15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

טיפול ביתי

זאמיה פלורידה זאמיה היא משפחה של צמחים ירוקי עד. בתנאים טבעיים, פרח זה גדל באזורים טרופיים וסובטרופיים של אמריקה, ניתן לגדל אותו גם בבית בעציץ. הוא אינו גדל במיוחד, אך דורש תנאי מעצר מיוחדים. אפילו עם טיפול ביתי טוב, זאמיה כמעט ולא פורחת, אבל היא נראית מקורית.

מאפיינים וזני צמחים

תפרחת של זמיה זני צמח זה נבדלים זה מזה במראהו. עם זאת, לכולם יש גזע קצר בצורת חבית, שממנו צומחים עלים נוצתיים ארוכים בצורות שונות. זהו פרח דו -מיוני, ישנם דגימות ממין זכר ונקבה. בעציצים, נציגי זאמיה גדלים לאט:

 1. פסאודופראסיטי זאמיה הוא עץ גדול הגדל באופן טבעי עד 3 מ ‘גובהו. העלים מגיעים ל -2 מ ‘, יש להם עלים מוארכים עד 30-40 ס”מ כל אחד.zamia pseudoparasitic
 2. זאמיה באבקה קיבלה את שמה בגלל הצבע יוצא הדופן של העלים. הם מלבנים ובעל פני השטח יש קשקשים בהירים. הגזע מוסתר כמעט לחלוטין מתחת לאדמה, ניתן לראות אותו רק בפרחים בוגרים.אבקת זמיה
 3. זאמיה רחבת עלים היא צמח קצר עם גזע תת קרקעי או מעל פני הקרקע. העלים הם עלים גדולים ומעוגלים.זמיה עלה
 4. זאמיה ננסי הוא זן המושלם לגידול בבית. הגזע נמצא מתחת לאדמה, ואורכו מגיע ל -25 ס”מ בצמחים בוגרים. העלים נאספים בשושנה, יכולים לגדול עד 50 ס”מ.גמד זאמיה

כל הזנים של צמח זה רעילים לבני אדם ובעלי חיים. הם גורמים לתגובות אלרגיות ולדרמטיטיס אצל חתולים וכלבים..

כללי טיפול בבית

זאמיה צומחת לאטזן מתאים צריך להיבחר לא רק על ידי צילום פרחי הזמיה, אלא גם על פי תנאי המעצר שלהם. ניתן לגדל אותם בעציצים בבית, אך חשוב ליצור עבורם תנאים נוחים הקרובים ככל האפשר לטבעי. בבית הפרח לא יתרבה, כיוון שהדרך היחידה להפיץ אותו היא בעזרת זרעים..

טמפרטורה ותאורה

תאורה להחלפהזמיה רגילה לגדול באזורים מוארים, ולכן היא צריכה לארגן תנאים כאלה בבית. הניחו את העציצים על אדן החלון בצד השמש. עם זאת, בימים חמים מאוד, עדיף לסדר מחדש את הצמח בצל. עלים של פרח זה גדלים בצורה של שושנה, ולכן חשוב לסובב את העציץ לכיוונים שונים לכיוון השמש. אז הם יהיו באותו גודל וצבע..

כל זני הזמיה הם צמחים תרמופיליים. הטמפרטורה הנוחה ביותר עבורם היא 25-28 מעלות, ובחורף היא לא אמורה לרדת מתחת ל -15 ᴼС. החדר חייב להיות מאוורר, אך המיכל עם הפרח לא צריך לעמוד בטיוטה. מעת לעת ניתן לנגב את העלים מאבק בעזרת ספוג..

חשיפה מוגזמת לשמש עלולה לגרום לכוויות עלים אם הצמח אינו מוכן בהדרגה לתנאים אלה..

דרישות לאדמה והשקיה

לְטַפֵּלטיפול בצמח בית עם זאמי אינו קשה. הוא צומח היטב על כל סוגי הקרקע; מצע חנות רגיל מתאים לשתילתו בבית. אתה יכול גם להכין אותו בעצמך מהמרכיבים הבאים:

 • חימר כבסיס – 4 חלקים;
 • כבול – 2 חלקים;
 • חומוס – 2 חלקים;
 • חול – חלק אחד.

בקיץ צריך להשקות את הפרח כל הזמן, ולמנוע את התייבשות הקרקע. המים צריכים להיות בטמפרטורת החדר או מעט חמים יותר, אך לא חמים. בסתיו, השקיה מצטמצמת בהדרגה, ובחורף מספיק להשקות את הפרח כל 3-4 שבועות. כמו כן יש צורך לפקח על מצב הצמח. אם העלים שלו מתחילים להצהיב ונופלים, המשמעות היא שאין מספיק לחות..

מחלות ומזיקים

הצמח זקוק לעזרהעם טיפול הולם, הפרח צומח בריא. למניעה, אין צורך לעבד אותו בשום דבר. אם הצמח אינו מרגיש מספיק נוח, ניתן להבין זאת על ידי הסימפטומים הבאים:

 • עם יותר מדי השקיה בשילוב עם דשן חנקן, השורש עשוי להתחיל להירקב;
 • בתנאים של אדמה רטובה מדי, כאשר טמפרטורת האוויר יורדת, הפרח עלול למות;
 • כוויות שמש נראות כמו הפרעות פיגמנטציה של עלים;
 • טפילים (קרדית עכביש, כנימות וחרקי אבנית) עשויים להופיע גם הם, ניזונים ממיצי הפרח ויכולים לגרום למותו..

בבית, לא קשה לגדל זמיה ולדאוג לו, מספיק לחמם אותו ולהשקות אותו באופן קבוע. הוא גדל לאט, ולכן צמח בוגר מושתל לא יותר מפעם אחת כל 5 שנים. עם זאת, לבעלי חיות מחמד לא מומלץ להחזיק פרח זה מכיוון שהוא רעיל. הרעל מצוי בעלים ובגבעולים וניתן להרעיל אותו על ידי חתולים. הוא גורם לתגובה אלרגית כללית המתבטאת בפריחות בעור, גירוי, גירוד ונשירת שיער..

גאווה גוברת – סרטון

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
Next Post
Сколько вы можете получить за кредит под залог автомобиля в Техасе?