15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

הסוגים העיקריים והזנים הבלתי נשכחים של ברוגמניה

גן ברוגמניה בפריחה קשה לדמיין כי צמח בית היה מכוסה בפרחים באורך 20 או 40 ס”מ. אבל יש תרבות כזו – זו ברוגמניה, שתצלום שלה ממבט ראשון מעורר התפעלות ואהבה של חנות פרחים.

הצמחים הבולטים, המגיעים לגבהים של 2 עד 11 מטרים, שייכים למשפחת Solanaceae והם ילידים באזורים הטרופיים של דרום אמריקה. בטבע, brugmansii הם שיחים ועצים ירוקי עד רב שנתיים. הם שומרים על אותה צורה כאשר הם גדלים בתרבות. עם זאת, ברוגמניה בגינה לנתיב האמצעי, בשל אופיו התרמופילי, הוא חלום צינור. עד לאזור הסובטרופי, הצמח יכול להישמר בסיר או להוציא אותו לאוויר צח במשך מספר חודשי קיץ.

הגודל, עמידות בפני כפור נמוכה, כמו גם צורת הפירות מבדילים בין ברוגמניה לסמים, הדומים מאוד לאורח טרופי ולא מזמן חלק מאותו סוג עם ה”אמריקאי “המרהיב הזה..

עץ ברוגמניה בחוץ כיום, בשם הכללי הנפוץ “ברוגמניה”, ישנם כעשרה זנים השונים בגודלם, צורתם וצבע הפרחים, בית הגידול ועוד מספר מאפיינים..

תכונות ברוגמניה, צילום ותיאור הצמח

ברוגמניה בטבע היא עץ או שיח ירוק עד עם יורה אפורה ירקרקה למחצה. גזע ענפי השלד מכוסים בקליפה אפרפרת, יורה צעיר ירוק, צונח כשהם גדלים בחזרה. כתר הצמח מורכב מעלים היושבים על גבעולים חזקים וארוכים.

עלים צעירים של צמח מהמין Brugmansia sanguineaצלחות עלים של ברוגמניה, כמו בתמונה, בהתאם לעונת הגידול והמיקום, יכולות להיות בעלות שני גדלים סטנדרטיים שונים:

  • עלים גדולים, באורך של חצי מטר, בנויים בצורת לב עם קצה אחיד;
  • עלים קטנים יחסית מאותה צורה, אך רק עם קצה משונן.

עלה גדול דמוי עץ ברוגמניההצבע העיקרי של העלווה הוא ירוק, אך כיום אוהבי גידולי נוי יכולים למצוא זנים מגוונים של ברוגמניה, שבהם הירוקים על צלחת העלים צמודים לכתמי גבול לבנים, כסופים או צהבהבים..

תביעת כורה ברוגמניה מגוונתהמשטח המאט של העלים מוגן מפני השמש בתנומה המשובחת ביותר היוצרת אפקט קטיפה, הנראה על יורה צעיר, עלי כותרת ועלים..

כך שהכתר המסועף, המגיע לפעמים לגובה של בניין רב קומות, יכול לקבל לחות ותזונה, לגדול ולפרוח, הצמח רוכש מערכת שורשים עוצמתית עם מספר עצום של שורשי עזר..

מערכת השורשים של ברוגמניה שזורה לחלוטין בגוש אדמהבשל ההתפתחות המהירה של החלקים העליונים והתת קרקעיים, ברוגמניה מקורה הגדלה בסיר דורשת לעתים קרובות השתלה וגיזום של קני שורש..

פרחי ברוגמניה: תמונות ומגוון צורות

אבל עד כמה שהיציקות והשורשים של הצמח מדהימים, הדבר הבולט ביותר ב- brugmasnia הוא הפרחים הצינוריים. למראה יוצא הדופן של קורולה עם צינור עד חצי מטר ופעמון בקוטר של עד 20 סנטימטרים, הצמח קיבל את השם העממי “חצוצרות מלאכים”.

פרחים של ברוגמניהפרחי ברוגמניה מפוארים, כמו בתמונה, נוצרים על יורה צעיר וירוק ומתפתחים במהירות להפליא, יוצאים מהמחצית הכפולה תוך שעות ספורות, צומחים ומרחיבים את עלי הכותרת המורכבים בצורה מסובכת..

גינה פורחת ברוגמניה טוטי פרוטיצבע הפרחים משתנה בהתאם למין ולזן. בפלטת ברוגמניה יש גוונים לבנים, ורודים, אדומים ואלמוגים, סלמון, צהוב וכתום.

מעניין שרוויית הצבעים של פרחי ברוגמניה ורודים תלויה במזג האוויר. ככל שהאוויר חם יותר הצבעים בהירים יותר. הפרחים נראים יותר צבעוניים וגדולים יותר עם האכלה רגילה.

הודות למגדלים הופיעו זני ברוגמניה עם קורולה כפולה ורב שכבתית. יחד עם זאת, כמעט כל הזנים, במיוחד בלילה, הם ריחניים מאוד..

סוגים וזנים של ברוגמניה

בתחילה, אזור הגידול של ברוגמניה איחד כמעט את כל החגורה הטרופית של דרום אמריקה. עם זאת, יופיו של הצמח שיחק עליו טריק רע. כיום כבר לא ניתן למצוא מינים רבים בטבע. הם קיימים רק כצורות תרבותיות, אך הם פופולריים לא רק במולדתם, אלא גם ברחבי העולם..

עץ ברוגמניה בתרבות עציציםאבל, לאחר שנפלו לידיים של מגדלים, זני בר של ברוגמניה נתנו זנים וכלאיים מרהיבים רבים עם צבע בהיר יותר מאשר בטבע, עם צורות קורולה מוזרות וגדלים קומפקטיים. המבחר הוא שהעניק לחדר ברוגמנסי. בעזרת הבחירה הצליחו המדענים להשיג:

  • מ 4-10 מטר זני צמחים הגדלים עד 1.5-2.5 מטר;
  • דגימות מגוונות שלא נמצאו באזורים הטרופיים של יבשת דרום אמריקה;
  • כלאיים עם פרחי חתך כפולים, מדורגים ומדהימים.

Brugmansia היברידי מגורר לבןהכלאות בין -ספציפיות אפשרו להשיג צמחים ופרחים שבעבר לא היה אפשר לחלום עליהם. אך אסור לשכוח שמיני בר היו הבסיס לעבודתם של בוטנאים..

פרח ופירות עץ ברוגמניהמבין הצמחים הללו, המפורסם ביותר הוא brugmansia arborea (B. arborea), שתואר לראשונה על ידי ק ‘לינאוס, אך כיום הוא נעלם לגמרי מהטבע. הצורה המקורית צומחת עד 7 מטרים ובזמן הפריחה מכוסה פרחים צינוריים בצבע לבן שמנת או שנהב באורך של כ-15-17 ס”מ. אפשר לקרוא להם הכי קצרים בסוג Brugmansia, אך יחד עם זאת הם הם לא פחות יפים וריחניים.

טרי ברוגמניה מלאך מרופטלצמחי זנים של עץ ברוגמניה יש לא רק צבע קרוב ללבן. יחד עם זאת, העצים קטנים יותר מאבותיהם הגדלים בר. לא נדיר – טרי ברוגמנסי, כמו בתמונה, בולט עם צורות מעודנות, המזכיר שמלות כדור ישנות.

תצלום של פרחים ברוגמניה לבנה כשלגמאפיין אופייני של לבן-שלג ברוגמניה (B. candida) הוא לבן טהור בפרחים ומעט ירקרק בניצנים. הודות לחצייה ובחירה, הצליחו מגדלים ליצור זני ברוגמניה עם אותם פריחות מפוארות, אך כבר ורודות, שמנת וסלמון..

Brugmansia Double Pink Cream Perfection ורוד עם שתי שכבות עלי כותרתהזנים של ברוגמניה ורודה עם קורולות מרובות שכבות בגוונים העדינים ביותר נראות אלגנטיות להפליא.

פרחים ופירות של ברוגמניה מוזהבתBrugmansia זהוב, (B. aurea) בטבע יוצר עץ בגובה של 6-8 מטרים. לפרחי ברוגמניה, כמו בתמונה, יש צבע שמש יפה בכל גווני הצהוב והכתום.

צילום של מקלחת הזהב של טרי ברוגמניה מלאכיםברוגמניה הצהובה נראית מרשימה להפליא על רקע ירק עשיר. זני טרי נראים יתרון ובהיר במיוחד בגינה..

דם Brugmansia אדוםהעץ הגבוה ביותר, עד 14 מטרים, יוצר ברוגמניה אדומה בדם (B. sanguinea). יחד עם זאת, הפרחים הנפתחים על ענפיו אינם דומים מדי לקורולה של זנים אחרים. מכיוון שהפרחים מאובקים לא על ידי חרקים, אלא על ידי יונקי הדבש, אין להם ניחוח עז, אך הם משתאים בצבעים עשירים: צהוב, ארגמן, גוון אדום כרמין..

Brugmansia צבעוני או מגווןאחד הפרחים הגדולים ביותר בברוגמניה הצבעונית או המגוונת המוצגת בתמונה (B. versicolor) עם קורולה עד 40-50 ס”מ. לפרח בהיר של מין זה בבסיס הצינור יש גוון סלט בהיר, אשר הופך בהדרגה חם יותר כלפי מטה, הופך צהוב, ולקראת קצה עלי הכותרת מקבלים צבע כתום או אדמדם בהיר.

ברוגמניה ריחניניתן למצוא בברזיל עצים קטנים או שיחים חצי מזוגגים של ברוגמניה ארומטית (B. suaveolens). כאן, צמח ענפי בעל גוונים לבנים או שמנתיים של פרחים צינוריים גדולים נקרא גם “דמעות של מלאך”. בטבע, גובה ברוגמניה מגיע ל 3-5 מטרים. התרבויות והכלאות הינן קטנות יותר, אך הן שומרות על ניחוחן המופלא וצורת הקורולה הנהדרת.

פרי ברוגמניה ריחנישבטים אמזוניים מקומיים משתמשים בפרחים ובפירות המוצגים בתצלום ברוגמניה למטרות ריפוי וטקס. במקביל, הבחינו כי ניחוח הצמח מתעצם בערב, ומושך מסה של חרקים לקורולה הלבנה, הוורודה או הצהבהבה.

וולקני ברוגמניהוולקני ברוגמניה (B. Vulcanicola) הוא אנדמי שחי באופן טבעי בהרי האנדים הקולומביאנים והאקוודוריים. הצמח הוא בצורת שיחים או עצים בגובה של עד 4 מטרים.

לבנדר ליידי פינק ברוגמניהלבנדר עדין או ברוגמניה לבנדר ליידי היא דוגמה לזן מעובד של צמח זה. הפרחים הריחניים מסוג ברוגמניה מסוג זה קטנים יחסית, אורכם 15 עד 22 ס”מ וצבעו אותם בכל גווני האדום, הצהוב והורוד..

כמה סוגים של ברוגמניה

תמונה של פרחי ברוגמניה כוס חמאת אגוזי לוזכוס חמאת אגוזי לוז צהובה עדינה עם מקציף טרי מזכירה קצפת שופעת על עוגה.

אודרי לא ברוגמניה מגווןאודרי לא ברוגמניה המקורית בהירה בהרבה מזנים רבים אחרים. קורולה הכפולה צבועים בגווני אלמוגים עדינים, ועלי הכותרת המתמזגים מסולסלים בצורה מסובכת.

בנק שלג ברוגמניה מגווןבנק השלג ברוגמניה המגוון עם פרחים לבנים או בצבע שמנת הוא צמח למי שלא רגיל לחצי מידות. הכל מצוין כאן! שני פרחים גדולים בצורה פשוטה, ועלים מחודדים אליפסה עם גבול לבן-צהוב וכתמים כסופים על רקע ירוק..

Brugmansia Langenbuscher Garten צהובעם גוון הפרחים הכתום-צהוב העשיר שלה, ברוגמניה לאנגנבוששר גארטן לא רק מושך חרקים מאביקים, אלא מושך את עיניהם של אבני דרך מסביב. זהו קישוט מפואר לגינה או לחממה מרווחת..

Brugmansia Zitronenprinzessinמגוון ההדרים הבהיר של brugmansia Zitronenprinzessin הושג על ידי מגדלים גרמנים ומרתק לא רק את הצבע המשמח של הקורולה, אלא גם את צורתה הדו-שכבתית..

ברוגמניה אדרטה הלבנהעל הדר והקלילות של הקורולה הלבנה קשה להתווכח עם זן אדרטה ברוגמניה. הייחודיות של הצמח היא צינור ירקרק ארוך של פרח ושכבה משולשת של עלי כותרת.

פריחה בשפע של ברוגמניה – וידאו

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
Next Post
Сколько вы можете получить за кредит под залог автомобиля в Техасе?