15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

הדגנים היפים ביותר – אימפרה גלילית

אימפרה ליד שביל הגן לאחרונה, סבתותינו לא יכלו לחשוב לשתול דשא נוי, אם כי יפה, בגן פרחים, הוא האמין שזה מפריע רק לצמיחת צמחים שימושיים. אבל הזמנים משתנים, ועשבים דקורטיביים תפסו את מקומם הראוי בגנים שלנו. עליונות ביניהם ביופיים, ללא ספק, תופסת הקיסר. דגני בוקר רב שנתיים יומרות, עם עלי ארגמן בהירים, יקשטו כל חלקת גינה.

תיאור כללי

אימפרטה גלילי הקיסר הגלילי הוא אחד המינים של סוג שלם של דגנים, הנמצא בשימוש נרחב בגינון נוי. צמח מבוגר יפה מאוד, בעל צבע בהיר, בעוד שאינו דורש טיפול. דגני הדגנים זכו גם לכינוי “ברק אדום” בשל העלווה הזקופה והזקופה שלו וצבעו האדום הבוהק יוצא דופן. עלים רחבים עם קצוות מחודדים בבסיס הם צרים יותר. האימפרה פורחת בצורה מרשימה למדי: היא משחררת לוחות נוצות עבים בצבע כסוף, הדומה במעורפל לאוזן..

הצמח גדל בר בדרום מזרח אסיה, בקווקז, היא אוהבת קרקעות חולות ומקומות ליד נהרות. בתרבות, בגנים ובפארקים, מגוון האימפרטה האדום ברון נפוץ. הוא גדל עד ארבעים סנטימטר לגובהו, למרות שהעלים הצעירים שלו יכולים להיות ירוקים בוהקים, אך ככל שהם גדלים הם הופכים לאדומים, בסוף הקיץ הם מקבלים צבע דמי לחלוטין..

נטיעה וטיפול בבארון האדום הגלילי הקיסרי

אתר הנחיתה של האימפרהאם יש כבר אוסף של דגנים בחצר האחורית, ולא רק בצבע הירוק המסורתי, אלא גם בגוון צהוב, אז העלים האדומים הבהירים יוסיפו את המבטא הדרוש לעיצוב הנוף שלך.

עבור חומרי שתילת דגנים נדירים, עדיף לרכוש בחנויות מהימנות, שכן במקרה זה עליך להיות בטוח לחלוטין שרכשת צמח זני איכותי.

נכון, הברון האדום של הקיסר עשוי בהחלט להיות מטופל על ידי כמה פרחים מנוסים. דגני בוקר זה מתרדמים בצורה מושלמת באקלים קר, וכמעט שאין בו בעיות..

נְחִיתָה

על מנת שהדשא שלך ישמור על האפקט הדקורטיבי המסורתי שלו לזן זה, חשוב ביותר לבחור מקום טוב לשתילה. הדגנים עמידים בגוון חלקי בהיר, אולם הוא הופך לאדום בוהק רק בערוגה שטופת שמש ופתוחה. הנטיעה והטיפול של הברון האדום החסר לא מחייבים בעיות גלויות, אך הוא צומח לאט למדי. בשנה השלישית או הרביעית לחיים הצמח הופך לגובה ורוכש גוון אדמדם אופייני..

יש לנקז את האדמה, הדגנים לא אוהבים מקומות עם לחות עומדת. אם אין מספיק ניקוז, הצמח יכול להרוס את שורשיו. עם זאת, שאר הנחיתה מתבצעת בצורה מסורתית פשוטה:

  1. חורים גדולים, הם צריכים להיות גדולים פי שניים ממערכת השורשים של שתיל.
  2. אתה צריך לשים קומפוסט בתחתית הבור.
  3. לאחר קומפוסט, אתה צריך לשים דשן מורכב מינרלי.

לאחר עבודות ההכנה, צריך להניח את השתיל הצעיר של הקיסר הברון האדום בתוך חור, לכסות אותו באדמה, להשקות ולספוג אותו. לאחר שהמקום מסביב לשתילה מועך בשכבה קטנה של כבול (כשלושה סנטימטרים).

לְטַפֵּל

אימפרה על ערוגת פרחיםהצמח לא אוהב לחות יותר מדי, אבל בימי הקיץ החמים עדיף להשקות אותו בשפע. כמו כן, יש צורך בהשקיה אינטנסיבית באביב, כאשר נוצרים יורה צעיר. הקיסר גלילי, למרות שהוא אינו סובל מים עומדים, אולם מעדיף השקיה אינטנסיבית.

בסתיו יש לגזום את הצמח ולהשאיר פיסות עלים כעשרה סנטימטרים מהאדמה. לפני תחילת מזג האוויר הקר, עליך בנוסף לרסק את הדגנים הדקורטיביים שלך. אם יורה ירוק מופיע על הצמח בסתיו או בסוף הקיץ, יש לחתוך אותם מיד, לא לאפשר להם לגדול הרבה, אחרת מראה השיח יתקלקל ללא תקנה..

כאשר אתה מתחיל לשתול מחדש אימפריה גלילית, עליך לוודא שהאדמה רטובה כל הזמן, אך לא רטובה במיוחד. צמח זה אינו משתרש היטב במקומות חדשים, אם יש מעט לחות הוא ימות.

רבייה מתבצעת על ידי חלוקה פשוטה של ​​שיח מבוגר. תהליך החלוקה עצמו מתבצע בזמן שהשיחים גדלו מאוד, ובאמצע הם החלו להתקרח מעט. בכך, שקול את הדברים הבאים:

  1. עדיף להפיץ דגנים באביב.
  2. יש לחפור את הצמח בשורש.
  3. נסה לא לפגוע בשורש
  4. אתה יכול לחלק שוב בצורה מסודרת חלק מהצמח שנחפר..

במהלך הקיץ והאביב, צריך להאכיל את הצמח פעמיים -שלוש. אימפרטה מאוד אוהבת דשן מינרלי גלילי ברון אדום גלילי. עם זאת, אם האדמה בגינה שלך פורייה, ייתכן שהצמח לא יופעל כלל. נעים במיוחד שהדגנים האדומים אינם מפחדים ממזיקים או ממחלות..

אינך צריך לאלץ את הצמח לפרוח בכל הכוח. דשא האימפרה אינו בטבע, וכמעט אף לא פורח בסביבה התרבותית. לצמח יש כבר ערך דקורטיבי רב בשל העלווה הבהירה שלו..

בעיצוב נוף

אימפרה בהרכב גינהבסוף הסתיו, כאשר כל צמחי הגן דעכו, הדגנים ממשיכים להתענג עם בהירות הצבעים, המראה האטרקטיבי, ולכן בתקופה זו של השנה הם ממלאים תפקיד דומיננטי בגינה. אבל הברון האדום האימפריאלי הגלילי לא רק כל כך אוהב את מגדלי הפרחים שלנו: הצורה הגיאומטרית והציוריות של העלים יוצרת מבטא מיוחד על ערוגת הפרחים הדקורטיבית..

הצמח מתאים מאוד לגינה קטנה. רקע מצוין לאימפרה הוא עצי מחט ירוקים ושיחים עם עלים גדולים. הדגנים האדומים נראים נהדר ליד הערער הזוחל. אתה יכול לגדל צמח זה במיכל, המובא למרפסת או לגן החורף לחורף. בסתיו, דשא האימפרה שבסיר נראה בצורה יוצאת דופן על רקע הטבע להירדם..

אימפרה ליד שרביטסוג דגנים זה קיים כמעט תמיד בגינה היפנית הקלאסית. הצמח נראה נהדר על מדשאת אזמרגד ברעיון של שתילה אחת. ניתן לשתול את הקיסר באמצע ערוגת פרחים, מה שהופך אותו למרכז ההרכב המקורי.

אימפרה ליד המאגראם עדיין לא הבנת כיצד לקשט את החוף הקטן של הבריכה בגינה בצורה מקורית, האפשרות האידיאלית היא נטיעתו של קיסר הברון האדום, במיוחד מכיוון שהטיפול בה פשוט. העלים האדומים הבהירים של צמח זה יהפכו את הבריכה שלכם לאגדה..

לכן, אם אתה גנן מתחיל ורוצה להפוך את מקום החופשה שלך למרהיב מיד, אז שתל אימפרטו. הצמח אף פעם לא חולה, אין בו שום בעיה, אבל הוא נראה שאין דומה לו, משמח עם עלים אדומים בוהקים עד שהקור מאוד קר.

קיסר בגן הבוטני – וידאו

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit