15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד לטפל בקלצולריה בבית ולראות פריחות יוצאות דופן

כיצד לטפל בקלצולריה בבית לאחרונה, אוהבי הצמחים הפנימיים חידשו את האוספים שלהם בצמח קלצ’ולריה יפה להפתיע. על מנת שאדרי החלונות יהיו מעוטרים בפרחים מגוונים בצורת נעליים בתחילת האביב, חשוב לדעת כיצד לטפל בקלצולריה בבית. לשם כך, תחילה עליך ללמוד את תכונות הצמח..

היכרות מקרוב עם קלצ’ולריה

פרח מקורה calceolaria על מורדות ההרים, בביוטופים הלחים והמוצלים של דרום ומרכז אמריקה, בתחילת האביב, פורחת קלצ’ולאריה את פרחיו המפוארים. כיום ניתן למצוא את הצמח היפהפה הזה באחוזות של תושבי מרכז רוסיה. לקישוט גבולות וגבעות אלפיניות, מגדלי פרחים משתמשים בזנים קטנים מדי. תפרחות שופעות בצבעים שונים יקשטו כמעט כל ערוגת פרחים.

בבית מגדלים מינים רב שנתיים ושנתיים של קלצ’ולריה. בתשומת לב טובה, שנתי יכול לרצות שנה נוספת עם פריחתו..

תכונות הצמח:

 1. בטבע ניתן למצוא שיח, שיח למחצה וקלצולריה עשבונית..
 2. הגובה המרבי של גבעולים זקופים, מתבגרים, מסועפים – 55 ס”מ.
 3. על הגבעולים, ממול או במערבולת, ממוקמים עלים קטנים רכים. קצוות העלים העגולים באזור השורש מעוטרים בשיניים מוחלקות. בחלקו העליון של הגבעול צומחים עלים מאוגדים עם ורידים רשתית.
 4. קוטר התפרחת אחת הוא 5-6 מ”מ. עינינו שמחות בתפרחות סגולות, אדומות, כתומות וצהובות. הם מעוצבים באלגנטיות עם נקודות אדומות או ורודות קטנות..
 5. לאחר השלמת הפריחה, נוצרים כדורים קטנים עם זרעים קטנים בפנים.
 6. מאמצע מרץ מתגלים עד 55 פרחים בהירים ויפים על צמח אחד. בטבע, הפריחה של calceolaria מסתיימת בחודש יוני. בבית, על אדן החלון, פורחים זנים היברידיים עד סוף הקיץ..

סוגים וזנים של קלצ’ולריה לגידול בבית

זני Calceolaria לגידול ביתי

כמעט 300 מינים של קלצ’ולריה נמצאים בטבע. נכיר את הפופולרי שבהם:

 1. קלצ’ולריה מקסיקנית צומחת על מדרונות ההרים המיוערים במקסיקו. פרחים צהובים בהירים פורחים על גבעולים עבים וחזקים.קלצ'ולריה מקסיקנית
 2. סגול קלצ’ולריה הוא צמח רב שנתי. צבע הפרחים רווי.סגול קלצ'ולריה
 3. קלצ’ולריה מקומטת שייכת לנציגים הגדולים של הצמח. הצבע העיקרי של התפרחות של סוג זה של קלצ’ולריה הוא צהוב. צורות היברידיות חדשות נבדלות בנוכחות נקודות בורדו או חומות על הצבעים..קלצ'ולריה מקומטת
 4. לגידול ביתי או חיצוני, קלצ’ולריה היברידית זכתה במיוחד. היא זו שמאחדת את כל התכונות הטובות ביותר של צמחים מסוגים שונים. זנים עם פרחים בצבעים שונים צומחים על אדן החלון. בעת הגידול יש לזכור כי דגימות עם כתמים או פסים תובעניים הרבה יותר מזני פריחה מונוכרומטיים..calceolaria היברידית
 5. קלסיום קרנלט מובחן על ידי פרחים צהובים בהירים עם כתמי חום קטנים.קרנליט קלציום
 6. Calceolaria עדין שייך לזנים ננסיים עם נעליים מנוקדות בצהוב.קלצ'ולריה עדינה
 7. קלצ’ולריה של פרח אחד גדלה בדרום אמריקה על מדרונות הרים. מפריח בפרחים בודדים גדולים עם צבע יפה.קלצ'ולריה חד פרחונית
 8. Calceolaria דו פרחי בהשוואה למינים אחרים גדל קטן בגודלו. העלים שלו נאספים בשושנה ממש בשורש. הצמח מייצר רק גזע זקוף אחד, ועליו פורחים עד שני זוגות ניצנים בהירים.קלסולריה דו פרחונית

כיצד לטפל בקלצולריה בבית

כיצד לטפל בקלצולריה בביתבעת בחירת דגימת הקלצולריה האהובה עליך בחנות פרחים, עליך לזכור את אופיו הקפריזי של הצמח ולהתכונן לטיפול זהיר בו. ל- Calceolaria דרישות מיוחדות לתנאי לחות וסביבה בטמפרטורה..

כדי שפרחי הקלצולריה האהובים עליך לא ייפלו − התקן סיר עם קלצ’ולריה שנרכשה בחדר קריר.

פריחה ארוכה ושופעת תשמח אתכם אם הצמח נמצא בחדר בטמפרטורה של 12 עד 15 מעלות צלזיוס. יש צורך לדבוק בטווח זה הן בקיץ והן בחורף. במקרה של הפרה של משטר הטמפרטורה ועם עלייה במדד המדחום ל -20 מעלות צלזיוס, קלצ’ולריה תוך זמן קצר הופכת לבלתי אטרקטיבית לחלוטין..

השקיה לקלצולריה

טיפול ב- calceolariaחפיפה מתמדת של הקרקע או בצורת קצרת טווח בסיר עם קלצולריה מובילה להתפתחות של פטרייה ועלולה להוביל למותו של הצמח. יש להרטיב את האדמה באופן קבוע בכמות מתונה של מים מיושבים. ברגע שהשכבה העליונה מתייבשת מעט ומתרופפת − יש להשקות את הפרח. כל נוזל שחלחל על המזרן חייב להיות סחוט.

ברגע שהקלצ’ולריה דועכת − השקיה מתבצעת 1-2 פעמים בחודש.

כללי השקיית Calceolaria:

 • השקיה בשפע;
 • שימוש במים שהתיישבו בעבר בטמפרטורת החדר;
 • לתת עדיפות לגשם או להמיס מים;
 • לאחר השקיה, הסר עודפי נוזלים מהתבנית;
 • אל תתנו למים לעלות עלים רכים;
 • למנוע מהאדמה להתייבש בסיר.

פריחה שופעת של קלצ'ולריהיש להאכיל את קלצ’ולריה באופן קבוע (כל שבועיים) עם קומפלקסים מינרליים נוזליים להנחת ניצנים ופריחה שופעת. אם אתם שותלים קלצ’ולריה בסיר עם אדמה מזינה, אין צורך להשתמש בדשן במשך 2-3 השבועות הראשונים. כמו כן, צמחים אינם זקוקים להאכלה בסתיו ובחורף..

לחות אוויר

לחות אווירל- Calceolaria יש דרישה מיוחדת ללחות אוויר בחדר, אך מגיבה בצורה גרועה לריסוס. אפילו כמה טיפות מים הנופלות על העלים של הצמח מביאות להופעת נקודות כואבות חומות, שעלולות להוביל למותו של הפרח הפנימי..

תנאים נוחים לשמירה על קלצ’ולריה הם אוויר בחדר עם לחות גבוהה.

לזה:

 • מניחים את העציץ עם הצמח במזרן עם חלוקי נחל רטובים או חימר מורחב;
 • לרסס את האוויר סביב הקלצולריה במים חמים, תוך הימנעות מלחות על הצמח עצמו.

כדי להגדיל את לחות האוויר לפרמטרים הנדרשים, נעשה שימוש בחימר מורחב. לשם כך הכניסו אותו לכלי רחב ומלאו אותו בכמות קטנה של מים. מעל מונחת סיר קלצ’ולריה. בדוק מדי פעם כמה התאדה הנוזל והוסף אותו במידת הצורך.

אם סיר עם קלצ’ולריה מונח באדנית, אז גודלו נבחר מעט גדול יותר מגודל הסיר. אזוב מונח בחלל שבין הקירות ורטוב. במקרה זה, יש לשמור על תכולת הלחות של האזוב כל הזמן..

מצב תאורה

מצב תאורהכדי ליהנות מהפריחה היפה של צמחי calceolaria, יש צורך לספק אור בהיר מפוזר. מקרני השמש הישירות על הפרחים, נוצרים כתמי צריבה על העלים העדינים. עלים מושפעים נובעים במהירות ומתחילים ליפול..

המקום הנוח ביותר בדירה או בבית עבור calceolaria יהיה אדן החלון בצד הצפוני..

כמוצא אחרון, אתה יכול להציב עציצים על החלונות מהצד הצפון-מערבי או המזרחי. במקביל, יש להשתמש בווילונות אור או תריסים להגנה על הצמחים מפני השמש. עצי Calceolaria בקיץ ממוקמים במרפסת המוגנת מפני טיוטות, רוח וקרני שמש בהירות.

כללי טיפוח פרחיםבמקרה של אור לא מספיק, הצמחים מפסיקים להתפתח ולצמח ניצנים. העלים הופכים חיוורים ובלתי אטרקטיביים במראהם. אם לא ניתן לספק לקלצולריה אור טבעי מספיק − יש צורך לפצות על המחסור על ידי התקנת תוספות רגילות או פיטולמפ.

תכונות של השתלת קלצ’ולריה

קלצ'ולריה שנרכשה בחנותקלצ’ולריה שנרכשה בחנות בסיר לאחר תום תקופת ההסתגלות חייבת להיות מושתלת לאדמה מזינה טרייה. מרכזי גינה משתמשים בעציצים קטנים עם אדמה מזינה מיוחדת לגידול פרחים. מצע זה מספיק לתקופה מסוימת ולא ניתן להשאיר בו את הצמח לאורך זמן..כללי השתלת Calceolaria

כללי השתלת Calceolaria:

 1. השתמש בסיר מחוטא וגדול יותר עם חורים קטנים בתחתית.
 2. השתמש בחימר מורחב או בחומר מתאים אחר כחומר ניקוז.
 3. שופכים כמות קטנה של אדמה מזינה על הניקוז.
 4. הסר את הצמח בעדינות מהעציץ הנרכש, מבלי להתנער מגוש האדמה מהשורשים. העבר את השיח לסיר חדש תוך שמירה על תקינות מערכת השורשים.
 5. מנערים את הסיר מדי פעם וממלאים אותו באדמה חדשה. התעבות למלא את כל החללים. סוגרים את השורשים בזהירות עם הרכב טרי.
 6. השקו את הצמח בשפע במים חמים, מיושבים. כדור העפר בסיר חייב להיות רווי לחלוטין בלחות. מסננים עודפי מים מהתבנית.

אדמה שנרכשה מוכנה לשימוש. יש לחטא אדמה תוצרת עצמית לפני השימוש..

כיצד לטפל בקלצ’ולריה בבית לאחר הפריחה

כיצד לטפל בקלצולריה בבית לאחר הפריחהבבית, calceolaria גדל כצמח דו -שנתי. לראות קלסולריה פורחת מחדש − יש צורך לשמור על הצמח שלם ובריא עד העונה הבאה.פריחה מחדש של קלצ'ולריה

כללים בסיסיים:

 1. לאחר הפריחה, חתכו בזהירות את כל היורה.
 2. הסתר את הסיר עם מערכת השורשים במקום חשוך וקריר (10 – 12 מעלות צלזיוס) והשאיר אותו שם למשך 45-60 ימים.
 3. וודא כי האדמה בסיר לא מתייבשת, מעת לעת שופכים עליה מים חמים.
 4. ברגע שהיורה הראשונה מתחילה להופיע מהאדמה − יש להחזיר את הסיר לאדן החלון בחדר קריר.
 5. הגיע הזמן לחדש את ההשקיה וההאכלה.

calceolaria לאחר תקופה רדומהלאחר תקופה רדומה בבטחה, הצמח יגדל באופן פעיל ויניח את הניצנים הראשונים. היורה הראשון בדרך כלל גדל נחלש ומוארך. לכן, עדיף להסיר את היורה החלש ביותר, ולחתוך את החזקים החזקים ביותר, ולהשאיר רק 1/3 מאורכם. פעולות כאלה יעזרו לשמר את האפקט הדקורטיבי של הצמח. אבל לא תהיה פריחה בשפע כמו בפעם הראשונה.

גידול פרח קלצ’ולריה מקורה מזרעים

גידול קלצ'ולריה מזרעיםאם אתה רוצה להעריץ את הפריחה השופעת והיוצאת דופן של זנים שונים של קלצ’ולריה על אדני החלונות שלך, אז עדיף ללמוד כיצד לגדל אותה מזרעים בעצמך. לגדל שיח שופע מזרעים קטנים − זה ייקח יותר משישה חודשים. יש לקחת בחשבון מונחים אלה בבחירת זמן זריעת הזרעים. על מנת שדגימות צעירות יפרחו באביב, יש לזרוע זרעים בתחילת הקיץ. אם הזרעים נטועים במרץ, הקאלצולריה תפתח את ניצניה רק ​​בסתיו..

שלבי גידול קלצ’ולריה מזרעים:

 1. ממלאים את המיכל במדיום מזין. להרטיב אותו ולזרוע זרעים למעלה. אין צורך לפזר עליהם אדמה.זרעי calceolaria וירי ראשון
 2. מכסים את המיכלים בנייר כסף ומניחים בחדר קריר על אדן החלון.
 3. לרסס מעת לעת כך שהשתילים יופיעו מהר יותר. שבועיים לאחר מכן, יורה הראשון יופיע.
 4. לאחר 2-3 שבועות לאחר הצילומים הראשונים, בוחרים את הבחירה הראשונה. יש להשקות את הצמחים בזהירות ולשדרג מדי פעם את המיני-חממות כדי להימנע מעיבוי.
 5. חודשיים לאחר ההשתלה הראשונה, השתילים מושתלים לעציצים קטנים נפרדים. צובטים מיד ליצירת שיחים שופעים. יש צורך להשאיר 2-3 זוגות עלים.
 6. ברגע שיחי calceolaria צעירים מתחזקים, הם צריכים להשתיל לעציצים גדולים יותר עם אדמה מזינה טובה בצפיפות גבוהה יותר..היווצרות calceolaria
 7. הפחת את טמפרטורת התוכן כך שהצמחים ינצחו לפריחה שופעת.calceolaria פורח

בכפוף לכל הנקודות של גידול פרח פנימי של calceolaria, הצמח יודה לך עם פריחה יפהפייה מדהימה..

כיצד לגדול וכיצד לטפל בקלצולריה בבית – וידאו

Previous Post
A szeszélyes, jóképű jázmin polyantum gondozásának jellemzői
Next Post
Τόσο όμορφη όσο και χρήσιμη κυπαρίσσια ευφορία – οι φαρμακευτικές ιδιότητες ενός διακοσμητικού πολυετούς
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org