15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

שתילה וטיפול באמריליס בבית

אמריליס דרום אפריקאי אמריליס דרום אפריקאי, שנתן את השם למשפחה נרחבת של צמחי נוי ודוגנים משלהם, לא מוכרים למגדלי הפרחים הרוסים כמו קרובי משפחתם: היפסטרום, נרקיס, גלנטוס, קליביה ובצל..

אבל במולדת הצמח, כמו גם באוסטרליה ובמדינות הדרומיות של ארצות הברית, אליהן ייצאו אמריליס לפני יותר ממאה שנים, התרבות כבר הפכה נפוצה. גבעולי פרחים דקים בגובה של עד 70 ס”מ אפשר למצוא לא רק על מגלשות אלפיניות ובעיצוב גבולות, אלא אפילו על ערימות אשפה. הסיבה לכך היא הפשטות בטיפול באמריליס והמוזרויות של רביית הצמחים, שבמקום הזרעים היבשים הרגילים נותנים נורות עסיסיות מוכנות לנביטה..

נורות אמריליס אבל בתנאים הרוסים, בהם האקלים הרבה יותר קשה, כמעט בלתי אפשרי לגדל אמארליס בחוץ. נורות צמח גדולות, בקוטר של עד 10 ס”מ, אינן עמידות מדי.

טמפרטורת האוויר של –9 ° C הופכת קריטית עבורם. עלים ירוקים מוארכים ופרחי התרבות סובלים אפילו עם פחות כפור. לכן, בתנאי הנתיב האמצעי, amaryllis הם צמחים פנימיים עם עונת גידול מובהקת וזמן רדום..

מחזור החיים של אמריליס וטיפול ביתי

אמריליס בסיריםפריחת התושבים הילידים של דרום אפריקה מתרחשת בסתיו, שמתחילה במרץ בחצי הכדור הדרומי ומסתיימת בחודש מאי. נסיבה זו היא שקבעה את אחד השמות המקומיים של האמריליס – שושן הפסחא. הנורה, שהתעוררה לאחר חופשת קיץ, מייצרת פדונים חשופים או שניים, עטורים בכמה ניצנים גדולים. התפרחת יכולה לכלול עד 12 ניצנים, וצמחים היברידיים נותנים עד 20 פרחים במקביל.

הפריחה של האמריליס בבית נמשכת בין 6 ל -8 שבועות, ורק לאחר שהדבקות נובלות, עלים צפופים מופיעים מעל פני הקרקע..

הם נשארים כל החורף, כאשר העלווה מתייבשת, הדבר מצביע על התקרבות של תקופה רדומה חדשה, שבמהלכה יש לשמור על הנורות יבשות בטמפרטורה של כ- 10 ° C.

כיצד לטפל באמריליס בשלב זה? עד שהנורה מראה סימני חיים, חשוב להגן עליה מפני התייבשות וריקבון. אם טמפרטורת האוויר גבוהה יותר, על מנת למנוע את מות מערכת השורשים, רצוי להרטיב מעט את השכבה העליונה של הקרקע. בטמפרטורות נמוכות השקיה מסוכנת מכיוון שהיא מאיימת על התפתחות ריקבון וזיהומים פטרייתיים.

פקעות אמריליס בגינהבמהלך הצמיחה והפריחה, הטיפול באמריליס בבית מורכב מיצירת תנאים נוחים, השקיה והזנה של הצמחים. טמפרטורת האוויר האופטימלית בחדר שבו התרבות נשמרת משתנה בין:

 • 20-22 מעלות צלזיוס במהלך היום;
 • 18-20 מעלות צלזיוס בלילה.

Amaryllis לא אוהב את זה כאשר הרקע הטמפרטורה או הלחות משתנים באופן דרמטי בחדר. בבית, צמחים גדלים על מורדות הרריים, שם האוויר אינו רווי מדי באדי מים. בבית, amaryllis גם לא צריך לחות אוויר גבוהה, מה שמעורר התפתחות של פטריות תחת קשקשים יבשים..

התעוררות נורהטיפול באמריליס הוא בלתי אפשרי בלי להשקות ולהאכיל את הצמח. יש להרטיב את האדמה סביב הנורה כאשר השכבה העליונה של המצע מתייבשת. מי השקיה מוגנים מראש או מסוננים.

ההפריה מתבצעת שבועיים לאחר מכן במהלך פריחת הצמחים, ולאחר מכן עם גידול פעיל של עלים. עדיף להשתמש בתכשירים לגידולים פורחים עם דומיננטיות של זרחן ואשלגן. עודף חנקן מאט את התפתחות הניצנים, נורה כזו משאירה עלים בשפע, והיא גם רגישה לכוויה אדומה – מחלה נפוצה של נורות.

תכונות של שתילת אמריליס

שתילת אמריליס בסיררוב סוגי גידולי הבולבול מושתלים בבית לפני תחילת עונת הגידול החדשה. זה לא נכון לגבי אמריליס. יותר שימושי לתושב זה של דרום אפריקה להיות בקרקע חדשה מיד לאחר שנבעו גבעולי הפרחים, כאשר גידול העלים רק מתחיל. מידה כזו של טיפול באמריליס, כמו בתמונה, תאפשר לצמח לשחזר במהירות את עתירת הכוח שהושקע במהלך הפריחה ולהתכונן לתקופת השינה הקרובה..

כדי להקל על שחרור תרדמת האדמה והשורשים מהמיכל הישן, האדמה מתחת לנורה לחה בשפע. הסיר מוסר על מנת לשמר את מספר השורשים והאדמה המרבי שעליהם. לאחר מכן הנורה מועברת למיכל חדש, גדול מהקודם, עם שכבת ניקוז מוכנה וכמות קטנה של מצע פורה לח. החללים הפנויים מסביב לתרדמת מלאים באדמה, שנדחס לאחר מכן ומושקה.

יש לזכור כי לאחר ההשתלה נורת האמריליס נשארת 1-2 שלישים מעל פני הקרקע, והמרחק ממנה לקצה הסיר לא יעלה על 3 ס”מ.

שורשים רבי עוצמה מתייבשים בקלות, ולכן בעת ​​העברת יבול מסיר אחד לשני, החלק התת קרקעי של הצמח חייב להישאר לח. כאשר תינוקות עם מערכת שורשים משלהם נמצאים על נורה בוגרת, הם מופרדים ונטועים בעציצים נפרדים בגודל מתאים..

האדמה לשתילת אמריליס צריכה להיות רופפת, קלה ובעלת רמת חומציות של כ 6.0-6.5. אם לא ניתן לרכוש תערובת מוכנה לנורות דקורטיביות, המצע עשוי באופן עצמאי. לשם כך, קח:

 • בכמויות שוות של אדמה ועלים;
 • מחצית מנפח החומוס ואותה כמות כבול;
 • כמות קטנה של פרל, הניתנת להחלפה בחול גס או הוספת ורמיקוליט לאדמה.

לפני שתילת הנורות, יש לאדות או לחטא את המצע לאמריליס בבית. אם זה לא נעשה, שורשים ועזבים עסיסיים מושכים את תשומת לבם של מגוון רחב של מזיקי חרקים מזבובי בצל לנמטודות..

כאשר מחליטים על השתלה בקיץ, כאשר האמריליס בעיצומו, חנות הפרחים עלולה לשבש את מחזור החיים הטבעי ולאבד במשך שנה -שנתיים את ההזדמנות להתפעל מהפריחה הבהירה של הצמח הדרום אפריקאי..

אם האמריליס יפרח תלוי באיכות הקרקע בה משתמשים.האויבים העיקריים של אמריליס כאשר הם גדלים בבית:

 • השקיה מוגזמת, וכתוצאה מכך מתחיל ריקבון של מערכת השורש ותחתית הנורה;
 • היעדר תנאים במהלך “תרדמה” של התרבות;
 • טמפרטורת אוויר נמוכה, למשל, כאשר מוציאים את הסיר למרפסת או לגינה;
 • מצע צפוף בו השורשים חסרים חמצן.

הטיפול באמריליס בבית הוא די מייגע, דורש תשומת לב והבנה של תהליכי החיים המתרחשים בנורה. לכן, לפני שמתחיל “אישה עירומה” בדרום אפריקה בדירה, יכול פרח טירון לשלוט בטכניקות חקלאיות על קרובי המשפחה הפחות נלהבים של אמריליס: היפסטרום וקליוויה.

רבייה של אמריליס בבית

זרעי אמריליס ותינוקות לרבייהAmaryllis, כמו נורות אחרות, ניתן להפיץ בבית באמצעות:

 • ילדים שנוצרו על נורות בוגרות;
 • אפשרויות שונות לחלוקת הנורות;
 • זֶרַע.

לשיטות ריבוי צמחיות אין שום מוזרויות. אבל זרעי האמריליס, כמו בתמונה, שונים ברצינות מאלה שנוצרים לאחר האבקה של מינים אחרים הדומים זה לזה..

פרי אמריליסאלה לא קשקשים שחורים יבשים, כמו בהיפסטרום, אלא נורות קטנות ועסיסיות, אפילו בתוך הפרי, לפעמים נותנות שורשים ויוצרות נבט זעיר. מצד אחד, חומר שתילה כזה מקל על קבלת צמחים חדשים, אך מצד שני, קשה מאוד להגן על נורות זעירות מפני נביטה..

תוך מספר שבועות לאחר האבקת האמריליס בבית, הנורות מוכנות לתת חיים לדגימות צעירות. לכן, אל תהססו. זרעים נזרעים, מעמיקים מעט את התחתית, לתערובת רטובה של כבול וחול ומניחים במקום מואר היטב..

צמחי אמריליס צעירים מזרעלוקח 3 עד 6 שבועות עד שהירק משתרש ומופיע. עם טיפול הולם, האמריליס שגדלו בזרעים פורחים תוך 4-5 שנים.

בהתאם להתפתחות וגודל הנורות, בשנה הראשונה הם יכולים לנטוש את התקופה הרדומה, להתבגר עד השנה הבאה ולתת עלים חדשים. אין צורך לארגן תרדמה מלאכותית לצמחים כאלה, אך תאורה נוספת לאמריליס צעיר תהיה שימושית.

אם לא ניתן לשתול את הזרעים המתקבלים מיד, הם מאוחסנים בשקיות אטומות הרמטית במקרר הביתי. חשוב שלא יכנסו מים למיכל והנורות לא יהיו חשופות לטמפרטורות תת -אפסיות. מפעם לפעם, הזרעים מוסרים ונבדקים לאיתור עובש או סימני ייבוש.

סרטון טיפול בנורות אמריליס

Previous Post
Zöld oázisok megmentése: hogyan és mit válasszunk virágot az irodába
Next Post
Απριλιακές δουλειές στα κρεβάτια του κήπου