15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

רחוב גדל בקוטג ‘קיץ

הרחוב הגדל במדינה גידול רחוב הופך להיות פופולרי למדי בחוגי הגננות. הפרח מפורסם לא רק במראהו המקורי, אלא גם בזכות התכונות השימושיות שלו. הצמח נמצא בשימוש נרחב בתרופות, קולינריה ורפואה אלטרנטיבית.

מאפיינים חיצוניים ושימוש בצמח

רחוב פורח רוטה הוא צמח שיח ארוך חיים בעל ניחוח ספציפי מאוד. השיח גדל מגובה 55 עד 70 ס”מ. הנבטים ארוכים. מי שאינו נוקשה בחורף מת. באביב השורש מתחדש לחלוטין, ממש מהשורשים.

ברומא שימש הצמח רוטה כתרופה לכישוף..

לחלקי העץ של הצמח גוון צהוב בהיר. עלים ויורה ירוקים, עם גוון אפור קל. בקיץ פורחים פרחים צהובים על השיח. אם אתה מסתכל מקרוב, אתה יכול לראות כתמים קטנים על עלי הכותרת, המכילים שמן אתרי..

רוטה הוא צמח ארוך טווח שהסתגל היטב לאקלים שלנו. עם טיפול הולם, השיח ישמח מהמראה יוצא הדופן שלו במשך כ -20 שנה..

חשוב לזכור כי יש להשתמש בשדרה בזהירות רבה ויש לעקוב מקרוב אחר המינון. כל זאת בשל הרעילות של הצמח. שמנים אתריים של רחוב נחשבים מועילים ומרפאים מאוד, אך אם אתה משתמש בהם בכמויות גדולות, אתה יכול לקבל כוויות בעור..

תכונות העשב מוכרות בפרמקולוגיה וברפואה המסורתית.

רוטה עוזרת ב:

  • עוויתות וכאבים;
  • עוויתות;
  • מְדַמֵם;
  • לְסַלֵק רַעַל.

כמו כן, הצמח משפר את מצבו הכללי של הגוף, הוא חומר חיטוי טוב. הצמח משמש לגיל המעבר, טרשת עורקים והפרעות נוירוטיות. רוטה מסייעת גם במיגרנות, אפילפסיה ומצבים אסתניים..

רחוב גדל: קרקעות ואתרים מתאימים

השורש צומח בארץרותא אינה דורשת תנאים מיוחדים לשתילה וטיפול. ניתן לשתול את הצמח בכל מקום בגינה. הדבר העיקרי שיש לקחת בחשבון הוא תכונה אחת – השורש אינו סובל טיוטות. אתה יכול להציל שיח מהרוחות בשיטות טבעיות וחתיכות..

הצמח משמש לעתים קרובות לקישוט גבולות. כל זה נובע מהעלים, בעלי צורת תחרה אטרקטיבית..

המתאימים ביותר לשתילת רחוב הם קרקעות בעלות אחוז גבוה של סיד, חימר וחצץ. הצמח אינו אוהב קרקעות לחות במיוחד. רוטה מתפתחת בצורה הטובה ביותר בגבהים גבוהים יותר, שם המים התת -קרקעיים רחוקים..

בסתיו, האדמה נחפרת בזהירות ומופרת בחומוס לחורף. עם תחילת האביב, האתר משתחרר מחדש ושתילים נטועים.

הזרדים שנקטפו ומיובשים שומרים על סגולות הריפוי שלהם למשך שנה אחת.

במקום אחד הרחוב יכול לחיות כשש שנים, תוך שהוא לא מאבד את האטרקטיביות ושפע הפריחה שלו.

שתילת זרעים

שתילים של זרעי רחובבאזור שבו מתוכנן לשתול את השורש, חייבת להיות כמות אור מספקת. זהו תנאי חשוב שבו המראה והפריחה של השיח תלויים. בתקופה החמה של היום, מומלץ להצל על הצמח, אך אין לעשות זאת לעתים קרובות במיוחד, מכיוון שהעלים יהפכו לצהובים וישנו את צורתם..

בתחילה עדיף לגדל שתילים בעציצים, ורק לאחר מכן לשתול אותם באדמה פתוחה. לאחר הופעת מספר עלים הצמחים צוללים. אפשר לזרוע זרעים ישירות לאדמה פתוחה, אך שיטה זו לא תיתן תוצאות מהירות. הפריחה הראשונה תופיע רק לאחר שנה..

כאשר שותלים את הרחוב, חשוב לא לשכוח להשאיר מקום לצמיחת שיחים. יש צורך להניח שתילים באתר כל 60 ס”מ.

שיטות גידול שורשים

הצמח מתרבה הן על ידי זרעים, ייחורים והן על ידי חלוקת השיח.

ריבוי צמחים על ידי זרעים

ריבוי זרעים של רחובגידול שיח מזרעים נחשב לדרך הנפוצה והנוחה ביותר. כאשר אתה מכיר צמח לראשונה, עדיף להשתמש בשיטה מסוימת זו. אם השיח כבר נמצא באתר, אתה יכול לאסוף את הזרעים בעצמך, אם לא, ואז לקנות חומר שתילה בחנות מיוחדת.

כדי לגדל שתילים, יהיה עליך להכין תערובת של אדמה עלים, חול וחומוס. זרעים נזרעים לעומק שלא יעלה על 2 ס”מ. אתה יכול לשמור שתילים הן בתוך הבית והן בחממה, העיקר להרטיב את האדמה באופן קבוע. זרעים ינבטו תוך מספר שבועות עם טיפול הולם..

רצוי לזרוע צמחים במיכלים נפרדים, אך אם הדבר אינו אפשרי, יש להשתמש במיכלים נפוצים.

שתילים מועברים לאדמה פתוחה בחודשים מאי או יוני, כאשר כבר אין סכנת כפור.

ריבוי רחוב על ידי ייחורים

התפשטות רחוב על ידי ייחוריםלמי שאינו מתאים לשיטת הריבוי של זרעים, ייחורים הם אופציה טובה..

בתחילה מכינים ייחורים. הפרד אותם מירי השנה שעברה. זה נעשה בתחילת האביב. לאחר מכן מניחים את חומר השתילה במים כדי להאיץ את תהליך ההשתרשות. כלי בישול עם ייחורים נשמרים חמים. יידרשו כארבעה שבועות עד להופעת השורשים הראשונים. לאחר מכן יש לשתול את הענפים באדמה פתוחה להמשך פיתוח מערכת השורשים..

ריבוי צמחים על ידי חלוקת השיח

רבייה על ידי חלוקת השיחשיטה זו יעילה לא פחות. הוא מתקיים באביב או בסוף הקיץ. ראשית, חפור שיח עם קלשון. ואז הם מחלקים אותו בזהירות למספר חלקים..

יסודות השיח המתקבלים נטועים מיד בבורות, לאותו עומק בו גדלו קודם לכן. חשוב לדשן את השיחים בדשן קומפוסט. זה לא רק יאפשר להם להשתרש במקום חדש מהר יותר, אלא גם לקרב את תהליך הפריחה..

טיפול נכון כאשר גדל רחוב

השקיית הרחוב באתרהצמח אינו דורש טיפול מיוחד. הדבר העיקרי שהוא צריך הוא אדמה לא לחה במיוחד, הרבה אור שמש וללא טיוטות..

טיפול נכון ברחוב:

  1. רִוּוּי. השיח עומד היטב בצורת. מומלץ להשקות את הצמח רק בימים חמים מאוד, ולאחר מכן לפני השקיעה או אחריה. אם אתה רווי את האדמה בלחות, השיח יכול להתחיל לכאוב ואפילו למות חלקית. באשר לריסוס, לא מומלץ לבצע הליך כזה..
  2. דשן. לאחר החורף יהיה צורך להסיר את הענפים המקולקלים ולדשן את הצמח עצמו במכלול המכיל חנקן. ההליך הבא מתבצע בסתיו. לשם כך, עדיף להשתמש בתכשירים אורגניים..יישום דשן נוזלי
  3. קִצוּץ. השיח סובל את הסרת זרדים די טוב. צמחים גוזמים לאחר כפור בחורף. במקרה זה, כל יורה לא בריא ושבור מוסר. אם שיח הרחוב ניזוק קשות, יהיה עליו לחתוך אותו כמעט לחלוטין ולהשאיר כעשרים סנטימטרים מאורך הענפים. בעזרת הליך זה, אתה יכול לתת לצמח מראה יפה, שיגדיל משמעותית את תכונותיו הדקורטיביות..

אם תעקוב אחר כל תנאי השתילה ותטפל כראוי בצמח, אז בהחלט תקבל צמח יפה ובריא שיקשט את האתר במשך שנים רבות. לשם כך מספיק להשקות, לחתוך ולהאכיל את היבול בצורה נכונה ובזמן..

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit