15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

שרשרת פנינים לגינה – אנאפאליס

אנפאלי לבן כשלג בגינה כדי להעניק לגינתם ייחוד וקסם, מגדלים רבים מגדלים אנפאליס. הם התאהבו בו בשל התפרחות העדינות שלו, המזכירות שרשרת פנינים, בשל נטייתו היומרת והקלות בטיפול. היכרות מקרוב עם צמח זה תעזור לכם להעריך אותו..

מראה אטרקטיבי

אנאפאליס בערוגה אנפאליס הוא צמח גן רב שנתי. ישנם 35 מינים בטבע. עם זאת, במרכז רוסיה, אנפאליס הפנינים נמצא לרוב, המובחן על ידי פרחים לבנים ושופעים עם מרכז צהוב..

גזע הצמח מכוסה בשערות לבנות לכל אורכו. הם אלה שנותנים לאנאפאלי גוון יוצא דופן. מכאן שמו של זן זה – פנינה. הוא גדל עד 50 ס”מ. מיני גמדים בגובה של עד 30 ס”מ מוערכים במיוחד על ידי מגדלי פרחים..

תפרחת עדינה של אנפאליסבעונה החמה מופיעים תפרחות עם פרחים לבנים קטנים בחלק העליון של הגבעול המפואר. בדרך כלל הם אינם משדרים ניחוח, אך תשומת הלב מופנית אליהם על ידי סל ארוג מעלים יבשים. במרכז התפרחת צינורות צהובים עדינים. הם בולטים בחינניות על רקע לבן..

לאנאפאליס עלים מוארכים שחלקם העליון מסתעף החוצה. מבפנים, הם צבועים בצבע אפרפר, וזה באמת מענג..

התפרחות הראשונות של אנפאליס מופיעות כבר בתחילת יוני. הפרחים האחרונים נעלמים בספטמבר. אם אתה רוצה להתפעל מקישוט הגן השופע כל הקיץ, אז אנאפאליס היא בחירה מצוינת..

הייחודיות של קישוט הגן הזה היא מערכת השורשים, שיכולה לנבוט במהירות. בכל שנה הוא גדל ל -30 ס”מ. הודות לכך, צמח האנאפאליס אינו מפחד מעשבים. מגדלי פרחים מנוסים משתמשים בשרשראות פנינים אלה כדי להגן על האתרים שלהם. נחמד ושימושי. אנאפאליס בעיצוב נוף

סוגים פופולריים של אנאפאליס

במשך כמה עשורים, מגדלי הפרחים הרוסים נגעו ביופייה של פנינת הגן הזו. מקבצים עדינים של פרחים מיניאטוריים עם עלים מרשרשים משכו יותר מדור אחד..

בימי קדם שימש אנפאליס למטרות רפואיות. אפילו כיום, הוא נמצא בכמה תרופות. למרות שיש הרבה מינים של צמח זה בטבע, אין כל כך הרבה מעובדים. הזנים הבאים פופולריים:

  • פְּנִינָה;
  • תלת-ורידי;
  • נפאלית;
  • ציסטיק.

תמונות האנאפאליס המוצגות להלן עוזרות לראות את הצמח במלוא הדרו.

פנינת אנאפאליספנינת אנפאליס היגרה לרוסיה מהחלק הצפוני של יבשת אמריקה. גובהו מגיע עד 40 ס”מ. גבעולי הצמח ועלים ליניאריים רבים מכוסים בד למטה. פרחים, בצורת סלים, נאספים בתפרחות הממוקמות בחלק העליון של היורה. הם כוללים פרחים לבנים מיניאטורים, שסביבם יש כמה שורות של עלים יבשים..

מגוון זה אינו מפחד ממזג אוויר קר, ולכן הוא שורד בנוחות את תקופת החורף..

אנאפאליס בעל שלוש ורידיםאנאפאליס ירד לשלוש ערים אל ערוגות הפרחים שלנו מגובה הרי ההימלאיה. הוא רגיל לגדול על אדמה סלעית, הוא משגשג על אדמה פורייה.

צמח רב שנתי זה יכול לגדול עד 50 ס”מ. גבעולו ישר בעל עלים כתומים, בצבע אפרפר. תפרחות של צבע לבן עם גוון כסף עדין נמצאות בכמוסות פנינה על צמרות הגבעולים הזקופים.

אנפאליס נפאלימקום הולדתו של האנאפאליס הנפאלי הוא שיפולי ההרים הגבוהים של ההרים המפורסמים. הוא גדל עד 30 ס”מ. העלים הממוקמים בשורשים בעלי צורה מלבנית אליפסה. אלה שנמצאים ביריות מצטמצמים לשוליים עם קצה לבן.

התפרחות בז ‘או לבן צומחות בצורת מברשות מ -1 עד 15 חתיכות. אנפאליס נפאל פורח בסוף הקיץ.

ציסטיק אנפאליסלסוג האנפאליס הציסטי יש תפרחות גדולות במיוחד. לעתים קרובות הם מגיעים לקוטר של עד 1.5 ס”מ. זה היופי הזה הוא סוג זה של anaphalis מוערך. הוא נדיר ביותר, ולכן הוא נחשב למין בלעדי..

שתילה וטיפול ביופי פנינה

אנאפאליס על ערוגת פרחים גבוההמכיוון שאנאפאליס רגיל לגידול בתנאים קיצוניים, אפילו גנן חובב יכול לגדל אותו. ואז הוא יקשט את גן הפרחים עד הסתיו. וניצנים מיובשים שימושיים לעיצוב הבית..

בעת שתילת אנפאליס פנינה וטיפול בה, חשוב לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

  • צמח זה הוא רב שנתי;
  • עמיד לבצורת;
  • אוהב שטחים שטופי שמש של הגן;
  • מעדיף אדמה סחוטה היטב.

כפי שאתה יכול לראות, הכללים אינם קשים לגדל יופי פנינה בגינה הקדמית שלך..

כאשר הצמח משתרש, אין להשקות אותו יתר על המידה. זה יכול להוביל למותו של אנאפאליס, וזה עצוב מאוד..

אתה יכול לשתול צמח בשלוש דרכים: על ידי זריעת זרעים, ייחורים וחלוקת השיח.

זריעת זרעים

שתילים של זרעי אנאפאליסזרעי אנפאליס קטנים, ולכן הם מעורבים בחול גס לפני הזריעה. לאחר מכן הם מונחים בזהירות על הקרקע במיכלים קטנים, מבלי לפזר עליהם אדמה. השלב הבא הוא לכסות את המיכל בזכוכית ולרסס באופן קבוע. כאשר יורים מופיעים, צוללים אותם לתוך קופסאות או סירים. לשתול שתילים בספטמבר.

ייחורים

רבייה מתבצעת מסוף האביב עד ספטמבר. לשם כך, קח ייחורים באורך של לא יותר מ -10 ס”מ, הנחתכים מהסנטימטר התחתון מהכליה, ומהסנטימטר העליון מעליו. נותרו רק שני העלים העליונים, השאר מנותקים. ייחורים נטועים בחול, מכסים את המיכל בזכוכית או בניילון.

בחורף יש לשמור את הגזרי בחדר קריר, מוגן מפני כפור..

באביב, כשהגזירים משתרשים, הם נטועים בגינה.

חלוקת השיח

שיח אנאפאליס צעירשיטת הרבייה של אנפאליס על ידי חלוקת השיח מתבצעת באביב או בסוף הסתיו. לשם כך הם חופרים שיח, חותכים אותו לחתיכות, מנסים לשמר שורש וגבעול בכל אחד מהם. לאחר מכן, ניתן לשתול את הצמח במקום המוכן..

כאשר הצמח משתרש בחצר האחורית, קל לטפל בו. יש מעט עשבים שוטים בקרבתו, כך שאין צורך לעשב אותה לעיתים קרובות. הוא יכול לסבול בצורת בנוחות, מה שאומר שאתה צריך להשקות אותו במידה. ומכיוון שהוא לא מפחד מכפור, הוא לא יכול להיות מכוסה לחורף..

טיפול בסיסי באנאפאליס כולל גיזום סתיו קבוע. זה נעשה בשורש, ברמה עם הקרקע. וגם אחת ל -5 שנים, יש לדלל את השיחים..

הצמח נדיר חולה או מושפע ממזיקים. לכן, זה כמעט תמיד יקשט את אזור הבית בפריחתו השופעת..

היכרות עם אנפאליס – וידאו

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
Next Post
Сколько вы можете получить за кредит под залог автомобиля в Техасе?