15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד להטיל דבורים באביב: סרטון ותיאור שיטות

ימי עבודה במכוורת אתה יכול להשיג משפחה חדשה של דבורים על ידי לכידת הנחיל שנוצר, אבל יש דרכים אחרות. סרטון כיצד להטיל דבורים באביב יסייע בהקמת משפחות חדשות, ולפי דרישת הדבוראי, יחדש את אוכלוסיית הכוורות..

האביב הוא הזמן הטוב ביותר לקבל ייחורים. בתקופה חמה ארוכה, כאשר צמחי הדבש פורחים בזה אחר זה, ההסתגלות של הדבורים קלה, המשפחה החדשה מצליחה להתחזק, להתחדש עם חברים חדשים ולהכין אספקה ​​לחורף..

באילו שיטות להשיג משפחות חדשות משתמשים בפועל? מהם הצדדים החיוביים והשליליים של השיטות הקיימות? סרטון כיצד להטיל דבורים באביב יעזור רבות בפתרון סוגיות אלו ואחרות..

קצירת הרחם להקמת משפחה חדשה ראשית כל, כדאי להחליט איזה רחם לקחת כדי ליצור משפחה חדשה. כיום, כוורנים משתמשים בשלוש שיטות ליצירת שכבות:

  • מתוך רחם עובר של צד שלישי שנרכש במשק בית אחר;
  • עם רחם צעיר שלא הופר ממכוורת שלה או רק יוצא מהמשקה המשקה;
  • עם מבוגר המטיל ביצים עם רחם ממשפחה גדולה וחזקה.

בין היתר נוצרות שכבות של דבורים הן עם חרקים עובדים בוגרים והן עם הדור הצעיר, שטרם טסו לשוחד..

העברת דבורים לכוורת חדשה: צעירה או מעופפת?

רוב השכבות נעשות לפי הסוג השני. כוורת עם משפחה חדשה ממוקמת לא רחוק מהמקום בו היו חיים החרקים. בהדרגה, אנשים מעופפים חוזרים למקומם הרגיל, ודבורים צעירות נשארות כפופות למלכה הנטועה. הבעיה העיקרית של שיטה זו היא הפיגור בפיתוח המשפחה החדשה, אך במהלך האביב והקיץ, עם טיפול וארגון נכון של השוחד, המשפחה מצליחה להתחזק, להסיר דגנים ולגדל דור חזק של דבורים פועלות.משקאות אם חזקים

סרטון המספר על שכבות דבורים יעזור לך לשלוט בטכניקה שימושית לכל כוורן ובמידת הצורך, לחלק במהירות וללא כאבים משפחות קיימות.

איך לעשות שכבות של דבורים שכבר עפו החוצה בשביל שוחד? על מנת שלא רק צעירים, אלא גם מבוגרים יישארו בשכבה, הכוורן יצטרך לקחת את הכוורת לפחות 3-5 ק”מ מהמיקום הראשי של המכוורת. במקרה זה, כל הדבורים יצטרכו להישאר במקום חדש. והמשפחה מתחילה מיד לאסוף דבש ולדאוג לדגנים. לרוע המזל, בניגוד לצעירים, דבורים מעופפות בוגרות יכולות להראות תוקפנות כלפי המלכה הנטועה, דבר המוביל בהכרח לבעיות. מסיבה זו לא תמיד הכוורנים משתמשים ברצון בדרך הפשוטה והנכונה לכאורה להשיג שכבות דבורים..

דבוראים מרובדים דבוריםכיצד להניח דבורים באביב, ומהם היתרונות והחסרונות של שיטה כזו או אחרת?

שכבה על רחם עוברי “זר”

אפשר ליצור שכבה מוקדמת אם נוצרת משפחה חדשה סביב הרחם הנרכשת באזור שבו האביב מתחיל מוקדם יותר..

שכבה על רחם עוברי המלכה המופרית מתחילה להטיל ביצים כבר כמה ימים לאחר ההשתלה למושבה חדשה, ולכן שכבה דבורה מספיק חזקה יכולה לקבל את השוחד הראשון כבר ביוני. הצד החלש של אפשרות זו הוא:

  • עלות גבוהה של הקמת משפחה חדשה;
  • סיכון רציני לאבד את המלכה אם הכוורן אינו מנוסה מספיק או אם בעת השתלה לכוורת חדשה, הדבורים מפגינות תוקפנות כלפי המלכה “החייזרית”.

הנחת דבורים עם מלכה עקרה

אם נקבה פורייה הופכת לבסיס השכבות, או כאשר השתלות דבורים לכוורת חדשה, מונחת בה דבורה מלכה, הדבוראי צריך להיות מודע לעיכוב הבלתי נמנע בהתפתחות המושבה שנוצרה. יחד עם זאת, דבורי פועלים מסוגלות לקבל טוב יותר מלכה היוצאת מתא מלכה מאשר אדם זר עקרות, כך שלא ניתן להימנע מאמצעי זהירות נוספים..

הנחת דבורים עם מלכה עקרהכאשר הדבורים קיבלו את המלכה, עליך להיות סבלני. חיזוק השכבות על ידי דבורים מכוורת אחרת בדרך כלל אינו נותן תוצאות, ולעתים אף פוגע במושבות הקיימות שכבר עוסקות במסיק הדבש העיקרי. בדרך כלל, במהלך הקיץ, אפילו שכבות קטנות צוברות כוח ויכולות בין היתר להתמזג עם משפחות בעת החלפת מלכות ישנות..

שכבה עם רחם מופרית “יליד”

שכבה עם רחם מופרית אם חלק מהמושבה עם מלכה הושתל בכוורת חדשה, הדבורים היתומות מסרבות לגדל את הגזע הנותר והן עוסקות באופן פעיל באיסוף דבש ומייצרות מלאי רציני. מצב זה משמש את הדבוראים:

  • להשיג את המוצר המוקדם ביותר;
  • לחדש את המשפחה ולהחליף את הרחם בה.

חשוב לקחת בחשבון כי, כשהיא נשארת ללא מלכה, המושבה נחלשת וזקוקה לשליטה ותשומת לב מיוחדת עד שתופיע בה מלכה חדשה ותעוף מסביב, יופיע דבור חדש ודור צעיר של דבורים..

בצפייה בסרטון כיצד להטיל דבורים באביב, וכאשר מתכננים הקמת משפחות חדשות, על הכוורן לקחת בחשבון את הייחודיות של איסוף הדבש במקום בו מותקנות הכוורות. באביב ובתחילת הקיץ, פריחת צמחי הדבש בשל תנאי מזג האוויר יכולה להיות מטושטשת או לטווח קצר. אם יש סכנה כזו באזור, אל תיתן לשכבות הדבורים להיות חזקות. אחרת, חוסר איסוף הדבש יוביל לסיכון של נחיל והתפוררות של משפחה שנוצרה בלבד..

הנחת דבורים – סרטון

Previous Post
Hogyan készítsünk madárházat egy kutya számára saját kezével – otthont szereltünk egy szeretett őrnek
Next Post
Αρωματικό λουκάνικο από την Κίνα – αξίζει να το αγοράσετε