15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

סוגים וזנים של vriezia לגידול בבית

vriezia בבית יותר ממאתיים זנים של צמחים אלה גדלים באזורים הטרופיים של דרום אמריקה, במולדת ורייסיה. הסוגים והזנים של Vriezia לגידול בבית אינם כה רבים, אך ישנם יותר ממאה מהם. מהי האטרקטיביות של תושבי האזורים הטרופיים והסובטרופיים של חצי הכדור הדרומי?

בין אם מדובר בצמחים יבשתיים או אפיפיטיים, מגדלי פרחים אהבו אותם זה מכבר בשל העיטור של שושנת העלים העסיסיים המוארכים והתפרחות גדולות בצורת קוצים או בהלה..

Vriezii הן יפות והן חסרות יומרות. לכן מפתחים כל הזמן זנים וכלאיים חדשים לתעשיית הפרחים בתוך הבית..

צורות אלה, שאינן נמצאות בטבע, מדהימות מהבהירות יוצאת הדופן של השכבים הגובלים בקורולה ובעלווה המגוונת, המנומרת או המפוספסת. בחנויות מיוחדות, צמחים כאלה מוצעים לרוב תחת השם “תערובת Vriezia”. הם קומפקטיים, מתקיימים בד בבד עם פרחי בית אחרים ללא בעיות ופורחים במהירות, ללא עיבוד מיוחד.

תערובת vriezia צורות גידול בר משמשות לגידול כלאיים מעובדים. כדי לברר לאילו מינים חיית המחמד הירוקה הנרכשת קרובה יותר, וכיצד לטפל בה בצורה הטובה ביותר, כדאי ללמוד את תיאורי המינים והזנים של Vriesia המתאימים לגידול בבית מיערות הגשם בדרום אמריקה..

Vriezia keiled (V. carinata)

vriezia keiledמגוון זה בבית בהצלחה שווה שורש על ענפי העצים, ומתחת לכתריהם, בקרב צמחים יבשתיים רבים. עבור מגדלי פרחים ברחבי העולם, vriezia כפוף הוא אחד המינים הפנימיים הפופולריים ביותר. התרבות קלה לזיהוי על ידי שושנה קטנה יחסית בקוטר של 40-50 ס”מ, המורכבת מעלים ליניאריים בצבע ירוק בהיר. פני העלים, כמו הקצוות שלהם, חלקים.

פורח vriezia keiledבתחילת הפריחה מופיע מרקם זקוף חזק בגובה של עד 30 סנטימטרים ממרכז השושנה בצורת משפך. הוא עטור בתפרחת דמוית קוצים שטוחה עם עלי כתום ורודים שאינם מאבדים את השפעתם הדקורטיבית לאורך זמן. עלים קשים וצבעוניים מסתירים קורולה צהובה באורך 4-6 ס”מ.

בשל גודלם הקטן של הפרחים והנבילה המהירה, כמה מגדלים טירונים טועים בגדי הפרחים עצמם..

בין המינים והזנים של vriezia לגידול פרחים מקורה, זה המתאים ביותר. שקע קומפקטי אינו דורש הרבה מקום, ולפעמים הפריחה מתרחשת פעמיים בשנה, במחצית הראשונה של הקיץ ותחילת החורף..

Vriesea מפואר

vriezia מבריקכמו המינים הקודמים, ורייציה המבריקה היא תושבת החגורות התחתונות והעליונות של יער הגשם הטרופי. הייחודיות של הצמח היא מערכת שורשים חלשה למדי, שאינה חודרת עמוק מדי לאדמה, אך היא יכולה לספק לצמח לחות המתקבלת מהאוויר שמסביב. בבית, vriezia עם עלים מגוונים, כמו משיכות מכוסות בפסים רוחביים כהים, יוצר שושנה ברוחב של עד 40 ס”מ. צבע הפסים יכול להשתנות מירוק עמוק ועד סגול. עלים רחבי-רקד מתכופפים בקצותיהם, ומועלים למרכז השושנה ויוצרים משפך עמוק צר. מתוכו, במהלך הפריחה, מופיע גבעול זקוף..

פרחים צהובים, באורך של 2 עד 5 ס”מ, מכוסים בצורה אמינה בשחיות אדומות של קרמין, ויוצרים קוצים דחוסים ורחבים..

פריחת vriezia מבריקההמגוון הפופולרי של חרב לוהטת מבריקת Vriezia, כמו בתמונה, אין לה פסים על העלים, אך כובש מגדלי פרחים בעלי תפרחות עוצמתיות עם עלי חבטה ופרחים צהובים לוהטים. מין זה מאופיין בפריחה ארוכה וסיבולת מצוינת..

Vriezia royal (V. regina)

רויאל וריאזיהאחד הזנים הגדולים ביותר של Vrieseia לגידול בבית. העלים המרכיבים את השושנה צבעם ירוק בוהק ויכולים לגדול באורך של 1–1.2 מטר. הרוחב מגיע ל -15 ס”מ. בתרבות פנימית, הוריאזיה המלכותית קטנה יותר מאשר בטבע.

פרחים עדינים של וריאזיה מלכותיתאך גם כאן שמו של הפרח מוצדק במלואו הן מהגודל והן מהסוג המקורי של התפרחת. זהו פאניקה מסועפת מורכבת בגובה של עד שני מטרים. הענפים הנושאים פרחים דומים לאוזן ומשלבים כל אחד 10-16 פרחים צהובים לבנבן. קורולות פולטות ניחוח קל, עלי הגג בצבע לבן-ורוד, קשים בקצוות.

Vriezia מחורר (V. fenestralis)

vriezia מחוררמינים וזנים רבים של Vriesia הם ילידים ביערות הלחים של ברזיל, ארגנטינה וחלקים אחרים של דרום אמריקה. התנאים המקומיים מצוינים לצמחים תרמופיליים. Vriezia מחורר בטבע נמצא ביערות ההרים של ברזיל. בקרב מגדלי הפרחים בעולם, היא ידועה כתרבות נוי-נשירה עם עלים בהירים בעלי צורה לינארית רחבה עם קצוות מעוקלים להפליא. העלווה הצעירה של זן זה בהירה במידה ניכרת מהמבוגר ולרוב מכוסה פסים וכתמים זהובים-ירוקים. לקצה המחודד של העלה צבע אדום-בורדו, המורגש גם בחלק האחורי של לוחות העלים..פריחת vriezia מחורר

שושנת עלים מגוונים של Vriezia בקוטר של 50 עד 80 ס”מ. כאשר הצמח מתכונן לפריחה מופיע מהמרכז גבעול ירוק בגובה של עד חצי מטר. עלי צהוב בהירים פזורים בכתמים סגולים-חומים מגנים על קורולה צהובה קטנה.

ענק Vriezia (V. gigantea)

ענק vrieziaעוד זן גדול ומגוון בעל עלים קשוחים רחבי-רקמת ויוצרים שושנת מפוארת. בקצוות העלים המכוסים פיזור של ריסוס ירוק בהיר חורגים והופכים לאופקיים, בליבתם, לוחות העלים של הענק או לוח השחמט בצורת זכוכית אלגנטית..

פריחת ענק Vrieziaשלא כמו המלוכה Vriezia או כפוף, הפריחה של זן זה אינה כה מרשימה. תפרחת הבהלה המסועפת נדירה מאוד, ולפרחים בכתמים ירוקים קטנים יש גוון צהוב בהיר.

Vriezia Sanders (V. saundersii)

מלטשות vrieziaבטבע, Vriezia Sanders מעדיפה לחיות על מדרונות סלעיים, שבהם לעתים קרובות יותר מאשר מינים אחרים היא חסרה לחות. לכן העלים של צמח זה צפופים וקשיחים למדי. רוחב השושנה מגיע ל-50-60 ס”מ, וגובהו 40 ס”מ. לוחות עלים חלקים בעלי צבע אפור-ירוק, לפעמים עם זוהר סגול, שבצד האחורי הופך להיות הבולט והבהיר ביותר..

פריחה עדינה של מלטשות vrieziaפדון ישר או נופל נושא תפרחת מסועפת מאוד עם מברשות בצורת קוצים. פרחים צהובים באורך של עד 4 סנטימטר מכוסים נקבות מאותו גוון.

הירוגליפי Vriezia (V. Hieroglyphica)

vriezia הירוגליפיוריזיה מגוונת זו היא אחד המינים הבהירים ביותר המתאימים לגידול פנימי. עלים ירוקים בהירים מהבסיס לקצות המחודדים מכוסים בפסים רוחביים מעוצבים בגוון כהה יותר. צלחות הסדין עצמן מורכבות לשושנת צפופה בצורת משפך בקוטר של עד 40 ס”מ.

מבנה של vriezia הירוגליפיהתפרחת של הירוגליפית Vriezia היא פאניקה מסועפת בגובה של כ -50 ס”מ. ענפים מעט צנומים נושאים פרחים צהובים. הודות למגדלים, כלאיים מסוג זה של vriezia הופיעו לרשות פרחים היום, מהנה עם פריחה מרהיבה יותר, למשל, עלי הגדים אינם ירקרקים, אלא ורודים-כתומים או צהובים.

סרטון על המינים של vriezia

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit