15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

הפריחה השופעת של הדליות בשדה הפתוח תלויה בשתילת פקעות וטיפול בצמחים

דליה פורחות בארץ גואטמלה ומקסיקו נחשבות למולדת הפרחים היפים האלה. בעולם הישן הופיעו דליות במאה ה -18, שם החלו לשתול ולהטפל בשטח הפתוח בהצלחה. הפרחים קיבלו מיד שני שמות – דליה ודליה. המפעל קיבל את השם הפרטי לכבוד הבוטנאי המפורסם משבדיה – א.דאל, והשני – מדען מסנט פטרסבורג – אי.ג.ג’ורגי.

זני פרחים

דליה ואסיו מגוס דליה הוא פרח מהמם. בנוסף למגוון הצורות, הוא מובחן במגוון צבעים. כיום, למדענים יש כ -30 מינים וכ -15,000 זני דליה..

בוטנאים מחלקים את הפרח לקבוצות הבאות:

 1. פָּשׁוּט.
 2. כַּלָנִית.
 3. קוֹלָר.
 4. אַדְמוֹנִית.
 5. דקורטיבי.
 6. כַּדוּרִי.
 7. פום פום.
 8. קקטוס (מחט).
 9. חצי קקטוס.
 10. נימפות.
 11. מעורבב – זנים אחרים שאינם נכללים בקבוצות הקודמות.

דליות ליד הביתןדליות צבעוניות ומדהימות בצבעים שונים (לבן, בורדו, ארגמן, ורוד, שמנת ועוד רבות אחרות) הן קישוט של גינות הקיץ שלנו.

חלום המגדלים הוא הדליה הכחולה. עם זאת, מאמציהם של בוטנאים לא הוכתרו עד כה בהצלחה..

עם זאת, פרחים עדינים אלה אינם יכולים לעמוד בחורף הרוסי הקשה, ולכן מי שרוצה ליהנות מיופיים של הניצנים הבהירים שלהם כל הקיץ צריך לשתול את הפקעות מדי שנה. אז, באזור מוסקווה, ניתן לשתול דליות באדמה פתוחה באמצע מאי. אבל במולדתו – באמריקה הלטינית – הפרח היפה להפליא הזה הוא רב שנתי.

שתילת דליות באדמה פתוחה

השיטה הנוחה והיעילה ביותר לגידול דליות היא שתילה וטיפול בשטח הפתוח..

הכנת קרקע

אדמת הפרחים נקטפת מראש. הכן את האדמה לשתילת דליה לפני תחילת הכפור בחורף. בסתיו, כדור הארץ נחפר ומוחדר לתוכו דשן – קומפוסט או חומוס, המתווספים לאדמה בשיעור של 4 ק”ג לכל 1 מ”ר..

באביב הקרקע מועשרת שוב, בתערובת של קומפוסט ואפר, המפוזרים על פני כל שטח הערוגה. לאחר מכן יש לשחרר את כדור הארץ במגרפה. ניתן להוסיף דשן גם לחורי שתילה מוכנים.שתילת דליות

דליות נטועים באביב באדמה עם מבנה רופף. חצץ, חול נהר, סיגים של פחם כתוש יעזרו להגדיל את חדירותו ופוריותו. ניקוז כזה יגן על התרבות מפני עודף לחות, הגורם לעובש מזיק וריקבון..

דליה מרוקנת במהירות את האדמה, ולכן אין לשתול אותן במקום אחד במשך שנתיים ברציפות..

רצוי שתגובת הקרקע תהיה מעט חומצית או ניטראלית. לאדמה המוחמצנת מוסיפים סיד דרוך, מעט כבול מתווסף לזה הבסיסי..

הכנת פקעת

פקעות דליה המיועדות לשתילה בשטח הפתוח זקוקות לטיפול מיוחד. עם תחילת אפריל – העבירו את פקעות השורש מהמרתף לחממה, הסירו את האזורים הרקובים. מכניסים לקופסאות, מכסים חצי באדמת דשא טרייה, כבול, חול, נסורת. צווארון השורש נשאר פתוח. להשקות את המצע מעת לעת. העיניים יופיעו בעוד כעשרה ימים. הסר פקעות שורש מהאדמה, התנער, הניח על משטח קשה.

חלוקת פקעותלהב סכין דק חייב להיות מעוקר בתמיסת מנגן או להצתתו באש. מחלקים את הגבעול לארבעה חלקים (רבעים) בחיתוך אנכי. לכל חלוקה חייבים להיות כמה פקעות שורש ולפחות ניצן התחדשות אחד, אחרת היא לא תוכל לנבוט. החיתוך זורים פחם פעיל כתוש. שמור את הפקעות בחממה עד שהשתרשו.

כ -30 יום לפני הירידה, חומר השתילה מוציא מהאחסון. הפקעות מנקות מרקמות פגומות על ידי פיזור האתר החתוך בפחמן פעיל. אתה יכול לטפל בתרבות עם בסיס, או להחזיק אותה במשך 17 – 18 דקות בתמיסה חלשה של מנגן. לאחר מכן, הפקעות המעובדות מונחות במיכלים נמוכים עם תערובת של אדמה וחול נהר.

בתחילה, המיכלים נשמרים באזור חם ומוצל עם השקיה מתונה. כאשר הנבטים מגיעים לגובה של יותר מ -2 ס”מ, הם מועברים למקום מואר. לעיתים רחוקות יש להשקות את הנבטים, רצוי רק להרטיב את הקרקע. הם נטועים בעשור הראשון של מאי. אין צורך לכסות.

מתי עדיף לשתול דליות בחוץ באביב? זמן השתילה קשור לאקלים באזור. עבור מרכז רוסיה, זהו העשור השלישי של חודש מאי. לאזורי הדרום – אפריל. לצפוניים – תחילת הקיץ.

שתילת דליות באדמה פתוחה בסיביר וטיפול בהן צריכה להתבצע בעשור השני של יוני.

הכנת האתר

שתילת חטיבות באדמה פתוחהתרבות זו אוהבת חום, ולכן חשוב לבחור את המקום הנכון. ערוגה צריכה להיות ממוקמת באזור שטוף שמש שאינו מתפוצץ על ידי טיוטות..

בחלק מהזנים יש גזע גבוה למדי המתנתק בקלות ממשב רוח חזק. זנים כאלה זקוקים לתמיכה – הימור עשוי עץ, בגובה 1.5–2 מטר. רצוי להתקין אותם מראש..

מיקום אידיאלי: ליד הקיר, בצד הדרומי של הבניין. מומלץ לשתול פרחים ליד קבוצת שיחים ועצים, באזור מואר מספיק. עם זאת, עצים ליד פרחים לא צריכים לתת צל עבה, מכיוון שהדליות אוהבות מאוד אור. קרבה וסבך בלתי חדיר אינם מתאימים לפרחים אוהבי החופש הללו..

ראשית, האתר מפולס, ולאחר מכן מכינים את החורים. הפקעות נטועים באדמה פתוחה, ואז הן מכוסות בשכבת אדמה בכמה סנטימטרים. ספק מספיק שמש והשקיה קלה לפקעות..

השקיית דליותיש עוד שיטת התפשטות של תרבות זו – ייחורים. אבל זהו עיסוק מאוד מאומץ ואחראי. ואם אתה מודאג מהצרות האלה, אתה יכול לגדל צמח חד שנתי מזרעים, אלה הם:

 • Coltness היברידים;
 • עור אדום;
 • ריגולטו;
 • פיגארו.

זרעים נזרעים באדמה פתוחה באמצע מאי ופורחים באמצע אוגוסט. כדי לקבל פריחה מוקדמת, הזרעים יצטרכו לנבוט..

איסוף ואחסון של פקעות שורש

שטפו את פקעות הדליה לפני האחסוןגם דליות שנשתלו באדמה פתוחה בסתיו זקוקות לטיפול. לפני הכפור, יש לסלק את השיח ולהסיר את העלים בתחתית הגבעול. מומלץ לא למהר לחפור את הפקעות! כאשר החלק הקרקע מת, הוא מנותק, והפקעות נשארות באדמה. תוך שבועיים הקליפה שלהם תתקשה ויווצר עמילן. ורק לאחר הכפור הראשון (לפני תחילת הכפור הגדול) יש לחפור את פקעות השורש ולשטוף אותן. זה נעשה בבוקר כך שהם יתייבשו באוויר במהלך היום..

אנו שולחים דליות לאחסוןחומר שתילה מאוחסן במרתף, בקופסה עם תערובת הכוללת אדמה, ורמיקוליט, חול, נסורת, כבול. לחות אופטימלית בחדר – 60-70%.

לאוורר את האחסון מעת לעת.

בינואר יש לבחון מחדש את הפקעות על מנת לחלק גדולות. אם נמצאו אזורים מושפעים, יש להסירם ולטפל בנקודות החיתוך בתמיסה ירוקה מבריקה (ניתן לשמן בפחמן פעיל כתוש).

מזיקים מסוכנים

האויבים החשובים ביותר של הצמח הם:

 • כְּנִימָה;
 • שבלול;
 • חיפושית צבע;
 • זַחַל;
 • אוזן;
 • וכו ‘.

כדי להילחם בשבלולים, כדור הארץ זרוע מתילדהיד. מכנימות – היורים טובלים בתמיסת סבון או מרוססים בתמיסת כלורואתנול 0.2%. מזג אוויר חם מעדיף התפתחות של קרדית עכביש, המדביקה את החלק התחתון של העלים. הם הופכים צהובים, מתייבשים ומתים. התרבות החולה מושקה בסלטן (0.2%). מרתח של סלנדי ו לענה משמש גם נגד מזיקים..

מומלץ לשתול ציפורני חתול ליד הדליות – מזיקים רבים אינם סובלים את ריחם.

דליות מזנים שונים פורחותאז, דליות מפוארות נבדלות במגוון צורות וצבעים, פריחה ארוכה ושופעת. אם תעקוב אחר ההמלצות לעיל, תוכל לגדל בקלות את הפרחים המדהימים האלה בחצר האחורית שלך..

הכל על שתילת דליות באדמה פתוחה – וידאו

Previous Post
Ismerkedés a gabonafélékkel
Next Post
Πώς αναπαράγεται το barberry;