15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

בקופה מדהימה שלא תהיה טרחה לשתול ולדאוג לה

שתילה וטיפול בבקופה פרח בקופה, שתילה וטיפול בו אינו קשה, הוא די פופולרי בקרב מגדלי פרחים וחובבים. אם תעקוב אחר המלצות פשוטות, הצמח בהחלט ישמח אותך במראה יפה, שיימשך עד הכפור..

בקופה: תיאור הצמח, המינים העיקריים

בקופה מענגת בקופה או בשמה שנקרא גם סוטרה הוא פרח עבות. גבעולים ארוכים עם עלים ירוקים עשירים במהלך הפריחה לכל אורכו פזורים ניצנים לבנים שלג, כחולים וורודים בהירים.

סוגים פופולריים:

  1. Bacopa Snowtopia. שילוב מצוין של יומרות ויופי בצורה אחת. בעת הפריחה, השיח נראה יותר כמו כדור. אורכם יורה עד 60 ס”מ. מעדיף מקומות ללא אור שמש ישיר. נראה מצוין בשילוב עם צמחים פורחים שונים בעציצים וסלסלות תלויות.Bacopa Snowtopia
  2. מפולת שלג של בקופה. ניצנים לבנים כשלג רבים הם מאפיין ייחודי של זן זה, והצמח פורח זמן רב מאוד. הוא משמש לעתים קרובות יותר בעיצוב נוף כתרבות מרהיבה וגדל בעציצים. הוא משולב עם צמחים סטנדרטיים..מפולת שלג של בקופה
  3. בקופה מונייר או בעלים קטנים. לזן זה יש יורה זוחל וזוחל. העלווה קטנה, עד 0.5 ס”מ אורך, בגוון זית עדין, עסיסי מאוד. אם לוחצים עליו, מרגישים מיד את ריח הלימון. פורחת מונייר עם פרחים כחולים או לבנים קטנים, המורכבת מ 4-5 עלי כותרת.בקופה מונייר
  4. קרולינסקה בקופה פופולרית במיוחד. גזע הצמח ארוך, מכוסה עלים ירוקים עסיסיים ועשירים, באורך של 2-2.5 ס”מ. הצלחות מסודרות בזוגות. זהו מין אקווריום שמתרבים מהר מאוד. בגלל זה, הוא פופולרי במיוחד..קרולינה בקופה

בקופה קרולינסקאיה תגדל במאגר מלאכותי כל השנה.

בקופה: שתילה וטיפול בצמח

גידול בקופההצמח זקוק לאור מספיק, במיוחד בבוקר ובערב. באמצע היום, השיח חייב להיות מוצל מהחום הסוער. לכן, על מנת שהצמח ירגיש טוב, המקומות הטובים ביותר לשתול הם אזורים הממוקמים ליד שיחים גבוהים..

Sutera סובל בקלות תנודות טמפרטורה משמעותיות. הודות לכך, ניתן לשמור אותו בחוץ מהכפור באביב עד הסתיו..

בטמפרטורות מתחת ל -50 מעלות צלזיוס, הפרח עלול למות.

זו תרבות שאוהבת מאוד אור. שפע הפריחה תלוי ישירות בכמותו. במקום חשוך, הצמח יהיה נוח, אך הסוטרה תשקיע את כל כוחו על הצטברות גבעולים ועלווה. יחד עם זאת, הענפים יהיו מוארכים מאוד, הניצנים יורדים..

בעת בחירת מצע, האופציה האופטימלית ביותר היא אדמה עם תגובה חומצית מעט (בערך 6.5 pH). ניקוז טוב ותכולת אורגנית גבוהה חשובים. במיטות פתוחות, כבול פשוט מתווסף לקרקע. אך החשוב מכל, בקופה צומחת ופורחת דווקא כשהיא נשמרת בסיר, בתערובת של חומוס, כבול וחול נהר עם אדמה עלים..

כללי נחיתה

יורה של בקופהבשל יורה מוארך, הצמח משמש ליצירת קומפוזיציות אופקיות ואנכיות. אם תרימו את הגבעולים ותתקנו אותם על סריג, תקבלו קיר דקורטיבי.

צמחים רבים הם פופולריים במיוחד. בשל המראה יוצא הדופן שלהם, הם נטועים לעתים קרובות בעציצים תלויים. כמו כן, זנים מענגים משמשים באזורים שבהם יש צורך לכסות פתחים או מקומות לא מסודרים..

הם שתלו אותו ברחוב רק לאחר הכפור. המרחק בין דגימות בודדות תלוי בגודל השיח העתידי ובמגוון שלו, אך לא פחות מ 10-15 ס”מ. יש לשפוך שכבת ניקוז בתחתית החור, לכסות באדמה ולשתול צמח. החלל מכוסה באדמה, מהודק ומושקה בשפע.

טיפול בצמחים

לטפל בבקופה עתירההצמח אינו גחמני, אך לצורך פריחה בשפע עליכם לפעול לפי כללים פשוטים לטיפול.

השקיית הצמח

השקיה אחידהזהו אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לשים לב אליו כאשר מגדלים בקופה. לאחר השתילה, אם מזג האוויר חם למדי, הפרח מושקה פעמיים ביום. במקרה זה, מים לא צריכים ליפול על הצלחות הנשירות, אחרת הן יישרפו..

על מנת שהפרח יצליח לחורף היטב, בחודשים הקרים, יש להניח את העציץ במקום חשוך, ולהקטין את השקיה פעם אחת בשבועיים..

ריסוס טוב מאוד. מומלץ לעשות זאת מוקדם בבוקר ובערב, לאחר השקיעה. ברגע שמתחילים להיווצר ניצנים על הצמח, ההליך מופסק.

דשן והאכלה

הַפרָיָהעם עונת גידול פעילה מהאביב עד הסתיו, הפרח מופרית מדי שבוע, תוך ערבוב תערובות מינרליות ודשן אורגני. על מנת שהפרח יהיה חזק, בעל עלים בהירים ויפרח היטב, בנוסף למרכיבים האופייניים לאשלגן וזרחן, הוא זקוק גם לתרכובות מגנזיום ומנגן..

גיזום בקופה

גיזום בקופהללא גיזום מתאים, השיח מאבד את האטרקטיביות וההשפעה הדקורטיבית שלו. מיד לאחר השתרשות, הצמח מתחיל לצבוט בנקודות הצמיחה של היורה הרוחבי והעיקרי. ככל שהשיח גדל, היווצרות הכתר ממשיכה. הפרח מנותק גם כאשר הנבטים מוארכים מאוד. הגודל שלהם לא יעלה על 65 ס”מ.

בחירת צמחים

כאשר הם גדלים, על סאוטרים לצלול אותה. הפעם הראשונה בה השתלת שתילים בעציצים נפרדים, כאשר שלושה עלים מופיעים על הנבטים. אתה יכול לגדל אותם בקופסה משותפת, תוך מתן מרחק בין דגימות סמוכות של 2 ס”מ. בפעם השנייה שהם צוללים בתקופה שבה הפרח מושתל למקומו הקבוע (עציצים, מיטות פתוחות).

חורף של בקופה

אנו מסירים את הבקופה לחורףברחוב הפרח לא יסבול כפור חמור, ולכן הוא נלקח לחדר חם לחורף. אם תביא אותו לפני הכפור הראשון ותספק תנאים מתאימים, הצמח ימשיך לפרוח וישמח את כולם במראהו עד לשנה החדשה..

לאחר שהבקופה נמוגה, יש לגזום אותו ולהעביר אותו לחדר מואר אך קריר בטמפרטורה של + 10 ° – +150 C. מרפסת מזוגגת היא אופציה מצוינת. יחד עם זאת, האדמה לא צריכה להתייבש, אך השקיה מופחתת באופן משמעותי. במידת הצורך, ריסוס מעת לעת את הצמח.

שיטות רבייה

ייחורי השתרשות

הפרח מופץ באמצעות זרעים או ייחורים. הדרך הפשוטה ביותר היא הדרך השנייה:

  1. אפשרות השתילה מופרדת בסוף הסתיו במהלך גיזום יורה מוארך מדי או עם תחילת האביב.
  2. מספיק לקבור את הייחורים באדמה רופפת או בחול.
  3. זרדים מושרשים נטועים במיטות ממש בסוף האביב, כשהכפור כבר חלף..

קטיף שתיליםזרעים נזרעים במחצית השנייה של החורף כשהיום ארוך יותר. הם אינם קבורים, אלא מונחים על פני האדמה הרופפת ולחוצים מעט. על מנת שהזרעים ינבטו, יש לשמור על הטמפרטורה של לפחות 180 מעלות צלזיוס, המספקת לחות גבוהה. האפשרות הטובה ביותר היא לשמור את זרעי הבקופה בחממה עד להופעת הנבטים הראשונים. זה קורה 10-12 ימים לאחר הזריעה..

צמח יוצא דופן וחדש בקווי הרוחב שלנו, בקופה הוא בכלל לא פרח קפריזי ויפה מאוד. השימוש בו ברפואה עדיין נחקר, אך מגדלי פרחים כבר העריכו את התכונות הדקורטיביות הגבוהות של הצמח..

גידול בקופה אמפלית – סרטון

Previous Post
Hogyan lehet felismerni a veszélyes mérgező növényeket Oroszországban
Next Post
Παρέχουμε τριαντάφυλλα με καλή φροντίδα μετά την ανοιξιάτικη φύτευση