15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

בחירת אלוקסיה על פי תיאורים ותמונות זנים

אלוקסיה בבית לאוהבי הרוסים של צמחים פנימיים, רוב זני האלוקסיה עדיין אינם ידועים במיוחד. כדי להבין טוב יותר את מגוון הצמחים המדהים שנקרא “אוזן פיל”, “מסכה אפריקאית”, “זהב גינאה החדשה” ו”חרב סגולה “, כדאי ללמוד בעיון את התמונות והתיאורים של זני האלוקסיה..

סוד אדום של אלוקסיה

סוד אדום של אלוקסיה מטופח כצמח בית, Cuprea Red Secret הופיע לאחרונה באוספי מגדלי הפרחים, אך הודות למראה ומרקם יוצא דופן של עלים סגלגלים, הוא הפך לאחד הזנים הפופולריים ביותר..

גודלם של דגימות בוגרות, שלא יעלה על 50 ס”מ, מקל על שמירת פרח בכל דירה, והעלווה השמיכה, כסופה-כסופה, כאילו נטבעה על דף נחושת, תמשוך בוודאי תשומת לב ותקשט את הפנים..

צלחות העלים צפופות, עור. לתחתית יש גוון סגול בהיר יותר מהחלק העליון. ייחורים זקופים, אך ככל שהעלים גדלים, הם מתכופפים באדמה. עלים של אלוקסיה אדום סוד מגיעים באורך של 30 ס”מ, ואפילו בבדיקה מקרוב קשה להאמין שהצמח חי, ולא עשוי במיומנות מדף נחושת..

אלוקסיה במבינו

אלוקסיה במבינוAlocasia במבינו הוא צמח מיניאטורי ומקורי מאוד המתנהג היטב על אדני חלון ומדפי פרחים בדירות. גובה השיח מגיע ל -40 ס”מ, מה שהופך את מגוון האלוקסיה המוצג בתמונה לגידול אידיאלי לשטח מוגבל. למרות גודלו הזעיר, הצמח בוודאי ימשוך תשומת לב הודות לצמחייתו בצורת חץ, ירוק כהה עם גוון סגול. החלק האחורי של צלחות העלים סגול עמוק, הוורידים בהירים, לבנים או צהובים-ירוקים.

מפגש עם הכתובת על עציץ הפרחיםAlocasia Cucul במבינוהמגדל לא צריך לחשוב שהוא רואה זן חדש. באופן זה, כמה משתלות מייעדות צמחים רגילים מזן במבינו, יחד עם גידול צמחים זוחלים ממין דומה.

חץ במבוק אלוקסיה

חץ במבוק אלוקסיהבדומה לזן הבמבינו, אחותו, במבינו חץ, היא מיני-צורת ירקות של אמוקוניקה אלוקסיה. לזנים יש הרבה במשותף. הקסם המיוחד של מגוון האלוקסיה הזה, המוצג בתמונה, ניתן על ידי השתקפות כסופה על עלים צפופים מבריקים, בעלי דמיון מוחלט לראש החץ העתיק..

גב העלים סגול, עם עקבות ורידים לבנים או כסופים. החשוב מכל, Alocasia Bambino Arrow מרגיש בצל חלקי, למרות העמידות לכאורה ליובש, צמחים, כמו כל נציגי המינים האחרים, תובעים מאוד את כמות הלחות והלחות האטמוספרית..

Alocasia micholitziana Frydek

Alocasia micholitziana FrydekAlocasia micholitziana Frydek הוא צמח גדול למדי, כמו זנים רבים אחרים של alocasia, השייך למגוון ה”מסכות האפריקאיות “. על ירוק, עם גוון אזמרגד, ורידים רחבים לבנים נראים בבירור על צלחת העלים, המדגישים את צורת הדקורציה של צלחת העלים באורך של עד 60 ס”מ..

על פי התיאור, לאלוקסיה בתמונה יש קצב גידול טוב. אלוקסיה צעירה צומחת לגודל של צמח בוגר תוך 2-3 שנים.

Alocasia lowii grandis

Alocasia lowii grandisזהו המגוון הגדול ביותר של תת-הקבוצה, מה שנקרא “מאלוק האפריקאי”. Variety Grandis alocasia lowii עם עלים באורך עד 120 ס”מ יכול לגדול עד מטר וחצי בגובה.

עלים ירוקים כהים עם גבול בהיר וורידים קעורים מצולעים של לבן אטרקטיביים מאוד. אם מסתכלים מתחת לצלחת העלים, מסתבר שבצד האחורי היא סגולה, כמו זנים אחרים של האלוקסיה המתוארת..

חרב סגולה אלוקסיה

חרב סגולה אלוקסיהחרב סגולה Alocasia lauterbachiana ממש דומה לחבורה של שימוש קרבי ממתין בנשק קר. העלים בצורת חרבות מזרחיות משוננות העניקו לחדר אלוקסיה שמוצג בתמונה שם כה יוצא דופן..

עלים חינניים ומוארכים צבועים בגוון ירוק כהה ומוחזקים על הגבעול בגזרי סגול או סגול, לפעמים עם דפוס מגוון מוזר. הדמיון בחרבות מעניק לצמח מיקום אנכי של עלים, שאינו נופל לקרקע אפילו עם חלק אווירי מגודל. מגוון אלוקסיה זה, על פי התיאור והתמונה, נשמר בצורה הטובה ביותר בנפרד מאחרים. במקרה זה, הצמח נראה היתרון ביותר. הגובה המרבי של השיח מגיע ל -120 ס”מ.

אלוקאזיה איליין

אלוקאזיה אילייןבתנאי הדירה Alocasia goii Aline, זה מרגיש טוב בטמפרטורה של 18-22 ° C. צמח גדול למדי זה מושך תשומת לב הן בשל גודלו והן בעלים מגוונים. על פי התיאור והתמונה, אלוקסיה ממין זה יכולה לגדול לגובה של מטר וחצי, מה שבבית דורש הקצאת שטח גדול למדי..

הצבת אלוקסיה בפניםעל מנת שהאלוקסיה של איליין תיראה הכי מועילה ותהיה הכי דקורטיבית שאפשר, הצמח ממוקם במקום בהיר, עדיין מוגן מפני אור שמש ישיר. כמו זנים אחרים של אלוקסיה, השקיה מספקת חשובה לזן זה. הצמח יסלק לחות עודפת באמצעות סטומטיות מיוחדות על צלחות עלים, שמזכיר מאוד את “בכי” של תרבות החדר.

זהב Alocasia macrorrhiza גינאה החדשה

זהב Alocasia macrorrhiza גינאה החדשהAlocasia בעל שורשים גדולים, הודי או מקרוהיזה בטבע יכול להגיע לגובה של שלושה מטרים. ולמרות שזן הזהב של גינאה החדשה הוא קצת יותר קומפקטי ואינו עולה על 1.8 מטרים, הצמח נהנה מתשומת לב מוגברת הן של בוטנאים מדענים והן של פרחים..

העובדה היא שמגוון האלוקסיה המוצג בתמונה נמצא בפפואה גינאה החדשה ועדיין מהווה תעלומה לעולם המדעי. מדענים אינם יכולים להסביר מדוע וכיצד מופיעים ונעלמים כתמי זהב על עלי הצמח. צבע פטרה קיים על הגבעולים, הוורידים והעצמות של זן נדיר זה. אבל אפילו עם עלים גדולים וירוקים, אלוקסיה ההודית, כמו בתמונה, תמיד אטרקטיבית ותהפוך לקישוט בהיר של כל חדר מרווח..

Alocasia odora Variegata

Alocasia odora Variegataנדיר עוד יותר הוא alocasia odora variegata, אחת האלוקסיה הגדולות הביתיות. והזן הזה, יתר על כן, בולט בזכות העלווה הדקורטיבית המגוונת שלו בצורת אוזן פיל ענקית..

Alocasia odora variegata בטבעמעניין, אזורים לבנים או ירוקים בהירים על להבי עלים יכולים להיראות כמו פיזור של פסים קטנים או ליצור כתמים גדולים. אורכו של עלה בוגר ממגוון האלוקסיה המוצג בתמונה הוא כ -60 ס”מ, גובהו של צמח בוגר יכול להגיע ל -2 מטרים.

Alocasia melo rugosa

Alocasia melo rugosaעל פי התמונה ותיאור האלוקסיה מזן Rugoza, לצמח בגובה של 40-45 ס”מ בלבד יש מראה לא אמיתי לחלוטין, לא ארצי. נראה שזה בא מסיפורים פנטסטיים על צמחיית כוכבי הלכת הרחוקים..

לעלים עבים של גוון אפור-ירוק יש משטח מחוספס וצפוף שמרגיש כמו פלסטיק למגע. הוורידים נלחצים לתוך צלחת העלים, וסידורם נצבע בצבע סגול או אפור כהה. יתר על כן, ככל שהעלה ישן יותר, הוורידים המתפוגגים אל הקצוות בהירים יותר בולטים עליו..

Alocasia Zebrin Reticulata

Alocasia Zebrin Reticulataבתמונה של זברין אלוקסיה, כל יוצאי הדופן של צמח זה מועברים בצורה מושלמת. כתמים דקים בירוק כהה, המזכירים דוגמה על שיש או על עור של חיה אפריקאית, נראים בבירור על צבע הרקע הבהיר של לוחות העלים. צורת העלים, המכוסה בציפוי דונגי דקיק, היא חרוטית, בדומה לקווי המתאר של חנית או ראש חץ. ייחורי עלים הם גם מגוונים, דקים, זקופים. אורך נוי גדל עד מטר באורך. על פי התיאור והתמונה של אלוקסיה הצמח מגיע לפעמים לגובה של 180 ס”מ.

Alocasia Hilo Beauty

Alocasia Hilo Beautyהעלים המגוונים של האלוקסיה המדהימה הזו של Hilo Beauty גורמים לצמח להתבלט אפילו מהמינים הגבוהים יותר. צורת העלווה של מגוון האלוקסיה הזה, כמו בתמונה, דומה ביותר ללב. אך ערכו של הצמח הוא לא רק בגודל ובצורת העלים, אלא גם בצבעם. כל ירוק מעוצב בנדיבות עם כתמים צהובים-ירוקים בהירים בעלי צורה לא סדירה. במבט על יצירת הטבע הזו אפשר להיזכר בהסוואה צבאית או בצביעת צפרדעים. קצוות צלחות העלים גלי, החיתוכים זקופים, חזקים.

Alokazia Hilo Beauty בפניםחלוקת החדר המוצגת בתמונה, אפילו בדירה, יכולה לפרוח, אך התפרחת, בהשוואה לעלווה, אינה בולטת וכמעט בלתי נראית. כדי לשמור על המראה הדקורטיבי שלה, עדיף לגדל את Alocasia Hilo Beauty במקום מואר חלקית, שם הצמח לא יסבול מכוויות שמש, אך גם לא יישאר בצל מלא, שם העלווה תהפוך בהדרגה לירוקה כמעט.

סרטון על זנים שונים של אלוקסיה

Previous Post
Tápfajták macskáknak, tanácsok az ételek kiválasztásához
Next Post
Τα φύλλα Spathiphyllum γίνονται μαύρα και κίτρινα: γιατί και τι να κάνετε