15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

הכרת עשבי דבש לדבורים, תוכל לקבל בעקביות שוחד טוב

עשבי תיבול לדבורים עשבי דבש לדבורים מעניינים רק בתקופת הפריחה. כדי להבטיח שהפריחה היא רציפה, מהאביב עד הסתיו, המשימה העיקרית לעבודה האפקטיבית של המכוורת. צמחי הדבש כוללים צמחים בעלי פריחה ארוכה, הפולטים כמויות גדולות של צוף ואבקה. מסוע הפרחים כולל שדות מעובדים עם כוסמת וכותנה, עשבים מרובי גידול, פריחת עצים ושיחים. קציר דבש נוסף מתקבל משדות מדבר שזורעים באופן טבעי, שדות שן הארי וכרי דשא.

שימוש במשאבי טבע ותרבות לאיסוף דבש

מכוורת במקום בתחילה אספו הדבורים שוחד מעשבי אחו, שיחים ועצים פורחים, עפו 5 ק”מ ולא היו פרודוקטיביים במיוחד. הוא האמין כי במהלך הקיץ משפחה יכולה לקבל 50 ק”ג דבש, מתוכם לפחות 60% הולכים לצרכיה שלהם. כוורת מודרנית מבוססת על שימוש ב:

  • הצמחים העיקריים המעובדים – חמניות, כוסמת, כותנה, כוסברה;
  • צמחי מרפא מעובדים לאספקת דבורים;
  • עצי בר ושיחים – לינדן, שיטה, מייפל;
  • דשא אחו ויער.

רק על ידי שימוש בכל צמחי הדבש לדבורים ניתן להשיג זרימה מתמשכת של שוחד..

לכן, כוורנים משתמשים בקרקע חקלאית לגידול הצמחים היצרניים ביותר. לעתים קרובות במהלך פריחת שדות עם קטניות וחמניות, הכוורת ממוקמת בצד הכביש, ומספקת לדבורים שביל קצר לצמחים..

שדה הדבוראיםהכוורן זורע באזורים שלו דשא דבש לשנה או שנתיים לדבורים על מנת לספק לעובדים חומרי גלם בזמן הנכון. זריעה מוסדרת בזמן של צמחי דבש מבטיחה תקופות שבהן יש מעט צמחים פורחים בסביבה..

אם חוות חקלאיות נמצאות בקרבת מקום, יש צורך ליצור קשר עם אגרונום. לפעמים דבורים עפות רחוק לשם שוחד ועשויות להגיע לשדה זר ביום הטיפול הכימי. יש להימנע מכך.

לוח השנה של מסוע הדבש בכל אזור נערך על בסיס תנאי אקלים. נשאי הצוף הפעילים ביותר נבחרים לגידול. מתוך אלפי צמחים פורחים, נעשה שימוש בשני עשרות צמחים פוריים פוריים, שנזרעים במיוחד לדבורים..

אם המכוורת נייחת, משימתו של הדבוראי ברדיוס של 2 ק”מ היא שיהיו להם שדות מעובדים משלהם של גבעולי פרחים.

האזור כולו מחולק למגזרים נפרדים. החלקות נטועים ברצף ספציפי, כולל מספר סוגים של שיחים שנתיים ושנתיים. מתי לשתול עשב דבש לדבורים תלוי בעיתוי הפריחה ליצירת תנאים לזרימה רציפה.

לוח מסוע דבש למישור רוסיה המרכזית

איסוף אבקההבטחת המשכיות הפריחה מאפריל עד נובמבר למכוורת נייחת היא המשימה העיקרית של הבעלים. כדי ליצור תנאים לפיתוח, 50 משפחות של דבורים יצטרכו להשתלט על 50 דונם של אזורים כמעט מסוכנים, לשתול עצים פורחים ושיחים שונים סביב ההיקף. יהיה צורך לשפר את צמחיית הכרי דשא והשוטרים. עבודת קרקע תשתלם פי מאה עם איסוף דבש טוב.

מתחילת האביב ועד סוף הסתיו, צוף הדבורים יסופק על ידי צמחים:

  1. באפריל הערבה פורחת, פרחיו בזרי פרחים נישאים לכנסייה להדלקה ביום ראשון הדקל. במקביל פורחת האם-החורגת, צמח הדבש היקר ביותר. הדבש הראשון הניתן לשיווק מתקבל מהערבה.
  2. הגנים פורחים בחודש מאי. פריחתם נמשכת חודש וככל שיותר מיני עצי פרי ושיחים בגינה כך ניחוח הדבש עז יותר. יחד עם זאת, שן הארי הבלתי ניתנת להשמעה פורחות בניצחון. קל להם להתרבות סביב המכוורת בשפע. יינתן חודש איסוף דבש.
  3. בחודש יוני, מושבת הדבורים גדלה, הם זקוקים לבסיס גדול. בשלב זה, השדות הזרועים עם צמחי הדבש אמורים לפרוח. פצ’ליה, תלתן מתוק לבן וחבורה נחשבים לצמחי מרפא בכל מזג אוויר. עם זאת, תלתן מתוק וחבורות יגדלו על אדמה לא מעובדת, פשוט עשו חריצים והוסיפו עוד זרעים כדי שדשא הבר לא יימעך בהתחלה.
  4. זריעת עשבים מרובים חוזרת על עצמה מדי פעם כדי להבטיח פריחה בספטמבר. טכניקה נוספת להארכת הפריחה היא גיזום, שיפוע הצמרות. ואז השיח מסתעף ופורח שוב. צנון שמן, חרדל ופצליה פורחים מאוחר. אברש רגיל, מורדובניק, גולדרוד – צמחים מהם ניתן לקבל שוחד קיצוני לפני תחילת הכפור.

צמחי דבשבין המומחים, הערך היקר ביותר הוא אחו ודבש הרים. עובדה זו ניתנת להסבר על ידי האיסור של זוהר באחו. אם יש כרי דשא מסביב למכוורת, יש צורך לזרוע בהם מחדש תולעת, גבעולי אש, תלתן וצמחים ריחניים אחרים. ארגן את ההמשכיות של הזוהר הפורח.

השורש פורח כל הקיץ, ואי אפשר בלעדיו במכוורת – הוא מפחיד עכברים ועש זדוני..

התוצאות מצביעות על המסוע הנכון של צמחי דבש מעשבים סיביריים ב- KHL “דוניק” Priargunsky. מתי לשתול עשבי תיבול לדבש וכמה ק”ג לדונם מוצג בטבלה:

צמח דבש 17-20.04 3-6.05 3-8.06 3-5.07 15-18.07
מילות / פצ’ליה 6/4 6/4 6/4 6/4 0/4
פצליה / חבורה 4/4 4/4 4/4 4/4 0/0

מלילות וחבלות הן גידולים דו -שנתיים, השדה הנזרע יעבוד במשך שנתיים. כתוצאה מכך, תפוקת הדבש היא 150-200 ק”ג למשפחה. אין דבש טל דבש, נחיל בשליטה.

עשבי דבש הגדלים בר לדבורים בסיביר

סיביר הגדולה! יש כאן אזורים פוריים, עם גזר החורף מתחת לשלג באזור נובוסיבירסק והערבות האינסופיות הנדירות של גבעות סאיאן. דבורים חיות בכל מקום. הדבש שנאסף מטימין ומאצות איננו נחות מהזנים המערביים בטעמו. עשבי דבש לדבורים סיביריות מיוצגים על ידי צמחי שדה.

לזרוע פריחת גדילןהעשב המזיק של גדילן השדה הוא קנה שורש רב שנתי. הוא ממלא אדמות מעובדות, אך הוא צמח דבש מעולה, המייצר 380 ק”ג לדונם של אבקה וצוף. זורע גדילן גדילן בסיביר באביב ובסתיו, בנתיב האמצעי – בקיץ.

סאלי פורחתהטבע לא אוהב ריקנות, ובשנה הבאה הבערה נגררת על ידי שדות אינסופיים של גביע, תה ערבה. סוף הקיץ הסיבירי המחניק בטייגה קשור תמיד לפריחה מנצחת של דשא שימושי. צמח דבש מעולה נותן עד 500 ק”ג צוף לדונם. מצמח זה מתקבל מוצר ריפוי בצבע שמנת..

צהובYarrow הוא סוג של צמח רב -גוני אך ללא ניחוחו ותכונותיו הרפואיות המיוחדות, דבש האחו יאבד הרבה. Yarrow פורח עד הכפור העמוק ביותר, יומרני, גדל על גבעות.

חבורה נפוצההחבורה הנפוצה נמצאת בטבע בסיביר, בערבות היבשות. צמח זה נחשב לאחד הצמחים הרב -ערך היקרים ביותר ומשמש לזריעת שדות מעובדים. חבורה, צמח שנזרע בעצמו. לצורך התפתחות הוא זקוק לשמש, פורח עד כפור. הצוף אינו נשטף מהגשם ואינו מתנקז – הוא מחכה לאספן. מתוך דונם שנזרע עם חבורה, אתה יכול לאסוף 850 ק”ג צוף.

סיביר עשירה בצמחים בעלי סגולות רפואיות חזקות, ודבש מעשבי תיבול סיביר נחשב לריפוי.

להלן מיטב עשבי התיבול לדבש, תמונות עם שמות ותיאור קצר..

צהוב מלילות

צהוב תלתן מתוקאת הצמח הזה קשה לשכוח. שיחים אדירים, הגדלים ברמה עם גבר, תופסים את האדמה הדקה ביותר. הריח המשכר של תלתן מתוק פורח, המיית הדבורים הנמדדת, נשאר בזיכרונות הקיץ לאורך זמן. תלתן מתוק עם צוף תמיד, גם במזג אוויר גרוע. קציר דבש עד 600 ק”ג לדונם. הצבע האופייני של הדבש – לבן או ענבר, מובחן בארומה, מתגבש עם הזמן.

פצ’ליה

פצ'ליהפצ’ליה היא לא רק מקור טוב לדבש, היא זבל ירוק מצוין המרפא ומפרה את האדמה. עבור הדבוראי, החשוב יותר הוא הפניקה של פרחיו הנפתחים ברציפות לאורך כל החודש. לאחר שזרעת דשא 4 פעמים בעונה, תוכל לקבל שדה פורח לפני הכפור. אפילו ב -90 מעלות צלזיוס, הפקליה מפרישה צוף. בלילה הפרחים אינם נסגרים והדבורים חוזרות מהשדה הזה מאוחר. ניתן לקצור עד 500 ק”ג דבש ממטע פצליה.

ישנם גם אברש יקר, לינדן וסוגי דבש אחרים שעליכם לדעת עליהם על מנת לבחור את המוצר הנכון..

סרטון על צמחי דבש

Previous Post
Hogyan készítsünk madárházat egy kutya számára saját kezével – otthont szereltünk egy szeretett őrnek
Next Post
Για γρήγορο και υψηλής ποιότητας βάψιμο χρησιμοποιούμε πιστόλι ψεκασμού από την Κίνα