15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד לשתול לובליה בחוץ?

איך לשתול אהבה בידיעה כיצד לשתול לובליה, אתה יכול לגדל פרח יפה הדומה לפעמון. בקיץ, עם היווצרות ניצנים בשפע, הצמח הוא כדור ענק של פרחים בינוניים, בהם העלים כמעט בלתי נראים. אתה יכול לגדל תרבות כזו הן בעציצים פנימיים והן בערוגות. חשוב, כמובן, להכיר את כללי הטיפול הבסיסיים על מנת להשיג פריחה בשפע..

כיצד לבחור את הזרעים הנכונים

לובליה בגינה כמו כל פרח, לובליה זקוקה להשקיה תכופה, במיוחד במזג אוויר חם. באשר לאור, אל תדאג, צמח זה ישמח אותך במראה מסודר הן במקום מואר והן בצל חלקי. הוא לא מפחד מכפור, היא תמשיך לפרוח עד תחילת הכפור.

לובליה אמפליתלובליה היא משני סוגים: שיח ואמפל. עליך לבחור זרעים בהתאם לסוג הצמח שאתה רוצה להשיג. שיחים יוצרים כדור נמוך ויפה, מאחורי הפרחים שלהם, העלים כמעט בלתי מורגשים. לובליות אמפלליות אינן פורחות בשפע כל כך, ודורשות הרבה יותר מאמץ לטפל בהן..

כדי לגדל שתילים בריאים וחזקים, פעל לפי ההנחיות הבאות:

  1. אל תשכח מהשקיה סדירה ומתונה, מכיוון שלובליה לא יכולה לעמוד גם באדמה יבשה מדי וגם במים.
  2. בחר את התאורה הנכונה. שתילים זקוקים לאור מפוזר בהיר.
  3. מזג, כלומר הוציא את הצמח לאוויר צח.

מין זה יכול להיות בעל שיח וצורה אמפלית. פרחי לובליה, בהתאם למגוון, מסוגלים לרכוש גוון אחר. הנפוצים ביותר הם ניצנים סגולים, לבנים, כחולים, אדומים וכחולים. הרכב פרחיםהם יכולים לגדול הן בעציצים על אדן החלון והן בקוטג ‘הקיץ שלהם..

לעתים קרובות מאוד, גידולים כאלה משמשים בעיצוב נוף. יוצרים כדור שופע, הם פורחים מיוני עד ספטמבר.

איך לשתול לובליה

שתילת לובליה בסירעל מנת שפרח יפה יפרח מוקדם ככל האפשר, יש לשתול אותו בסוף פברואר. אם לא היה לך זמן, תחילת מרץ מתאימה גם היא, אך לא מאוחר יותר..

גידול שתילים אינו קל, במיוחד עבור מגדלים טירונים, אך לאחר שהבנו את הניואנסים הבסיסיים, הכל בהחלט יסתדר. לפני גידול פרחי לובליה, עליך לבחור היכן נזרע הזרעים. האפשרויות הטובות ביותר לזרעים הן אדמה, טבליות כבול או קלטות..

לא מומלץ להשתמש בדשן אורגני לצמח מסוג זה..

רצף:

  1. נוחתים בטבליות כבול. שיטה זו אינה שונה מזו בעת זריעה בקסטות. אם רכשת זרעים שאינם גרגירים, עליך להשתמש בקיסמים, שקצוותיהם מומלצים להיות רטובים. השעין את הזרעים נגדם והוריד אותם בתוך הלוח, רצוי קרוב יותר למרכז. שבוע לאחר מכן, אתה יכול לצפות ליריות הראשונות של שתילים.לובליה בטבליות כבול
  2. זריעת זרעים לאדמה. לובליה מעדיפה אדמה רופפת ומזינה. עדיף לרכוש אדמה מוכנה. קח מיכל מתאים, שופך שם את האדמה המוכנה ושופך עם פיטוספורין. דחוס את כדור הארץ לאחר שהוא מתייבש. מכיוון שהזרעים קטנים, עדיף לערבב אותם עם חול ולזרוע. אתה לא יכול לפזר את החלק העליון עם אדמה, רק להטיח מעט את הזרעים.זריעת לובליה באדמה
  3. נוחתים בקסטות. זרעי לובליה משמשים לעתים קרובות בגרגירים, המכילים כ -8 זרעים. במקרה זה, עדיף לשתול את הצמח בקסטות. מכשירים אלה הם קופסאות עם תאים, שלכל אחד מהם שקעים מיוחדים. בהם אנו צריכים לשים את הגרגירים שלנו. כפי שאתה יכול לראות, שיטה זו היא פשוטה למדי..לובליה בקסטות

יש גם אפשרות נחיתה נוספת. לשם כך, עליך לשפוך שכבת שלג קטנה על הקרקע המוכנה, ולשים מעל זרעים. זריעת לובליה בשלגכאשר הוא מתחיל להימס, הגרגירים יירדו ויתפסו את המיקום הנדרש בקרקע. לאחר מכן יש לכסות את המיכלים בנייר כסף ולהסירם למקום חמים. טיפול שתיל לובליה כולל שידור יומי של השתילים.

השקיה וצלילה של צמח

שתלי צלילה של לובליהכאשר אתה מבחין שהשתילים החלו לבקוע, העבר מיד את המיכלים למקום הבהיר ביותר בדירתך. שתילים יש להשקות בזהירות מדי יום. בחנו היטב את הצמחים; בסימן הראשון למחלה כלשהי, יש להסיר את הנבטים הפגועים ולטיפול באדמה עם קוטל פטריות..

מכיוון שהמיכל בו זרעים זרעים מכוסה, העיבוי נאסף עליו ונוצרת לחות נוספת. כדי למנוע הופעת עובש ומחלות שונות של שתילים, עליך לאוורר באופן קבוע, לפתוח את המכסה לפחות 20 דקות פעמיים ביום..

כללי השקיה

רִוּוּיבהתחלה, לאחר נביטת זרעים, אתה צריך להשקות את הצמחים כשהאדמה מתייבשת. כשהשתילים כבר חזקים ולא תכסה אותו, יהיה עליך להשקות לעתים קרובות יותר. ברגע שהאדמה מתקשה, יש להרטיב מיד כך שהנבטים לא ייעלמו, מכיוון שמערכת השורשים שלהם חלשה. אין צורך בהלבשה עליונה בשלב זה.

קטיף שתילים

קטיף שתיליםהליך זה נחוץ כאשר אתה רוצה להשתיל אותו במיכל משותף. הנבטים נטועים בצרורות המכילות בין חמישה לעשרה צמחים. לפני שתילת לובליה, עליך לזכור כי יש לעשות זאת בזהירות רבה ככל האפשר. הדרך הנוחה ביותר לבצע הליך זה היא בעזרת כפית. כל הפעולות חייבות להיות מדויקות ביותר, מכיוון שקל לפגוע במערכת השורשים של הצמח..

ההשתלה מתבצעת כשלושה שבועות לאחר הצילומים הראשונים. לשם כך השתמש בכוסות חד פעמיות קטנות בקוטר של עד חמישה סנטימטרים, או במגירות. המרחק בין הנבטים צריך להיות כ -5 סנטימטרים. עליך לפעול בזהירות רבה ככל האפשר, שכן השתילים דקים ושבירים מאוד. נסה לא לפגוע בהם.

ניתן לראות את הפריחה הראשונה של לובליה לאחר הזריעה לאחר 2.5 חודשים..

יש לשתול כמה שתילים בכלי אחד, מכיוון שכמעט בלתי אפשרי להפריד ביניהם. עם כל ניסיון לעשות זאת, קיימת סכנה גדולה לפגיעה בצמח. בצע שקע קטן באדמה, הכניס לתוכו את השתילים, לחץ קלות כלפי מטה עם אדמה ומים. נשאר להתאזר בסבלנות ולחכות עד שהשתילים יגדלו מעט.

שתילת לובליה בחוץ

שתילת לובליה באדמה פתוחהכאשר אתה בוחר את הלובליה, השתילים יתחילו לצמוח בצורה אינטנסיבית הרבה יותר. במהלך תקופה זו, נסה ליצור תנאים מתאימים לצמחים. קודם כל, זה צריך להיות קל ככל האפשר בחדר שבו נמצאים הסירים. ממוקם בצורה הטובה ביותר על אדן חלון או מרפסת מזוגגת. כמו כן, אל תשכח מהשקיה רגילה..

הידיעה מתי לשתול את שתלי הלובליה שלך בחוץ יכולה ליצור צמח יפה ובריא. פרחים כאלה יהיו צבעוניים וגדולים.

לובליה יפהזמן נחיתה. הזמן המתאים ביותר לשתילת שתילים גדלים באדמה הוא סוף מאי. לפני התהליך, מומלץ להקשיח את הצמחים. לשם כך, עליך להוציא את העציצים עם שתילים בחוץ, או לפחות לפתוח את המרפסת או החלון בתדירות גבוהה יותר. לאחר מכן יהיה קל יותר להסתגל לשתילים לתנאים חדשים לאחר ההשתלה..

אדמת לובליהבחירת מצע. האדמה ללובליה צריכה להיות פורייה ולחה. חופרים חורים בעומק של כ -30 ס”מ עם מרווח של 15 ס”מ ביניהם. אל תשכח על ניקוז, חימר מורחב ולבנים סדוקות יעשו זאת. שותלים את הצמח מהעציץ לתוך החריצים המוכנים, מפזרים אדמה ומים.

הכנת קרקעכללי שתילת קרקע פתוחה. לפני השתלת לובליה, עליך להכין את הקרקע מראש. יש לשחרר אותו ולמרוח דשן מינרלי על הבורות, ולהניח שם שתילים. כדי להשיג גבול פרחים יפה, שמור על מרחק בין השתילים של כ -15 ס”מ. לובליות לעיתים קרובות מתחילות לפרוח אפילו במרפסת או בחלון, ובמקרה זה יהיה אפשר לשתול יופי פורח כבר..

טיפול צמחי חוץ

לובליה רכהלמי שרוצה לגדל פרח יפה, יש לעקוב אחר כמה כללים. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת להשקיית הצמח, שכן לא רק המראה, אלא גם משך הפריחה תלוי בו. כמו כן, לפני השתילה ומתחילים לטפל בלובליה, עליך לדעת היכן עדיף למקם אותה ומה המשמעות של הפריה..

תְאוּרָה

נסה להגן על הפרח שלך מאור שמש ישיר, כיוון שיופיעו כוויות על עלי הצמח. לובליה מעדיפה אור מפוזר בהיר. להאכיל עם דשן מינרלי בזמן. לגזום צמחים לאחר הפריחה ליצירת יורה חדש.

השקיה

לובליה להשקותקודם כל, עליך להקפיד על השקיה סדירה ומתונה, אך עליך לדאוג שהמים לא יתייצבו. אם האדמה מתייבשת, הצמח יכול להפסיק במהירות לפרוח. כדי להפוך את השיח לשופע, כדורי, צבט אותו בזמן. הם עושים זאת לאחר שהתרבות כבר הסתגלה לתנאים חדשים. הסר את קצה הזרד, ואז הקצה יגדל לצדדים..

קִצוּץ

תספורת לובליהכשהפריחה הראשונה חלפה, חתכו את ענפי הלובליה, ונסוגו מלמעלה לחמישה סנטימטרים. במקום החיתוך, עם הזמן, תראה יורה חדש. לפני ההקפאה, חותכים את השיח כמעט עד השורש עצמו, ומכסים אותו בעלים שנפלו למעלה. ישנם זנים שלא יכולים לעמוד בפני קור עז, לכן השתילו את הצמחים בעציצים והביאו אותם לחדר חם..

דשן

דשןרבים אינם יודעים כיצד להאכיל לובליה לצמיחה. למעשה, הכל פשוט. תכשירים אוניברסליים רגילים יכולים לשמש כדשן. תדירות היישום תלויה בהרכב הקרקע. האכלת הצמחים מתבצעת עד שלוש פעמים במהלך כל העונה. אתה יכול גם להשתמש בתכשירים מינרליים מוכנים המכילים זרחן, סידן וחנקן..

אין להשתמש בדשן לעתים קרובות, מכיוון שזה מקדם את צמיחת העלים, ולא את הפרחים עצמם..

מזיקים פוטנציאליים

מזיקי לובליהלשמחת מגדלי הפרחים, הלובליות עמידות מאוד למחלות ומזיקים שונים. היוצאים מן הכלל היחידים הם שבלולים, שתוקפים צמחים הגדלים ליד גופי מים. בנוסף, עם עודף לחות, הם עלולים להפוך לעובשים, כך שעליך להיזהר בעת השקיה..

על מנת שהצמח ירגיש טוב באתר ויעניק לו קסם מיוחד, אתה צריך לדעת עם מה לשתול את הלובליה. האפשרויות הטובות ביותר הן allisum ו- Iberis. פטוניות, ביגוניות, אגראטומים יהוו גם הרכב מצוין.

תהליך הגידול והטיפול בלובליה הוא די מייגע. אך אל תתעצבן מהקפדה על המלצות פשוטות, צמחים אלה ללא ספק יהפכו לאחד המועדפים עליך..

סרטוני גידול לובליה

Previous Post
A vad lovak a természetben ritkák, de csodálatosak
Next Post
Το κλάδεμα φραγκοστάφυλων το φθινόπωρο είναι το κλειδί για μια υψηλή συγκομιδή την επόμενη σεζόν