15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

סימפטומים וטיפול בקוקסידיו בציפויים

הסוכן הסיבתי לקוקסידיוזיס הוא סוג של פרוטוזואה אימריה מחלות הקשורות לפעילות הפתוגנית של חיידקים ופרוטוזואה שכיחות מאוד בתרנגולות. Coccidiosis ב broilers הופך לבעיה רצינית בבתי עופות, וכל חקלאי העופות צריכים להכיר את הסימפטומים והטיפול במחלה זו. הסוכן הסיבתי לקוקסידיוזיס הוא סוג של האורגניזמים הפשוטים ביותר אימריה הנכנסים לגוף ציפור עם מים או מזון מזוהמים..

כדי להתחיל coccidiosis ב broilers, מספיק מספר קטן מאוד של פתוגנים פעילים. במקביל, מספר סוגים של מיקרואורגניזמים יכולים להתיישב בו זמנית במעיים של ציפור..

אוכלוסיית העופות מושפעת מקוקסידיוזיס כולם בתהליך של פעילות חיונית הורסים את קרום האפיתל של אברי העיכול, מה שמוביל ל:

 • אובדן דם;
 • לנמק של אתרי רקמות;
 • לשיכרון;
 • לסיכון להתפשטות זיהומים משניים.

המחלה גורמת נזקים גדולים במיוחד לבעלי חיים צעירים. בשל בעיות עיכול, תרנגולות סובלות מתת תזונה. אם הסימפטומים של המחלה אינם נלקחים בחשבון, תרנגולות עלויות עלולות למות ללא טיפול..

סימפטומים של coccidiosis ב broilers

טיפות של עופות עם קוקסידיוזיסתכונה מסוכנת של מחלה זו בעופות היא שבשלב הראשוני, אפילו בידיעה של כל סימני הקוקצידיוזיס, כמעט בלתי אפשרי לזהות אותה. המחלה נמשכת ללא תסמינים גלויים:

 1. עם זאת, אם אתה מתבונן היטב בתרנגולות, מסתבר שתאבון שלהן מצטמצם, הנוצת זוכה למראה לא מסודר..
 2. בשלב הבא, חקלא העופות מזהה שינוי בסוג הגלילים. הוא הופך לנוזלי עם דם וקצף מסריח..
 3. זפק הציפור נפוח, יש צמא יוצא דופן..
 4. עלים צעירים מפסיקים לגדול, משקלם אינו עולה.

לאחר זיהוי הסימפטומים האופייניים למחלה, כמו בתמונה, הטיפול בציפוי עוף מתחיל מיד. לאיכר העופות יש כארבעה ימים לנקוט באמצעים דחופים, אחרת תרנגולות צעירות עלולות למות ביום החמישי..

כדי לאשר את האבחנה, הציפור המתה מנותחתבמקרים בהם אכן קרה האסון, פותחים את התרנגולות המתות. אישור האבחנה של coccidiosis ב broilers מאפשר:

 • מראה כחלחל של פגר קטוף;
 • מעיים נפוחות, מלאות לעיתים קרובות בנוזלים מריחים;
 • נקודות אדומות בגללים שנשמרו בתוך הפגר;
 • כבד מוגדל עם כתמים יוצאי דופן על פני השטח.

טיפול ב- coccidiosis ב broilers

בסימפטומים הראשונים של מחלת העלמות, תרופות מיוחדות משמשות לטיפול בתרנגולות הפעילות נגד הגורמים הגורמים לקוקסידיוזיס..

כיום עומדים לרשות חקלאי העופות מספר סוכנים, שכאשר מתווספים להם להאכיל עופות, עוצרים במהירות את רביית הקוקצידיה. כאשר הם רושמים טיפול, הם מקפידים על העובדה שהתרופה שנבחרה לטיפול, מניעה ומניעה של מוות של צפות:

 • לא צריך להצטבר בגוף הציפורים;
 • לא יכול להיות רעיל לציפורים ולבני אדם;
 • אין לו השפעה שלילית על התפתחותם וצמיחתם של בעלי חיים צעירים;
 • אינו גורם להתמכרות בציפור;
 • ניתן לתת עם הזנה, בעוד שהוא אינו משנה את טעמו ואינו מאבד את השפעתו.

בריליידר עם coccidiosis נקבעו coccidrodin, אשר הורס את מבנה הפתוגן ועוצר את התפתחות הקוקסידיה. תרופה זו מדוללת במים בהתאם למינון המצוין בהערה. הציפורים ניתנות למשקה תרופתי למשך יומיים, ובמצבים קשים במיוחד, לאחר חמישה ימים, שוב משתייכים כבשים עם מים עם קוקסיפרודין..

במקרה של מחלה, הציפור מטופלת בתרופות מיוחדות.השימוש ב- Avatek 15% CC על ידי ציפורים מוביל גם למוות של פתוגנים. ההרכב הכימי אינו נספג במעיים ומופרש מהגוף, ופועל רק על פרוטוזואה מזיקה. לכן, Avatek ניתנת כמעט מהימים הראשונים ועד גיל 4 חודשים. כאשר סימפטומים של coccidiosis מאוששים לטיפול ב broilers, התרופה מעורבת עם מזון בשיעור של 5 גרם לכל 10 ק”ג של תערובת הזנה..

אחד האמצעים הפופולריים ביותר למאבק בקוקסידיוזיס ומניעתו הוא Baycox. תרופה זו ניתנת גם במי שתייה, הוספת 1 מיליליטר לליטר נוזלים, וברובלייקים חולים שותים במשך יומיים. הקורס חוזר על עצמו במקרה של מחלה קשה..

לתוספי מזון מתווספות גם תרופות יעילות נגד קוקסידוזיס בשטחי צפייה כגון Coccidiovit ו- Madikoks. Amprolium הוא תכליתי יותר ב -30% וניתן להכניס אותו למים ולמזון עופות.

מניעה בזמן תעזור למנוע מחלות עופותבמקרים מסוימים, תרופות רחבות טווח משמשות לטיפול במחלה אימתנית זו. דוגמה לכך היא מטרונידזול המתווסף להאכיל, המינון שלה לתרנגולות עלות צריך להיות נקבע על ידי וטרינר, שכן, במיוחד בגיל צעיר, שימוש חסר מחשבה בתרופה עלול לפגוע בציפור. לטריכופולום יש השפעה דומה ורחבה, שנוחה יותר להכניס אותה לשתייה..

לרוע המזל, עם שימוש חוזר בכספים בקוקסידיה, מתפתחת חסינות לחומרים פעילים. כדי להתגבר על בעיה זו, תרופות מתחלפות בצורה מיוחדת..

מניעת coccidiosis בתרנגולות

האכלת צלייות על מנת למנוע מחלותעל מנת לא להתמודד עם תסמיני הקוקצידיוזיס בציפויים וטיפול בהם במחלה מסוכנת, לעיתים קטלנית, חשוב לבצע עבודת מניעה רציפה ממוקדת..

אמצעי חיטוי קונבנציונאליים וטמפרטורות נמוכות אינם יכולים להרוג פתוגנים, ולכן, בעת עיבוד לולים, כל הציוד, הקירות, המוטות והכלובים נשרפים בעזרת מכה..

איכר העופות צריך להיות זהיר במיוחד במזג אוויר חם וגשום, מה שמקדם את הרבייה וההבשלה המהירה של הגורמים הסיבתיים לקוקסידיוזיס. בלחות גבוהה, כדאי לשנות את המלטה בתדירות גבוהה יותר ולהתחיל להשתמש בתרופות מונעות..

תפקיד משמעותי בהתנגדות לזיהום ממלא את מצב החסינות של הציפור. על מנת שהאפרוחים יגדלו בהתמדה ובמהירות, מוצעים להם ויטמינים לצופים, וגם דואגים לתזונה מאוזנת, איכות הזנה ומים..

מניעת מחלות עלויות – קטעי וידאו

Previous Post
Melyek a kurkuma előnyös tulajdonságai és a használat ellenjavallatai
Next Post
Η Μολδαβική πιπεριά Gogoshary έχει ασυνήθιστο σχήμα και γεύση