15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כל המעניין ביותר לגבי הפילודנדרון

פילודנדרון בתנאי פנים מאז המאה ה -19, כאשר התחילו לגדל פילודנדרונים לראשונה כחממה או כצמחים פנימיים, הופיעו סימנים ואמונות רבים הקשורים לתושביו הטרופיים..

לאילו עובדות מעניינות המתארות את הפילודנדרון יש בסיס אמיתי, והן רק בדיה סרק? כיצד להפיץ פרח בבית, ומה יכול למנוע מהגדל לצמוח?

פילודנדרון: עובדות, אמונות טפלות וסימנים

פילודנדרון נאה פילודנדרונים מקורה שייכים לאחת המשפחות הרבות ביותר בעולם הצומח, הארואידים. בנוסף, לסוג הפילודנדרונים עצמו יש יותר מ -900 מינים, על פי התיאור וההגדרה המדויקת של מה שבוטנאים תמוהים בהם במשך יותר מ -150 שנה. כל מי שמנסה להבין את סיווג הצמחים הללו מתמודד עם בלבול מדהים, העברת מין אחד למשנהו, או גידול מלא מחוץ לסוג..

הסיבה היא שפע הפילודנדרונים, הקושי ללמוד בג’ונגל של החגורה הטרופית, כמו גם שונות מדהימה..

עובדה מהנה: פילודנדרונים משתנים ככל שהם מתבגרים. ברוב המינים, “תינוק”, עלים בצורת לב שלמים שונים באופן מהותי מ”מבוגרים “, שהופכים לעטומים, דמויי אצבע, מנותחים.

אם התנהגות זו של פרח מקשה על החיים של המדענים, אז מגדלי פרחים חובבים צריכים לשמח רק מהמראה המקורי של הצמח! עם זאת, עבור רבים, סיבה חשובה לדחיית הפילודנדרון היא האמונה בדבר “מזיקותו”.

ניתן לשמוע כי פילודנדרון דקורטיבי-נשיר הפורח לעיתים רחוקות ביותר בתנאי פנים יכול “לקחת” עושר מהבית או להפריד בין בני זוג. זו אמונה טפלה מוחלטת!

צמחי פילודנדרון צעיריםאם כן, פילודנדרונים היו נשארים זמן רב רק בשקט של היער הטרופי, ומגדלים כבר לא ישמחו את מגדלי הפרחים בזנים וכלאיים מגוונים..

אל תחשוב שפרח מנבא את מזג האוויר אם מופיעות עלים שלו טיפות לחות קטנות. אז הפילודנדרון מגיב לא לגשמים סגורים, אלא להשקיה מוגזמת.

עם זאת, בנוסף לספרות סרק, יש מידע ששווה להאזין לו. לדוגמה, הסכנה של הופעת מיץ חלבי על חתך גבעול או עלה. הנוזל מכיל מלחים מאכלים. מה שעלול לגרום לגירוי בעור או גירוד. יש לזכור זאת בכל הנוגע לשכפול של הפילודנדרון, גיזומו או השתלתו..

רבייה של פילודנדרון

רבייה של פילודנדרוןלמרות מוצאם האקזוטי, פילודנדרונים הם צמחים פנימיים חסרי יומרות שאינם דורשים טיפול מוקפד וקלים לשחזור. הדרך הקלה ביותר להשיג פרח צעיר היא באמצעות דגימה בוגרת. ייחורי אפיק וגזע נשרשים מצוין וגדלים במהירות.

הדבר העיקרי שיש לזכור בעת הפצת פילודנדרון באופן וגטטיבי הוא:

  • שימוש בחומר שתילה בריא;
  • הימצאותם של לפחות שני אינטודונים וצומת עם ניצן בית קדמי על הידית.

אתה יכול לחתוך ייחורים מצמח חזק לאורך העונה החמה, אבל יותר נוח לעשות זאת עם וריד, למשל, במקביל להשתלה. כך שלפילודנדרון הצעיר יהיה יותר כוח לצמיחה ובחורף יהיה לו זמן לתת יורה ועלים משלו..

נטיעת הייחורים באדמההחיתוך מבוצע מתחת לקשר עם הבסיסים של שורשי אוויר כך שאורך החיתוך הוא 10-12 ס”מ. החלק התחתון של קטע הגבעול מטופל בגירוי צמיחה ונפל לתוך מצע רופף של חלקים שווים של שפלה. כבול וורמיקוליט על 3-4 ס”מ. בלחות אוויר גבוהה, מתחת לקרני השמש המפוזרות ובטמפרטורות בטווח של 22-24 ° C, הפילודנדרון משתרש. צמח זה צריך 10 עד 25 ימים..

השתרשות הגזרי במיםאם תרצה, תוכל לחכות להיווצרות השורשים על ידי טבילת תחתית החיתוך במים רגילים, ולאחר מכן השתלת הצמח לאדמה..

עובדה מעניינת – פילודנדרונים, הפורחים באופן קבוע בטבע, אינם יוצרים תפרחות הדומות לקלחים בבית. הסיבה היא שבתרבות עציצים, תושבים טרופיים אינם מגיעים לבגרות. אם למגדל יש מזל, ויש ברשותו זרעים, הרי שכפל הפילודנדרון אפשרי בדרך זו. נכון, הזרע קפריזי, ותצטרכו להתעסק עם הזרעים..

זרעי פילודנדרוןהזריעה מתבצעת על פני אדמה קלה, ואז הזרעים מכוסים בשכבת ספגנום ומונחים בחממה בחדר. כאן, בטמפרטורה של 24-26 ° C, לחות גבוהה ובצל חלקי, נבטים יופיעו תוך 30-120 ימים. אתה יכול לצלול ולהעביר שתילים לעציצים נפרדים בשלב של 2-3 עלים.

בעיות טיפוח פילודנדרון

פילודנדרון לא בולט, אם תבחר בתנאים מתאימים ותקבע לו טיפול מינימלי, יגדל טוב ונעים לבעלים בירק שופע בהיר. עם זאת, הפרת השגרה עלולה לגרום לצרות..

כללי היציאה מפריםככלל, כל הבעיות של גידול פילודנדרון קשורות להפרת טיפול ותנאים אופטימליים לצמיחה. אתה יכול לזהות בעיות על ידי שינוי הצבע, הגודל והטון של העלים:

  1. הפחתת צלחות עלים וחיוורונן, התארכות יורה, עלים מסמנים חוסר אור.
  2. הצמחים מגיבים להשקיה מוגזמת או חוסר לחות על ידי הצהבה או השחמה של העלים, המתייבשים בהדרגה ונעלמים..
  3. אם הפרח מושקה באופן קבוע, אך הירק שלו נראה איטי, הסיבה עשויה להיות עודף של אור או ריקבון שורש. בנוסף, שמש הקיץ הפעילה היא הגורם לכוויות של ממש, שעליהן רקמות מתות ומתייבשות..
  4. ריקבון שורש, הנגרם לעתים קרובות כתוצאה מקור או טיוטה, גורם לכתמים חומים או שחורים על העלים.
  5. בעודו באוויר יבש, פילודנדרון מתחיל לעוות את העלים, מגלגל אותם בסירה..

תגובה לתנאים גרועיםעל מנת שהצמח תמיד יהיה בריא ויפה, אסור לשכוח את ההלבשה העליונה, את ההשתלה בזמן לאדמה הנכונה..

עובדות מעניינות – סרטון

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org