15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

עובדות מעניינות על פלקטראנטוס

פלקטרנתוס דקורטיבי בין גידולים דקורטיביים עלים פנימיים, צמח פלקטראנטוס פופולרי מאוד בקרב מגדלי פרחים. הוא לא רק נראה יפה בשל הצורה והצבע המעניינים של העלים, אלא שהוא גם אחד הפרחים היומרות ביותר. פלקטראנטוס סובל בשלווה החמצת פספוס אם הבעלים שכחו זאת לפתע או עזבו במפתיע זמן רב. למרות הכל, הוא גדל במהירות ועד מהרה גבעול קטן הופך לשיח מדהים..

אמונות פופולריות רבות קשורות לפרח זה, בעוד שמוניטין שלו ראוי בהחלט. אחרי הכל, לצמח יש תכונות מרפא עם תחום יישום נרחב למדי..

זנים של שם הצמח

תושב סובטרופי בית הגידול של פלקטראנטוס נחשב לסובטרופיים של דרום אפריקה, אולם הוא השתרש בצורה מושלמת באקלים חמור יותר, בעוד שיש לו שם משלו במדינות שונות. אז, בסקנדינביה הקרה הצמח נקרא קיסוס שוודי, ובשפע של מולדתנו העצומה – “עץ טוחן” או “מנטה חדר” בגלל הריח הספציפי שפולטים עלים לאחר נגיעה בהם..

פלקטראנטוס בביתבשל המבנה המיוחד של התפרחות, בפרט הקורולה בצורת שלוחה, הפרח נקרא גם “שלוחת התרנגול” או “פרח דורבן”. והזנים, שריחם מפחיד חרקים קטנים, נקראים בשם העממי “אוכל זבובים”.

תיאור כללי של המראה

צמח אמפללפלקטראנטוס מספר מינים, שלרובם יורים צנועים, עלים היטב התלויים מהסיר במספרים גדולים. זה מאפשר להשתמש בו לתליית אדניות או ליצירת מיטות כיסוי. ריסים צדדיים של מינים אמפליים יכולים להגיע לגובה של עד 1.5 מ ‘. ישנם גם זני צמחים זקופים הגדלים בצורת שיח בגובה של עד 40 ס”מ.

כמעט לכל מיני הצמחים יש אותה צורת עלים מעוגלת עם קצה שיניים לא אחיד (למעט פלקטרנתוס האלון, שבו הם נראים כמו אלון). אך המשטח והצבע של צלחת הנשירים הם אינדיבידואליים לכל זן. אלה יכולים להיות עלים חלקים או רכים, בצבע אחיד או עם גבול לבן, מט או מבריק..

פלקטרנתוס בעל עליםהעלים והיורה של הפרח מסוגלים לצבור ולשמור על לחות במשך זמן רב, ולכן הוא מכונה חצי עסיסי. הצמח מכוסה בכובע נשיר כל השנה, יש לו צבע קבוע ואינו מתפורר.

היתרון העיקרי של צמח פלקטראנטוס הוא עלי הנוי החינניים שלו, אך הוא פורח גם עם תפרחות קטנות בצבע לבן-כחול או סגול. מגדלים רבים מאמינים כי פריחתו של פלקטראנטוס רק מקלקלת את מראה השיח..

כדי למנוע מהפרחים לקחת מיצים נוספים מהקיסוס, מומלץ להסיר אותם עוד לפני הפריחה..

קשיים אפשריים בגידול פרח

פלקטרנתוס מגווןלמרות אופיו הפשוט, כאשר הוא גדל בתוך הבית, פלקטראנטוס יכול להיות מושפע ממזיקים ומחלות, כי אפילו פרח אחד אינו חסין מפני זה..

עבור רוב המחלות, הצמח בעל חסינות חזקה, אולם נגעים אפשריים:

  1. כשותית. סימן למחלה הוא כתמים אפורים על פני צלחת נשירים, והסיבה לכך היא צפיפות של הקרקע. קודם כל, האדמה שיש לתת לה להתייבש היטב, ולהקטין עוד יותר את תדירות ההשקיה. השיח עצמו מרוסס היטב בתמיסה מימית המבוססת על סרום, המורכבת מ -3 חלקים מים וחלק מי גבינה. אתה יכול גם להשתמש בתרופות מיוחדות לחנות..
  2. ריקבון שורש. הגורמים להופעת המחלה ושיטות העיבוד של השיח דומים למאבק נגד טחב כבוש.

בנוסף, פלקטראנטוס מסוגל לאבד את האפקט הדקורטיבי שלו כתוצאה מ:

  • חשיפה לאור שמש ישיר – עלים מתעלים ודהים;
  • ייבוש ממושך מהאדמה – השיח קמול;
  • עודף השקיה – העלים מתחילים להפוך צהובים ונושרים, אפשר גם להירקב מערכת השורשים.

באשר למזיקים, לפעמים פלקטרנטוס מותקף:

  • קרדית עכביש;
  • נבלות;
  • זבוב לבן;
  • כנימות.

הסיבה להופעתם היא אוויר יבש מדי בחדר או צמחים נגועים בסביבה. ברוב המקרים של נגיעות מזיקים, עלי פרח הקליפה מכוסים בפריחה דביקה. כדי להיפטר מאורחים לא מוזמנים, יש לטפל בפרח בקוטלי חרקים. ניתן לרסס זנים בעלי משטחי עלים חלקים במי סבון.

גם יפה וגם שימושי

plectranthus עם עלים אדומיםPlectrantus משמש לא רק לקישוט פנים – הארומה הנפלטת ממנו מטהרת את האוויר בחדר. ריח המנטה מסייע לכאבי ראש ומרגיע את העצבים. אבל מה שטוב לאדם לא נעים במיוחד לתושבים מזיקים של ארונות בגדים ומזיקים של שטיחי צמר. יש לשים לב שהעש מעדיף להימנע מחדרים בהם יש עציץ עם פרח, ושקיות בד עם עלים שהונחו בארון יחסכו ממנה מעיל פרווה..

התכונות המיטיבות של פלקטראנטוס נמצאות בשימוש נרחב למטרות רפואיות..

עלי פלקטרנטוס כתושים, המורחים על מקום העקיצה על ידי חרקים קטנים, יעזרו להקל במהירות על גירוד ולהקל על גירוי.

עלים שלמים הטבולים בשמן צמחי מבושל (מקורר) יקלו על המצב במקרה של דיאתזה של ילדים. לשם כך יש ליישם אותם על הפצע. שמנים אתריים המופרשים מעלי הפרח מסייעים לגודש באף, לאסטמה ושיעול על ידי לעיסה של עלה טרי..

ההשפעה הטיפולית של פלקטראנטוס מצויינת גם בעת שימוש בעלווה שלה לאמבטיות, בפרט בטיפול המורכב בהרטבה בילדים. ראשית עליך להכין עירוי מרוכז של 0.5 כפות. עלים טריים וליטר מים רותחים ולתת לו להתבשל במשך 1-2 שעות. לפני השינה, הכניסו מים לאמבטיה, שפכו את הפתרון המרוכז לשם (לאחר סינון) והניחו לילד לשכב לפחות 15 דקות.

העלים היבשים גם שומרים על תכונותיהם המועילות. אז, תערובת של עלים כתושים ואבקת תינוקות ביחס של 1: 5 משמשת לטיפול בפריחת חיתולים בחולים מרותקים למיטה..

העלים והשורשים של פלקטראנטוס משמשים את עמי הודו להכנת מנות שונות..

סימנים עממיים

צמח של עושר ומזלפרחים שגידלו פלקטרנתוס כבר יותר משנה מקשרים אליו סימנים ואמונות טפלות רבות. הוא האמין כי הצמח מושך עושר ומזל טוב, כך שהוא חייב להיות בכל בית. אבל הפרח, להיפך, דוחה את האנרגיה השלילית, ופועל כמעין מגן על הבית מפני רוחות רעות ורגשות שליליים..

אניני צמח מנוסים טוענים כי פרח מעניק מזל טוב לא רק לבעליו הקרובים, אלא גם לאלה שלוקחים חלק בטיפול בו ופשוט נמצאים בקרבת מקום במשך זמן רב, למשל, במשרדים..

אפשר לומר דבר אחד בוודאות – צמח הפלקטראנטוס לא ייקח הרבה זמן, אך הוא יגיב בתודה על הטיפול וייתן הנאה אסתטית..

עובדות מעניינות על פלקטראנטוס – וידאו

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit