15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

אנו מתוודעים לזנים הנפלאים של ג’נטיאן ותכונותיהם

ג'נטיאן בערוגה כפרית הג’נטיאן, שתצלומו משמש לעתים קרובות ליצירת גלויות, הוא לא רק צמח מרהיב, אלא גם שימושי. זהו שיח עשבוני בעל צמיחה נמוכה שיכול להיות שנתי או רב שנתי. בטבע, פרח זה גדל בכל מקום, הוא נעדר רק באזורים עם אקלים קר, שבו האדמה מוסתרת מתחת לשלג במשך רוב השנה. בבית ניתן לגדל אותו לקישוט גינה או ליצירת שטיח חי; פרחים קטנים ייראו אטרקטיביים לא פחות בעציצים. ג’נטיאן ידועה גם ברפואה העממית – מגוון היישומים שלה כולל מחלות שונות של מערכת העיכול ומערכת הנשימה..

מהו הצמח הזה?

ג'נטיאן בטבע כל הזנים הגנטיאנים שייכים למשפחת הג’נטיאנים. זוהי קבוצה גדולה של צמחים עם יותר מ -400 מינים. הם לא גדלים – שיחים בודדים יכולים להגיע עד 150 ס”מ, בממוצע – עד 20-50 ס”מ. פרחים גדלים בקבוצות. בתנאים טבעיים, הם יוצרים שטיחים חיים על המישורים ועל מורדות ההרים, ובבית אתה יכול ליצור תמונה דומה בעצמך.

ג’נטיאן הוא עשב שדה פתוח שניתן לגדל כמעט בכל תנאי.

התכונה העיקרית שלו היא פרחים בהירים. הם קטנים ויכולים לנוע בצבעים בין צהוב לכחול בהיר. מספר רב של תפרחות נוצרות על שיח אחד, המופיעות ונעלמות במהלך העונה החמה..

בתקופת הפריחה הפעילה בתמונה הג’נטיאן נראה בהיר ומרשים. הזנים שלו עשויים להיות שונים זה מזה, אך כולם נאספים בקבוצה אחת בשל מאפיינים בוטניים דומים:

 • השורש ישר וחזק, ענפים קטנים משתרעים ממנו;
 • הגבעול הראשי ישר ונמוך;
 • פרחים הם בודדים, תפרחת אחת נוצרת בירי אחד;
 • לאחר הפריחה נוצרות קופסאות פירות, שבהן יש זרעים לשתילה.

מבחינה ויזואלית ובתמונה הג’נטיאן שונה. כמה סוגים הם כחול, כחול או סגול, אחרים יכולים לרכוש גוונים צהובים וגוונים אחרים. זמן הפריחה תלוי גם בזן הגנטיאני. הקצה זנים מוקדמים שמתחילים לפרוח באביב, בינוני ומאוחר – רק בקיץ או בסתיו.

לפני שבוחרים זן, חשוב לשים לב לא רק למראה שלו, אלא גם לדרישות האקלים ותקופת הפריחה..

גידול בבית וטיפול

ג'נטיאן צמח יומרניבתנאים טבעיים, ג’נטיאן יכול לגדול בתנאים קשים ולהסתגל אפילו לאקלים קר, כך שהטיפול בו קל. עם זאת, בטבע, הצמחים בוחרים רק באזורים שבהם הם יגדלו בצורה הנוחה ביותר. כשאתה גדל בבית, אתה צריך לדאוג לזה בעצמך..

ריבוי צמחים

לזרוע ג'נטיאןהג’נטיאן מתרבה בשתי דרכים – צמחונית ובעזרת זרעים. השיטה השנייה מתאימה לכל הזנים, ואת הזרעים תוכלו לקצור בעצמכם. הם יכולים להופיע תוך 6-12 חודשים.. שתילים של ג'נטיאןתהליך גידול הגנטיאן מזרעים מתרחש בכמה שלבים:

 • ריבוד – הקפאת זרעים למשך 1-3 חודשים בטמפרטורה של לא יותר מ -7 מעלות;ריבוד זרעי ג'נטיאן
 • הזריעה יכולה להתבצע בסתיו, בעוד שאין צורך להניח את הזרעים עמוק באדמה, די להתפזר על פני השטח וללחוץ מעט;
 • כאשר זורעים באביב, חשוב לשמור על לחות קבועה;
 • היריות הראשונות מופיעות תוך 2-3 שבועות.

התפשטות צמחית אינה מתאימה לכל הזנים.רבייה של ג'נטיאן על ידי שכבות חלקם ניתנים לריבוי על ידי ייחורים. לשם כך, יורה עם מספר עלים מופרד ומונח במים עד להופעת שורשים. אז אפשר לשתול אותו באדמה פתוחה..

עצות טיפול

הרכב ג'נטיאן בגינההטיפול הגנטיאני תלוי במגוון שלו, אך כמה דרישות מתאימות לכל הזנים שלו:

 • יש לשתול צמחים באזורים החשופים לאור שמש ישיר (עם זאת, מגוון כגון ג’ורטיאן gorsera מעדיף צל חלקי);
 • השקיה בשפע – יש לוודא כי השכבות העליונות של הקרקע לחות ללא הרף, אך אסור גם לאפשר קיפאון נוזלי;
 • פרחים אינם יומרות להרכב הקרקע, אך גדלים בצורה הטובה ביותר על קרקעות עם חומציות ניטרלית;
 • על אדמה לא מספיק פורייה כדאי להוסיף דשן מינרלי חודשי לצמחי גינה פורחים (מספיק חצי מהמינון המצוין על האריזה).

ג'נטיאן כתרבות סיריםישנם זנים חד -שנתיים ורב -שנתיים של ג’נטיאן. אפילו אותם זנים הגדלים במשך מספר שנים, סובלים היטב קיצוניות טמפרטורה ועמידים בפני כפור. הם לא צריכים להיות מוכנים מראש לחורף או מכוסים משלג..

ג’נטיאן ברפואה עממית

לג'נטיאן יש סגולות רפואיותסגולותיו הרפואיות של הגנטיאן נובעות מהרכבו. הוא משמש על ידי מרפאים נגד מחלות שונות של מערכת העיכול, מערכת הנשימה ומערכות אחרות. כמרכיבים פעילים, צמח זה מכיל גליקוזידים – רכיבים פעילים ביולוגית המעורבים בתהליכים חיוניים שונים.

הג’נטיאן שימש לטיפול במספר מצבים:

 • תהליכים דלקתיים של איברים פנימיים;
 • לְהִשְׁתַעֵל;
 • כסוכן אנטי -פרזיטי;
 • עם מחלות של המפרקים;
 • כדי להקל על אלרגיות ותסמינים רבים אחרים.

מרתחי ג’נטיאן הוכחו כיעילים בשיפור התיאבון וכטוניק כללי. הם נלקחים גם לדלקת פרקים ממקורות שונים, לריפוי פצעים ולנורמליזציה של העיכול..

התוויות נגד לשימוש

למרות קשת הפעולה הרחבה של ג’נטיאן, היא אינה מתאימה לכל החולים. העשב יכול לגרום לתגובות אלרגיות לכל אחד מהחומרים הפעילים שלו. הם באים לידי ביטוי בעלייה בטמפרטורת הגוף, הידרדרות ברווחה, נפיחות בריריות ואפילו הופעת פריחה על העור. בנוסף, במקרה של הפרעות חמורות בעבודת האיברים הפנימיים, המרתח לא יהיה יעיל כמו תרופות פרמצבטיות..

יש לדון עם הרופא על התכונות הרפואיות והתוויות נגד של ג’נטיאן. כמו כל שיטה עממית ורפואית אחרת, יש להשתמש בה רק על פי אינדיקציות ולאחר בדיקה מקדימה..

זנים וזנים

שיחי גנטיאן שופעים בסיריםלמשפחת הג’נטיאנים יש יותר מ -400 זנים וזנים. גיוון זה נובע מהעובדה שפרחים גדלים ביבשות שונות ונאלצים להסתגל לתנאי אקלים שונים. לגידול ביתי, אתה יכול לבחור כל אחד מהזנים – לא יהיה קשה לספק לצבע תנאים נוחים.

ג’נטיאן נפוץ (ריאתי)

ג'נטיאן ריאתיהג’נטיאן הריאתי הוא צמח קצר שיכול להגיע לגובה של 50-60 ס”מ. הוא גדל באחו ובמישורים פתוחים וסובל כפור היטב. הפרחים בודדים, כחולים בהירים או כחולים בהירים. השיח זקוק להשקיה בשפע, בטבע הוא גדל לעתים קרובות באזורים ביצתיים.

צהוב גנטי

צהוב ג'נטיאןהג’נטיאן הצהוב הוא אחד הזנים הגדולים ביותר, הוא יכול לגדול עד 1.5 מ ‘. משתנה בפריחה יוצאת דופן – פרחים בודדים בתפרחות מורכבות. הם צבועים בצהוב עז ומופיעים במחצית השנייה של הקיץ. בתמונה הג’נטיאן הצהוב נראה בהיר ומרשים..

צלב גנטי

צלב ג'נטיג’נטיאן צלב עלים (צלב) שייך לזנים המאוחרים. יש לו גבעול ישר וחזק באורך של עד 50 ס”מ, מכוסה בצפיפות בעלים ירוקים. תקופת הפריחה מתחילה במחצית השנייה או בסוף הקיץ. ניתן לזהות את הג’נטיאן הצלב על פי הצבע האופייני של עלי הכותרת – יש להם גוון טורקיז, סגול או סגול.

ג’נטיאן דהורי

ג'נטיאן דהוריהג’נטיאן הדאוריאני הוא גם אחד הזנים הבינוניים הפורחים במחצית השנייה של הקיץ. בניגוד לזנים אחרים, גזעו אינו חזק מספיק, אך הוא יכול להגיע ל -50 ס”מ או יותר. לשיחים גבוהים עשויות להיות יורה הממוקמות על הקרקע. העלים ירוקים בהירים. הפרחים יחידים, גדולים, בעלי צבע כחול עז.

ג’נטיאן

גורטי ג'נטיאןג’נטיאן גוסט הוא זן מאוחר. הגבעולים שלו גבוהים, ישרים, ויכולים לגדול עד 80 ס”מ עם טיפול ותחזוקה נאותים. בטבע הוא מתחיל לפרוח בסוף הקיץ, ותקופת פריחתו משפיעה על תחילת ספטמבר. למגוון צורת עלי כותרת יוצאת דופן. הם מחודדים, יכולים להיות כחולים עם גוון סגול, או להיות לבנים לגמרי..

ג’נטיאן בעל עלים גדולים

ג'נטיאן בעל עלים גדוליםג’נטיאן בעל עלים גדולים הוא צמח קצר, נציגיו הגדולים גדלים עד 70 ס”מ. השם מוסבר בעלים יוצאי דופן. הם צרים וממוקמים בבסיס הצמח ובאינטונודים, כל אחד יכול להיות באורך של עד 20 ס”מ. תפרחות בודדות מוארכות ובעלות צורה אופיינית. עלי הכותרת מגיעים לאורך של 2 ס”מ, התפרחות כמעט ואינן נפתחות. הגבעול הראשי חזק, יורה נוספת יכולה להיות רכה ונופלת על הקרקע. בלום מגיע בקיץ.

קוך ג’נטיאן

קנץ 'ג'נטיאןהג’נטיאן חסר הגבעול (קוהה) גדל באופן טבעי באזורים הרריים. גזעו כמעט ואינו מתנשא מעל הקרקע ויכול להגיע למקסימום של 15 ס”מ. הזן שייך למוקדמים. פריחה בשפע מתחילה בתחילת מאי ויכולה להימשך עד אמצע יוני. התפרחות קטנות, בעלות גוון כחול עמוק. מגוון זה מתאים היטב ליצירת שטיח חי באזור המקומי..

ג’נטיאן בן שבעה חלקים

ג'נטיאן שבעה חלקיםג’נטיאן בן שבעה חלקים הוא אחד הזנים היומרתיים ביותר. הוא מסתגל לכל תנאי אקלים, סובל בקלות כפור. התפרחות כחולות עם גוון לילך קל. הצמח מתחיל לפרוח בסוף יוני..

ג’נטיאן אביב

ג'נטיאן אביביג’נטיאן האביב שייך לזנים המוקדמים. הוא אינו מגיע למידות גדולות – השיח הממוצע גדל רק 10-15 ס”מ. הפריחה מתחילה מוקדם, התפרחות הראשונות מופיעות באמצע או בסוף האביב, כאשר טמפרטורת האוויר מפסיקה לרדת בלילה. הפרחים קטנים, כחולים או כחולים, עשויים להיות בעלי גוון סגול.

ג’נטיאן הוא מספר עצום של זנים וזנים הנפוצים ברחבי העולם. ברפואה העממית הוא נאסף ונקטף לטיפול במספר עצום של מחלות, והוא משמש גם כסוכן מחזק ומחזק את המערכת החיסונית. עם זאת, המראה של הג’נטיאן במהלך הפריחה מאפשר להשתמש בו לקישוט ערוגות פרחים, חלקות בית וגידול בתים בעציצים. שיחים שנתיים או רב שנתיים מבוגרים פורחים בשפע ויוצרים שטיח חי עם פרחים בגוונים שונים.

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
Next Post
Сколько вы можете получить за кредит под залог автомобиля в Техасе?