15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

אנו לומדים את סוגי הזנים של טל טל על פי תמונות ותיאורים

סוגים וזנים של טל טל הסוגים והזנים של טל השמש הנמצאים בטבע נבדלים זה מזה בצבע הפרח ובצורתו. צמח יוצא דופן זה ניזון מחרקים שונים. כיצד נראית טל שמש ומהם הסוגים הפופולריים ביותר שלה, תוכל לברר במאמר זה.

רוזיאנקה: מאפיינים כלליים

טל שמש בטבע פרח זה ידוע לאנושות מאז ימי קדם. הוא היה מקור השראה לסופרים ומשוררים, הפך לחלק מהאגדות והמיתוסים הרבים. הוא נצבע על ידי אמנים, מאומת על ידי מטיילים, והמגלים גוונו ככוכב מנחה..

שם נוסף של טל השמש הוא drosera. צמח זה שייך לאוכלי חרקים, גדל בתנאים טבעיים ברחבי הגלובוס. רוב יותר ממאה מינים מרוכזים בניו זילנד ובאוסטרליה. טל שמש גדול הוא נפוץ בקווי הרוחב הצפוניים, המותאם היטב לאקלים ממוזג ושדות ביצות. זן זה קיבל שם יפה ופיוטי מהעם האנגלי, שכינה את הצמח “טל שמש”.

בטבע התפשטות טל -שמש מתבצעת על ידי זרעים, שנזרעים ונובטים בעצמם. לאחר שהגרגיר נגע באדמה, נבטים מופיעים תוך שנה..

נציגים רבים של מין זה מתרבים באמצעות האבקה עצמית, אחרים עושים זאת בעזרת חרקים. צמחים תופסים זבובים לא עם פרחים, אלא עם עלים דביקים, ולכן, בזמן האבקה, הפרח אינו נורא עבורם. הגבעול בעל ניצן גבוה משמעותית מהעלים העלים המסוכנים.

סוגים וזנים פופולריים של טל

פריחת טל שמשבעת בחירת טל שמש בחנות, תחילה עליך ללמוד את סוגיה וללמוד על הכללים לטיפול בהם..

טל שמש

טל שמשפרח זה נחשב ליפה ביותר ביחס לשאר. מותאם לחיים ולגידול בתנאי פנים. הצמח אינו גחמני, הוא יכול לגדול ולפרוח בשלווה כל השנה. כלפי חוץ, דגימה כזו מובחנת על ידי גבעול קטן, פרחים לבנים רבים ועלים ארוכים. בגובהו, הפרח מגיע ל -13 ס”מ בלבד, אולם גם עם קומת קטנה הוא נשאר טורף אמיתי, כמו סוגים אחרים של טל. לכידת חרקים מצמח מתרחשת עקב ולי לבן עם טיפות דביקות המכסות את העלים.

עיכול הקורבן בטל השמש של קייפ מתבצע במשך כמה ימים..

טל שמש אנגלי (עלים ארוכים)

sundew אנגליתטל השמש האנגלי הובא אלינו מאיי הוואי. כיום, בטבע, ניתן למצוא אותו בקווקז, באוקראינה, ברוסיה, בלארוס ובמרכז אסיה. האדמה המועדפת על הצמח תהיה אדמת ביצה חולית ורטובה. הפרח יכול להגיע לגובה של 9 עד 24 ס”מ. העלים השברירים גדולים מספיק – 9-11 ס”מ, מביטים למעלה. טל השמש פורח עם פרחים לבנים, נופל ביולי. זרעים נוצרים בקפסולה חד חזה.

הפרח הוא לא רק טורף, אלא גם רעיל.

למרות זאת, טל השמש האנגלי נמצא בשימוש נרחב בטיפול: לשם כך הם לוקחים את החלק האווירי של הפרח, שחייב להיות בריא וללא פגמים. לצמח השפעה על הגוף:

  • קוטל חיידקים;
  • אנטי דלקתי;
  • מְשַׁתֵן;
  • נוגד חום;
  • כַּיחָן;
  • עוויתות;
  • הַרגָעָה.

מכיל נפטוקינונים, חומצות אורגניות ועוד יסודות מועילים רבים.

חל איסור מוחלט לקחת פרחים מושחרים לטיפול, מכיוון שהם רעילים ועלולים להזיק.

טל שמש עגול

טל שמש עגולפרח זה הוא הנפוץ ביותר בעולם. האדמה האידיאלית לצמח היא ביצת כבול. מין זה סובל היטב את האקלים הממוצע, גדל באמריקה, רוסיה, אירופה, אסיה. לפרח שמות פופולריים נוספים – “טל האל”, “טל שמש”.

העלים של מין זה מתקרבים לשורשים, בעלי צורה אליפסה, שעל פניהם יש שערות מחושים אדומות בעלות השפעה דביקה. הפריחה מתרחשת עם פרחים לבנים, נופלת באמצע הקיץ. הגבעול מגיע לגובה של 19 ס”מ. זרעים נוצרים עד סוף אוגוסט, ממוקמים בכמוסות קן יחיד.

הסתיו הוא הזמן הטוב ביותר לאסוף זרעים ולזרוע אותו באדמת כבול לחה בחממה או מתחת לסרט.

טל שמש זה סובל כפור היטב: בחורף יש לו ניצנים מיוחדים המסתתרים בצמח. לאחר הופעת השמש הראשונה, הם נפתחים ונוצרים גבעולים שנתיים חדשים..

החלק העליון של הפרח ישים בתחום הבריאות. הוא מכיל טאנינים, חומצות אסקורביות, אורגניות וצבעים. כל המרכיבים הללו עוזרים לרפא שיעול, מכיוון שיש להם השפעה מכייחת..

טל שמש מלכותי

טל שמש מלכותיהדגימה הנדירה הזו פורחת עם פרחים ורודים בהירים. גובה הגבעול נע בין 29-32 ס”מ. מין זה מצוי באופן טבעי בדרום אפריקה ומיוצג על ידי מספר אוכלוסיות. טל שמש כזה מובחן בעלים הגדולים ביותר – 0.7-2 מ ‘. הוא שייך לצמחים נדירים..

טיפת הדברות דו-הברה

טל שמש בעל שתי הברותטל שמש כזה בסביבה הטבעית נמצא על חופי יבשת אוסטרליה. לעתים קרובות ניתן לראות זאת בערי החוף של דרום אוסטרליה, קווינסלנד, ויקטוריה, ניו סאות ‘ויילס. המין נפוץ גם בניו זילנד. אוכלוסיות רבות של טל טל באזור זה נבדלות על ידי פריחה לאורך כל השנה: אלה ניצנים לבנים רבים. מינים מסוימים מתרדמים בחורף ומתעוררים באביב. מגוון זה שונה מהותית מאחרים. העלים צרים במזלג כלפי חוץ, הם גדלים על הענפים.

טל השמש הזה הוא הגדול מבין חבריו: הפרח צומח כלפי מעלה ב -65 ס”מ.

טיפת טל של אלישיה

טל השמש של אלישיהמולדתו של טל השמש של אלישיה היא דרום אפריקה, שם הצמח מרגיש נהדר בסובטרופים. עלים של טל שמש זה, כמו של מינים אחרים, מכוסים בוילי, שצמרותיו נמרחות בנוזל דביק. ללוחות סגלגלים על פני השטח יש שערות מיוחדות המגיבות בצורה ברורה מאוד למגע חרקים. לאחר קיפול הסדין, הקורבן נמצא במרכזו, כמו מילוי גליל. הצמח עוטף את החרק ותהליך העיכול מתחיל. בסיום, הגיליון חוזר למיקומו המקורי. הפריחה מתבצעת על ידי פרחים ורודים קטנים הממוקמים בתפרחות קטנות.

טיפת בורמן

בורמן טלהפרח חייב את שמו למדען יוהנס בורמן, שכן הוא זה שתיאר אותו לראשונה ביצירה שכותרתה “על הצומח של ציילון”. מולדת הזן היא דרום מזרח אסיה ואוסטרליה. המין מותאם לחיים בסובטרופים.

מאפיין ייחודי של טל השמש הבורמני ביחס לקרובי משפחתו האחרים הוא בליעה מהירה ועיבוד של טרף.

זה לוקח רק כמה שניות עד שפיסת הנייר מתעטפת סביב הקורבן, למרות שמינים אחרים עושים את אותו הדבר במשך כמה דקות.

צלחות עלים ארוכות של הפרח צומחות מהשורש, והיורה מגיעה ל-9-11 ס”מ. הפריחה מתרחשת עם פרחים לבנים, מעוטרים בתפרחות גזע. בשל גודלו הקטן של הצמח, נוצרים עד שלושה ניצנים על כל ענף. פרחים יכולים להאביק את עצמם, רבייה מתרחשת על ידי זרעים.

טיפת חוט דמוית טל

טל שמש נימהמין זה גדול בגודלו, גובהו עד 49 ס”מ. העלים מנצנצים, ממוקמים ישרים. טל השמש נימה מחולק לשני תת -מינים. הקבוצה הראשונה כוללת את פלורידה אדום, Thread Sundew, Florida Giant. השנייה כוללת את Trais ואת חוט הטל. הם מופצים מצפון למפרץ מקסיקו.

צאצאים של טפטוף

טל שמשמין זה משגשג בטבע על הצוקים התלולים של חוף אוסטרליה. תנאי החיים הרגילים שלה נמצאים מעל 1000 מטרים מעל פני הים. עלי טל השמש בצורת לב, ממוקמים בשורשים על יורה ארוך. בחום הם הופכים לצהובים בהירים. בעונה הקרה, צבע הצלחות משתנה לאדום, כתום או סגול. יורה צעירה מגיחה מהכדור שם היא באה במגע עם האדמה, הן גדלות מהר מאוד. התפשטות טל -שמש מתבצעת על ידי זרעים, ולפעמים תהליך זה דומה לגידול של תותים – לאחר הפריחה הוא יוצר שפם. מין זה, כמו זנים קשורים, בולע חרקים: פיתול עלים מתרחש תוך 19 דקות.

רוזיאנקה גלנדוליגר: פטולית ולימון

טל שמשסוג זה של טל שמש הוא מקורי למדי. זה נוגע לתהליך ההתמודדות עם הקורבן. מנגנון מיוחד זורק את הטרף, והוא מופיע ישירות במרכז העלה. היורה עוסקת בסוג כזה של זריקה, שעבורה תהליך זה מבוסס על שינוי בלחץ הנוזלים. המהירות היא בערך 15 ס”מ לשנייה. תכונה ייחודית זו תוארה על ידי מדענים די לאחרונה, והתהליך טרם נחקר במלואו. כל ענף יכול לבצע הטלה אחת בלבד, ולאחר מכן הוא מת. יורה חדש נוצר באותו מקום.

המינים של פטריות השמש ילידות גינאה החדשה ואוסטרליה. צלחות נשירים ממוקמות בשורשים, הן ארוכות וצרות, ומגיעות לגובה של 16 ס”מ. העלים הטורפים של הצמח אינם שונים בגודלם. המראה של פרח תלוי באקלים שבו הוא חי. ככלל, מדובר בחום ובטמפרטורות של עד 41 מעלות צלזיוס, כמו גם ברמת לחות נמוכה. לפרחים יש גוון לבן.

טל שמש במאגרטל טל לימון בסביבה טבעית חי באוסטרליה, גדל מצוין על חופי המאגרים החוליים. העלים בצורת אליפסה, שטוחים, ובחלק העליון יש חריץ. בשל הופעה זו, הצמח קיבל שם אחר – בצורת לב או בשיניים. מין זה דורש טיפול מיוחד בשל העלים הדקים מדי. צלחות כאלה עלולות להיפגע בקלות, ונדרשות לחות טובה והשקיה בטפטוף לצמיחתן התקינה. מרגיש הכי טוב בצל, מחוץ להישג ידה של השמש.

לאחר מידע על זנים וסוגים של טל שיזוף, אתה יכול לעשות את הבחירה הנכונה בגידול צמח זה. אם תספקו את טל השמש טיפול מלא ואיכותי, היא תשמח אתכם עם הפריחה המקסימה והצמיחה השופעת שלה..

טיפת טל בטבע – סרטון

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org