15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

גידול מוצלח של חמניות גן

גידול חמסי גן פרח יפה שהגיע מטורקיה (הנחשב לסמל האימפריה העות’מאנית) הפך כעת למארח בגנים רגילים. גידול של חמסי גן על פי הטכנולוגיות המפותחות, בעזרת עצתם של מומחים (מומלץ במאמר), הפך לתחביב של מגדלי פרחים רבים.

הפרח האקזוטי Ranunculus (יחד עם אגדות ומיתוסים רבים) הופיע בגני אירופה במאה ה -16. צורות היברידיות רבות הופיעו, בולטות בצורתן ובצבע שלהן. כדי להעריץ בהצלחה את יופיו של פרח במיטות, בגזרה, עליך להקפיד על עצות לגידול, טיפול בחמניות בגינה..

תיאור של חמאת הגינה

הצמח שייך למינים רב -שנתיים עשבוניים. שיחים מסועפים, מכוסים עלים דמויי דליה, גדלים קטנים (עד 50 ס”מ). השורש הוא פקעת. גודל הפרחים מגיע לקוטר 12 ס”מ למינים ספציפיים. כעת ישנם זנים היברידיים רבים של חמאת גנים, לגידול וטיפול בגינה רגילה, המתקבלים על בסיס סוגי פרא חמאה. בתנאים טבעיים גילו בוטנאים כ -600 סוגי צמחים. ביניהם:

 • כוס חמאה קאוסטית;
 • זְחִילָה;
 • רעיל;
 • שדה;כוס חמאה בשדה
 • מים;כוס חמאה
 • קשובי;כוס חמאה קשובית
 • אפור-צהוב.

ליד גופי מים, באחו, בהרים באזורים שונים של כדור הארץ, אתה יכול למצוא צמח יפה ועיקש. ענק Aconitol (borecel) (עד מטר לגובה), מכוסה בפרחים לבנים או צהובים, ניתן לראות בערוגות גינה.כוס חמאה אקוניטול

הדקורטיבי והפופולרי ביותר בגינות הוא Ranunculus Asiatic, עם פרחים בדרגות כפילות שונות וצבע עלי כותרת מגוון. פרחי החמאה דומים לשושנים קטנות, אדמוניות, פרגים. על פי צורתם נבדלים הסוגים הבאים:

 1. Chalmoid (אפריקאי). פרחים צפופים בצורת כדור עם עלי כותרת כפופים פנימה (דומים מאוד לאדמוניות).כוסות חמאה של טורבן
 2. צָרְפָתִית. נוף חצי כפול עם שתי שורות עלי כותרת.כוסות חמאה צרפתיות
 3. פַּרסִית. צמח מפוספס עם פרחים פשוטים, חצי כפולים.כוסות חמאה פרסיות
 4. אַדְמוֹנִית. פרחים כפולים, גדלים גדולים. באקלים של מרכז רוסיה (פחות תובעני בתנאי מזג האוויר), גידול חמוסי גן מהסוג הזה הוא הפופולרי ביותר.כוסות חמאה אדמוניות

כוסות החמאה הטובות ביותר כוללות נציגי סדרת העמק הפורח:

 • כוס חמאה ורודה כפולה;זני חמאת חמאה ורודים כפולים
 • רבקה;כוס חמאה רבקה
 • פיקוטה סגולה.כוס חמאה סגולה

גידול חמסי גן

גידול כוסות חמאה בגינה

ניתן להשיג שיחים יפים המתאימים לחיתוך, פורחים במשך 5 שנים על ידי שמירה על כללי הטכנולוגיה הגוברת, על פי עצת מומחים. ביניהם הטיפים הבאים כיצד לשתול כוס חמאה בצורה נכונה, שלבי טיפול בצמחים.

הכנת מקום בגינה

הכנת קרקעגביע החתול נטועים באביב באדמה נקבובית ופורייה עם תנאי ניקוז טובים..

אתר הנחיתה של כוס החמאה לא צריך להיות בטיוטות, שמש בהירה. נוכחות הרוח, עודף קרניים חרוכות מרסנות את תהליכי הפריחה, הגדרת הזרעים.

הקרקע נבחרת רופפת עם ערך חומציות מעט, נייטרלי מעט. לפני שתילת כוסית חמאה באביב, מומלץ להוסיף קומפוסט, חומוס. אתר נחיתה טוב הוא אזור עם מי קרקע היוצרים אקלים לח (אופטימלי). יורה צעיר מופיע תוך 10 – 14 ימים. אם קיים איום של כפור, מומלץ לכסות אותם. הזמן שבו לשתול כוס חמאה באדמה פתוחה נקבע על ידי חזרה קבועה של טמפרטורות חיוביות בלילה. בבחירת אתר שתילה, יש לזכור שפרחי החמאה מכילים תרכובות רעילות..

רִוּוּי

רִוּוּילמרות העובדה שבטבע, פרפרים גדלים היטב בתנאים לחים, לפני שתולים חמסי גן, אתה צריך לדעת שהפרח מגיב לא פחות לבצורת, להצטמקות הקרקע..

פקעות של כוסות חמאה לגינה נרקבות במהירות, מתות עם השקיה תכופה ושופעת. הם מצילים אותם על ידי חפירתם מהאדמה בזמן, טיפול בהם באשלגן פרמנגנט, ייבושם.

הצמחים מושקים באופן קבוע, במנות קטנות. לטיפוח יעיל, מומלץ לסגור אותם בעת גשמים עזים, לבצע ניקוז איכותי בתחתית חורי השתילה. במהלך הפריחה, השקיה מצטמצמת. טיפול בכוסות חמאה לאחר הפריחה מבטל לחלוטין השקיה. האות הוא היעלמות כל הניצנים, הופעת עלים צהובים. השקיה מלווה בעשבים, התרופפות הקרקע.

הלבשה עליונה, הפריה

דשן לפרחיםגידול וטיפול בחמניות בגינה לא יהיה יעיל ללא הזנה מאורגנת כראוי, מה שנותן כוח לצמח הצעיר. תקופות הגידול של השתיל, היווצרות העלים, הופעת הניצנים הראשונים נחשבים לזמן אחראי במיוחד..

דשן כל 10 ימים באמצעות דשן מינרלי אורגני.

היישום המרבי של חנקן צריך להיעשות בתקופה של צמיחה פעילה של השיחים. השתמש בתמיסת מוליין כאשר מופיעים ניצנים ולאחר מכן השתמש בדשן זרחן-אשלגן.

לפני האכלה, מומלץ להסיר בזהירות עלים יבשים, תפרחות.

הדברה ומחלות

הצמח עמיד בפני מזיקיםהצמח עמיד בפני מזיקים רבים התוקפים ערוגות. השקיית יתר גורמת לרטיבות ומושכת פרפרי כרוב. אתה יכול להביס אותם באמצעות כימיקלים, תרופות עממיות, בדומה לטיפול בגינת ירק.

הבעיה המובילה למות הפקעות היא וירוסים המובילים לאובדן קישוט הפרחים. מומחים מייעצים לעתים קרובות יותר (לפחות ב -3.4 שנים) להצעיר את המפעל בעזרת פקעות חדשות שנקנו בחנות.

מתכוננים לחורף

מתכוננים לחורףפריחה פעילה של שיחים מתרחשת עד סוף אוגוסט. יתר על כן, המפעל צריך לארגן את התנאים להכנה לאחסון חורף, עונת הגידול הבאה. באמצע ספטמבר, הצמחים נחפרים, מיובשים, מונחים בקופסאות קרטון, מכוסים נסורת, כבול או אזוב. הידיעה כיצד לאחסן כוסית חמאה בחורף עוזרת רבות להשיג חומר איכותי לעונה הקרובה..

יש לאחסן את הפקעות בטמפרטורה של + 4 + 6 ° C. יציאה מהגינה לחורף אפשרית בתנאי חורפים חמים. הנטיעות מכוסות בסרט, מכוסות בענפי אשוח, ענפים אחרים.

חיתוך פרחים

לאחר הפריחה מתבצע גיזוםטכניקה שימושית אגרוטכנית (בטיפוח של חמסי גן), ששומרת על האפקט הדקורטיבי של השיח לאורך זמן, היא גיזום נכון. בצע זאת במקרים הבאים:

 1. יורים עם תפרחות מיובשות מוסרים. השיח פורח בצורה לא אחידה, אתה תמיד יכול לראות עליו ענפים שנמצאים בשלבי התפתחות שונים. גיזום שומר על מראה יפה של השיח.
 2. חמסי גן עובדים היטב בזרי פרחים. לזנים המודרניים של קבוצת הצמחים הפרסית יש גבעולים ארוכים ושומרים על דקורטיביות במשך כשבועיים..זר פרחי גן

חותכים את הגבעולים במים (החיתוך צריך להיות אלכסוני), מסירים את כל העלים למפלס המים, מוסיפים כל הזמן מים, מורידים תפרחות נבובות, ניצנים, אל תשמרו את הזר בטיוטה.

רבייה של כוסות חמאה

התפשטות פקעתעכשיו קל לקנות פקעת, שתיל מוכן ולהתפעל ממגוון צמחים היברידי חדש מכל גוון וצורה. אבל אם אתה רוצה לעבור את כל שלבי הפיתוח (לשתול, לבצע טיפול) של כוס חמאה עם זרעי גן, תוכל להשתמש במידע הבא:

 1. ריבוי זרעים של כוס חמאה נחשב לקשה. במיוחד אם זה מתחיל באיסוף זרעים של כוס חמאה לגינה באזור שלך. מומלץ להסיר אותם מהפרחים החזקים הראשונים, ששומרים באופן המלא ביותר על תכונות צמח האם. הם קושרים את הפרח על השיח בגזה ומחכים שהזרעים יבשילו. בחודש פברואר (או בתחילת מרץ) הם נזרעים במיכל מלא באדמה המורכבת מכבול, אדמה עלים, חול (פרופורציות מומלצות 1: 1: 0.5). עומק השתילה של זרעים אינו עולה על 1 ס”מ. הגידולים לחים בקפידה בבקבוק ריסוס. הקופסה סגורה בזכוכית, מונחת בחדר בטמפרטורה של כ -12 מעלות צלזיוס. השתילים יופיעו בעוד שלושה או ארבעה שבועות. המיכל מועבר למקום בהיר וחם יותר (הטמפרטורה לא נמוכה מ + 20 ºC). השתיל מושתל למיכלים נפרדים לאחר הופעתם של ארבעה עלים אמיתיים. ואז מגיע זמן השתילה, ומשאיר את כוס החמאה בשדה הפתוח.צומח מזרע
 2. גידול כוסות חמאה מהפקעות. שורשי החמאה, בדומה לחרוטים קטנים, נטועים באדמה פתוחה בסוף אפריל, תחילת מאי. לפני השתילה, הם ספוגים בתמיסה של כל ממריץ גדילה. הם נטועים ב”טפרים “לתחתית הפוסה במרחק של כ -15 ס”מ זה מזה. בעפרות כבדות עומק השתילה נשמר על כ -5 ס”מ. על קרקעות קלות הוא גדל ל -8 ס”מ.

תהליך גידול כוסמי חמאה לגינה הוא חוויה מרגשת. העבודה הוצאה מתוגמלת ביופיו של שטיח יוצא דופן כאשר פרח פרפר משמח את הבעלים אפילו ביום המעונן ביותר.

כוסות חמאה לגינה פורחות בגינה – וידאו

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit