבים..

כמו כן, הודות לעלווה הנוצות היפה והמראה המקורי של צמחי פרי, הם נטועים לעתים קרובות בגינות פרטיות. מישהו עושה זאת על מנת לייפות את האתר ולהעניק לו את המראה הטבעי והטבעי ביותר. ולמישהו, הקציר, פירות יער מרפא, הדרושים להכנת שיקויים רפואיים, חשובים. מהו עשב יוצא דופן בצורת שיחים וכיצד הוא בעל ערך?

מה מיוחד בדשא עורב

עורב דשא בטבע ההיסטוריה של הופעת שמה של תרבות זו אינה חד משמעית. למעשה, מספר צמחים מהסוג השייכים למשפחת החמאה נקראים עורבים. והשם הלטיני “akteya” בתרגום פירושו “מבוגר”. אין פלא, כי המראה של עורבים כאלה באמת דומה לשיח בעל אותו שם עם פירות יער שחורים.

בסוג וורונטס ישנם כשלושה עשרות מינים רב שנתיים. לכל אחד מהם יש הבדלים אישיים משלו, אך לכולם יש תכונות משותפות..

דשא עורב הוא:

 • שיחים עשבוניים וקומפקטיים למדי בגובה של לא יותר מ -90 ס”מ;
 • הגבעולים דקים וישרים, אך חזקים מספיק;
 • קנה שורש מפותח;
 • העלים מנותחים מאוד לאונות;
 • התפרחות ארוכות, מפרחים קטנים רבים על פדלים מלבנים בהירים;
 • פירות – עלונים, בצורת פירות יער כדורים קטנים על עמודים עליונים ארוכים, קשורים בצרורות ומבשילים באוגוסט.

במקום אחד, Vorontsi יכול לגדול עד 12 שנים. הם יומרות ומתמשכות, מסתגלים היטב לתנאים שליליים. מערכת שורשים מפותחת מסייעת לשיח המתפשט לקבל לחות ותזונה מהשכבות העמוקות של הקרקע..

צמח Voronet מעדיף סבך יער, מרגיש טוב הן ביערות מחטניים והן מעורבים. הוא יכול לצמוח גם בביצות ובשטח סלעי. ניתן למצוא את המעשה העשבוני במרחבי הסיביר והקווקז שלנו, בטייגה.

זני עשבי תיבול Voronet

זנים של עורב דשאשיחים שופעים רחב ידיים משמשים לעתים קרובות כגידול נוי. הפריחה עצמה אינה בעלת ערך מיוחד – פרח המשפכים קטן וצבעו אינו מתואר. עלים ופירות יער מעניקים דקורטיביות לשיחים. העלים המגולפים גדולים; החיתוכים מכילים שלושה להבי עלים עם קצוות משוננים. אבל המבטא הבולט ביותר הוא הגרגרים, במיוחד במינים האדומים. למרות שעורבים בשחור ולבן נראים מרשימים גם על רקע העלווה של אזמרגד.

משבט Voronets ניתן למצוא לרוב את סוגי הדשא הבאים של Voronets:

 1. בצורת ספייק (הלא הוא קוצני). אחד המינים בעלי העלים הגדולים ביותר עד לגובה 60 ס”מ, צלחות עלים משוננות. התפרחת מלבנית, הגרגרים בצבע שחור.עורב ספייק
 2. אדום-פירות. שיח בגובה של עד 70 ס”מ עם עלים ירוקים בהירים משולשים. הוא פורח עם פרחים לבנים קטנים, הנאספים בגבעול סגלגל קצר. פירות עם פירות יער אדומים.עורב אדום
 3. לבן. הוא קיבל את שמו מפירות יער לבנים גדולים עם עיסה מימית..עורב שחור
 4. מְחוּדָד. בעל עלים יפים עם קצוות שיניים חדים, מייצר פירות גדולים ושחורים.עורב מחודד
 5. דאורסקי (הלא הוא קוהוש שחור). הזן הגבוה ביותר, הוא גדל עד 1.5 מ ‘גובה. עמיד בפני פרוסט, מעדיף כימי חומוס מזינים. פרחים קטנים מריחים נחמד, אבל לשיח עצמו יש ריח דוחה.עורב דאורי

Voronets הוא צמח רעיל, ללא קשר למינו. באופן קטגורי בלתי אפשרי לאכול פירות יער מכל סוגי עשבי התיבול, כדי לא להירעל..

מדוע עשב הוורונט שימושי?

מה השימוש בעשב עורבחלק גדול מהנטיעות נהרסו בקשר לאיסוף הצמח למטרות רפואיות. זה לא מפתיע, כי העורב נחשב לתרבות מרפא. הן החלק האווירי והן שורשיו מכילים הרבה חומרים שימושיים, שבזכותם יש לעשב השפעה מרפאת. השורשים והפירות של הצמח נחשבים שימושיים במיוחד, אך ישנם גם רכיבים שימושיים ביורה ובעלים עצמם. עד כה, ההרכב הכימי של העשב אינו מובן במלואו והוא משמש רק ברפואה המסורתית. עם זאת, ידוע כי העורב עשיר באלקלואידים, שמנים שומניים, ספונינים וחומרים נרקוטיים, והעלים מכילים הרבה ויטמין C.

החלק הנשיר של וורונטס נקטף בסוף האביב או בתחילת הקיץ. הוא נחתך ומיובש באוויר הצח, הפרוס בשכבה אחת בצל. השורשים נחפרים באביב או בסתיו ומיובשים במהירות בטמפרטורה של לא יותר מ 40 מעלות צלזיוס..

למטרות רפואיות משתמשים בעיקר בעורב בעל הפרחים האדומים – הוא היעיל ביותר, בעל הרכב עשיר. עם זאת, סוגי דשא אחרים (לבנים, דמויי קוצים, מחודדים) הם גם תרופתיים.

בנוסף, עשב התיבול יכול לספק יתרונות לא רק לבריאות, אלא גם למשק. בעבר, פירות היער והעלים שלו שימשו כצבע טבעי לצביעת צמר וייצור דיו. צבע שחור התקבל מפירות יער, ואדום עלווה צעירה..

תכונות הריפוי של העשב

סגולות רפואיות של עשב וורונט

צמח העורב הוא בעיקר שימושי ויעיל מאוד במחלות של מערכת העצבים. כמו כן תרופות צמחיות:

 • להקל על דלקות, כאבי ראש והתכווצויות בטן;
 • לְהַרְגִיעַ;
 • בעלי השפעה משלשלת והקאה;
 • לתרום להרס של תצורות גידול, כולל ממאירות;
 • לעצור דימום ברחם;
 • לשחזר את המחזור החודשי;
 • לנרמל את עבודת המערכת הלב וכלי הדם;
 • לטפל במחלות עור ונשימה.

אל תשכח כי העורב הוא צמח רעיל, ואפילו במהלך הייבוש הוא אינו מאבד את תכונותיו המסוכנות. חשוב להקפיד על המינון ולא להתעלל במרתחים..

זה בלתי אפשרי מבחינה קטגורית לאכול פירות יער, לא טריים ולא מיובשים – הם הרעילים ביותר. בנוסף, החלק העלים מגרה את העור..

לאילו מחלות משתמשים העורבים

עורב שורשי דשא

חליטות ומרתחים מוכנים מצמח העשב המשמש לטיפול:

 • שִׁגָרוֹן;
 • אַסְתְמָה;
 • מחלות אונקולוגיות;
 • דַלֶקֶת הַקֵבָה;
 • כיבים;
 • אנטרוקוליטיס;
 • מָלַרִיָה;
 • שַׁחֶפֶת;
 • הפרעות בבלוטת התריס;
 • בעיות גינקולוגיות;
 • מחלות לב וכלי דם;
 • מחלות עור.

איך לבשל ולהשתמש עורב

כיצד להשתמש בעשב עורבהפרח או הדשא של המשפכים מיובשים תחילה, ולאחר מכן מכינים ממנו מרתחים, חליטות, תמיסות ואפילו משחות. במהלך ההכנה והבליעה, במיוחד בפנים, חשוב להקפיד על המינון בכדי לא להירעל.

חל איסור מוחלט להשתמש בעשב לטיפול בהנקה, בהריון וילדים צעירים.

עירוי מים

עירוי מים של עשב עורבעירוי מוכן מהחלק הנשיר המיובש, ויוצקים 10 גרם דשא עם כוס מים רותחים. התרופה מתעקשת למשך שעה, ולאחר מכן מסוננת ושותה שלוש פעמים ביום במשך 1 כף. l. עירוי צמחים יעיל לדימום ברחם, מלריה, שחפת.

מרתח של קני שורש

מרתח קני שורש של דשא וורונטשורשי דשא מיובשים בכמות של 20 גרם נמעכים, יוצקים לליטר מים ומרתיחים. יש להפחית את כמות הנוזלים ב- 1/3. ואז המרק נשאר ללילה להזרקה. את המרק המוכן מסוננים ב -1 כף. l. 3 פעמים ביום לשיגרון וכאבי ראש.

תמיסת אלכוהול

תמיסת אלכוהול מרפאלמחלות של מערכת העצבים, תמיסה אלכוהולית שימושית במיוחד: 1 כף. l. שורשים יבשים או פירות יער מוזגים עם 300 מ”ל אלכוהול (70%). התכשיר מתעקש במשך 7 ימים במקום חשוך, ומדי פעם רועד. קח תמיסה כזו, מדיד אותה בטיפות, לא יותר מ -30 בכל פעם, ולא יותר מ -4 פעמים ביום..

מִשְׁחָה

משחת עשבי תיבוללטיפול במחלות עור ופגיעה בעור מכינים משחת Vorontsov מבוססת שומן. לשם כך טוחנים דק 20 גר ‘פירות וורונטס יבשים ומערבבים אותם עם 100 גרם שומן מחומם. ניתן להשתמש בג’לי נפט במקום בשומן. יש לאפשר למשחה לעמוד למשך שבוע לפחות לפני שניתן למרוח אותה..

כפי שאתה יכול לראות, המטרה העיקרית של העשב השחור היא עדיין השימוש כתרופה. כמובן, רק לאחר התייעצות עם רופא. ובהתאם למינון המומלץ, כי הצמח רעיל. יחד עם זאת, אם תרצה, ניתן לשתול בגינה שיחי חמד Voronets חמודים עם עלים מגולפים ופירות יער בהירים. העיקר הוא לוודא שילדים לא יכולים להתענג על פירותיו..

עשב מרפא ומרעיל Voronet – וידאו

Previous Post
Univerzális fűtőkazán vidéki házhoz.
Next Post
Makita plane – επιλέξτε το καλύτερο
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org