15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

תכונות שימושיות של אספרגוס והשימוש בו ברפואה מסורתית

לאספרגוס סגולות מרפא נציגי סוג האספרגוס הם לא רק מינים ירוקים דקורטיביים וגידולי ירקות, אלא גם צמחי מרפא באמת בעלי מערכת עשירה ותכונות שימושיות..

הנציג הרפואי הרשמי הנחקר ביותר של הסוג הוא אספרגוס בית מרקחת או אספרגוס ירקות. בחקירת ההרכב הביוכימי של צמח האספרגוס, מדענים, עוד במאה התשע עשרה, גילו את חומצת האמינו הראשונה – אספרגין, המהווה חלק מחלבונים, המקדם את קישור האמוניה הרעילה לגוף האדם וסילוק עודף נוֹזֵל.

לדברי ביולוגים וכימאים, בחלק הירוק ובשורשי הצמח יש הרבה מלחים מינרליים, חומצות אורגניות וויטמינים, ביניהם ויטמינים מסוג B וחומצה אסקורבית..

אבל, בנוסף למין זה ממשפחת האספרגוס, ישנם כשלוש מאות צמחים ייחודיים, מעניינים ושימושים לא פחות. כיצד משתמשת הרפואה העממית בתכונותיו הרפואיות של אספרגוס, והאם יתרונות הצמח מאוששים על ידי רופאי בית הספר המסורתי?

התכונות המועילות של אספרגוס

אספרגוס ירקות ההרכב הביוכימי של כל צמחי האספרגוס דומה לאספרגוס, המומלץ כתוצר מזון דל קלוריות תזונתי, מקור לוויטמינים ומלחים מינרליים, כמו גם חומצות אמינו ופלבנואידים..

בפרט, חומרים צמחיים מסוגלים מסוגלים:

  • להפחית את תדירות התקפי המיגרנה;
  • להקל על דלקת שלפוחית ​​השתן והכליות,
  • להסיר עודף נוזלים;
  • להסיר חומרים ורעלים המסוכנים לבני אדם.

בנוסף, האספרגין הכלול באספרגוס מסייע להורדת לחץ הדם, משפיע לטובה על מצב הלב ומערכת כלי הדם..

ברפואה המסורתית משתמשים באספרגוס למניעת נפילות, מחלות כליות ופגיעה בכלי הדם.ברפואה המסורתית, אספרגוס, כחבר במשפחת האספרגוס, משמש למניעת מחלות, כליות ופגיעה בכלי הדם עקב היווצרות של רובדי כולסטרול..

תכונות מועילות אלה של אספרגוס נובעות מתכולת האספרגין וכמה תרכובות אחרות. עם זאת, מיני הצמחים הקיימים לא נחקרים כולם כפי שקרה עם אספרגוס ירקות..

גזעי אספרגוס: תכונות ומשמעות ברפואה ההודית

אספרגוס ממוצא גזערוב המינים עדיין ממתינים לחוקרים קשובים, אך במולדתו של אספרגוס גזע, בהודו ובאזורים אחרים באינדוצ’ינה, זן זה שימש בהצלחה במשך מאות שנים רבות לטיפול במחלות שונות.

מערכת הרפואה המסורתית בהודו, איורוודה, ממליצה על תרופות שורש אספרגוס למגוון רחב של מחלות ומצבים. אספרגוס הגזע, הקרוי על שם צורת התפרחות האופיינית, נקרא “שטאווארי” באזור מולדתו, שניתן לתרגמו כ”מאה רופאים “או” תרופה למאה מחלות “..

תרופות מוכנות משורשי אספרגוספקעות גדולות מוארכות המהוות את הבסיס למערכת השורשים של הצמח וקובעות את התכונות המועילות של אספרגוס. ל- Shatavari יש השפעה מועילה על תפקוד הרבייה של נשים וגברים.

אספרגוס עוזר להילחם בסרטןנציגי המחצית ההוגנת לוקחים תכשירים משורשי אספרגוס מיובשים:

  • גורם להנקה מוגברת;
  • משפר את המחזור החודשי;
  • מקל על כבדות וכאבים במהלך הווסת;
  • יש לנו אפקט משתן;
  • מרגיע ומגוון בעדינות.

על פי המחקרים, התכונות המועילות של אספרגוס באמת מסוגלות להשפעה כזו, והפקעות עשירות בחומרים המייצבים את המערכת ההורמונלית של אישה..

קצירת שורשי אספרגוסזאת בשל ההמרה המואצת של אסטרדיול לאסטרול, כמו גם העובדה שהתרופה ההומאופתית מפעילה את הסינתזה של הורמון כה חשוב כמו פרוגסטרון. כתוצאה מכך, נטילת תרופה מסורתית המשתמשת בתכונות הריפוי של אספרגוס היא מניעה מצוינת למחלות גידול אימתניות רבות באזור איברי המין הנשי..

תכונות האספרגוס יכולות להגביר את ייצור חלב האדם, כמו גם להתמודד עם נוירוזות ותסמינים לא נעימים אחרים בקרב נשים בגיל הפוריות וחוויות גיל המעבר..

גברים הנוטלים תרופות מקני השורש של צמח האספרגוס חווים עלייה בעוצמה, ירידה בחומרת התהליכים הדלקתיים באברי המין ובאיברי השתן. הרופאים מציינים גם שיפור באיכות הזרע.

בפועל הכללי, הומאופתים משתמשים באבקת שורש אספרגוס אם המטופל סובל מכיב קיבה, דלקת קיבה עם חומציות גבוהה, כמו גם דיזנטריה ואנטרוקוליטיס..

הטיפול בכלי זה מתבצע גם חיצונית. התכונות המועילות של האספרגוס מתבטאות באקזמה, אקנה, מלווה בתהליכים דלקתיים ומוגדלים, יובש וחספוס העור..

אספרגוס עשיר במינרלים וחומצות אמינוומחקרים אחרונים הראו כי המינרלים וחומצות האמינו בצמח האספרגוס לא רק יכולים להגן על הכבד מפני רעלים, אלא גם להקל על השפעות האלכוהול על הגוף, ולבטל חלק מהתסמינים של הנגאובר..

בעל אספרגוס ותכונות נוגדות חמצון טבעיות שיכולות להתנגד או להשעות את הזדקנות הרקמות ואת כל גוף האדם.

אספרגוס: האם הצמח רעיל?

גרגרי האספרגוס מכילים ריכוז גבוה של רעלןכל סוגי האספרגוס האלה, בין אם גדלו בגינה ובין אם בבית, פורחים ואז יוצרים פירות יער קטנים ומעוגלים בגוון כתום, אדום או כחול-שחור. החלקים הירוקים של הצמח מכילים ספונינים, רעילים לבני אדם. אבל אם אין הרבה תרכובות אלה בפילוקלדים, הריכוז של הרעלן בפירות יער גבוה בהרבה ויכול להיות מסוכן לחיות מחמד, ובעיקר לילדים צעירים ששמים לב לפירות בהירים..

אכילת פירות יער כאלה שהופכים את האספרגוס לצמח רעיל, מאיימת בהקאות, שלשולים, כאבי בטן.

עוצמת התסמינים תלויה בגיל, במשקל ובבריאותו של האדם שאכל את הפרי המסוכן. בנוסף, מגע עם הקרום הרירי של מיץ פירות יער גורם לתגובות אלרגיות וגירוי. לרוב, התסמינים נעלמים תוך יום או יומיים, אך על מנת להימנע מסיבוכים, יש צורך לנקוט באמצעי עזרה ראשונה בצורה של שתיית הרבה נוזלים ולקיחת enterosorbents, וגם להתייעץ עם רופא..

תכונות רפואיות של אספרגוס בגינה – וידאו

https://www.youtube.com/watch?v=pHWCvMtVdZU

Previous Post
Tápfajták macskáknak, tanácsok az ételek kiválasztásához
Next Post
Τα φύλλα Spathiphyllum γίνονται μαύρα και κίτρινα: γιατί και τι να κάνετε