15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

נטיעה וטיפול ב verbascum לפריחה שופעת ומתמשכת

שתילה וטיפול במילה Verbascum או mullein הוא צמח רב -יומני ויפה למדי, שפריחתו השופעת הופכת לקישוט מפואר של כל גינה. שתילה וטיפוח של verbascum בהתאם לדקויות האגרוטכניות הבסיסיות מאפשרות לך לקבל תפרחות דמויות ספייק המענגות עם צבעים עזים לאורך הקיץ..

Verbascum – תיאור בוטני

verbascum רב שנתי ורבסקום רב שנתי הוא “נציג” של צמחי עשבוניים ממשפחת נוריצ’ניקוב, המכונה גם “מולן”, “אוזן דוב” או “צלזיוס”. הוא נפוץ באירופה, באסיה הקטנה ובים התיכון. בסך הכל, ישנם כ 245 מינים של verbascum..

המאפיינים העיקריים של הצמח:

  1. גובהו של צמח עשבוני או חצי שיח, בהתאם לזן, יכול להגיע לגובה של 55-190 ס”מ.
  2. מערכת שורשים מסוג מוט שחודרת עמוק לתוך האדמה.
  3. העלים מחודדים, גדולים, מלבנים, נאספים לעתים קרובות בשושנה בסיסית. לוחות העלים בעלי משטח עור וצבע ירוק עשיר..
  4. הגבעולים צפופים, עבים וזקופים. הגזע מכוסה עלים קטנים המסודרים לסירוגין.
  5. למברלין ההיברידית ההיברידית יש תפרחות בצורת חוד המורכבות מפרחי חמישה עלי כותרת. זנים אחרים (אולימפי, שחור, שרביט)
  6. לאחר סיום הפריחה נוצרים “כדורי” זרעים בעלי צורה כדורית או מלבנית..

המאפיין העיקרי של verbascum הוא פריחה שופעת וארוכה, שנמשכת מתחילת יוני עד סוף אוגוסט..

פריחה בוהקת של verbascumבהתאם למגוון, הפריחה יכולה להיות סגולה, לילך, לילך, ורוד, לבן כשלג או צהוב. ליבת הפרח בהירה, מנוגדת לטון הבסיסי של עלי הכותרת.

נטיעה וטיפול במילה

שתילה וטיפול במילהגידול מולין אינו קשה, מכיוון שהוא שייך לצמחים די יומרות. בעת שתילה וטיפול ב verbascum, יש צורך להכין את האתר כראוי ולהשתמש בחומר זרעים באיכות גבוהה, מכיוון שהצמח גדל רק מזרעים.

בחירת אתר ואדמה

בחירת אתר הנחיתהורבסקום הוא צמח חובב אור, ולכן הוא מומלץ לגדל באזורים פתוחים ומוארים באופן שווה. המולין סובל היטב אור שמש ישיר ובצורת היטב, אינו זקוק להצללה נוספת. כאשר נטועים בצל, תקופת הפריחה שלו מצטמצמת באופן משמעותי..

לצמח אין דרישות מיוחדות לאיכות ולהרכב הקרקע, אך עדיף לגדל אותו באזורים עם אדמה חדירה לאוויר ולמים, רופפת היטב עם תגובה ניטראלית. אדמה חרסית וחרסית אינן מתאימות לשתילה וטיפול ב verbascum.

הכנת האתר

הכנת ערוגת פרחיםהזמן האופטימלי לשתילה הוא המחצית השנייה של אפריל או תחילת מאי, כאשר הסיכון לכפור חוזר חלף והקרקע התחממה מספיק. אך גם במקרה של ירידה בטמפרטורת האוויר, זרעי המולין סובלים היטב טסטים קרים לטווח קצר..

חפור את השטח 14 ימים לפני זריעת verbascum והוסף כבול וחומוס לאדמה. לאחר מכן נקו את שטח העשבים שיעכבו את צמיחתם של יורה צעיר..

הכנת זרעים

זרעי verbascumלגידול מהיר של verbascum ופריחתו השופעת, חשוב מאוד להשתמש בחומר זרעים איכותי בלבד. עדיף לקנות אותו במרכזי גנים, במשתלות בוטניות מיוחדות, או לבחור אותו בעצמך מצמחים..זרעים מסוג verbascum מסוגים שונים

כאשר מגדלים verbascum מזרע, זכור כי שיטה זו אינה מתאימה לזנים היברידיים. הם מתרבים רק מבחינה צמחונית – על ידי ייחורים או חלוקת השיח..

שתילי verbascum

נטיעת verbascum

נטיעת verbascum באדמה פתוחהכדי לגדל מילולית מזרעים, חפור מחדש את האדמה, ואז הרמה ופיזר את הזרע בצורה כאוטית. השתמש במגרפה כדי לחפור קלות את הזרעים לעומק של 1 ס”מ. לאחר הופעת יורה צעיר, דק את המיטות בעזרת מילת מילים, והשאיר מרחק של 20-30 ס”מ בין שיחי הצמחים.

לפני שבוחרים מקום לגידול, יש לזכור כי mullein יכול לגדול באותו מקום במשך מספר שנים. אין צורך להשתיל צמח זה, שכן הליך זה עלול לפגוע במערכת השורשים שלו ולהוביל למוות..

כללי טיפול ב- Verbascum

שתילה וטיפול במילהVerbascum הוא צמח לא יומרני, ולכן הוא אינו דורש תחזוקה קפדנית. מערכת השורשים השרועה של המולין חודרת לשכבות הקרקע העמוקות, סופגת את הלחות וחומרים המזינים הדרושים לה..

לטפל במילה מילוליתלכן הצמח זקוק להשקייה רק ​​במזג אוויר יבש ממושך. כמות עודפת של לחות תשפיע לרעה על מערכת השורשים של verbascum, תגרום לה להירקב ולמות מהפרח. לאחר כל השקיה, יש צורך לשחרר את האדמה ולהסיר עשבים שוטים, מכיוון שהם פוגעים בצמיחתו ופריחתו של הצמח..

ורבסקום אינו זקוק לדשנים נוספים, ה”מוציאים “את החומרים המזינים הדרושים להם מהאדמה. אם הצמח נחלש, לפני הפריחה ניתן להאכילו בתרכובות מינרליות מורכבות המכילות זרחן וסידן..

הכנת צמח צעיר לחורףהפרח עמיד בפני קור ואינו זקוק למקלט נוסף בעונת החורף. היוצא מן הכלל היחיד הוא נבטים צעירים המופצים על ידי ייחורים ירוקים..

שיטות גידול צמחיות למילה מילולית

שכפול של verbascum באתרזנים היברידיים נדירים של verbascum מתרבים רק מבחינה צמחונית – על ידי ייחורים או חלוקת השיח. אחת השיטות הנפוצות ביותר היא השתלת שורש, המתבצעת בצורה הטובה ביותר באוקטובר..ריבוי על ידי ייחורי שורש

תהליך:

  • לחתוך כמה ייחורים מהקנה – אורכם צריך להיות לפחות 8 ס”מ;
  • החיתוך של הגזרי צריך להיות שטוח בחלקו העליון ומעט בזווית בתחתית;
  • להכין מצע מזין על ידי ערבוב כבול עם חול ואדמת גינה ביחס של 1: 1: 2;
  • מניחים את הגזרי בכלי עם המצע המוכן – הוא צריך לבלוט 2 ס”מ מעל פני הקרקע.

הניחו את המיכל עם ייחורים בחדר קריר לפני האביב, ולאחר שהאדמה התחממה מספיק, ניתן להשתיל אותם למיטות פתוחות.

ייחורים ירוקים

רבייה ורבסקוםעבור ייחורים ירוקים, משתמשים בירי verbascum בשנה שעברה, המונחים בכוסות פלסטיק קטנות או במיכלים עם אדמה רופפת ומזינה. להשתרשות טובה יותר, ניתן להניח ייחורים ירוקים מראש בתמיסה עם כל ממריץ גדילה.

השאר מיכלים עם ייחורים בחדר עם תאורה טובה ובהירה ורמות לחות גבוהות. חשוב מאוד להשקות את הצמחים באופן קבוע כשהאדמה מתייבשת, וגם לאוורר אותם מדי יום..

במחצית השנייה של יולי או אוגוסט ניתן להשתיל ייחורים מושרשים לשטח פתוח. לאחר מכן, המיטות גבעות ומוחטות. לשם כך, עדיף להשתמש בעלים יבשים, מכוסים בשכבה בעובי 10-15 ס”מ. מחסה זה נשאר על המיטות עד האביב, ולאחר מכן ניתן להסירו.

Verbascum הוא צמח יפה וחסר יומרות עם מינימום דרישות טיפול ועמידות גבוהה לתנאי מזג אוויר שליליים. בכפוף לכמה כללים אגרוטכניים פשוטים לגידול, verbascum יהפוך לקישוט מפואר של כל גינה, ופריחתו השופעת והמוארת תימשך כל הקיץ..

מהו שתילה וטיפול ב verbascum בגינה – וידאו

Previous Post
Zöld oázisok megmentése: hogyan és mit válasszunk virágot az irodába
Next Post
Απριλιακές δουλειές στα κρεβάτια του κήπου
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org