15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

תכונות של שתילה, גידול ואיסוף שזיפים בגינה שלכם – המלצות של גננים זרים

שזיפים בגינה שלך שזיפים הם בחירה טובה עבור גננים מתחילים המעוניינים לגדל עצי פרי. הם מותאמים באופן מושלם לסביבה, הם קומפקטיים יותר ודורשים פחות תחזוקה מאשר פירות אחרים. בנוסף לטעם השזיפים, העצים שלהם מקשטים את הגינה שלך בעצמם..

שזיפים, יחד עם אפרסקים ונקטרינות, הם פירות אבן..

נְחִיתָה

שתילת שתיל שזיפים צפה לשתול יותר ממגוון אחד של עצי שזיף, מכיוון שרבים מהם זקוקים להאבקה צולבת כדי שיגדלו פירות, למרות שקיימים כמה זנים פוריים בעצמם..

כמו כן, חשוב מאוד לבחור את הזן שיגדל באזורכם. נבחן שלושה סוגים של עצי שזיף:

  • אֵירוֹפִּי;
  • יַפָּנִית;
  • היברידי.

השזיף האירופי הקשה גדל היטב ברוב אזורי ארצות הברית. יפנים נושאים פרי במקום בו פורחים עצי אפרסק. האמריקאים פיתחו כלאיים שיכולים לגדול באזורים בהם השזיפים האירופיים והיפנים אינם שורדים.

לשתול שזיפים באזור שטוף שמש באדמה סחוטה ופורייה. הימנע משתילה באזורים נמוכים בהם העץ עלול לסבול מנזקי כפור. במידת האפשר, בחר מיקום שבו הניקוז מוגן מפני הרוח מכיוון דרום או מערב. זה יקדם את גידול הפירות..

יש להסיר שתילים הגדלים במיכלים מהסיר ובעזרת מספריים להסיר את השורשים העגולים המסתבכים את כדור השורשים הראשי.

בעת נטיעת עצים מושתלים, צומת השורש והנחת צריך להיות בגובה של כ -3 ס”מ מהקרקע..

חופרים חור בקוטר 10 ס”מ ובעומק 10 ס”מ מכדור השורש. מניחים את העץ במרכז החור ויוצרים תל קטן סביב הגזע. וודא שהשורשים פרושים לצדדים, אך לא מכופפים יותר מדי.

הניחו עצים גדולים במרחק של 6-7 מטרים זה מזה. צמח גמדים במרחק של 4-6 מטרים משם..

לְטַפֵּל

עיצוב השלד של עץגיזום עצי השזיף חשוב למניעת שבירת עודף משקל. אם זה קורה, חותכים את החלק הפגוע של הענף לחלוטין. באופן אידיאלי, עדיף לחתוך אותו סומק עם הענף הראשי..

השקו את העצים הצעירים בשפע מדי שבוע במהלך עונת הגידול הראשונה כדי לעודד צמיחה. לאחר מכן, עברו להשקיה רגילה. עדיף להרטיב את הקרקע ליד הגזע, לתת לו להתייבש ולאחר מכן להוסיף עוד מים..

השקיה קבועה של שזיפיםחשוב במיוחד להקפיד על השקיה טובה באמצע אוקטובר כדי לתת לעץ לחות מספקת לחורף..

אין להפרות עצי פרי צעירים עד לקצירם. לאחר מכן, גידול הפרי ידרוש הפריה סדירה לאורך כל השנה. אם צפויה גידול גדול של פירות, הוסיפו 450 גרם סידן חנקתי לעץ. בסתיו ובחורף, אל תכלול הפריית חנקן על מנת להימנע מגירוי צמיחה חדשה בעונות אלו..

בסתיו, גרפו וזרקו את כל הפסולת והפסולת

לגזום בתחילת האביב או באמצע הקיץ כדי להגן על הצמח שלך מפני מחלות. גיזום האביב הוא הטוב ביותר עבור שזיפים צעירים וגיזום קיץ של מבוססים. לעולם אין לגזום עצי פרי בסתיו או בחורף, כיוון שקל להדביק ענפים שנפגעו..

טיפול בשזיפים ממזיקיםאם יש לך בעיות במזיקי חרקים, הגיוני לחשוב על שימוש בקוטלי חרקים..

כדי להגן על השזיף מפני נזקי חורף (במיוחד עץ צעיר), בנו גדר מסביב לגבעול. צפה גם במצב הקליפה בתחתית תא המטען. אם יש סימנים של ארנבות או עכברים, דאגו לגדר התיל.

גיזום שזיף יפני

תחילת הגיזום בכתר העץ בצורת מניפהאם יש לכם שזיף יפני הגדל, עדיף להכין תבנית עם מרכז פתוח. בקיץ הראשון, גזמו יורה חזק ליצירת כתר עתידי של 2-3 ענפים. בדוק את העץ בעוד כחודש. ברגע שיש לך שלושה ענפים בזווית רחבה שווים זה לזה, חתוך את השאר. כך יהיו לכם ענפי מאסטר.

המשך גיזום עם כתר עץ בצורת מניפהבשנה השנייה, בתחילת הקיץ, קצצו את הענפים באמצע העץ והסירו כל גידול שמתפתח מתחת לשלושת הענפים העיקריים. בקיץ השנה השלישית, מנתקים את כל היורה במרכז הגזע כדי לשמור על צורת העץ..

פריחת שזיפים יפניתהשזיף היפני דורש גיזום חזק כדי לשמור ולייצר פירות טובים. זה גם מועיל לדלל את כמות הפירות. שזיפים צריכים להתרווח זה מזה בין 7-10 ס”מ.

גיזום שזיף אירופאי

היווצרות כתר השזיף בגינהעבור עץ שזיף אירופאי, עדיף לבחור את סוג המוביל של צורת ענף השלד. בעזרת גיזום זה, הענפים מתרחקים מהתא המטען כל 12-20 ס”מ, ויוצרים ספירלה בה יש להזיז כל רמה חדשה של ענפים אנכית ביחס לקודמת..

התחילו את הגיזום הזה בתחילת הקיץ של השנה הראשונה של העץ. במהלך תקופה זו, יש לנתק את כל היורה בתוך חצי מטר מהאדמה. התוצאה הסופית צריכה להידמות לעץ חג המולד..

שזיפים אירופיים אינם דורשים דילול מכיוון שהם אינם מפיקים פירות רבים כמו שזיפים יפניים. עם זאת, המרווח בין השזיפים צריך להיות כ- 5 ס”מ על כל ענף..

לבקרה יעילה של הדברה ומחלות, זכור לגזום את עצי הפרי שלך. אתה יכול להשתמש באדמה כדי להילחם נגד עשבים שוטים באביב, אך זכור להסיר אותה בסוף הסתיו, כך שלא תחזיק טפילים בחורף. כמו כן, כדאי לשחרר מעט את הקרקע סביב הגזע בסוף האביב כדי לחפש מזיקים פוטנציאליים..

מזיקים ומחלות

ניתן לתקוף שזיפים על ידי המחלות והטפילים הבאים:

  • ברק חלבי;
  • פטריית טינדר;
  • סרטן חיידקי;
  • מחלת כיס;
  • חיפושיות יפניות;
  • כנימה של שושנת מים;
  • עש שזיפים.

איסוף ואחסון

קציר שזיפיםלקבלת הטעם הטוב ביותר, הניחו ליבול להבשיל על העץ. אתה יכול לבדוק את המוכנות על ידי לחיצה קלה על קירות הניקוז. אם העור רך למגע, הגיע הזמן לקצור את הפירות. הפרי צריך להיות חופשי להתנתק מהענפים עם טוויסט עדין.

לרוע המזל, שזיפים אינם מאוחסנים במשך זמן רב, ולכן עדיף לאכול אותם מיד או לשמר אותם. אפשר גם לקצור את הפירות קצת קודם, כשהם עדיין חזקים, ולהשאיר להבשיל במקום קריר..

עדיף לאחסן שזיפים במקרר בטמפרטורה של 0 ° C ובסביבות 90-95% לחות. בתנאים אלה, הפרי לא יתקלקל במשך 2-4 שבועות..

ריבה או ג’לי טעימים מיוצרים משזיפים. אפשר גם להקפיא או לייבש (אז מקבלים שזיפים מיובשים).

זנים מומלצים

שזיף יפני Satsumuעבור שזיפים יפניים, נסה את Satsuma. הוא מייצר פירות אדומים כהים גדולים. טעמם מתוק מאוד ומתאים לצריכה טרייה ושימורים..

שזיף אירופי סטנלימגוון מעולה של שזיף אירופי הוא “סטנלי”. הוא נפוץ באזורים המזרחיים והצפון מערביים של ארצות הברית. עץ השזיף הפורה העצמי הזה אינו דורש מאביקים ומייצר פירות בגודל בינוני אך טעים מאוד..

אלמן בכיתה שזיףבין הכלאות האמריקאיות יש לציין “Alderman” ו- “Superior”. הם משלבים את טעם השזיפים היפנים עם עמידות הזנים האירופאים. נהדר לאזורים עם מזג אוויר משתנה.

סרטון בנושא שתילת ודישון שזיפים

Previous Post
Melyek a kurkuma előnyös tulajdonságai és a használat ellenjavallatai
Next Post
Η Μολδαβική πιπεριά Gogoshary έχει ασυνήθιστο σχήμα και γεύση
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org