15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

שיטות רבייה של פרחי אבוטילון מקורה

חדר abutilone אבוטילונים עם פרחים בצורת פעמון או קורולה של היביסקוס פתוחים הופכים פופולריים יותר ויותר בקרב חובבי הצמחים הפנימיים. והסיבה כאן היא לא רק פריחה שופעת, אלא גם חוסר יומרות של התרבות, כמו גם קלות ההתרבות שלה..

רבייה של אבוטילון על ידי זרעים

רבייה של אבוטילון זרעים גדולים למדי של אבוטילון נובטים מראש לפני השתילה באדמה, שעבורם נוח להשתמש בכמה כריות כותנה או מפיות. הדיסקים מונחים בכלי רדוד, רטוב כך שהם רוויים לחלוטין במים, אך המים אינם עומדים בתחתית המיכל..

להנבטה עדיף לקחת מים חמים מבושלים, מופשרים או מיושבים. זרעים מונחים על גבי השכבה הרטובה והמיכל מכוסה מכסה או סרט..

נפיחות הזרעים לשכפול של אבוטילון מתחילה תוך מספר שעות. עם זאת, עדיף לשמור על המיכל חם, בטמפרטורה של כ 25 ° C. הופעת שורש תהיה ניכרת בעוד 4-8 ימים. נבטים מיניאטוריים מועברים לקרקע, אך לא כדאי לעכב את ההשתלה, מכיוון שקל לפגוע בשורשים המתפתחים במהירות. שיטה זו שימושית אם יש ספקות לגבי נביטת הזרעים שנבחרו לשכפול אבוטילון..

אם הזרע הבשל וטרי היטב, ניתן לזרוע אותו ישירות לתוך מצע אור מזין, ואף טוב יותר – לטבליות כבול..

במקרה זה, חשוב למנוע קבורה מוגזמת של הזרעים. זה אופטימלי אם יש רק כמה מילימטרים של אדמה מעל הזרעים. במצע הנבטים מקבלים מגוון רחב של חומרים מזינים וכמות מספקת של לחות. הם מתאקלמים במהירות לאחר בחירה ובקרוב מגיעים לגודל של דגימה מוכנה לפריחה..

צעיר אבוטילון גדלניתן לצלול שתילים בשלב של שני עלים אמיתיים. בגודל זה הצמחים מתאימים לעציצים בהיקף של לא יותר מ-50-100 מ”ל. ואז, כשהפרח הפנימי גדל, האבוטילון מושתל למיכלים גדולים יותר.

אם כבר יש צמח בוגר בבית, ניתן להשתמש בו כדי להשיג ייחורים ולהפיץ אבוטילון מהזן האהוב עליך..

אבוטילון מקורה בגידול זרעיםלמרות שזרעי הפרח הזה נובטים היטב, ואפשר לגדל דגימה צעירה ומוכנה לפריחה בתוך שנה אחת, לשיטה הצמחית יתרונות רבים:

  • בעת השתלת abutilone, אתה יכול להיות בטוח כי צמח הבת ישמור על כל התכונות של צמח האם, כולל עלים מגוונים ומאפיינים אחרים של הכלאיים..
  • הזמן מהשתילה ועד לרגע הופעת הפרחים הראשונים באבוטילון מצטמצם באופן משמעותי.

איך חותכים אבוטילון?

אבוטילון מהחיתוךבבית, אבוטילון מתפתח מהר מאוד ובעונת הגידול, שנמשכת מהאביב עד סוף הסתיו, נותנת יורה צעיר באורך ניכר. לכן, בתרבות סירים, אבוטילונים נחתכים בהכרח, ועוזרים לכתר לשקוע ולהישאר קומפקטיים. בנוסף, היווצרות תורמת לפריחה שופעת, כי הניצנים מופיעים רק על יורה צעיר..

הגיזום מתבצע באביב ובסוף הקיץ, כאשר הגל העיקרי של פריחת אבוטילון מסתיים. יחד עם זאת, לא רק יורים חלשים ופגומים מוסרים, אלא לפחות שליש מהאורך מנותק מענפים חזקים. אין לזרוק את החיתוכים המתקבלים, שיש להם לפחות 2-3 פנינים, כי זהו חומר השתילה הטוב ביותר.

מספיק לשחרר את ייחורי אבוטילון משכבות העלים התחתונות, ניצנים ופרחים שנותרו, ולאחר מכן לשים אותם במים ולכסות את המיכל בשקית. בתוך כמה ימים בטמפרטורות מעל 22 ° C בסוף הגבעול, אתה יכול לראות את המראה של עיבוי ואת ההתחלה של שורשים לבנים דקים.

כדי להגן על הצמח מפני ריקבון, אתה יכול לטבול טבליה של פחם פעיל או כמה חתיכות פחם כתושות לתוך המים..

אורך השתרשות באורך של 3 עד 7 ס”מ פירושו שניתן להשתיל את אבוטילון למקום קבוע. לפרח צעיר של אבוטילון מספיק סיר בקוטר של כ -7 ס”מ. בתחתית מתבצעת ניקוז רב עוצמה שעליו נשפכת שכבה קטנה של אדמה והשתיל מועבר לתוכו בזהירות..

השתלת ייחורים מושרשים דורשת זהירותמפזרים את הנבט במצע לח בזהירות רבה, מכיוון ששורשי האבוטילון שבירים ויכולים להתנתק. מאותה סיבה, עדיף לא לדחוס את האדמה לאחר ההשתלה. השתרשות והתאקלמות ייחורי אבוטילון אורכת מספר שבועות, כפי שמעידים הופעת עלים צעירים. זה טוב אם הפעם הצמח נמצא בחממה או מכוסה בשקית היוצרת מיקרו אקלים קבוע.

הטמפרטורה להשרשת פרח אבוטילון לא צריכה להיות גבוהה. הרמה האופטימלית היא 20-22 מעלות צלזיוס.

הגבעול מושרש ומתכונן לפריחהתוך שלושה או ארבעה שבועות, השתרשות הגזרי מתרחשת, זמן קצר לאחר חיתוך השתולים במצע לח של כבול וורמיקוליט. לאחר חודש בחממה, ניתן להשתיל צמחים כאלה גם בעציצים בודדים. ככלל, שתילים צעירים פורחים באופן פעיל לאחר מספר חודשים, ולאחר תום עונת הגידול הם כבר יכולים להפוך למקור להשתלה לאחר מכן של אבוטילון..

האבקה של פרח אבוטילון וקבלת זרעים

הפרחים הראשונים של אבוטילוןאבוטילון יכול להתרבות גם על ידי זרעים המתקבלים על ידי האבקה של צמחים בבית. על ידי העברת אבקה מצמח מזן אחד למשנהו, אתה יכול לקבל זרעים היברידיים בעלי תכונות חסרות תקדים..

משטח כותנה נקי ויבש או מברשת דקה יכולים להפוך לכלי לעבודה כזו. שיטת רבייה זו של אבוטילון היא זו שמגדלים משתמשים בה..

והצלחת ההאבקה מעידה על היווצרות קופסה מרובת פנים במקום הפרח, שמתחילה להתייבש לאחר כחודש, ואז נפתחת.

זרעי אבוטילוןהזריעה מתבצעת באופן המתואר כבר, וסרטון אודות אבוטילון ופרטי תהליך רביית הפרחים יעזור להימנע מטעויות מעצבנות בעסק המעניין הזה..

איסוף שתילים של אבוטילון – סרטון

Previous Post
Megismerkedünk a csodálatos rudbeckia aranylabda ültetésének és gondozásának szabályaival
Next Post
Τι κρεατοελιές τρώνε στον κήπο και μπορούν να καταστρέψουν την καλλιέργεια