15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

בואו להכיר: תכונות מרפא מנטה והתוויות נגד

מִנתָה בכל דאצ’ה, בגינה, כבר מזמן יש מקום לריפוי מנטה. עשב תיבול יומרני זה משמש בבישול ביתי יחד עם צמחים אחרים – שמיר, פטרוזיליה, אורגנו. מצד שני, לעשב יש סגולות רפואיות. מרתחים וחליטות משמשים ברפואה העממית, שמן ותמיסות מיוצרות באופן תעשייתי. הסגולות הרפואיות של מנטה והתוויות נגד לשימוש בו נחקרות היטב..

מאפיינים של ההרכב הכימי של מנטה

שמן אתרי, שהוא תערובת של מנטול ונגזרותיו, מעניק ניחוח מיוחד לעלי מנטה. בנוסף, תרכובות מחזוריות אורגניות נמצאות בעלים:

 • קמפן;
 • לימונן;
 • מוצמד;
 • סינול;
 • פולגון;
 • מיאנטון.

יחד עם תרכובות מקבוצת המנטול ושמנים אתריים, הם מהווים 60% מהיסודות הכימיים המופקים מעלי הנענע. השאר מיוצגים על ידי תוספים פעילים ביולוגית, חומצות אורגניות, אנתוציאנינים, אזולנים ויסודות קורט. תוכן כל כך רווי של חומרים הדרושים לאדם הוא 3% ממשקל המסה הירוקה. מטבע הדברים, תכונות הנענע מצאו יישום והצמח מעובד בקנה מידה תעשייתי..

שימושים רפואיים מנטה

שמן אתרי מנטה צורות המרפא של המנטה כוללות מוצרים המתקבלים מחומרי גלם טריים על ידי מיצוי לממסים ושימוש בה בתכשירים מורכבים:

 • שמן מנטה;
 • תמיסת נענע, או טיפות מנטה;
 • דמי בית מרקחת עם מנטה;
 • מוצרי בריקט יבשים;
 • מתחמי “Validol”, “Corvalol”, “Valokardin”.

בידיעת התכונות המועילות של מנטה והתוויות נגד, אתה יכול להשתמש בעשב שנקטף באופן עצמאי בבית. ניתן להשתמש בו לא רק למטרות רפואיות, אלא בבישול ובשמים..

לפני החג, משרתי הפטריאנים שפשפו את השולחנות בנענע וריססו את הקירות בחליטה, והביאו את ריח הטריות לחדר. ולחיילים נאסר לשתות חליטת מנטה לפני הקרב, שכן האמינו כי “הדשא של אפרודיטה” מפחית את הלחימה.

תכונת הריפוי של המנטה מבוססת על פעולת החומר המנטול. כאשר חומר בא במגע עם העור או הרירית הרירית, המנטול מגרה את קצות העצבים. אות עקצוץ או קירור מועבר. במקביל, כלי הדם מקבלים אות לצמצום חום ושמירה, והכלים הפנימיים מתרחבים, ובכך להקל על עווית וכאבים. יש לו השפעה מועילה על התקפי אנגינה פקטוריס, מפחית כאבי ראש, משפר את עבודת הוורידים ומשפר את עבודת מערכת העיכול. מנטה משפיעה לטובה על הכבד ודרכי המרה, על הרכב שינויים במרה.

כמעט כל חלקי המנטה משמשים לטיפול.בהתבסס על הפעולה המורכבת של המרכיבים המופקים מנטה, מכינים צורות מינון רבות. אחת התרופות היא תמיסת מנטה. בתנאי מפעל, מיצוי יסודות רפואיים מהמסה הירוקה מתרחש על ידי מיצוי עם אתיל אלכוהול של החומרים הפעילים. בצורתו הרשמית, תמיסת מנטה (Tinctura Menthae piperitae) מורכבת מחלקים שווים ותמצית אלכוהול.

בבית מכינים תמיסה על ידי ערבוב שברי משקל שווים של אלכוהול אתילי או ירחי טהור ועלי מנטה. לאחר התעקשות במקום חמים וחשוך למשך 20 יום, הנוזל המתקבל מסולק מההשעיה ומאוחסן במקום קריר וחשוך..

הוראות השימוש בתמיסת מנטה כוללות שימוש בה לבעיות:

 • כמשכך כאבים לנוירלגיה;
 • אנטי -אמטי וקרמינטיבי;
 • עם טונוס כלי דם, לחץ דם גבוה, זרימת דם לקויה;
 • נדודי שינה ותזונת המוח.

עם זאת, אסור להתעלל בתרופה זו. שימוש בלתי מבוקר בטיפות מנטול עלול לגרום לעווית של איברי הנשימה, עד וכולל דום נשימתי. לכן, לאנשים חולים כרוניים, לפני השימוש בסם מנטה, עליך להתייעץ עם רופא.

שמן מנטהשמן מנטה מיוצר (Ol. Menth. Pip.) מוחל חיצונית. האפקט המשכך כאבים מושג על ידי שפשוף לחלק הזמני, עם כאב וגרד של העור, מקל על המצב בעזרת עקיצות חרקים. כך עובדת משחת Zvezdochka הידועה. שימוש פנימי בשמן אפשרי רק לפי הוראות רופא.

תה מנטהברפואה העממית משתמשים בחליטת עשב. הוא משמש להפרעות עיכול, הצטננות, כחומר הרגעה. תה מנטה משמש לעתים קרובות יותר. זה מבושל ומותר להתבשל. ואז הם משמשים עם דבש או לבד. תה זה שימושי במיוחד לנדודי שינה. יש לציין כי תה נסבל בצורה גרועה על ידי חולים עם כיבים בקיבה..

היתרונות והנזקים של מנטה תלויים בסיבות רבות. מכיוון שמנטול מוריד את לחץ הדם, מרגיע, מוריד את הפעילות, אסור לקחת אותו על ידי אנשים הנוהגים ברכבים. עבור אנשים עם לחץ דם נמוך, חומר זה אסור גם. אינך יכול לשתות תה מנטה לאם מניקה, מכיוון שההנקה יורדת ותוספת המנטה בחלב תפגע בתינוק..

מתי אפשר לאסוף מנטה וכיצד לבצע קטיף בצורה נכונה

מנטה פורחתהריכוז הגבוה ביותר של חומרים מזינים בחומרי גלם תרופתיים קיים בשלב הנביטה. זה בדרך כלל ביוני או יולי, תלוי באזור. ענפים חתוכים מונחים בצל במקום מאוורר. לפני ייבוש חומרי הגלם, עליך לשטוף את העלים. חלקם עושים זאת לאחר הקציר, אחרים מסדרים מנטה מקלחת בגינה. במקרה זה, הניקוי מתחיל לאחר שהעלים מתייבשים..

בעת ייבוש מנטה, אין להשתמש בתנור ייבוש, כיוון שאתרים קלים יתאדו. בבית, החומר המיובש מאוחסן בשקיות פשתן או בצנצנות צמודות לזכוכית..

בעת הקציר ממטעים גדולים, הדשא שנחתך מיובש מתחת לחופה, זולל עם קלשון. חומר היריעה משמש לאריזה למכירה ולשימוש בעמלות. הענפים הנותרים משמשים להפקת שמנים אתריים והכנת צורות נוזליות. על פי GOST, חומרי גלם פרמצבטיים צריכים להיות מסה של יריעות כתושות ללא הכללת צלחות מושחרות.

טיפול מנטה – סרטון

Previous Post
Milyen előnyei vannak a kertben termesztett borsónak?
Next Post
Η ποικιλία αχλαδιού Belorusskaya Late καλλιεργείται για μακροχρόνια αποθήκευση φρούτων