15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

אנו לומדים דרכים שונות של רבייה של אלוקסיה

אחד הפרחים היפים ביותר בתוך הבית Alokazia היא רכישה מבורכת עבור חובב הגינון הפנימי. כמה מהם מאמינים שכמה זנים שונים יקשטו את החדר, ימלאו את האוויר בבריאות. טיפול בגן פרחים ביתי כזה לא יהיה קשה – אתה צריך את אותם התנאים עבור כל הצמחים. רביית אלוקסיה בבית תהיה הצעד הראשון ליישום התכנית.

שיטות רבייה של אלוקסיה

מבנה הצמח אם יש צמח מבוגר אחד בבית, אז יש כבר חומר להתפשטות. אלוקסיה מתרבים בדרכים שונות:

 • ילדים שורש;
 • הפרדת שורשים במהלך ההשתלה;
 • ייחורי גזע;
 • רבייה על ידי השתרשות העלה;
 • דרך זרע.

כל סוגי הריבוי מבוססים על השגת תנאים נוחים ליצירת מערכת שורשים בריאה בכל שיטת ריבוי. החלקים הירוקים של הצמח משתרשים במצע; במקרה זה, מים אינם משמשים כקישור ביניים. עם זאת, ישנן דרישות מיוחדות עבור המצע..

כללים כלליים להשתלת אלוקסיה

השתלה ורבייה של אלוקסיהעל מנת שהתהליכים יתקדמו מהר יותר, משימתו של הפרח היא לארגן חימום מתמיד של הקרקע, שם מתרחש תהליך יצירת השורשים הראשונים. במקרה זה, המלטה עצמה צריכה להכיל כבול, פרלייט, אזוב ספגנום וחול. כלומר, אתר ההשתרשות צריך להיות לח, חם ונושם. עם זאת, יש צורך באוורור שיטתי..

עלה צעיר של אלוקסיה יופיע זמן קצר לאחר ההשתלהפעולה נפוצה נוספת לכל סוגי הרבייה למעט זרעים. יש לייבש את כל החלקים ולפזר חומר חיטוי. זה יכול להיות:

 • פחם כתוש דק או לוח פחם פעיל כתוש;
 • אבקת קינמון;
 • אפר עץ.

כמו כן נעשה שימוש בטיפול בממריצי השתרשות..

לצורך רביית האלוקסיה, האביב נבחר בדרך כלל, כאשר מתחילה פעילות ביולוגית אינטנסיבית בטבע. אבל השתרשות יכולה להתבצע בכל עת של השנה, למעט החורף. בחורף אחוזי נשיאה גבוהים.

כל העבודה הקשורה לגעת בחלקים העסיסיים של הצמח צריכה להתבצע בכפפות גומי. הוצא ילדים ובעלי חיים מהמקום במהלך העבודה.

הדרישה להרכב הקרקע לצמחים שכבר נתנו את השורשים הראשונים ונטועים זמן רב. עבור alocasia, הארץ נבחרת רופפת וחומציות נמוכה. הרכב כזה ניתן לרכוש בחנות מיוחדת או להכין בעצמך. פרחים משתמשים בקרקעות שונות המבוססות על כבול ואדמה עלים..

זני אלוקסיה בביתהעיקר שהאדמה חייבת להיות סופגת לחות, קלילה ונושמת. סביבה מעט חומצית מבטיחה את פירוק הכמות הנדרשת של מלחים מינרליים מהאדמה. לכן, חשוב לעמוד בכל הדרישות. דוגמה לאדמה כזו יכולה להיות:

 • חומוס או ורמיקומפוסט – 2 חלקים;
 • גיליון – 2 חלקים;
 • אדמת עפר – 2 חלקים;
 • כבול וחול – חלק אחד כל אחד;
 • אזוב ספגנום קצוץ – 2 חלקים;
 • פחם כתוש, ורמיקוליט, שבבי לבנים בסך הכל – חלק אחד.

יש להשלים את הקרקע הנרכשת ברכיבים האחרונים. יש חשיבות רבה לחיטוי הרכב בכל אמצעי. אדמה מהבילה משמשת לעתים קרובות לאלוקסיה. כדי לשתול צמחים במקום קבוע, העציץ חייב להיות גבוה, הצורה האידיאלית היא דלי. הוא יציב וגבוה בו זמנית. חימר מורחב נבחר באופן מסורתי לניקוז, אך ניתן להשתמש בחלוקי נחל או בכלי קרמיקה שבורים.

רבייה של פקעות אלוקסיה

מבחר פקעות לרבייהבעת השתלת צמח בוגר ניתן לראות ניאופלזמות בשורשים. אלה הם גושים – תינוקות שיכולים לתת צמח חדש תוך חודש -חודשיים. לכן עליהם להפריד בזהירות מהשורשים ולהניחם במצע מיוחד להנבטה..

המנה הראשונה לצמח צעיר היא כוס קטנה מפלסטיקהסיר הראשון לשתיל שנתן שורשים יכול להיות כוס רגילה של הכלים החד פעמיים שלהם עם חור ניקוז. גוש מושרש יזרק את העלה הראשון שלו וייפתח אותו כחודשיים לאחר השתילה..

פקעת אלוקסיה קלידורAlocasia calidora מופץ רק על ידי פקעות, כאשר עלים צמח יפה זה על שורש מעובה ארוך, המתנשא מעל העציץ, אינם מתרבים.

ריבוי עלים של אלוקסיה

צמח צעיר זורק עלה חדשלצורך רבייה, קח את הלהב התחתון יחד עם הגזרי. העלה נשמר מספר שעות, ונותן לו את ההזדמנות לצמצם את הגורר. לאחר מכן, הפטוטורה נקצצת, מטופלת בממריץ השתרשות ומתקנת במצע השתרשות מיוחד..

רבייה של אלוקסיה על ידי צלחות עליםמיקרו אקלים חם ולח נשמר כל הזמן, משודר, ובעוד חודש ייצאו שורשים צעירים. לאחר מכן, העלים נטועים בכלי מוכן עם אדמה מזינה, אך הם ממשיכים לטפל בו בתנאי חממה עד שמופיע החץ של העלה הבא מהאדמה, מה שאומר שהצמח השתרש והתחיל לגדול. במהלך רבייה על ידי עלוק אלקסיה, עליך להתייחס אליו כאל תינוק, להימנע מקירור, טיוטות, התייבשות או לחות מוגזמת..זריעת ילדי אלוקסיה

יש להשתיל צמח שנרכש מחנות ברגע שחלפה תקופת ההסגר. אלוקסיה, הגדלה על פי הטכנולוגיה ההולנדית, ניזונה מהורמונים, שייגמרו במהירות והשיח יתחיל להרעיב. כדי למנוע זאת, הצמח צריך לשנות את הקרקע, במקביל לשתול שושנות שורש נוספות וגושים שנוצרו. זהו חומר לשכפול לאחר מכן. אפילו פרח שהפיל את העלים שלו ניתן לחדש מחדש על ידי השתלת קנה השורש למצע חדש..

רביית זרעים של אלוקסיה

לצורך רביית אלוקסיה משתמשים בזרעים טריים מהפרי לאחר הפריחה.בבית, אלוקסיה לא פורחת לעתים קרובות, וזרעים נדירים מאוד. הם נוצרים על הקלח בצורה של פירות יער אדומים או צהובים. נביטת הזרעים נשמרת כל עוד הם בקליפה לחה. לכן, יש צורך להפיץ אלוקסיה עם זרעים טריים, כשהם עדיין רטובים. לזרעים מכינים אדמה קלה וחמצמצה המבוססת על כבול, חומוס וחול. הזרעים מכוסים באופן שטחי, אך ננקטים אמצעים לשמירה על לחות השכבה, ומכסים את המיכל בזכוכית או בנייר כסף. שתילים מרוססים, צוללים פעמיים ומאוחר יותר מושתלים למקום קבוע. Alocasia של זנים מגוונים מופצים בעיקר על ידי זרעים. שיטות גידול אחרות אינן מבטיחות את יופיין של העלים..

ייחורי גזע מושרשים במצע מיוחד, ממש כמו עלים.

טיפול נכון באלוקסיה – וידאו

Previous Post
Tápfajták macskáknak, tanácsok az ételek kiválasztásához
Next Post
Τα φύλλα Spathiphyllum γίνονται μαύρα και κίτρινα: γιατί και τι να κάνετε