15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

אנחנו מטילים ביצי ברווז בחממה בבית

ברווזונים חממה אם תרנגולות יושבות על המצמד בזמנים שונים, אז הדגירה המלאכותית מאפשרת לבקוע בו זמנית מספר רב של ברווזים אחידים וחזקים. לפני הטלת ביצי ברווז בחממה, יש לאסוף אותן כראוי, לאחסן ולזרוק אותן בבית. רק במקרה זה המאמצים שהוציאו יתנו את התוצאה הראויה..

ראה גם: דגירה נכונה של ביצי עוף וטמפרטורה!

איסוף ואחסון של ביצי ברווז לחממה

ביצי ברווז אחוז גבוה של אפרוחים חיים ישוחרר רק אם יוקפדו כללי איסוף ואחסון ביצים, וכן עד כמה הבעלים של בית העופות יפקח על הניקיון..

כדי להימנע מהופעת עובש, טפילים וזיהומים אחרים, המלטה בקנים משתנה מדי יום. יותר נוח לעשות זאת בערב, ומהשעות הבוקר המוקדמות להתחיל לאסוף ביצי ברווז לחממה. אם ביצה טרייה תיכנס למשטח המושרה על ידי חיידקים, בסביבה חמימה ולחה, כל הצמחייה הפתוגנית ההרסנית לאפרוחים בעתיד תחדור דרך הנקבוביות שבקליפה..

בעונה החמה, כאשר הביצים אינן מאוימות מהיפותרמיה ומות העוברים, הן נקטפות מדי שעה. אבל ככל שהוא קר יותר בחוץ ובבית, כך המגדל צריך לבדוק לעתים קרובות יותר את קני השכבות..

מיד לאחר האיסוף הביצים אינן נשטפות ובשום מקרה לא מנקות אותן בשיטות מכניות העלולות לפגוע בשלמות הקליפה, אלא נטבלות בפתרון חיטוי. עד שנאסף מספר מספיק של ביצים לבקיעה, הן מונחות על מגשים כשהקצה החד כלפי מטה, אנכית או מעט מוטה..

אחסן ביצי ברווז בחדר קריר.אחסון ביצי ברווז לדגירה בחממה אפשרי רק בטמפרטורה של 10-15 מעלות צלזיוס ולחות אוויר של 75-80% למשך לא יותר מ -8 ימים, אחרת אחוזי הבקיעה יפחתו משמעותית והגוזלים המתקבלים להיות חלש. ראה: תמונת ברווזים של מולארדה!

מבחר ביצי ברווז לדגירה

רק ביצים נבחרות, שניתן לזהותן על ידי הצורה הנכונה, היעדר גידולים או צניחה על הקליפה, צריכות להיכנס לחממה. ביצת הברווז צריכה להיות בערך באותו גודל, אחידה ונקייה..

שידור עוזר לאשר את הבחירה הנכונה. במהלך הליך זה, קל לזהות סדקים מיקרוסקופיים, קליפות לא אחידות, להשליך ביצים לא מופרות, ישנות או בלתי ראויות, למשל, עם כתמי עובש כהים בפנים או עם חלמון שנשפך.

בדיקת ביצים להתפתחות אפרוחיםבביצי ברווז הראויות להיכנס לחממה בבית, אתה יכול לראות כי:

  • החלמון ממוקם אך ורק במרכז;
  • החלבון אינו מכיל תכלילים זרים והוא שקוף לחלוטין כאשר הוא שקוף;
  • תא האוויר בתוך הביצה קטן וממוקם בדיוק מתחת או ליד השיא הבוטה.

דגירת ביצת ברווז בבית

הטלה נכונה של ביציםביצי ברווז בחממה מונחות כשהקצה המחודד כלפי מטה בשיפוע קל. אם ברצוני מושק יבקעו, הביצה שלהם מונחת אופקית על המגש. זה יבטיח את הפיתוח המהיר ביותר של העובר ואחוז הבקיעה גבוה יותר..

בחממה בה ניתן לסובב את המגשים, עדיף לתקן את הביצים במיכלים.

כל האמצעים הדרושים לבקיעת ביצי ברווז בחממה בבית מוצגים בטבלה. קל לראות שהטמפרטורה יורדת בהדרגה לאורך כל תקופת הדגירה, בעוד שהלחות, להיפך, עולה..שולחן הדגירה של ביצה ברווז

זאת בשל העובדה שככל שהעובר מתפתח באמצע המחזור, הביצית עצמה מתחילה לשחרר חום לאטמוספירה. בנוסף לשמירה על הטמפרטורה האופטימלית לביצי ברווז, רמת הלחות מנוטרת בחממה..

ככל שהאפרוחים בוקעים יותר זמן, כך התאדות הלחות שחודרת דרך נקבוביות הקליפה כלפי חוץ גדולה יותר. תהליך בלתי מבוקר מאיים על מות העובר, ותוכלו למנוע אותו ולצנן את הביצים בעזרת ריסוס רגיל.

להשקיה, השתמשו במים טהורים או בתמיסה חלשה של אשלגן פרמנגנט, המרוסס מהיום החמישי לדגירה פעמיים ביום במהלך האוורור..

ביצים לחות מעת לעת

  • מהיום הראשון עד ה -14 – 37.5–38.0 מעלות צלזיוס;
  • מהיום ה -14 עד ה -21 – 38.0–38.5 מעלות צלזיוס;
  • מהיום ה -21 עד ה -26 – 38.5–39.0 מעלות צלזיוס.

ביצים הופכות ללא הרף באופן רציף עד שהן מועברות למגשי הבוקע. זה צריך להיעשות 4 עד 12 פעמים ביום, בהתאם לעיצוב החממה ותקופת הדגירה..

ביצים נבדקות מעת לעת לפיתוחן.כדי לשלוט על מצב הביצים בחממה לבקיעת ברווזים, בבית ביום 8, 13 ו -25 הם נחשפים לשקיעה. ביצים, שבתוכם אין סימני התפתחות, בין אם יש כל תסמינים של קלקול, מוסרות.

אם מוציאים ביצים של ברווז לתוך החממה, אז חקלאי העופות צריך להיות מודע לכך שהדגירה תיקח קצת יותר זמן. בדרך כלל, ברווזים מופיעים בחממה לאחר 33-36 ימים..

הטבלה מציגה את כל מעגל הטיפול החל מהטלת ביצה ועד לרגע שבוקעו אפרוחי ברווז מוסקובי..מחזור טיפוח ביצי ברווז

גידול ברווזונים בחממה בבית

בסימן הראשון של הניקור, ביצי ברווז מועברות למגשי הדגירה. כאן הם פרוסים בצורה אופקית. האפרוחים הראשונים בוקעים ביום ה -26, האחרונים בוקעים לרוב עד תחילת היום ה -28.

הברווז הראשון בקעכאשר בוקעת הברווזים מתחילה בחממה בבית, ממש כמו בבקיעת אווזים, חשוב להקפיד על אוורור טוב והקפדה על משטר הטמפרטורה. האפרוחים המגיחים מועברים לחדרים מאווררים יבשים בטמפרטורה של כ 20-24 מעלות צלזיוס. כאן הברווזונים צריכים להתייבש. לאחר השלמת הבקיעה, הציפור ממוינת ובמידת הצורך נדחית..

משקלו של ברווז המתאים להמשך שמירה וגידול תלוי בגודל הביצה, בעוד שלרוב הוא נע בין 55–70 גרם. בגיל יום ברווזים מהאינקובטור ניצבים היטב על הרגליים, ניידים, בעלי תיאבון מצוין ומכוסים אפילו פוך באיכות גבוהה. בבדיקה מוקדשת ניקיון העיניים והמקור, חבל הטבור שנפל והבריא בהצלחה ולבטן הדוקה ולא תלויה..

בנושא: בנות הודו – גידול, תחזוקה וטיפול בבית בחורף!

דגירה של ביצי ברווז – וידאו

Previous Post
Styl Minimalismus v interiéru (185+ fotografií) – Umění prostoru. Zbavíme se křeče a omezení
Next Post
Καλλιέργεια φράουλας από σπόρους