15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

שתילה נכונה וטיפול חיצוני של פלוקס

פלוקס פורח בארץ הזנים המעובדים הראשונים של פלוקס בחממות ובפארקים באירופה במאה ה -18. כיום פלוקס, שתילה וטיפול בשטח הפתוח, שתושבי קיץ טירונים יכולים לעשות, הם אחד מצמחי הגינה הפופולאריים ביותר בגינה.

לרוב, בערוגות פרחים, אתה יכול לראות פלוקס בהלה עם גבעולים עלים זקופים וכובעים של פרחים פשוטים או חצי כפולים בצבעים שונים שנפתחים במחצית השנייה של הקיץ. במשך מספר שנים, הרב -שנתי גדל ויוצר מסך בהיר. יחד עם זאת, פלוקס אינו מפחד מכפור, הצמח אינו מפחד מבצורת ומסתפק בזהירות מינימלית..

פלוקס ורוד לא פחות יוצא דופן הם הזנים הקטנים של פלוקס, המשמשים לקישוט גבולות, גני סלעים וחזית הערוגות הרב שכבתיות. הם יומרות, פורחים במשך זמן רב ובהירים, בקלות, כמו פלוקס בהלה, מתרבים והם כל כך מגוונים עד שהם מאפשרים לממש כל רעיון של חנות פרחים..

מהן הדרכים לשתול פלוקס באדמה, מתי לשתול פרחים וכיצד לטפל בצמחים?

כיצד ומתי לשתול פלוקס באדמה פתוחה

שתילת פלוקס באדמה פתוחההודות לנביטה טובה של זרעים, הסתגלות וחוסר יומרות של שתילים, לא קשה “לאלף” פרחים רב שנתיים יפים. אם תתאמץ מעט, פלוקס לאחר השתילה באדמה פתוחה עם זרעים, ייחורים ירוקים או חלקים של צמח בוגר ישמחו בקרוב מהניצנים הראשונים ופריחה ארוכה..

למיני פלוקס המעוררים חרדה, נבחרים אזורים:

  • בשמש עם הגנה קלה מפני קרני הצהריים הלוהטות;
  • עם אדמת גן רופפת של חומציות ניטרלית, חדירה היטב לאוויר ולמים.

בעת בחירת מקום לפרחים, יש לזכור כי זנים מגוונים מסוימים בשמש החמה יכולים לדעוך במהירות, ולהפסיד נתח גדול בעיטור. יהיה טוב יותר אם בשעות החמות ביותר, צל בהיר יכסה את התפרחות מהחום.

שתילת פלוקס באדמה פתוחה

פריחת פלוקס לבנהפלוקס צומח היטב במקום אחד עד 8-20 שנים. אריכות ימים כזו משחררת את הגנן מדאגות. אבל הצמחים נחלשים עם הזמן, הוילון הגדל בפריפריה באמצע הופך להיות חשוף.

כל 4-6 שנים, נטועים פלוקס המחלקים שיח בוגר לחלקים.

זה יכול להיעשות באביב, בקיץ או קרוב יותר לסתיו. נכון, אם הצמחים יקבלו מקום מגורים חדש במועד מאוחר יותר, לא יהיה להם זמן להשתרש ולא יחמיצו. חשוב לקחת זאת בחשבון בעת ​​שתילת פלוקס באדמה פתוחה באוראל, בסיביר ובאזורים אחרים שבהם אפשריים כפור פתאומי והגעה מוקדמת של מזג אוויר קר..

חלוקת שלפוחית ​​השורשכללי חלוקה והעברה:

  1. השטן המיועד לחלוקה נחפר החוצה, מנסה לא לפגוע בקני השורש הרבים באורך של עד 15-25 ס”מ.
  2. יורה נחתך בגובה של 10-15 מ ‘מרמת הקרקע.
  3. לאחר מכן, בעזרת סכין חדה, הם מחלקים את השיח לחלקים כך שלכל אחד מהם יש לפחות 2-5 נקודות צמיחה בריאות.
  4. החלקים מטופלים באבקת פחם, ולאחר מכן נשתלים הגזרי במקום המיועד להם..

כדי להאיץ את הצריבה של הצמחים ולפשט את הטיפול בשטח הפתוח, הקרקע מוכנה מראש לפני שתילת פלוקס. האתר נחפר על כידון מלא, נבחר עשבים שוטים, מורחים דשן מינרלי.

בורות שתילה עבור פלוקס רב שנתי נעשות בסתיו, אם הצמחים נופלים לאדמה באביב. עבור נטיעות הקיץ והסתיו, האדמה נאצלת לפחות 2-4 שבועות לפני ההשתלה. חומר אורגני טרי יכול לשרוף את השורשים, ולכן רק קומפוסט ו זבל נרקב משמשים כדשן. כאשר הבורות מתמלאים, הקרקע לחה ונטעים ייחורים טריים. נקודות הגידול של פלוקס לאחר השתילה באדמה צריכות להיות בעומק של 2-3 ס”מ. האדמה נדחסת בזהירות, מושקעת שוב ומוחטת בעובי.

ייחורי פלוקסהם פועלים בצורה דומה כאשר משמשים ייחורים ירוקים לשתילה, כאשר בחודש מאי או בתחילת יוני מופיעים יריות באורך 15 ס”מ על הפוקס. הגבעולים נחתכים כך שנשארים כמה ניצנים על צמח האם. העלים התחתונים מוסרים מהגזרי, העליון נחתך לשניים. אז חומר השתילה טובל במים במשך 40-60 דקות.

לאחר מכן, ניתן לשתול פלוקס בחממה או ישירות לאדמה פתוחה. הייחורים קבורים כמה סנטימטרים. בתוך 1-2 שבועות, שורשים מופיעים על צמחים חדשים, ופלוקס, המוכנים לשתילה וטיפול בשדה הפתוח, מועברים למקום קבוע..

טיפול פלוקס בחוץ לאחר השתילה

אדמה עבור פלוקסטיפול בפלוקס רב שנתי לא יכביד על תושב הקיץ. הצמחים זקוקים להשקיה, שמירה על ניקיון האדמה והדישון, מה שיעזור לשלוחה לצמוח ולפרוח בצורה מושלמת..

לאחר שתילת פלוקס באביב, יש לכלול את העשבייה והתרופפות הקרקע בטיפול בהם בשטח הפתוח. אחרת, העשבים סותמים את השתילים, והקרום הצפוף אינו מאפשר קבלת מספיק מים וחמצן..

פלוקס כחול רךאם יורד גשם בקיץ, אין צורך בהשקיה נוספת. החודשים היבשים הם עניין אחר. במקרה זה, השיחים מושקים באופן קבוע, בשפע, במיוחד במהלך הפריחה, בניסיון לא לקבל עלי כותרת עדינים. הזמן הטוב ביותר להשקות פלוקס רב שנתי הוא שעות הערב.

מהמחצית השנייה של הקיץ, שלפוחיות מושפעות לעתים קרובות מטחב אבקתי – אחת המחלות הנפוצות ביותר המופצות על ידי פטריות מזיקות. כדי להגן על פלוקס בשטח הפתוח מפני מחלות, טיפול לאחר השתילה כולל טיפולים מונעים ובמידת הצורך טיפולים לשיחים עם קוטלי פטריות..

פלוקס בהלה פרחריסוס כפול מתבצע בתחילת ואמצע הקיץ. אם זה לא עוזר, יהיה צורך לחתוך את השיחים ולטפל בנדיבות בתכשיר נוזלי המכיל נחושת..

לפני תחילת החורף, חשוב להסיר שאריות צמחים מתחת לשיחים, ולרסס בזהירות את הצמחים עצמם בנוזל בורדו או נחושת גופרתית..

שלג רב שנתי סובל היטב את החורף, אך אם אין מספיק שלג, הם יכולים לקפוא מעט. לכן, בסתיו, החלק מעל הקרקע מנותק, והשיחים מכוסים בשכבה עבה של ענף מאלץ או אשוחית..

כיצד לשתול פלוקס נכון – וידאו

Previous Post
Kerti orchidea tricirtis: termesztési készségek és fajtaportfólió
Next Post
Η κλωνοποίηση των φυτών είναι μια σύγχρονη προσέγγιση του φυτικού πολλαπλασιασμού
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org