15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

באהבה אנו מגדלים אפיפיטים פנימיים לחלל מעודן

אפיפיטים פנימיים יערות הגשם מפורסמים בצמחים יפים להפליא שנדדו בהדרגה לבתינו ולמשרדינו. אפיפיטים פנימיים אקזוטיים כבשו את ליבם של חובבי הצבעים בסיבולתם הבלתי מתפשרת. הם דוגמה לשרוד בתנאים קשים ולשמור על יופי מלכותי. בהיותם בסביבתם הטבעית, גידולים אלה עולים לאור לאורך ענפי וגזע העצים. ולחות מתקבלת מהסביבה. בבית הם מרגישים הרבה יותר בנוח, ומשמחים את הבעלים בצמחייה שופעת וניצנים מקושטים. גלה אילו פרחים שייכים לקבוצת הצמחים הזו.

אפיפיטים פנימיים בעיני הביולוגים

אפיפיטים פנימיים לעתים קרובות משתמשים בחללים ירוקים לקישוט פנים הבית. לאחרונה, תרבויות אפיפיטיות זכו לפופולריות מיוחדת..

מדענים מחלקים אותם לארבע קבוצות:

 • פרוטו -פיפיטים נבדלים על ידי עלים עסיסיים וגבעולים עסיסיים;
 • מצרך או כיס יוצרים מהשורשים מעין קן ציפורים, שבו נאספים חומרים מזינים;
 • מיכלי מאגר מסוגלים לצבור לחות ביציאת עלים;
 • אצות אפיטיות נמצאות במדיה רטובה ונוזלית.

אפיפיטים על עץלמרות שצמחים גדלים באופן טבעי על עצים, הם אינם טפילים. הגזעים והענפים החזקים של הצמח משמשים כתמיכה, מכיוון שהם ניזונים אך ורק מהסביבה. למטרה זו, מינים מסוימים מפתחים שורשי אוויר נקבוביים. כשהם מושקים, הם אוגרים לחות, מה שממריץ צמיחה ושגשוג. אור השמש מתקבל באופן טבעי. לכן, אוהדי הצמחייה האקזוטית שמחים לגדל סוגים שונים של גידולים כאלה. בואו להכיר את הצמחים האפיפיטיים הפופולריים ביותר ש”השתקעו “על אדן החלון של בני ארצנו.

בילברגיה

בילברגיההתרבות שייכת למשפחת ברומליאדים. בסביבתו הטבעית הוא גדל במקסיקו, ברזיל, ארגנטינה ובוליביה. לסוג כ- 60 זנים.

הגידולים הפנימיים הפופולריים ביותר:

 1. דמעות של מלכה או צניחה (צומח עד 40 ס”מ, ניצנים סגולים-ירוקים, צמחי ורוד בוהק).צניחת בילברגיה
 2. מפואר (אורך צלחות העלים גדל עד 70 ס”מ, הניצנים מורכבים מעלי כותרת בעלי אופי ספיראלי בצבע כחול).בילברגיה נפלאה
 3. סרט (עלווה מגוונת, ניצנים כחולים בוהקים עם כתמים ורודים).בילברגיה מחוברת
 4. זברה (עלווה סגולה-אדומה המסומנת בקווים רוחביים).זברה בילברגיה

באופן כללי, צלחות עלים של בילברגיה מהוות מוצא רב עוצמה לאיסוף לחות. הם צבועים בצבע ירוק עמוק, והמשטח פזור בכתמים או פסים קטנים אפרפריים..

ישנם סוגים של אפיפיטים בילברגיה מקורה, שעלווה משקפת גוון ורוד..

peduncle חזקבחורף, צמרמר חזק יוצא מהחלק המרכזי של השקע. נוצרים עליו ניצנים בעלי אופי נופל. השברים שלהם ורודים או ארגמן ומושכים יותר תשומת לב מהניצן הראשי. המפעל אוהב אדני חלון מרווחים, בהם יש הרבה אור. הוא משתרש היטב באמצע החדר. הטמפרטורה המינימלית לקיומה של תרבות נעה בין 12-15 מעלות צלזיוס.

במהלך תקופת הפריחה, האפיפיט מונח על מיכל שטוח עם חלוקי נחל לחים או אזוב..

אפיפיטים בתוך הבית סחלבי בר על אדן החלון

סחלבים אפיפיטים פנימייםבכל עת, פרחים מפוארים אלה זכו לתהילה מתמשכת. סחלבים שרו בשירה, שירים ורומנים. והניצנים היו שחוקים על שיערם של נשים בעלות “דם כחול”. כיום הפרח משמש באופן פעיל כקישוט דקורטיבי לחללי פנים בבית ובמשרד. בואו להכיר כמה סוגים של תרבות אפיפית.

וונדה מלכותית

וונדה סחלב אפיפיתבאזורים הטרופיים הצמח הוא ענק פורח בגובה שלושה מטרים. מרתקים מהיופי של האפיפיט, מדענים פיתחו מגוון שהשתרש בהצלחה בבית. וונדה שייכת למשפחת הסחלבים. אינדונזיה, הפיליפינים, הודו וסין נחשבות מולדתו. השורשים החזקים של הצמח מושכים תשומת לב מיוחדת. הם צבועים באפור-ירוק ומכוסים בשכבת תאים מתים. ל”חומר “המתקבל יש מבנה נקבובי, שבגללו התרבות סופגת לחות מהאוויר.

זנים פופולריים:

 • כָּחוֹל;וונדה כחולה
 • מַשׁחֵז;וונדה סנדרה
 • רוטשילד;וונדה רוטשילד
 • גִלגוּל.גליל וונדה

גזעו של סחלב אפיפיט בוגר מגיע לגובה של 1 מ ‘. עליו עלים הבאים בעלי אופי עור.

במהלך תקופת הפריחה, יורים יוצאים משחי הצלחות, פזורים ניצנים רבים. הם:

 • אָדוֹם;
 • תפוז;
 • לבן;
 • צהוב;
 • כָּחוֹל.

בדרך כלל התפרחות נעימות לעין במשך כ -1.5 חודשים. אם הצמח מספק תנאי מחיה אידיאליים, הוא פורח 2 פעמים בשנה. הסחלב אוהב שפע של אור וחום. הטמפרטורה האופטימלית לאפיפיט נעה בין 25 ל -35 מעלות צלזיוס. לחות פנימית צריכה להיות בין 70% ומעלה.

המקום הטוב ביותר לגידול וונדה הוא החממה..

קטליה

קטליה סחלבהפרח נחשב ליפה ביותר מסחלבי הזרופיטים שגדלו במאה האחרונה. הוא קיבל את שמו לכבוד הגנן שהצליח לגדל אותו בחממה ביתית. כשהצמח פורח, זהו חג של ממש. הניצנים שלו לבנים, סגולים ואפילו שחורים. הם מעניקים ניחוח מדהים, המזכיר שושנת העמקים או שושן. מגדלים גידלו כ -1000 זני גידולים.

נציין מספר אפשרויות:

 • שני צבעים;cattleya bicolor
 • בָּאוּלִינְג;באטולית קטליה
 • טריאנה;סחלב טריאנה
 • פורבזה.אוסר סחלב

לכל זן מאפיינים משלו, אשר יעריכו את אוהבי הגידולים הפנימיים. כידוע, סחלבים מודרניים סובלים בקלות אוויר יבש ואינם זקוקים להשקיה תכופה. מספיק להניח מיכל עם פרח במגש עם נוזל נקי. בנוסף, קטליה מעדיפה אדני חלון שבהם יש שפע של אור שמש. טמפרטורת גידול נוחה – 22 עד 25 מעלות צלזיוס.

שינוי גוון הצבע של העלווה מעיד על חוסר לחות או צבע שטוף שמש. במידת הצורך, עץ אפיפי נוצר באופן מלאכותי עבור הצמח..

קקטוסים אפיפיטים פנימיים

קקטוסים אפיפיטים פנימייםקוצים חמודים השתרשו בהצלחה במשרדיהם ובבתיהם של חובבי הצומח. הם מגיעים בצורות וצבעים שונים.. קקטוסים אפיפטייםכמה מהם מענגים את הבעלים בתפרחות מדהימות. בואו להכיר את הקקטוסים הראויים להערצה שלנו.

Hatiora

קקטוס האטורהמולדת הצמח היא ברזיל שטופת השמש. שם הוא נמצא ביערות טרופיים. לבוטנאים יש כעשרה זנים של התיורה..

בבית הם גדלים:

 • הרמין;hatiora germina
 • וָרוֹד;ורוד האטיורה
 • גרטנר;האטיורה גרטנר
 • מִלְחִית.hatiora salicata

קקטוס אפיטי Hatiora הוא שיח מיניאטורי המורכב מיורה גלילית או שטוחה. מעת לעת הוא מעוטר בניצנים אפיים של ורוד, ארגמן או צהוב. אפיפיט אוהב שפע של אור, ולכן הוא ממוקם על חלונות הפונים דרומה.

במהלך השמש, הצמח מוצל, ומגן על היורה מפני כוויות.

Hatiora צריך טמפרטורה נוחה. בקיץ הוא נע בין 18 ל -25 מעלות צלזיוס. ובחורף, כאשר נוצרים ניצני פרחים, הוא 12-14 מעלות צלזיוס. הניצנים נפתחים באמצע או בסוף האביב. השקיה מתבצעת כשהמצע מתייבש. אווררו באופן קבוע את החדר בו מתגורר האפיפיט.

אפיפילום

קקטוס אפיפילוםהקקטוס תואר לראשונה בשנת 1812. מקסיקו נחשבת מולדתו. מדענים סופרים עד 20 סוגים של אפיפיטים פנימיים כאלה..

השמות הפופולריים ביותר:

 • גואטמלה;אפיפיל גואטמלה
 • מְשׁוּנָן;אפיפילום משונן
 • אנגוליגר;epiphilum anguliger
 • אוקסיפטלום.epiphilum oxypetalum

אפיפילום מובחן ביריות מוארכות עם מסגרת גלי. הם מגיעים בצורה משולשת או שטוחה ומצוידים בקווי אוויר חינניים. במהלך תקופת הפריחה הצמח מעוטר בניצנים לבנים בצורת משפך, המזכירים סחלב. השקיה מתבצעת לפי הצורך. בקיץ הוא מתפתח בצורה נפלאה באוויר הצח.

בחורף ניתן לחסל לחלוטין את לחות האפיפילום..

שרך מסתורי

קקטוסים אפיפיטים פנימייםלצמח זה יש אמונות טפלות רבות. עם זאת, יופיו אינו משפיע בשום צורה על חייו של אדם בעל שכל. חובבי ירק שופע מגדלים שרכים אפיפיטים על אדני החלון ונהנים מיופיים כל השנה. אחד הסוגים הפופולריים ביותר הוא נפרופסיס. הוא שייך למשפחת Lomariopsis. מולדת התרבות נחשבת ליערות טרופיים הגדלים באפריקה, אמריקה, אוסטרליה. כצמח בית, שרך משמש לקישוט פנים הבית והמשרד..

לרוב, זנים כאלה גדלים בבית.:

 • נַעֲלֶה;שרך נשגב
 • לְבָבִי;לב שרך
 • שיפויד.שרך שיפויד

ל- Nephrolepis, השייכת לאפיפיטים של שרכים, יש קנה שורש קצר. צלחות עלים ארוכות (כ -70 ס”מ) בצבע ירוק בהיר יוצאות ממנה. הם מורכבים מקטעים רבים בעלי אופי חרוט, שאורכם כ -5 ס”מ.

שרך מעדיף תאורה מפוזרת. לכן הם מוצגים על אדן החלון המיועדים לצפון, מערב או מזרח. טמפרטורת התוכן היא עד 25 מעלות צלזיוס. בחורף, ערך מינימלי של 15 מעלות צלזיוס מותר. להרטיב את התרבות בצורה המסורתית. אם יש צורך, להאכיל.

אחת לחודש מרססים את השרך בבקבוק ריסוס.

טילנדיה

אפיפיטים פנימיים tillandsiaהצמח שייך לאפיפיטים פנימיים אקזוטיים, הגדלים לעתים קרובות על אדני החלונות. בסביבתו הטבעית טפילסדיה מטפיל על גזעי וענפי עצים או אבנים. הוא סופג לחות ומרכיבים שימושיים. בבית, הוא גדל ליצירת פנים מרהיבים..

זנים פופולריים:

 • Usneiform (זקן של זקן);tillandsia usneiform
 • טריקולור;טריקולור tillandsia
 • ראש מדוזה;ראש מדוזה tillandsia
 • כסוף.טילנדסיה כסופה

צלחות עלים של טילנדיה מוארכות. הם צבועים באפור, ירוק כהה או אדום-חום. העלים יוצרים שושנה שופעת, שממנה יוצאת תפרחת בצורת קוצים. ניצנים צינוריים ממוסגרים על ידי עלי כותרת מחודדים. הם מטפלים בצמח על פי התוכנית המסורתית..

אז בדקנו: מה הצמחים נקראים אפיפיטים, זני הגידולים הפנימיים והכללים לטיפול בהם. מסתבר שהם נחשבים לקישוט פנים אופנתי. לכן, נשמח לגדל אפיפיטים פנימיים מהאזורים הטרופיים..

לתשומת ליבכם שרכים אפיפיטים בתוך הבית – וידאו

Previous Post
Az almaecet használata a mindennapi életben, kozmetológiában és kezelésben
Next Post
Μηλιά σαφράν – περιγραφή της ποικιλίας ενός από τους καλύτερους καθολικούς τύπους πολιτισμού