15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד לארגן כראוי כוורת למתחילים

עבודתו של כוורן במכוורת אתה יכול לשלוט בכוורנות למתחילים בעזרת מדריכים, מומחים מנוסים ושיעורים ויזואליים. הדרישות ליצירת מכוורת מספקות אמצעים להגנה על תושבי הסביבה מפני חרקים צורבים. ללא עמידה בתקנים, סידור של מכוורת אינו אפשרי.

תכונות של כוורן והיכן להתחיל למתחילים

בודקים את הכוורות זה ידוע שדבש הוא המוצר הכי שימושי ומרפא. דבורים של עובדי חרקים לעונה יספקו לבעל המכוורת דבש, לחם דבורים, פרופוליס. אבל כוורן שיודע את הייחודיות של החזקת חרקים ויוצר תנאים נוחים לקטיף דבש יכול לקבל שוחד של המוצר וליצור תנאים להתפתחות משפחה חזקה..

אם תתקבל ההחלטה ליצור מכוורת משלך, תצטרך למלא מספר תנאים:

 • למצוא מיקום לכוורות העונה על הדרישות;
 • להכין את הציוד הדרוש ולהצטייד במקום החורף;
 • לבחור זן דבורים המתאים לתנאי אקלים ופריון;
 • לקבל ידע על כוורנות למתחילים.

הרצון לקבל מוצר מתוק מחרקים מעופפים ידרוש ידע. אתה יכול לשלוט בתיאוריה מתוך המדריך או ללכת כשוליה למאסטר מנוסה. אתה לא יכול להסתדר בלי טכניקות ויזואליות לביצוע תחזוקה של הכוורת. סרטון בנושא דבורים למתחילים יספק עזרה שלא יסולא בפז:

כללי סידור מכוורת

סידור מכוורתאם אתה כוורן מתחיל, עליך ללמוד ממספר קטן של מושבות דבורים. ברמה החקיקתית בוטלה “ההנחיה לתחזוקת מושבות הדבורים” ומאז 2013 הנושא הועבר לרגולציה אזורית. היא אופטימלית לשליטה בכוורנות מאפס להתחלה עם שלוש כוורות. אך יחד עם זאת, יש להקפיד על תקני בטיחות. אם מותקנות כוורות ביישוב, יש להסכים לכך עם השכנים. הם צריכים לדעת כיצד להימנע מעקיצת דבורים. שכן שננשך על ידי דבורה יזכה תמיד בתביעה נגד הדבוראי.

הוא מתוכנן להציב כוורות במרחק של 10 מטרים מגבול הנכס ובמרחק של 50 מטרים ממגורי המגורים. על מנת למנוע מחרקים לעוף לאזורים סמוכים, נקבע לסדר גדר מסביב לגובה של לפחות 2 מ ‘גובה. אם גודל המגרש אינו מאפשר לשמור על המרחק מהכוורות לדירה ולגדר, חל איסור לעסוק בדבורים..

כיצד לארגן כוורת למתחילים, היכן להתחיל אם גודל העלילה אינו מאפשר לך לבנות מכוורת? יש צורך למצוא מקום למכוורת במגורים או ביישוב נטוש. אתה יכול למצוא אזור ללא בניינים, שבו יש הרבה צמחים פורחים ואין מזהמי אוויר. רשום מגרש להשכרה או נכס על מנת ליצור מכוורת.

בעת רישום הקרקע מונפק במקביל דרכון סניטרי וטרינרי למכוורת. האתר חייב לעמוד בדרישות שוחד קבוע על ידי דבורים מצמחים מרובי רדיוס של 2 ק”מ. במקביל, צומתים עם הכביש המהיר והנהר אינם נכללים. אתה יכול לבחור זן של דבורים שעפות גבוה, ואז הולכי הרגל לא יהוו מכשול עבור הדבורים העובדות.

400 דבורים פועלות לאיסוף כף דבש. חצי אוסף אבקה, השני מכניס אותו לחלת דבש. לקבל קילוגרם דבש ל -4500 טיסות. משפחה גדולה אוספת עד 20 ק”ג צוף ליום, ממנה מתקבלים 10 ק”ג דבש.

הצלחת כוורת למתחילים תלויה בצעדים הראשונים ביצירת מכוורת. חבילת דבורים, נחיל או משפחה היא החומר העיקרי שנרכש להמשך גידול הדבורים. חבילת דבורים נוצרת רק בהזמנה, נמכרת בסתיו.

שלבי סידור מכוורת

שלב בחירת המקום למכוורת חשוב להתפתחות מוצלחת של עסק.לפני רכישת דבורים, עליך לדאוג למיקום הכוורות, אחזקת הדבורים בחורף ולרכוש כלי. יש ללמוד הכל על דבורים וגידול דבורים למתחילים לפני שהמשפחה הראשונה תופיע במכוורת. זה יעזור לקבוע את אופי הקשר, לעשות פחות טעויות..

תכנון האתר מורכב בניקיון כל הנטיעות ושאריות כריתות. האזור חייב להיות נקי ומפולס, אפילו העלים מוסרים. הכביש הראשי והשבילים מונחים. כל הכוורות מותקנות עם חור ברז בתוך האתר, הצבעים בהירים ושונים כך שהדבורים מזהות את ביתן מרחוק..

הכוורות נבחרות על פי מיני הדבורים המותאמים באזור המקומי. צריכים להיות יותר בתים ממשפחות, האספקה ​​תידרש בעת הפרדת נחיל חדש. בנוסף לכוורות, תזדקק ל:

 • קרן;
 • חימום כריות והקפות לכל כוורת;
 • מעשן ואוברול לעבודה עם חרקים;
 • חוט, צבע ומסמרים.

חורף לכוורותבית חורף, חדר חם לכוורות, צריך להיות מוכן עד הסתיו. אם כוורת מתוכננת כעסק, מכוורת עם יותר מחמישים משפחות תהפוך לרווחית. עליך לדעת כי טיפול בדבורים, בחינת כוורות ופעולות נלוות ידרשו כ- 6 שעות בשבוע לשלוש משפחות. כדי לספק שוחד למספר רב של משפחות, יש צורך להציב כוורות בבורות או בצד שדות פורחים של צמחים מעובדים..

כמו כל עסק, כוורת דורשת תכנון והרחבת הייצור. יש לכלול את עלויות אחזקת המכוורת בתוכנית העסקית. כדי למכור מוצרים תזדקק לדרכון וטרינרי.

קשיים של כוורן חסר ניסיון

בדיקת המסגרותאם אתה ניגש לעסק חדש באחריות, תוכל להימנע מאכזבה בעתיד. אך לשם כך יש ללמוד מראש ולקבל מידע על ארגון מושבת הדבורים. בשלב הראשון, עליך לדעת:

 • הבחירה הנכונה של מושבת דבורים בעת הקנייה;
 • משטר הטמפרטורות בכוורת בעונות שונות וכיצד לשמור עליו;
 • סימנים למשפחה בריאה;
 • סימנים למחלות דבורים, היחלשות מושבת הדבורים;
 • מות הרחם וכיצד לשתול אדם חדש בכוורת;
 • כיצד לתפוס נחיל שנמלט.

בתהליך העבודה יעלו הרבה שאלות, כוורן מנוסה יעזור או ילמד סרטונים וספרות. קהילת הדבורים אינה סולחת על טעויות בטיפוח.

מאיפה להתחיל למתחילים בתחום הדבורים ואיך לא להינשך על ידי דבורים? דבורים צורבות רק במקרים יוצאי דופן, מכיוון שהדבר מסתיים במותו של המגינה עצמה. לכן, עליך לעבוד במכוורת ללא תנועות פתאומיות, בבגדים קלילים ונקיים ללא ריחות זרים. יש לחבוש כובע עם כילה נגד ראש. אין להשתמש בבגדים עם ערימה כדי שהדבורה לא תוכל להתבלבל ולכעוס. תנועות רגועות, שיחה שקטה ומעשנת לא יכעיסו את הדבורים. עקיצת דבורה כואבת, אך נושאת מנה מרפאת של רעל.

דבורים עובדות מזהות את בעלהן על פי תווי הפנים האופייניים להן. הגבות, האוזניים והשפתיים של הדבוראי מהוות אות תצורה לדבורים. אולי בגלל זה דבורים של כוורנים כמעט ולא עוקצות..

דבורים מטילות דבשעדיף לקנות כוורות ואת הציוד הדרוש בחנות מיוחדת. כאשר מופיעה ניסיון, בתי הדבורים מיוצרים בעצמם. ככל שהמשפחה גדולה יותר, כך היא אוספת יותר לחם דבש ודבורים ומתקינים יותר מסגרות בכוורת..

צורת הקיבולת הרציונלית ביותר היא תא משושה. כדי ליצור 100 תאים, דבורים צריכות 1.3 גרם שעווה. אידיאלי מבחינת המרווח והחוזק, צורת הכלי.

עיצובים של הכוורות שונים באופן תיקון המסגרות לחלות דבש. ישנם מבנים אנכיים ואופקיים, ואפילו מבנים מיוחדים מיוצרים לדבש המשולב. כוורן מתחיל יכול לקבל את המידע הדרוש מהסרטון.

כוורנות לדמים – סרטון

Previous Post
Hogyan készítsünk madárházat egy kutya számára saját kezével – otthont szereltünk egy szeretett őrnek
Next Post
Αρωματικό λουκάνικο από την Κίνα – αξίζει να το αγοράσετε