15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

שלבי הכנת כוורת אלפינית במו ידיכם

כוורת אלפינית כוורת אלפינית היא מבנה לגידול דבורים שפותח על ידי הצרפתי רוג’ר דלון בתחילת שנות ה -80 של המאה הקודמת. הוא תואם את בית הגידול הטבעי של מושבות הדבורים – כלומר שקעים של עצים. בשל המבנה הפנימי יוצא הדופן, כוורת כזו מאפשרת לך ליצור את הסביבה הנוחה ביותר לשמירה על משפחת דבורים, להגן על חרקים מפני כפור ולהגדיל ביעילות את פרודוקטיביות מוצרי הדבש..

כוורת אלפינית – תכונות ייחודיות וספציפיות

ציור של כוורת אלפינית לראשונה, התוכנית לכוורת אלפינית הוצעה על ידי רוג’ר דלון הצרפתי בשנת 1979 ומיד זכתה לתגובה רחבה בקרב כוורני העולם. המאפיין העיקרי של העיצוב החדש היה השימוש במערכות זהות לבית הגידול הטבעי של מושבות הדבורים..

הכוורת מסוג האלפיני היא מבנה רב-גוף, השונה מבתי הדבורים המסורתיים בכך שיש לו כניסה אחת, אינו מצויד בפתחי אוורור ורשתות מחלקות..

הבסיס ליצירת כוורת אלפינית היה גזע עץ ריק, שאפשר ליצור מיקרו אקלים אופטימלי למגורים של מושבות דבורים..

ההבדלים העיקריים:

 1. הכוורת המסורתית של דלון מורכבת משמונה מסגרות, מידותיה ברוחב 320 מ”מ ואורך 180 מ”מ.
 2. קרש בעובי של 8-10 מ”מ לפחות מחובר לחלקו העליון של המבנה בעזרת חוט המשמש כגביל של קווי המתאר של המסגרת בחלק התחתון של הבניין ובצידיו..
 3. בכוורת האלפינית אין פתחים מיוחדים לקיץ הדבורים, ותפקידם מוקצה לחור הנוצר בין החלק התחתון של הגוף לתחתית הכוורת..
 4. החור שבין החלק התחתון לגוף התחתון משמש לגישה לחמצן – כאשר הוא נכנס לכוורת, האוויר מופנה כלפי מעלה, מועשר באדי מים ופחמן דו חמצני, ואז מופנה לאחור כלפי מטה.
 5. על גבי הכוורת מותקן מזין, שגודלו תואם את הפרמטרים הרוחביים של הבית כולו.

כוורת מסוג אלפיני מגינה באופן אמין על מושבות הדבורים מפני חימום ומונעת עיבוי בחצי העליון של המבנה.

יתרונות וחסרונות של כוורות אלפיניות

יתרונות וחסרונות של העיצוב

החזקת דבורים בכוורות האלפיניות צברה פופולריות רבה בקרב כוורנים, מכיוון שלעיצוב זה מספר יתרונות על פני גוף רב אחר:

 • היווצרות מוקדמת ומהירה של מושבות דבורים;
 • מינימום עלויות ומאמצים לשמור על מיקרו אקלים אופטימלי;
 • יכולת הסתגלות גבוהה לטרף קטן – רמת איסוף הדבש גבוהה בהרבה אפילו עם שוחד מינימלי;
 • משקל נמוך של הכוורת – בדרך כלל אינו עולה על 15-18 ק”ג, וזה נוח מאוד לתחבורה ותחזוקה;
 • ניקוי קל של תחתיות באביב;
 • תנאי חורף מצוינים למושבות דבורים.

אך גם לכוורות האלפיניות יש כמה חסרונות. החסרונות העיקריים כוללים את קצב הנחילה המהיר, מספר רב של מסגרות לכוורת אחת, כמו גם תחזוקה מתמשכת של מבנים עקב התפתחות מהירה של משפחות..

מסגרת תיל בחלקו התחתון של המבנה האלפיני מובילה לשחבור של חלת הדבש התחתונה והעליונה, שכן מושבות הדבורים אינן מוגבלות בבנייה.

איך להכין כוורת אלפינית במו ידיך

מבנה כוורת אלפיניתכל כוורן יכול לעשות כוורת אלפינית במו ידיו, מכיוון שעיצוב כזה אינו קשה..

קודם כל, עליך להכין את כל החומרים והכלים הנדרשים.:

 • המספר הנדרש של מסגרות;
 • יריעה מגולוונת או חומרי קירוי אחרים;
 • מסמרים;
 • ברגים;
 • מסמרים נוזליים או דבק;
 • תרגיל;
 • מסור ופטיש;
 • כיכר;
 • סרגל או סרט מדידה;
 • תרכובות חיטוי לעיבוד לוחות;
 • חומר לייצור המבנה – לוחות עץ, יריעות דיקט, פוליסטירן מורחב.

טכנולוגיית הייצור דורשת הקפדה על רישומי הכוורת האלפינית. עדיף להתחיל לבנות את המבנה בחורף, כדי לא להפריע לשקט ולעבודה של מושבות הדבורים בקיץ..

ייצור גג

מה שהופך את גג הכוורתקודם כל, עליך להכין ציורים לעיצוב העתידי. מידות הכוורת האלפינית חייבות להתאים בדיוק לציורים שנעשו ולהיות מותאמות היטב. בדרך כלל נלקחים לגג שני גיליונות לוח או רהיטים בגודל 360 מ”מ..

עבור הגג, עליך להשתמש בחומרים חזקים ואמינים בלבד, שכן החום והיובש בכוורת תלויים בכך. לתקרה מחובר מזין בגובה 50 מ”מ, המצויד בשתי מחיצות אנכיות.

מהצד נעשה מעבר לדבורים ברוחב של 30 מ”מ לפחות. עבור בידוד תרמי באיכות גבוהה, פוליסטירן וקרטון רהיטים משמשים, מסודרים בשכבות. הבידוד מחובר בדבק. מסגרת מיוחדת העשויה 4 דקים משמשת לתיקון הגג.

לַעֲמוֹד

לעמוד על כוורתעמדת הכוורת ממלאת תפקיד חשוב מאוד, מכיוון שהיא מבטיחה את היציבות והאמינות של המבנה כולו. לרוב, אבני בניין משמשות למטרה זו. מידות מעמד הכוורת הן בדרך כלל 300 מ”מ ומותאמות בקפידה בהתאם לרמה.

במהלך חודשי הקיץ, כוורנים מרבים לסדר מחדש את הכוורות האלפיניות שעל לוחות המדרכה, מה שמבטיח את האמינות והיציבות של המבנה. חל איסור מוחלט להניחם ישירות על הקרקע, הדבר יכול להוביל לאובדן חום, הצפה או התפשטות חרקים לתוך הכוורת..

תַחתִית

החלק התחתון של הכוורת האלפיניתהחלק התחתון של הכוורת האלפינית עשוי לוחות עץ באורך 350 מ”מ ובעובי 30 מ”מ. עדיף להשתמש בקרשים אורן.

שלב אחר שלב טכניקת ייצור תחתונה:

 • לפני ביצוע הכוורת, יש לקצץ את הלוחות;
 • על הלוחות לקירות הקדמיים והאחוריים, עליך לבצע שקעים ברוחב 25 מ”מ ובעומק 11 מ”מ, הממוקמים משני הצדדים;
 • לצורך ייצור החלק התחתון, יידרשו ריצוף צד אחד וריק קיר קדמי או אחורי;
 • מהחלקים אתה צריך לחתוך כמה ריקים ברוחב 50 מ”מ באמצעות מעגל – הם יידרשו לרצועת התחתית;
 • יש להשאיר לוחות 20 מ”מ לחלל המשנה, את השאר יש לחתוך;
 • עבור חור הברז, יש לקדוח שני חורים בקוטר של 7-8 מ”מ משני צידי הלוח.

לאחר ייצור כל החלקים, ניתן להרכיב את תחתית המבנה. באמצעות ריבוע, עליך להגדיר את הרצועה התחתונה, ליישר את החלקים העליונים ולתקן את המבנה כולו בעזרת ברגים הקשה עצמית. ישיבה מוצמדת ליעד הדבורים. בשלב הסופי, יש צורך להרכיב את הלוח התחתון ברבע וגם לתקן אותו בעזרת ברגים הקשה עצמית.

מִסגֶרֶת

עריכת תיקיםלייצור הגוף משתמשים בארבעה לוחות עץ מיובשים היטב, רצוי מעץ אורן או אשוח. שני לוחות צריכים להיות בעלי מידות 338×230 מ”מ, שני האחרים 360×230 מ”מ.

על כל לוח, עליך לחתוך רבע, הדרוש לעצירות הזזה של מסגרות 10-11 מ”מ. זה יבטיח את נוחות הובלת הכוורת. לאחר מכן, עליך להרכיב את הגוף ולתקן אותו בעזרת ברגים הקשה עצמית. כמו כן, מומלץ לטפל בלוחות בתרכובות חיטוי..

אניה וכריכה

אניה גגלאחר הרכבת הגוף, עליך להכין אניה. הוא עשוי משני לוחות עץ בעובי 10 מ”מ. האונייה עשויה באותו אופן כמו התחתית – הבירית מורכבת, ולאחר מכן נלקח הדש ברבע.

יש לחתוך חור ברוחב 90 מ”מ לשוקת. הפתח נסגר בנירוסטה, המקובעת בעזרת מהדק. על גבי התוחם, המכסה נזרק בחופשיות.

מִסגֶרֶת

מסגרת לכוורת אלפיניתמסגרות כוורת אלפינית הן הבסיס למבנה הדבורים. כוורנים רבים משתמשים בייצור לינדן, דובדבן או אשור, מבלי להשתמש בברגים או מסמרים לחיזוק. קוצים משמשים לחיבור קירות הצד לתחתית המסגרות. לאחר מכן הקירות ממוסמרים לסרגל העליון..

רוחב הסרגל העליון צריך להיות מעט גדול יותר מהתחתון, מכיוון שהוא מחובר באמצעות חריצים מיוחדים. רצוי לתקן את כל החלקים בעזרת דבק..

לייצור כוורת אלפינית אין להשתמש במסגרות מוכנות, כיוון שהיצרנים מייצרים אותן בגדלים סטנדרטיים ספציפיים.

בשלב הסופי של הכנת כוורת אלפינית, יש לשלב את כל החלקים למבנה אחד. יש לעבד את המבנה המוגמר בקפידה עם נייר זכוכית עדין ומלטשת עם מברשת רכה, ולאחר מכן לצבוע.

כוורת אלפינית בעיצוב נוחהכוורת האלפינית היא עיצוב פשוט ונוח שזכה לפופולריות בקרב כוורנים רבים. הוא מוערך מאוד על ידי כוורנים בשל קלות הייצור שלו, יכולת ההובלה בשל גודלו הקומפקטי, כמו גם המחיר הזול של החומרים המשמשים..

כוורת אלפינית ממשיכה להדהים – וידאו

Previous Post
Styl Minimalismus v interiéru (185+ fotografií) – Umění prostoru. Zbavíme se křeče a omezení
Next Post
Καλλιέργεια φράουλας από σπόρους