15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

כיצד מתבצעת השתילה והטיפול באגראטום

שתילה וטיפול באגראטום כדי שהשתילה והטיפול באגראטום לא יביאו לקשיים, עליך לעקוב אחר הכללים הפשוטים ביותר. אם הכל נעשה כראוי, הצמח יהפוך לגולת הכותרת של כל ערוגת פרחים, כמו גם אלמנט דקורטיבי יפה לגבולות. תצלום של פרח הארגרטום ומידע על מתי לשתול שתילים מסומן במאמר זה.

שתילה וטיפול באגראטום

אגראטום על ערוגת פרחים הפרח מתפתח היטב בשטחים פתוחים, ואינו דורש טיפול מיוחד. הקריטריון העיקרי שעליכם לשים לב אליו בעת הנחיתה הוא טמפרטורת האוויר. יש צורך לבצע את ההליך רק כאשר האדמה מתחממת היטב..

אגראטום יכול להיות בצל במשך כמה שעות בלבד במהלך היום..

מקום לשתילת פרח

מקום של צמיחת אגראטוםיש צורך לשתול צמחים רק באזור מואר היטב על ידי השמש. המרחק בין השתילים צריך להיות כ 14-17 ס”מ. בנוסף לתאורה מתמדת לאגראטום, חשוב שלא יהיו טיוטות.

אם תשתול פרח בצל, הדבר ישפיע על מראהו: העלים יהפכו דקים ודלילים, והפרחים יהפכו עמומים ומספרם יקטן משמעותית. בהקשר זה, גננים מייעצים, אפילו בתנאי פנים, לשים סיר עם אגראטום על החלון הדרומי ולהוציא אותו מעת לעת לאוויר הצח..

אדמה מתאימה

אדמה מתאימהבאשר לאדמה, הפרח יומרני בעניין זה. אך למרות זאת, יש לעצור את הבחירה על אדמה מזינה. חומציות הקרקע צריכה להיות בינונית. קרקע סלעית ויבשה אינה מתאימה גם לצמח. במצע כזה, אגראטום יכול לסבול ממחלות המשפיעות על מערכת השורשים..

רבייה של אגראטום

שתילים של אגראטוםלפני שתילת צמח, עליך להכין את האתר. מומלץ לחפור את האדמה ולדשן קלות בדשן אורגני. הכנת הקרקע כוללת גם הסרת עשבים שוטים..

באשר לרבייה, ניתן לעשות זאת הן על ידי זרעים והן ייחורים. שתי השיטות פשוטות למדי, אך עם זאת, הן דורשות אמצעי הכנה מינימליים..

שתילת פרח עם זרעים

זרעי אגראטוםהזמן הטוב ביותר לשתילת זרעים הוא תחילת האביב. הזריעה צריכה להתבצע בכלי פלסטיק. יש להשתמש באדמה להליך רופף ומזין. ניתן לרכוש מצע כזה בחנות או להכין אותו באופן עצמאי תוך לקיחת חומוס, כבול וחול בפרופורציות שוות..

שתילים של זרעי אגראטוםזרעים נזרעים לעומק רדוד, מפזרים מלמעלה שכבה דקה של אדמה. לאחר מכן, הקרקע לחה בבקבוק ריסוס ומכוסה בפוליאתילן. אם הכל נעשה כראוי, אז בעוד שבוע וחצי יופיעו הצילומים הראשונים. יש צורך לשמור שתילים בחדר עם טמפרטורת אוויר בטווח של 19-240 מעלות צלזיוס.

קופסה עם שתילים מונחת קרוב יותר לשמש.

באשר להאכלה, יש לבצע זאת פעם בשבוע באמצעות דשן מורכב. לאחר הופעתם של 5 עלים, השתילים נטועים באדמה פתוחה.

ריבוי צמחים על ידי ייחורים

ריבוי על ידי ייחוריםריבוי על ידי ייחורים צריך להיעשות לפני תחילת מזג האוויר הקר. הצמח נחפר ומונח בסיר נפרד יחד עם האדמה. במהלך החורף, יש לשמור על עציצים חמים וכמה שיותר קרוב לקרני השמש..

ההלבשה העליונה והשקיה צריכה להיעשות פעמיים בחודש. מומלץ להקפיד על טיפול כזה עד אמצע האביב..

באשר לקטיף ייחורים, הזמן הטוב ביותר להליך זה יהיה תחילת מרץ. אורך כל דגימה צריך להיות בתוך 14 ס”מ. יש לטפל בקטעי יורה בעזרת קומפוזיציה להאיץ את הצמיחה, ולאחר מכן להניח אותם בקרקע..

הגזירים מושקים ומכוסים בנייר כסף, והסיר נשלח קרוב יותר לשמש. הטמפרטורה בחדר לא צריכה להיות גבוהה מ -220 C. תוך שבועיים החיתוך יכה שורש, ולאחר חודש הוא יתחיל לזרוק יורה צעירה. הם נטועים באדמה פתוחה לאחר תום הכפור.

טיפול בצמחים באדמה פתוחה

טיפול באגראטום בשטח הפתוחעל מנת שהצמח יהיה מסודר ונעים עם פריחה בשפע, יש להשקות אותו כראוי. כמו כן, אל תשכח מהדישון ושחרור הקרקע..

גיזום תקופתי של צמחים מאיץ באופן משמעותי את צמיחת השיחים.

השקיית פרח

השקיית אגראטוםהבצורת אינה נוראה לאגראטום, מכיוון שיש לה שורשים ארוכים מאוד. אתה צריך להשקות את הצמח עם הרבה מים, אך לעתים רחוקות. אם יש יותר מדי מים באדמה, זה יכול לעורר מחלות שונות, כולל ריקבון השורשים. עדיף להשקות אגראטום בבוקר..

הפריית אגראטום

דשןההלבשה העליונה חשובה מאוד לצמח זה. אורגני הוא אופציה מצוינת. כדי להכין את המוצר, יהיה עליך לדלל את עירוי המולין במים, ולהשקות את הפרח עם הרכב זה. ההלבשה העליונה מתבצעת אחת לחודש. באשר לזבל טהור, אסור בהחלט להשתמש בו..

דשן קלאסי משמש גם למינימום. זה חל על חומוס וכבול, התורמים לצמיחה השופעת של הירק, אך יש להם השפעה שלילית על הפרחים..

אפשרות ההאכלה הטובה ביותר עבור אגראטום תהיה הרכב מיוחד של דשן מינרלי המיועד לצמחים חד שנתיים.

גיזום צמחים

תוצאה חיתוך נכונהגיזום לאגראטום הוא נשימה של אוויר צח. כדי להבטיח פריחה טובה, יש להסיר תפרחות נבולות בזמן..

אם הצמח נמתח כלפי מעלה, בשל שהות ארוכה בצל, יש צורך להסיר מעט את החלק העליון של הצילום. לפיכך, השיח יהפוך ירוק ושופע, דבר המוערך מאוד על ידי גננים..

מומלץ לגזום אגראטום כל 30-40 יום. לא כדאי לבצע הליך כזה לעתים קרובות יותר, שכן הסנה יאבד את האטרקטיביות שלו.

ציפוי

צביטה רגילהזהו אירוע חשוב בו צפיפות הצמח תלויה בו. יש לקצץ רק את החלק העליון של יורה המתיחה. לאחר ההליך, כל ענף צריך להכיל כ -5 עלים. רק אז הצילום יגדל במלואו.

מזיקים ומחלות פרחים

הדברהכמו כל הצמחים, גם אגראטום סובל ממזיקים שונים ומחלות רבות. לעתים קרובות הפרח מושפע מריקבון שורשים, המתפתח כתוצאה מרטיבות מוגזמת באדמה ובאוויר. מכיוון שקשה מאוד להסיר מחלה זו, עדיף למנוע את הופעתה תוך שמירה על כללי ההשקיה.

מחלה נוספת הפוגעת באגראטום היא פסיפס מלפפון. כמו כן, כנימות, קרדית עכביש וזבובים לבנות משתרשות לעתים קרובות על הפרח..

המאבק במחלות ומזיקים מורכב בהסרת חלקי הצמח הנגועים, כמו גם בטיפול בצמחים בעזרת חומרים רפואיים מיוחדים..

יישום בעיצוב נוף

בשל מראהו האטרקטיבי והבהיר, הפרח נמצא בשימוש נרחב לקישוט:

  • ערוגות פרחים שונות;ערוגה עגולה עם אגראטום
  • גבולות;אגראטום לאורך המדרכה
  • הנחה;
  • מיקסבורדרים;מיקסבורדר
  • מגלשות אלפיניות.

הצמח קומפקטי מאוד, כך שניתן לשתול אותו בקופסאות ובעציצים לקישוט מרפסות ומדרגות.

הרכב גינהשילוב טוב הוא ageratum עם קלנדולה, ציפורני חתול, זיניה, ורבנה, סינרריה, הלניום, רודבקיה, אנטירינום. גם ערוגת הפרחים, הנטועה לחלוטין באגראטום בלבד, נראית נהדר. פינה נעימהאבל, במקרה זה, עדיף להשתמש בכמה גוונים שונים בבת אחת. כך, האתר ינצנץ בצבעים שונים וישמח את כל העוברים והשבים במראהו האטרקטיבי..

אגראטום פורח בגינה – סרטון

Previous Post
Bab fogyasztása 2 -es típusú cukorbetegség és más betegségek esetén
Next Post
Πώς να μαγειρέψετε γεμιστά ρολά λάχανου (κατεψυγμένα) σε μια κατσαρόλα, βραστήρα ή φούρνο