15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

הצמח של אריק: שתילה ואכפתיות בפירוט רב

שתילה וטיפול בצמח אריקה

ממשפחת הת’ר, אך במקור מדרום אפריקה. ה”שורשים “האלה הם שיש לצמח אריקה, שתילה וטיפול בהם הם פשוטים מאוד. בטבע הוא מצוי בהרים, במיוחד באקלים טרופי. סוג אריקה כולל יותר מ -800 מינים, רובם שיחים או שיחים ננסיים. מאפיין ייחודי של הזנים הוא העלווה בצורת מחט הממוקמת לכל אורך הצילום, כמו גם פרחים קטנים בצורת פעמונים..

התרבות גדלה הן בשטח הפתוח והן בתנאי פנים. האגרוטכנולוגיה של הצמח היא סטנדרטית, אך יש לה מספר תכונות..

הצמח המתוחכם של אריקה: שתילה ואכפתיות מנקודת מבט מומחית

קישוט הגן של אריק

כדי שתרבות תרגיש “בבית”, חשוב לשתול אותה במקום הנכון. רוב הגננים מעדיפים לגדל את פרח אריקה בחוץ באזור מואר היטב. בצל, צבע העלווה והתפרחות הופך חיוור. בנוסף, הפעילות החיונית של הפרח תלויה במצב הקרקע..

לכן הקרקע נאספת:

 1. עם תגובה חומצית. חשוב לדעת שמערכת השורשים של התרבות קלועה בחוטים של אורגניזמים פטרייתיים המעבירים חומרים מזינים מהאדמה / חומוס לצמח..
 2. רופף, מים ונושם. כדי להשיג מבנה כזה, הוסיפו חלק אחד של חול וכבול.
 3. מֵזִין. יש צורך לדשן את האתר באופן קבוע עם חומוס, כמו גם סד. בסתיו או באביב מפזרים דשן ברחבי הגן בחישוב של דלי אחד לכל 3 מ”ר, ואז הקרקע נחרשת..

התרבות אינה סובלת מים עומדים. לכן, חשוב למקם אותו על מדרונות ולא בשקעים. במישורים כאלה, הרבה שלג מצטבר לעתים קרובות, וכשהוא נמס נוצרים מיני אוקיינוסים שלמים..

אריקה בשלג

כעת חשוב להכיר מקרוב את כל נבכי הנטיעה והטיפול בצמח אריק, כך שבהמשך ליישם בהצלחה את תכונותיו הדקורטיביות בעיצוב נוף. שתילת האביב של שיחים מתוכננת לתחילת אפריל, כאשר הקרקע מתחממת לטמפרטורה של + 10˚С. גננים מאזור מוסקווה מבצעים הליך זה בחודש מאי, ובסיביר – אפילו מאוחר יותר..

שתילת סתיו מומלצת רק באזורי הדרום, בתנאי שהחורף מספיק חם. במקרים כאלה, תמיד קיימת האפשרות לכפור מוקדם, שבגללו אין לשתיל זמן להשרש במקום חדש..

טכנולוגיית השתילה אריקה: “מדדו 7 פעמים – חתכו אחת”

פריחתה הבוהקת של אריקה

3 שעות לפני השתילה, השתילים טובלים במים חמים, מדוללים בממריץ הגדילה “קורנווין”.

בעוד הגוש הארצי הופך צולע ועובר עיבוד מיוחד, הגנן צריך לבצע עבודות הכנה:

 • לחפור חור 25X30 ס”מ;
 • ניקוז בתחתית באמצעות חול גס עם אבן כתוש / חימר מורחב (שכבה עד 5 ס”מ);
 • ממלאים את החור בתערובת אדמה מזינה: כבול, חול, דשא וחומוס.

המרחק לדגימה הבאה צריך להיות כ- 20-50 ס”מ. ליצירת שתילה קבוצתית אופנתית, מעצבים ממליצים להשתמש עד 5 שיחי אריקה, שיגדלו בצורה נהדרת עד גיל 3..

לאחר מכן על הגנן להוריד בעדינות את השתיל לתוך חור השתילה כך שצווארון השורש יישרף עם האדמה. מכסים את החלל באדמה רופפת ודוחסים אותו בזהירות. לסיכום, יש להשקות את השתילה בשפע במים חמים. ברגע שהנוזל נספג, אתה יכול לכסות את ערוגת הפרחים עם מאלץ. לשם כך השתמשו בכבול, דשא יבש, נסורת, מחטי אורן או שבבים.

השיח השופע של אריקה

במדינות רבות, קשיחות החורף של אריקה דרלנס מוערכת מאוד. עם זאת, עדיף לכסות את השיח לקראת החורף. לאחר הפריחה, מעגל השורש מכוסה כבול או דשא יבש. לאחר מכן, נעשה מקלט מענפי אשוחית, שיגנו על הצמח מפני קור ועיבוי, וגם יחמיץ את הקרקע באופן משמעותי..

גידול פרח אריקה בבית בכדי לקבל פריחה בחורף

אריקה כגידול חרדל

לשתול את תרבות העציץ במצע סחוט היטב. בתחתית העציץ יש לבצע חורי ניקוז וכן ניקוז מחרס מורחב (עד 5-8 ס”מ).

כאשר מגדלים דגימות פנימיות בבית, חשוב לקחת בחשבון 4 פרמטרים של התוכן שלהם:

 1. טֶמפֶּרָטוּרָה. המחוון האופטימלי הוא 18˚С. במהלך הפריחה העציץ מועבר לחדר קריר (7-8 מעלות צלזיוס).
 2. לחות. כאשר הטמפרטורה עולה ל 22 מעלות צלזיוס, יש להגביר את הלחות. זה נעשה באמצעות מכשירים מיוחדים, משטחים עם חימר מורחב רטוב, כמו גם ריסוס רגיל..
 3. רִוּוּי. לצורך ההליך, מי גשמים או נוזל מיושב (רך) מתאימים.
 4. תְאוּרָה. אורך שעות האור המומלץ הוא 8-10 שעות. לכן, הסיר מונח על חלונות דרום, מזרח או מערב. במקומות אלה, האור צריך להיות בהיר, אך בו זמנית מפוזר..

שתילת אריקה בסיר

הודות למילוי ההמלצות הללו, טיפול באריקה בבית יביא למגדל הנאה אחת בלבד. בנוסף, על מנת לקבל שיח כותב בריאות, יש צורך להאכיל את הפרח בדשנים מינרליים מורכבים מדי שנה (באביב). במקרה זה, עליך להימנע מלקבל את הפתרון על העלווה, אחרת יהיו כוויות.

המצע לתרבות מוכן מכבול (3 חלקים), חול ואדמה (1 שעה כל אחד). עבור זנים מסוימים, יש צורך באדמה פחות חומצית, ואז מנת ​​הכבול מצטמצמת.

גרסיליס בדרגה נפלאה

אריקה גרסיליס

אריקה גרסיליס (או חיננית) נבחרת לרוב כצמח בית. שיח עם כתר א -סימטרי גדל עד 50 ס”מ. יורה המרכזי שלו ארוך יותר מהצדדי, אבל פרחים אדומים בוהקים, שנאספים בצרורות, נראים עליהם מדהים. המארחת תוכל לחשוב על תמונה כל כך חמודה על החלון שלה במשך מספר חודשים – מאוקטובר עד פברואר / מרץ.

תיאור של 3 זני אריקה – מגוון רחב של מוצרים מהטבע

זנים של אריקה

בעיצוב נוף, אריקה תמיד נראית win-win בחברה עם מחטים של גבר ומחטים. בשל העובדה שתקופות הפריחה של “השכנים” הללו שונות, הגנן יוכל ליצור קומפוזיציה מרגשת.

אפשרות מתאימה לאשליה כזו של גן עדן יכולה להיות:

 1. אריקה דרלנסקאיה צומחת ומהירה. מין זה התקבל על ידי חציית 2 זנים: אריגנה וקרניה (צמחי מרפא). מ”הוריה “קיבלה התרבות תקופת פריחה ארוכה, כמו גם תפרחות בשפע (ורוד, לבן, סגול וארגמן). צמח כזה גדל עד 50-70 ס”מ גובה.
 2. אריקה מפוארת היא בת ארבעה ממדים. גבעולים ארוכים (עד 60 ס”מ) מוכתרים בתפרחות אומבליות. מבנה כוס הפרחים הוא בן ארבעה חלקים ומזכיר כוס שמפניה. עלי הכותרת לרוב ורודים או ורודים בהירים..
 3. אריקה ריחנית “איזבל” (ורודה), שתילה וטיפול בה אינה שונה ממינים אחרים. למרות שמו, יש לו פרחי פעמון לבנים עם “קצוות” דמויי מברשת. בשנת 2002 זכה הזן בפרס מטעם האגודה המלכותית לגננות אנגליה.

אריקה דרלנסקאיה

גידולי בולבול נטועים לאורך שולי האריקריה. נרקיסים, אוכמניות, כרכומים וטיפות שלג ייצרו מנה טובה. בניגוד לתמונה, אתה יכול לשתול צמחי כיסוי קרקע.

אריקה בתלת מימד

אריתריה כזו ניתנת לצורה עגולה או עשויה בצורה של גל ארוך. בהתאם לזווית הצפייה, דגימות גבוהות ממוקמות במרכז (אם החפץ נצפה מכל הצדדים) או ברקע (אם ליד גדרות).

אריקה איזבל

כפי שאתה יכול לראות, שתילה וטיפול בצמח של אריק אינה דורשת ידע אנציקלופדי. רק חשוב להבין שהשיח אינו סובל קרקעות חומציות ושטופות מים. עם זאת, הוא מעדיף מצעים סחוטים ומזינים. בארץ כזו פרח ירגיש כאילו הוא נמצא במולדתו..

אריקה בסלעים

אריקה נהדרת בעיצוב נוף – וידאו

Previous Post
Elegáns, jóképű plectranthus: gyakori típusok az otthoni termesztéshez
Next Post
Απλή φροντίδα shefflera στο σπίτι