15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

שיטות רבייה של מיני צמחים שונים אספלניום

אספלניום בפנים האספלניום משמש כצמח בית בגלל יופיים של העלים הענקיים שלו, שיכולים להגיע לאורך של כמעט מטר. העלים שלו מיוחדים, מורכבים ונקראים פרחים. הצמח הטרופי asplenium דורש טיפול, חום ותשומת לב מתמידים. מבין המינים הרבים, רק מעטים הצליחו להתקיים בבית. אספלניום מנקה באופן מושלם את אוויר החדר, ובמקביל ממלא אותו בחמצן.

שיטות גידול אספלניום

רבייה של אספלניום מגוון המינים של אספלניום אינו רק במבנה השונה של עלים ושורשים נוצתיים. הם מתרבים בדרכים מיוחדות. אז, אספלניום הנושא בצל, בדרך אחרת הנקראת אספלניום viviparous, רבייה מובילה להופעתו של צמח קטן מוגמר מעלה האם. לניצן בשל יש שורשים ועלה, הוא נופל ונבט ליד שיח האם.

קינון אספלניום בנוףהאספלניום המקנן, תושב הדירות הנפוץ ביותר וחולה יחסית בטיפול, מוכפל בחלוקה של קנה השורש במהלך ההשתלה, מכיוון שהוא נותן יריות צד.

אספלניום אוסקה מתרבה על ידי נבגיםבתרבות, הוא נמצא, אך אסאפניום אסאקה אינו נפוץ באופן נרחב, אשר שוליו נראים כמו נוצות ארוכות, גלי בקצוות. סוג זה של אספלניום מתרבה על ידי נבגים הגדלים בחלק התחתון של העלים..

אלו הן שיטות גידול המינים המועדפות על שרכים ביתיים..

תנאים לגידול אספלניום

גידול שרךבכל צורה שבה מתרבים צמחי הבית, הזמן הטוב ביותר הוא האביב. בשלב זה, תהליכי החיים של אורגניזמים חיים מופעלים באופן טבעי. כל ההשתלות, הרבייה מתבצעות לאחר שאר החורף של הצמחים.

חשוב ליצור טמפרטורה הקרובה ל -20 0 במצע ובאוויר. אדמה חמימה ולחה מאיצה את הנביטה או השתרשות הצמחים.

אדמה רכה וקלילה משמשת לגידול צמחים חדשים. זה מורכב מ:

  • אדמת עלים – 2 חלקים;
  • כבול – חלק אחד;
  • חומוס – 2 חלקים;
  • חול – חלק אחד.

באופן מסורתי, כמו לכל הצמחים הטרופיים, פחם וורמיקוליט מתווספים לאדמה. עבור צמחים חדשים, עדיף להחליף אזוב כמרכיב עבור שרכים בסיבי קוקוס..

לגידול צמחים מנבגים וניצנים viviparous, ערש עם משטח שטוח מוכן. שכבת הניקוז התחתונה מכוסה מעט במצע כבול, וזרעי אספלניום נזרעים על מצע כזה. כל אחת משיטות הרבייה דורשת מיומנויות מסוימות..

רבייה של אספלניום על ידי חלוקת הסנה

רבייה על ידי חלוקת שיח מבוגרחלוקת השיח מתרחשת באביב. אם גדל שיח גדול ואין מספיק מקום בסיר לתזונה, השיח דורש השתלה. הגיע הזמן להתחיל להתרבות.

כל חלקי הצמח שבירים. לכן, בעת הסרת האספלניום לשכפול מהמיכל, עליך להתייחס אליו בזהירות..

אפשרות של רבייה בדרכים שונותאתה צריך לדעת שאחרי חלוקת צמח בוגר, גידולו לא ישוחזר בקרוב. מערכת השורש קשה להסתגל לתנאים חדשים. לכן ניתן לחלק רק שיח, בו נוצרות נקודות צמיחה חדשות על קנה השורש אצל רבים. אם יש מעטים מהם, אז כל החטיבות והצמח הבוגר עלולים למות..

לאחר ההשתלה, עליך להיות סבלני ולחכות עד שהשורשים יעבדו שוב. במקרה זה, הכלים להשתלה צריכים להיות רחבים וצפופים מעט. רכושם של צמחים אלה לכבוש תחילה את כל השטח המוצע, ורק לאחר מכן לגדל עלים יש לקחת בחשבון. צמחים בקוטר של כ -7 ס”מ נבחרים לצמחים הנטועים, שכן צמחים צעירים מושתלים לרוב ככל שהשורשים מתפתחים. בכל פעם שהמצע מוחלף ונפח הסיר גדל.

צמח צעיררצף פעולות השתרשות:

  1. חימר מורחב טבול מראש מונח במיכל עם חורי ניקוז, או יותר טוב, פיסות פוליסטירן מעורבבות עם אזוב ביצה..
  2. שכבה של אדמה מוגמרת נשפכת, אתה יכול להשתמש באדמה לסחלבים, עם ורמיקוליט וטחב קצוץ.
  3. שיח מופרד עם מערכת שורשים המטופל נגד ריקבון נטוע בכוס מוכנה, כשהצוואר אינו מכוסה.
  4. שורשי הצמח מסודרים בצורה מסודרת, מפוזרים באדמה ממש מעל הצוואר, ללא דחיסה.
  5. השקו את הצמח החדש בשפע, במים רכים, התיישבו במשך 12 שעות, בעוד האדמה תתייצב ותחשוף את הצוואר.
  6. שאר המים אמורים לצאת מהמיכל דרך הניקוז.

רק האספלניום המקנן הנטוע לרבייה נסגר מלמעלה בעזרת שקית שקופה, אך הוא אינו קשור בתחתיתו ומאפשר כניסת אוויר. במהלך ההשתרשות יש לוודא שהאדמה לחה מעט, להשקות עם טיפות מלמעלה, למניעת ריקבון שורש. השתרשות יכולה להימשך 3-7 שבועות, בהתאם למגוון ולחום האוויר והאדמה. לאחר הופעתו של ירק צעיר, החבילה מוסרת בהדרגה על מנת להרגיל את הצמח לתנאי בית גידול.

רבייה של אספלניום viviparous

נוצרים שתילים צעירים של אספלניום viviparousשרך מסוג זה שונה מאחרים בהיווצרות ניצני דגנים על פרחים. בטבע, צמח קטן, מוכן להמשך, נופל לאדמה ונבט. צמח מעובד מתרבות מבלי לחכות לנבוט ליפול, כאשר נוצרו עליו כמה עלים. הוא נקרע יחד עם פיסת עלה והונח על פני המצע, מעט זרוע שכבה דקה של כדור הארץ והרטוב מעט בתרסיס..

רבייה של אספלניום viviparous בכליותאם שתיל צעיר השתרש בעציץ בכוחות עצמו, הוא מוסר בזהירות ונטוע. צמח כזה מתפתח במהירות, יש צורך לכסות אותו רק בשבועיים הראשונים, כך שהאדמה על פני השטח לא תתייבש עד שהשורשים ייכנסו למעמקים. ההשתלה לכלי נפרד צריכה להתבצע לאחר שהעלים הראשונים גדלים עד 4 ס”מ. כאשר מכפילים אספלניום viviparous, הקערה צריכה להיות רחבה, וניתן לשתול כמה צמחים, אך כדי שלא יפריעו זה לזה. בפעם הבאה שתחליף אדמה, תוכל לשתול אותן כל פעם..

גידול אספלניום מנבגים

תוכנית גידול נבגיםלעתים רחוקות נעשה שימוש ברבייה על ידי נבגים. השיטה גוזלת זמן, התהליך ממושך. סכסוכים כאשר הם נמכרים בחנויות מיוחדות נקראים זרעי אספלניום. זרע זה ניתן להשיג לאורך כל העונה במהלך עונת הגידול. הספורנגיה, בה מתפתחים נבגים של צמח העצם, ממוקמים בחלק האחורי של העלים, ויוצרים צבע חום של הצלחת. על מנת לאסוף אותם, מספיק לגרד את הספורנגיה על פיסת נייר ולייבש במעטפת נייר..

רבייה על ידי נבגים מסוגים שונים של אספלניוםיהיה עליך למצוא מקום חם ומוצל להתקנת צלחת המיני, או ליצור לחות מתחת לכריכת זכוכית מעל הקערה. תהליך הנביטה ארוך, בין חודש לשלושה. מצע חם ולח בהכרח במהלך הנביטה על שכבה דקה של כבול, מונח על לבנה, טובל במים 5 ס”מ.

יש להוסיף את הנוזל כשהוא מתאדה. אוורור יומי של החממה הוא חובה. חשוב שהלבנים יסתייגו טרי, הטחב יחטא, והמים המזוקקים יעברו דרך יחידת הזיקוק ונשמרים בבקבוק זכוכית ובתוכו פרפין. אתה יכול לקנות תזקיק במעבדה או בבית מרקחת..

יוצקים את תכולת השקית על כבול רטוב. כאשר מופיע ירק צפוף, סדר תאורה אחורית. כאשר העלים צומחים מחדש, הצמחים מדללים ונותרים 2.5 ס”מ בין השתילים. עם הגעת להב עלה בגודל של קופסת גפרורים, הצמחים נטועים בעציצים, 2-3 חתיכות יכולות להיות במיכל אחד.

עיצוב נוף של בית כפריבדרך זו ניתן לגדל אספלניום מנבגים לצורך גינון נוף של בית כפרי. אז נטועים כמה צמחים בעציצים להדר..

סרטון על מפעל האספלניום

Previous Post
Zöld oázisok megmentése: hogyan és mit válasszunk virágot az irodába
Next Post
Απριλιακές δουλειές στα κρεβάτια του κήπου