15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

רבייה של אפלנדרה בבית

בית אפלנדרה בעציץ מגדלי פרחים חובבים רבים רוצים לחדש את האוספים שלהם בשיחים פורחים להפליא של בית אפלנדרה. למרות שצמח טרופי כתרבות עציצים הוא מאוד מצבי רוח ודורש טיפול, הוא גדל במהירות, פורח ואף זורע זרעים..

ריבוי פרח אפלנדרה על ידי ייחורים

אפלנדרה שגדלה מחיתוכים הגיזום השנתי של יורה שצומח הוא סיבה טובה לנסות להפיץ את אפלנדרה בבית. ניתן להשרש את צמרות הגבעולים העיקריים והרוחביים המנותקים באביב, ולאחר מכן יהפכו לצמחים צעירים, שבדרך כלל פורחים כבר בשנה השנייה לחיים..

יתרונות ריבוי אפלנדרה באמצעות ייחורים:

  • פשטות יחסית;
  • קצב השגת צמחים בני -קיימא צעירים;
  • שיעור הישרדות גבוה של שתילים.

לצורך השתרשות מתאימים ייחורים אפיקיים באורך של 7-12 ס”מ לפחות עם 2-3 עלים מעוצבים היטב. יש להפריד בין השתיל העתידי מהשיח בעזרת סכין חדה ממש מתחת לצומת. כשהחתך מתייבש מעט, הוא אבקתי בממריץ השתרשות.

כדאי לטפל במקומות ההפרדה של החיתוך ובסיסו בפחם או אבקת קינמון כתושים למצב אבקה. זה יעזור לחטא את הקטעים ולמנוע צמיחה של עובש וחיידקים מזיקים..

ייחורים נטועים בפרלייט רטוב ומניחים מתחת לסרט או בחממה. אם אין פרליט, ניתן להחליפו בתערובת של דשא וחול, אך יש לעקר מצע כזה.

בממוצע, השורש לוקח כשלושה שבועות. על מנת שהתהליך יעבור בהתמדה ובמהירות, נוצרים תנאים מיוחדים לאפלנדר הבית הצעיר:

  • לשמור על הטמפרטורה בתוך 24-26 מעלות צלזיוס;
  • לספק צל חלקי או אור מפוזר;
  • אין לאפשר לריכוז הלחות באוויר לרדת מתחת ל -90%;
  • אווררו את החממה עם שתילים מדי יום.

במהלך השתרשות ייחוריו של פרח אפלנדרה, מומלץ לטפל בהם עם קוטל פטריות מערכתי לאחר שבוע על מנת להימנע מפגיעה בשתילים עם כתם עלים, המשפיע באופן מאסיבי על צמחים צעירים ומוביל למותם..

השתיל השורשי מושתל לתוך סיר נפרדכאשר השתילים מפתחים שורשים משלהם, הם מושתלים לעציצים קטנים נפרדים עם תערובת אדמה רופפת, המשמשת להשתלת צמחים בוגרים..

כדי להיות הבעלים של צעיר, כמו בתמונה, אפלנדראס, חיתוך והשרשה של ייחורים מתבצעת ממאי עד תחילת ספטמבר. במקרה זה, הצמחים יוצרים באופן פעיל מערכת שורשים ואינם חולים..

רבייה של אפלנדרה מקומית על ידי זרעים

צמחים צעירים מזרעאם לאחר הפריחה הזרעים מבשילים במקום התפרחות, הם יכולים להפוך גם לחומר שתילה. במקרה זה, רבייה של אפלנדרה בבית מתבצעת בסתיו..

הזרעים מוטבעים בתערובת רופפת של חול וכבול, לחים ומניחים מתחת לסרט. הנביטה מתרחשת בטמפרטורה של 22 מעלות צלזיוס עם לחות קבועה.

השתילים הגדלים נצללים ולאחר מכן נטועים במיכלים נפרדים עם שכבת ניקוז ומצע לצמחים בוגרים של אפלנדרה ביתית..

מזיקים ובעיות גדילה של פרח האפלנדרה

יליד האזור הטרופי בדרום אמריקה, פרח האפרנדרה מושך לא רק חובבי גידול פרחים בתוך הבית, אלא גם כל מיני מזיקים..

לרוב בבית, הצמחים סובלים מחרקים בקנה מידה, כושי פטריות, קרדית עכביש, כלבת ו נמטודות החודרות לאדמה אם לא חוטאו ועוקרו באופן יסודי..

בקיץ, המרפסת של אפלנדרה מושכת אליה שבלולים, זבובים לבנים וכנימותדגימות אפלנדרה, כפי שמוצג בתמונה, שהוצאו לגינה או למרפסת לקראת הקיץ, יכולות למשוך כנימות, זבובים לבנים ושבלולים. לכן, חשוב מאוד לעקוב אחר מצב תרבות החדרים ולבסס מניעה.

הצמח צריך להיות בתנאים המקובלים עליו, לקבל השקיה והזנה סדירות. כדאי להשקות את הכתר במים חמים נקיים ולטפל בעלים מאבק.

בסימן החרקים הראשון יש לטפל באפלנדרה תוצרת בית בעזרת קוטל חרקים ולהמשיך את הקורס עד להיעלמות עקבות המזיקים..

אפלנדרה נחשב מסיבת בית קפריזית למדי. בבית היא יכולה לקמול לא רק מפלישת מזיקים, אלא גם מאי עמידה בתנאי המעצר. הדבר מתבטא לרוב:

  • בשינוי צורת העלים, דפורמציה שלהם וקיצור אינטניודים, מה שמעיד על תאורה מופרזת של השיח וטמפרטורת אוויר גבוהה מדי;
  • במוות המוני של עלים, ולאחר מכן יורה, המעיד על אדמה רטובה מדי עקב השקיה או חוסר ניקוז, כמו גם דישון מוגזם;
  • בנבילה וירידה של עלים שהתייבשו בגלל אוויר יבש מדי בחדר.

ככלל, ניתן לפתור בעיות אלה בהצלחה אם ננקטו צעדים בזמן והתאמת תנאי הלחות, הטמפרטורה והאור..

מחלות של אפלנדה ביתית

עלה Aelandra נגוע Myrothecium roridum ו Corynesporaהופעת כתמים חומים או שחורים על עלי אפלנדרה, כמו בתמונה, עשויה להיות סימן לפעילות החיונית של הפטריות המזיקות Myrothecium roridum ו- Corynespora. שני המיקרואורגניזמים גורמים לנזק לרקמת העלים ולמוותם ההדרגתי. טיפולים צמחיים עם קוטל פטריות מערכתי שלוש פעמים יעזרו להתמודד עם הצרות..

הם מבוצעים במרווחים של 7 – 8 ימים, תוך מעקב צמוד אחר מצב התרבות. כאמצעי מניעה, יש להסיר עלים נופלים ולשמור על התנאים לשמירה על אפלנדרה.

אם הצמחים נשמרים מתחת לטמפרטורה המומלצת במשך זמן רב, משטר ההשקיה אינו נצפה, או שפרח האפרנדרה חסר אור, אתה יכול להתמודד עם ריקבון הגבעולים בנקודת המגע עם המצע. זוהי תוצאה של פעילותם של חיידקים מהמינים Botrytis, Phytophthora ו- Pythium SPP, אשר מדביקים לא רק עלים וגבעולים, אלא גם את מערכת השורשים..

יש להסיר את החלקים המורקבים של האפלנדרה, לטפל באתרי החיתוך באבקת פחם ולהשתיל את הצמח למצע נקי. בכפוף לאמצעי מניעה והצבת חיית המחמד בתנאים נאותים, אפלנדרה תוצרת בית תכוסה שוב בעלווה, ובאביב היא תפרח.

סרטון אפלנדר

Previous Post
Tápfajták macskáknak, tanácsok az ételek kiválasztásához
Next Post
Τα φύλλα Spathiphyllum γίνονται μαύρα και κίτρινα: γιατί και τι να κάνετε