15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

צילום ותיאור זני קרוטון

Croton, codiaeum זנים מגוונים Mammey קרוטון היא תרבות ייחודית בהרבה מובנים. בתצלום, קרוטון מדהים עם פאר הצבעים ומגוון צורות העלים. קשה להאמין כי העלווה של צמחים מאותו מין יכולה להיות מוארכת-אזורית, עגולה ומחודדת-אליפטית, בעלת שלוש אצבעות או אליפסה. ואיפה ראית שהעלים על עצים ושיחים חיים ובריאים מתכרבלים לתלתלים או הופכים לספירלה רגילה?

אם על גידולי נוי אחרים התנהגות כזו של העלווה תיחשב לביטוי של המחלה או לתוצאות של הפגיעה במזיקים, הרי שקרוטון, הקודיום המגוון, כפי שמין זה נקרא נכון, זה מדהים, אבל הנורמה.

קרוטון או קוניום מבוי פנים

זני קרוטון בננה אדומה במזרח הודו ובמספר אזורים בדרום מזרח אסיה, 17 מינים של קודיום התגלו ותוארו. אבל רק Codiaeum variegatum משך את תשומת ליבם של חובבי גידולים דקורטיביים. נכון, בקרב מגדלי פרחים ברחבי העולם, לא שם המין הנכון השתרש, אלא השם “קרוטון”, שהבוטנאים מתייחסים אליו לצמח בעל מראה ומקור שונה בתכלית..

לירוק עד רב שנתי יש גבעול זקוף ומסתעף מכוסה עלים צפופים גדולים. מוצא את עצמו בתנאים נוחים, בטבע או עם משק בית, קרוטון יכול לגדול עד 3-4 מטרים, אך כמעט ולא ניתן לראות ענק כזה גדל בסיר. לרוב, קרוטונים פנימיים, כמו בתמונה, קטנים בהרבה ואינם גוברים על 50-100 ס”מ..

זן Codiaeum variegatum Sanderiלא ניתן לשכוח את העלים הגדולים של קרוטון בשל מגוון הצבעים המתקיימים בצורה הכי לא צפויה בצלחות העלים ושומרים על בהירותם לאורך כל השנה, ללא קשר לעונה. יתר על כן, ברוב הזנים, כמו בתמונה המוצגת של קרוטון, ורידים מנוגדים מובחנים בבירור על העלים..

הסולם הייחודי ומגוון צורות העלווה הוא הכוח האטרקטיבי העיקרי שהפך את הקודיום המגוון או הקרוטון לאחד הצמחים הפנימיים הפופולריים ביותר בכל רחבי העולם..

פרח קרוטון: סינדרלה בכדור המלכותי

פרחי קרוטון זכריםיחד עם זאת, לא כל המגדלים יכולים לומר שהם ראו כיצד פורח קרוטון. למרות שהתפרחות של צמח זה אינן יכולות להתחרות בעלווה גם בגודלן, צורתן או בהירות הגוונים, הן גם ראויות לתשומת לב. תפרחות גזע משוחררות נוצרות בצירים של העלים ומשלבות 1.5-2 תריסר פרחים לבנבן קטנים. פרחי קרוטון מחולקים לדגימות זכר ונקבה, הנפתחים בו זמנית, אך ממוקמים על תפרחות שונות.

קל לזהות את הראשונים בנוכחות עלי כותרת קטנים כפופים ואבקנים רכים, שבזכותם הם נראים כמו פונפונים קטנים..

פרחי קרוטון נקבייםאבל פרחי הקרוטון הנשיים, כמו בתמונה, עדינים ולא אטרקטיביים, כמו סינדרלה, שאיבדה את הנעל ואת הטירה המלכותית הנוצצת באורות.

סיווג קרוטון: תמונות של זנים וזנים

קרוטון בעל עלים אדומים ושחוריםכל הדגימות של קוטוניום קרוטון הגדלים בתנאים פנימיים הן צורות היברידיות רבות השייכות לזן בוטני אחד Codiaeum variegatum, אשר בין קהילות צמחים אחרות יכול להיחשב בצדק ייחודי. זה יתברר אם נבחן את הנציגים של מין קרוטון זה בתמונה..

לא רק שתמונות כאלה ממש מציפות בהתפרעות של צבעים טרופיים, אלא גם מפתיעות בשלל צורות צלחות העלים. על בסיס האחרון מתבצע הסיווג המודרני של קרוטונים. בנוסף לצמחים בעלי עלים אליפסה, מוארכים או אליפטית, כיום קיימים לרשות מגדלי פרחים זנים וכלאיים מוזרים יותר..

קרוטון פורח עם עלים בעלי שלוש אונותצורת הקרוטון בעלת שלוש האונות, הטרילוביום והאונה, בעלת עלים גדולים בשלושה חלקים, הדומים בצורת עלון של עץ אלון או תאנה. ישנם גם זנים אקזוטיים יותר בעלי אונות צדדיות מופרדות או צרות. דוגמה לצורה בעלת שלושה להבים היא הזן Croton Excelent המוכר למגדלי פרחים בעלי עלים מגוונים..

זני קרוטון מצויניםצורת הקרוטון צרת העלים או האנגוסטיפוליום פופולרית מאוד בקרב מגדלי פרחים. לצמחים יש עלווה ארוכה, ליניארית שגדלה עד 20-40 ס”מ, מעוטרת בכתמים ירוקים רבים הפזורים על רקע ירוק כהה. דוגמה לפרח קרוטון כזה בתמונה מדגים בבירור את המראה הייחודי של הצמח..

זני קרוטון אצבע הזהבצורת התוספתן או התוספתן של עלה הקרוטון, כמו בתמונה, יכולה להיחשב לאחת המדהימות בממלכת הצמחים. צלחת העלים סגלגלת או שפויה, מתחדדת לכיוון השיא, הופכת למראית עין של חיתוך שני, שאחרי פער כלשהו מתרחב שוב ויוצר המשך של צלחת העלים..

Codiaum צורות מגוונות של התוספתןלצמחי קרוטון, כמו בתמונה, יש עלים ירוקים בעיקר, אך ישנם דגימות מגוונות..

צמחים בעלי עלים מתולתלים יוצאי דופן גורמים תמיד להרבה הפתעות והערצה..

פרח קרוטון בעל עלים מגוונים מתולתליםיחד עם זאת, בתמונה, לקרוטונים מזן הפריך יכולים להיות גדלים וצבעים שונים לגמרי, החל מצהוב-ירוק כתום ועד ארגמן, ורוד, סגול או כמעט שחור.

זני קרוטון קרן ראםיצירה טבעית ייחודית נוספת – צורה ספירלית, מגוון צמחים מעובדים של תת -המין ספירלה בעלי עלים ליניאריים מוארכים, המתפתלים בהדרגה לספירלה סביב הווריד המרכזי. הצבע ומידת התלתל משתנים במידה ניכרת מצמח לצמח..

צמחי קרוטון בצורת volutum מקבלים צורה מעוגלת יוצאת דופן. העלווה שלהם מעוקלת מאוד לאורך הווריד המרכזי, כך שכל קצות העלים הופכים לכתר..

סרטון של קרוטון

Previous Post
Elegáns, jóképű plectranthus: gyakori típusok az otthoni termesztéshez
Next Post
Απλή φροντίδα shefflera στο σπίτι