15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מידע שימושי לכוורנים: כיצד להכין ממיס שעווה במו ידיכם במהירות ובזול

איך להכין ממך שעווה במו ידיך אחד ממוצרי הדבורים היקרים ביותר הוא שעווה. כיצד להכין ממך שעווה במו ידיכם על מנת להשיג חומר איכותי מחומרי גלם בעצמכם? סוגיה זו נחשבת על ידי כוורנים רבים, וכל האפשרויות האפשריות מוערכות על ידן מבחינה מעשית. ישנם מספר פתרונות פשוטים לעיבוד חומרי גלם משעווה, בעזרתם ניתן להקים ייצור שעווה במכוורת.

כיצד להכין ממיס שעווה במו ידיך: עקרונות הדגמים העיקריים

כבשן והתכת שעווה סולארית השעווה הגולמית מעובדת בתחילה ישירות במכוורות, שם בעזרת ציוד פשוט מרבית השעווה מופקת ממנה. עדיין יש הרבה חומר יקר ערך זה בפסולת, כ -50% מכלל המסה, אך ניתן להשיג אותו רק בתנאי מפעל..

תכולת הלחות של חומרי הגלם תלויה בתוכן של זיהומים שאינם שעווה בו – קוקונים, לחם דבורים, שאריות דבש. אם הוא עולה על 10%, חומר הגלם הופך לעבש, הטמפרטורה שלו עולה בהדרגה..

כוורנים רבים בארצנו יודעים להכין סירי שעווה במו ידיהם. הם בוחרים עיצוב מתאים, שהשימוש בו יביא להם יתרונות ניכרים. אפילו אדם שנתקל לראשונה בבעיה זו יכול לנתח את המבנים הבסיסיים המוצגים להלן ולייצר מכשיר בכוחות עצמו..

ממיס שעווה סולארית: יתרונות וחסרונות

יתרונות וחסרונות של כיור שעווה סולאריאחד התנאים העיקריים לשימוש במפעל להמסת שעווה זה תכולת השעווה הגבוהה של חומר המזון. קבלת שעווה בדרך זו היא פשוטה למדי, שכן העלויות הן מינימליות. ללא צריכת משאבים, אין צורך בספקי כוח נוספים.

למלט השעווה השמש יש יתרונות רבים:

 • עיצוב לא מסובך;
 • צְפִיפוּת;
 • ניידות;
 • היכולת לייצר מחומרי גרוטאות.

אין צורך לפקח כל הזמן על עבודת ממיסת השעווה הסולארית, היא בטוחה לחלוטין. הביצועים שלו מספיקים למדי לתחזוקה מלאה של מכוורת קטנה..

אבל היתרון הגדול ביותר של מכשיר זה הוא העיצוב הפשוט שלו. אפילו אדם שאינו יודע על בנייה ונגרות יכול בקלות להבין כיצד להכין ממיס שעווה בעצמו.

עקרון הפעולה הוא כדלקמן:

 1. מסגרות עם חלת דבש קבועות בתוך המארז.
 2. כור ההיתוך של השעווה מונח במקום פתוח ומואר היטב. סובב או זז במהלך היום.
 3. קרני השמש עוברות דרך הזכוכית, בשל כך עוצמת החימום של חלת הדבש עולה.
 4. החומר המותך זורם בהדרגה לתוך המאגר המותקן, דרך רשת דקה, שעל פניו נשאר כל הפסולת במסגרת.

השעווה המתקבלת אינה צריכה להיות מעובדת בנוסף, שכן ביציאה מתברר שהיא נקייה, ללא זיהומים. יש להשתמש בכפפות במגע עם המארז, זה יכול להיות חם מאוד.

אך יחד עם זאת, למלט השעווה השמש יש חסרונות. במקרה של קיץ קר ולח, עם גשמים תכופים ומזג אוויר מעונן, המכשיר לא יהיה שימושי. גם אם עונת הקיץ מתגלה כיבשה וחמה, מבנה אחד מספיק לשרת רק 50 מושבות של דבורים. במכוורות עם מספר רב של כוורות, לחילוץ מהיר של שעווה, יש להתקין כמה בורות שעווה בבת אחת.

אתה יכול לשפר את ביצועי המכשיר שלך בכמה דרכים:

 • צובעים את המשטח הפנימי בצבע שחור;
 • בחר את זווית הנטייה הטובה ביותר של החלק העליון של המבנה;
 • התקן זכוכית עם תכונות אופטיות מתאימות.

אם אתה משתמש במחזירי שמש המותקנים על הקיר האחורי כדי להאיץ את התהליך, הפלט יהיה שעווה כהה..

כיצד להכין ממך שעווה סולארי במו ידיך על פי רישומים

שרטוטים של ממיסת שעווה סולאריתכדי להפוך את המכשיר הפשוט הזה, המורכב מקופסה משופעת, תחתית דיקט ומכסה זכוכית, אינך צריך לרכוש הרבה חומרים ואביזרים. רוב הדברים החשובים נמצאים בכל משק בית או בארץ..

לעבודה תצטרך:

 • penoplex, לוחות בעובי קטן, דיקט לגוף;
 • זכוכית;
 • פטיש;
 • מברג;
 • גיליון מגולוון;
 • חומרים מתכלים – מסמרים, ברגים, ברגים, צירים.

הגדלים של תבניות שעווה סולאריות משתנות. בעת ייצור עצמי, אתה יכול להתמקד במידות של מוצר סטנדרטי 500 מ”מ על 580 מ”מ. גובהו הוא בתוך 270 מ”מ. הזכוכית חייבת להיות בגודל 580 מ”מ על 568 מ”מ. על מנת להאריך את חיי המוצר, כל החומרים בהם משתמשים (למעט זכוכית) צבועים בתרכובות בטוחות.

אם הגוף עשוי מתכת, החימום שלו יגדל, וכתוצאה מכך תהליך חימום השעווה יעבור מהר יותר. אבל העבודה עם ממיס שעווה כזה תהיה קשה יותר..

לפני שתמשיך, סמן את חלקי הגוף. מלבנים חתוכים 580 מ”מ x 270 מ”מ (קיר אחורי), 500 מ”מ x 580 מ”מ (תחתית דיקט), שני חתיכות צד טרפזיות 500 מ”מ x 270 מ”מ x 80 מ”מ.

ביצוע מדורג:

 1. הפרטים נחתכים ומהודקים זה לזה.עיצוב ומידות של חלקים
 2. הקירות מחוזקים בסורגים או מקובעים על מסגרת מתכת.הכנת ממך שעווה
 3. צירי מכסה זכוכית מחוברים לחלק העליון של הקיר האחורי..תיקון מכסה זכוכית
 4. צור מסגרת לזכוכית והתקן על הגוף.
 5. מגש מתכת עם קצוות מעוקלים וחורי ניקוז בחלק התחתון, סגור ברשת דקה, מותקן בפנים.ממיס שעווה מלא

איכות הבנייה נבדקת ומוערכת, ולאחר מכן המבנה מכוסה בשכבת צבע כהה.

כדי לשמור על איכות המוצר המוגמר ולמנוע חדירת חלקיקי אבק, מותך השעווה מותקן על תומך או עמוד. יש להקפיד על קיבוע מסגרת הזכוכית במצב פתוח וסגור..

ממיס שעווה אדים עשה זאת בעצמך: ציורי מכשירים

איך להכין ממיס שעווה במו ידיךלעתים קרובות משתמשים בשומרי היתוך עם אדים על ידי כוורנים. שיטה זו יעילה למדי, שכן אחוזי התשואה שלה תלויים בזמן העיבוד. כאשר מעבדים באמצעות אדים, חומרי הגלם מתרככים בהדרגה, השעווה הכלולה בו הופכת למצב נוזלי. מתאים לשימוש הם מסרקים ישנים שנותרו לאחר זיקוק דבש, שעווה וכל מוצרי פסולת הדבורים המכילים שעווה.

כאשר ממיסים שעווה באמצעות אדים, לשעווה אין מגע עם מים, ולכן לא נוצר תחליב. הרכבו נשאר שימושי ככל האפשר.

מסחטות ומסחטות קיטור ביתיות משמשות לעתים קרובות כממיס שעווה אדים. מכשירים נרכשים לעתים קרובות או מיוצרים בתוך הבית. איך להכין בית זיקוק לשעווה אדים במו ידיכם, כך שהעלויות יהיו נמוכות והתמורה מספקת למדי? דגמים עגולים הוכיחו את עצמם טוב יותר מאחרים, מכיוון שלא קשה לבחור מיכל במקרה זה. סיר גבוה ישן, מיכל חלב או אפילו בקבוק גז יעשו זאת..

חלקים וחלקים מממי שעווה אדים:

 • מקרה אמין;
 • גנרטור אדים;
 • מיכל למסגרות;
 • מגש טפטוף לשעווה.

אחת מבורות השעווה הקלות ביותר להכנה היא מכשיר – חבית בערך ¼ מלא במים, או סיר המונח על גבי מקור חום. בתחתית צריכה להיות תומכת שמחזיקה אגן נירוסטה מעל המים. מעל המיכל מושעים חומרי גלם משעווה המונחים בסל מיוחד עשוי רשת אל חלד. המיכל סגור היטב עם מכסה.

ציור ממיס שעווה אדיםכאשר המים רותחים, אדים חמים עוטפים את הסל. השעווה בחומר הגלם מתחילה להימס ולזרום לאגן. הכל קורה די מהר, לכן עליך לוודא שהמיכל לאיסוף שעווה לא עולה על גדותיו..

לייצור ממיס שעווה למסגרת משתמשים בשרטוטים מתאימים ובאמצעים מאולתרים.:

 • תזדקק ל 2 מיכלי נירוסטה מלבניים – אחד פנימי עם תחתית רשת, מסגרות מונחות בו;
 • תבנית אפייה מותקנת מתחת למיכל הפנימי, ומתחדדת לשקע שדרכו זורמת השעווה;
 • המבנה מכוסה במכסה המבטיח חימום מספיק של המסגרות.

ניתן לאתר את מקור הקיטור במרחק מתא הטעינה ולחבר אותו באמצעות צינור.

סיכום

איך להכין ממך שעווה במו ידיךהכנת מלט שעווה בבית מבוססת על שיטות העיבוד התרמי של חומרי הגלם בשעווה – יבש ורטוב, לוחץ. הכוורות משתמשות במגוון נושאי חום, כולל אנרגיה סולארית, אדים חמים.

יש לנקות ולהבהיר את השעווה המתקבלת במכוורת. הוא נמס שוב, מסונן באמצעות מטלית מיוחדת ומוגן במשך חמש שעות. תהליכים אלה חייבים להתרחש בטמפרטורה של לפחות 70 מעלות צלזיוס.

לניקוי שעווה ממזהמים כימיים, משתמשים בתמיסות של חומצות רבות, כולל לימון וחומצה.

איך להכין ממיס שעווה אדים במו ידיך

Previous Post
Hogyan készítsünk madárházat egy kutya számára saját kezével – otthont szereltünk egy szeretett őrnek
Next Post
Αρωματικό λουκάνικο από την Κίνα – αξίζει να το αγοράσετε
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org