15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

טיפול פשוט בשפלה בבית

טיפול בשפלה בבית במהלך העשורים האחרונים זכה פרח נשיר דקורטיבי זה לפופולריות עצומה בקרב מגדלי פרחים ברחבי העולם. טיפול בשפלה בבית הוא פשוט. זו אחת הסיבות לפופולריות של הצמח בקרב מגדלי פרחים חובבים..

תיאור הפרח

שפלה מגוונת בבית מגדלים לרוב זני עצים. בין 600 מינים, יש ליאנות ודגימות שיח, שניהם עם עלים ירוקים ומגוונים. הצורה המוזרה של הצלחות מושכת את תשומת הלב של כולם לשפלר. כל עלה מורכב מכמה (3 עד 12) קוביות אצבעות על פטוטות ארוכות ודקות, אשר בשל מיקומן דומות למטריה פתוחה..

השפלים ילידי יערות הגשם של אוסטרליה, ניו זילנד, כמו גם דרום מזרח אסיה, הארכיפלג המלאי ואינדונזיה..

בסביבתו הטבעית, הצמח מתיישב על גזעי עצים גדולים כדי להיות קרוב ככל האפשר לאור..

רבים מעוניינים האם השף פורח בבית? בהקשר זה, יש לומר כי כמעט לא נצפים החדרים בחדר. אך בתנאים טבעיים, הוא משחרר תפרחות בצורת לוחות ענק או מברשות, הדומות למחושים. עבור תכונה זו, הוא נקרא לעתים קרובות עץ התמנון..

גם בלי פרחי השפלר – קישוט אמיתי לכל אוסף פרטי.

טיפול בשפלה בבית: אור וטמפרטורה

תאורה לשפליםיש צורך בהרבה אור בהיר בכל עת של השנה. אבל אור שמש ישיר ישרוף את העלים. חלונות הפונים מזרחה או מערבית הם הטובים ביותר. אם אתה שם את העציץ בצד הדרומי, דאג לווילונות מהשמש. כדי לשמר את האפקט הדקורטיבי של העלים בימי סתיו וחורף עכורים, האירו את הצמח במנורות פלורסנט..

המראה המגוון דורש יותר אור, וזנים בעלי עלים ירוקים מלאים אינם רגישים להצללה. נתח עובדה זו אם השפלה לא צומחת, ואתה כבר לא יודע מה לעשות.

כצמח טרופי, פרח זה אינו מגיב היטב לטמפרטורות אוויר גבוהות. היא מרגישה הכי טוב כשהמדחום קורא + 18 – 22 בקיץ ו + 13 – 16 בחורף. אם הטמפרטורה עולה מעל + 23 °, וודי השפלה מאט בצמיחה. היפותרמיה מתרחשת בשיעורים מתחת ל + 12 °. לכן, צריך להיות זהיר מאוד לגבי פרמטרים כאלה. טיוטות הן גם התווית..

כאשר מטפלים בשפלה בבית, עליכם לדאוג שסיר הצמח יהיה רחוק מסוללות, רדיאטורים, מזגנים ומאווררים..

משטר השקיה קפדני

מצב השקיהעליך לעקוב מקרוב אחר מצב האדמה בסיר. שפפלרה מגיבה בחריפות לחמצון הקל ביותר של תרדמת עפר. קל מאוד להיווצר ריקבון שורש. עם זאת, אי אפשר גם לייבש את הפרח יתר על המידה. ראיתי שהקרקע העליונה מתייבשת – השקה מעט את הצמח.

כדי לטפל בשפלה בבית, השתמש במים מיושבים מעט חמים יותר מטמפרטורת החדר..

בימים חמים במיוחד, ייתכן שיהיה צורך בהשקיה נוספת. התעריפים נעים בין אחת ל -5 ימים לפעם ביומיים – שלושה (לקיץ חם). זכור שהכל אינדיבידואלי גרידא, ותלוי במידת האידוי של הלחות ובטמפרטורת הסביבה. הקפד לנקז עודפי מים מהשקע לאחר השקיה..

לא מומלץ להשתיל את השפל מיד לאחר הרכישה..

הצמח צריך להתרגל לתנאים חדשים. אם אתה רוצה לשנות את פרח כדור הארץ, המתן לפחות חודש.

תרבות זו מעריצה גדולה של לחות אוויר גבוהה. כדי לעזור לה לשרוד את עונת הקיץ והחימום ללא הפסד, מרססים לעיתים קרובות את העלים במים (בעמידה, באותה טמפרטורה כמו להשקיה). כמו כן, כדאי לנגב מדי פעם את הצלחות במטלית לחה. אז אתה לא רק תספק את הלחות הדרושה, אלא גם תסיר אבק עודף, מה שיקל על הצמח לנשום..

אם אין לך זמן לרסס מדי יום, החלף אותו במקלחת חמימה כל שבועיים..

תכונות בחירת קרקע והשתלה

השתלת שפלריםעדיף לשפלים לקחת אדמה מזינה עם תגובה מעט חומצית. אם אפשר להכין את תערובת האדמה בעצמך, השתמש בה.

הניסוחים הבאים נחשבים השימושיים ביותר:

  1. הוסיפו חומוס וחול לתערובת של אדמה עלובה ורעננה.
  2. מערבבים באחוזים שווים אדמת עלים ועשב, כמו גם כבול, חומוס וחול.
  3. כמו כן, לגידול שפלר מתאים מצע לכפות הידיים ולשושנים..

ההשתלה תלויה בגיל הצמח שלך. דגימה צעירה צריכה לשנות את הקרקע מדי אביב, מכיוון שהשיפלר גדל במהירות בגיל זה. פרח בוגר הגדל באמבטיה גדולה עשוי להיות מושתל כלל. מספיק להחליף את השכבה העליונה של כדור הארץ פעם בשנה. זה חייב להיעשות בזהירות כדי לא לפגוע בשורשים..

מגדילים את גודל הסיר בהדרגה. במהלך כל השתלה, קח מיכל גדול בכ -5 ס”מ מהקודם..

סיר ענק שלא לצורך ידרוש יותר מים בעת השקיה. אז אתה מסתכן בשפוך את השפל.

תכנית הלבשה עליונה

האכלת שפפריםעבור פרח כמו שפלר, טיפול ביתי חייב בהכרח לכלול דשן. יותר מכל היא זקוקה לו במהלך צמיחה פעילה. בדרך כלל תקופה זו נופלת בסוף מרץ ונמשכת כל ספטמבר. תדירות החבישות היא 1-2 פעמים בחודש. לשם כך משתמשים בדשן מינרלי, חומר אורגני (פתרון חלש) וחומטים. ניתן להוסיף אותם למים להשקיה או למרוח לאחר השקיה על אדמה עדיין לחה.

הצטברות דשנים באדמה מסוכנת הרבה יותר מחוסר בהם. האדמה הופכת חמוצה, והשורשים מתים בהדרגה.

תחילה השורשים הקטנים ביותר, ולאחר מכן השורש כולו.

מחומרים אורגניים, לגללי פרה יש השפעה מועילה. הם גם משתמשים בצמרות עשבים חדורים. שני המוצרים נשפכים עם מים (חלק אחד אורגני עד 3 חלקים מים), ואז משאירים לתסיסה במשך 5 עד 10 ימים. העירוי המוגמר מדולל שוב בנוזל לפחות 10 פעמים. אבל צואה של ציפורים לדשן משמשת לעתים רחוקות. יש לדלל אותו ביסודיות רבה יותר (לפחות 40 פעמים).

בחירת שיטת גידול משלך

גידול שפלריםהצמח מתפשט על ידי זרעים, ייחורים והשתרשות של שכבות אוויר. ניתן לראות בתמונה כיצד לטפל בשתלי השפל בבית.

זרעים

שתילים של זרעי שפלרנדיר שמישהו יביא את הצמח לפרוח ולאסוף זרעים בבית. אבל גידולו מדגנים קנויים אינו קשה כפי שזה נראה. זרעים נזרעים לא יאוחר מינואר או פברואר. הם ספוגים מראש בתמיסת זירקון.

האדמה נלקחת בדרך כלל כמו בדגימה בוגרת. כאשר הזרעים נמצאים, יש להרטיב את המצע בעזרת בקבוק ריסוס. אתה יכול לזרוע ישירות לתוך עציצים או כוסות קטנות, כך שבהמשך לא תבזבז זמן בצלילה. מכניסים כל מיכל לשקית וקושרים אותו. להוציא את החממה המאולתרת שלך מדי פעם לכמה דקות.

ייחורים

ריבוי על ידי ייחוריםחומר השתילה נלקח רק מצמחים בריאים לחלוטין. מצאו זרד נוקשה למדי וחתכו אותו בעזרת סכין עם להב חד (יש לטפל בכלי מראש בחומר אנטיבקטריאלי). לאחר מכן, הניחו את הצילום החתוך בכוס של תמריץ ממריץ למשך כ- 5 עד 7 שעות. לאחר מכן מעבירים למצע המוכן. לספק תנאי חממה ואוורור תכוף. ניתן לראות תמונה של שלב זה של טיפול בשפלה בבית..

שכבות

רבייה על ידי שכבותבאביב מבצעים חתך קטן על הגבעול. אזוב צריך להיות ספוג בתמיסה של דשן אוניברסלי ולסגור בזהירות את החתך בעזרתו. סרט פצוע מעל הספגנום. הטחב נשמר כל הזמן לח. השורשים הראשונים יופיעו לא לפני שישה חודשים לאחר מכן. אחר כך הם ממתינים כחודשיים נוספים עד שהם מתחזקים. ואז החלק העליון מנותק יחד עם השורשים ונטוע באדמה. הגזע הנותר מוסר כמעט בשורש. השקיה לא מפסיקה. עם הזמן, יורים חדשים נוצרים.

חָשׁוּב! מיץ הפרחים רעיל. הימנע ממגע עם העור והריריות של העיניים. בעת עיצוב וחיתוך shifflers, כל הפעולות מתבצעות בצורה הטובה ביותר עם כפפות גומי..

בעיות בשפלהקשיים אפשריים בגידול:

  1. הצבע הצהוב של העלים הוא סימן לחוסר חומרים מזינים באדמה. להאכיל את הצמח בדחיפות.
  2. עלים נופלים, השפלה לא צומחת – משטר הטמפרטורה מופר, הסיר נמצא בטיוטה או שנעשו טעויות בעת השקיה.
  3. עלים מעוותים, מושחרים, הופעת טפטופים (הצד ההפוך של הצלחת מכוסה פצעונים) – לאדמה שבין השקיה אין זמן להתייבש, או שנעשה שימוש במים לא מסודרים..

אם אינכם עוקבים אחר לחות האוויר וטוהר הצמח, עלולים להופיע כנימות, קרדית עכביש או חרקי אבנית..

ללא התערבות, צמח זה כמעט אינו מסתעף. לא קשה ליצור כתר שפל בבית..

ניתן לראות תמונה של איך לעשות זאת למעלה.

צמח זה יהווה מתנה אמיתית לכל חובב פרחים. בנוסף, הוא לא רק משמח את העין, אלא גם מנקה את האוויר מניקוטין וזפת רעילה. והמטריות הצבעוניות שלה יהוו מקלט אמין מהכחולים בכל עת של השנה..

סודות של החזקת shefflers בבית – וידאו

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org