15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

גולת הכותרת של עיצוב נוף היא עקשן זוחל

זוחל עקשן גננים רבים משתמשים בכיסוי קרקע כדי להפוך את החצר האחורית שלהם לנווה מדבר של הנאה. החרק הזוחל הוא שטיח פרחים חי מקורי, בעזרתו מתמלאים החללים בין העצים ושיחי הגן. הצמח מכסה את הקרקע בחוזקה, כך שלא תגדל עליה עשבים שוטים. כל העונה תוכלו ליהנות מהעיטור השופע של גן העדן.

תיאור קצר וסוגים נפוצים

מגוון זוחל עיקש שבבי שוקולד צמח רב שנתי – זוחל עיקש או איוגה שייך למשפחת הלביטים. גובהו מגיע עד 30 ס”מ. פרחים קטנים ממוקמים על גבעול זקוף, מעוטר בעלים רחבים.

המפעל קיבל את שמו בזכות נטייתו היומרת. הוא עמיד לבצורת וגדל במקומות סלעיים כמו על אדמה פורייה. נמצא ביערות נשירים, בהירות שמש ואפילו בין שיחים צפופים.

עד כה ידועים יותר מ -40 סוגים של עקשנים זוחלים, הגדלים באזורים שונים של כדור הארץ. בצורתו המקורית, הצמח נזכר על ידי אנשים בשל פרחיו הכחולים הבהירים. אבל, הודות לעבודה של מגדלים, הופיעו אפשרויות דקורטיביות חדשות. הם נבדלים בעיקר בדרכים הבאות:

  • גובה הצמח;
  • צורת עלה;
  • תקופת הפריחה;
  • צבע ניצנים;
  • רישומים עלונים.

בתצלומים של הניצול הזוחל ניתן לראות בבירור את ההבדלים הללו..

זן זוחל עיקש Atropurpureaהזן המפורסם ביותר בו משתמשים הגננים הוא Atropurpurea. יש לה עלים מקומטים בצבע חום מבריק עם גוון ברונזה. הם יוצרים שטיחי פרחים בגובה 8 ס”מ והם צמחים אוהבי אור..

זוהר בורגונדי זוחל עיקשView זוהר בורגונדי (זוהר בורגונדי) מתאפיין בעלים קטנים המגיעים בצבעים שונים. בהתאם לאדמה ולאור, הם מנצנצים באדום, חום או לילך. זוהר הבורגונדי העקשן גדל היטב בצל שיחים או עצים.

רב צבעוני זוחל עיקשהמגוון המקורי של העקשנים – רב צבעים (רב צבעים). עלים סגולים בהירים, המראים כתמים אדומים, כתומים וצהובים, משנים את צבעם בהתאם לאור. באזור מוצל של הגן מופיעים כתמים בגוון צהוב או ורדרד על עלים ירוקים.

variegata זוחל עיקשמגוון העקשנים הזוחלים – ל- Variegata (Variegata) עלים אפורים -ירוקים, ממוסגרים בגבול שמנת. ממש יצירת אומנות!

סקאלופ שחור זוחל עיקשעלים משוננים בצבע סגול כהה מאפיינים את זן הסקאלופ השחור. פריחה כה עקשנית בכחול. אם נופל עליו הרבה אור, העלים יתכהו עם הזמן..

למרות העובדה שהעקשנים גדלים היטב במקומות מוצלים ובאור, עדיף להימנע מאזורים תחת השמש הקופחת. אידיאלי – מתחת לשיחים מתפשטים.

שתילה וטיפול בפרחי שטיח

שטיח פרחים זוחללגידול שטיח פרחים על מגרש אישי, חשוב להקפיד על הכללים הבסיסיים לשתילת עקשן זוחל וטיפול בו..

הצמח מתרבה על ידי זריעת זרעים או חלוקת שיחים. אבל, ראשית, כדאי להכין את האדמה ולבחור מקום מתאים בגינה. מכיוון שאיוגה היא צמח יומרני, הוא יכה שורש בכל מקום בגינת הפרחים. עם זאת, באזור מוצל, הניצול יהיה טוב יותר.

האדמה האידיאלית לשתילת צמח היא טלה, המועשרת ב vermicompost. בחורים הקטנים שהוכנו, זרעי העקשנים נזרעים ומפזרים אדמה.

חומר זריעה נרכש בצורה הטובה ביותר בחנויות מיוחדות. זרעים שנקטפים בעצמם מאבדים מאפיינים זניים.

אתה יכול לשתול עקשן זוחל בצורה צמחית. לשם כך, שורש הצמח מחולק לסטולונים, בהם יש 3 פנינים. כדי לקבל חומר שתילה, העקשנים מושקים באופן פעיל במשך כשבוע. בתקופה זו צומחים שורשים חדשים. הצמחים שאתה אוהב נחפרים ואז מחולקים לחלקים בעזרת סכין חדה או מספריים. שתילים חדשים מונחים בחור המוכן במרחק של 30 ס”מ זה מזה. העיקר לכסות אותם באדמה, לא לכסות את החלק העליון של הצמח. אפשר לשתול עקשן זוחל בדרך זו באביב, עד שיפרח.

נטיעת שושנת זוחלת עקשניתאתה יכול לשתול שטיח פרחים על ידי חלוקת הצמח לרוזטות. על כל ידית להיות 3 כאלה. הודות לכך, העקשנות הזוחלת תשתרש מהר יותר. שיטה זו ישימה במהלך כל תקופת החמימות..

זחילה עקשנית זקוקה לתספורתהכלל העיקרי בטיפול באיוגה הוא שליטה על צמיחת השטיח וצפיפותו. לאור זאת, יש לדלל אותו מדי פעם ולהשקות אותו במהלך בצורת. אם כרית הפרחים נעימה לעין במקום אחד במשך יותר מ 6 שנים, יש למרוח דשן חנקני על האדמה. ובתחילת האביב הוסיפו מעט אדמה.

בחורף לא ניתן לכסות את העקשנים מכיוון שהוא לא מפחד מכפור.

שמץ של עיצוב נוף

זוחל עיקש בין עצי מחטגננים מנוסים משתמשים בעקשנות ביצירת קומפוזיציות שונות. היא מקשטת אזורים מוצלים, והופכת אותם למקלט למנוחה. על רקע עצים גבוהים ושיחים מתפשטים, העיקש הוא כמו שטיח רך שמושך את העין. ובהרמוניה עם פרחי גן אחרים, המאסטרים יוצרים יצירות מפוארות. בתמונה של המשמר הזוחל בעיצוב נוף, כל קסמיו נראים היטב.

שטיח מהעץ הזוחל בגינהזוהי תוספת נהדרת לאזורים בהם דשא הדשא אינו צומח או מתייבש. בסיס מקורי למגלשה אלפינית וגולת הכותרת בגזעי העצים המלכותיים. מי שהיה אי פעם בגן מעוטר בעקשנות זוחלת ירצה לחזור לשם שוב.

גידול עקשן זוחל באתר – סרטון

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org