15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

תכונות של גידול וטיפול בקרוסנדרה בבית

לטפל בקרוסנדרה בבית טיפול קרוסנדרה בבית לא יכול להיקרא פשוט, מכיוון שהצמח מאוד מצבי רוח ואם לא מתקיימים כמה דרישות, יהיה קשה לחכות לפריחה בשפע. עם זאת, קשיי הגידול וההתרבות אינם מהווים סיבה לזנוח צמח שיכול לשמח את העין בפרחים שופעים לאורך זמן. כדי להקל על מגדלים מתחילים, שקול את הכללים הבסיסיים לגידול וטיפול בצמח בית.

טיפול קרוסנדרה בבית

תנאי צמחים התנאים האופטימליים לשמירה על קרוסנדרה הם שפע של אור, ללא טיוטות והשקיה מתונה. קרוסנדרה הוא פרח פנימי, ולכן הוא צריך ליצור את התנאים המתאימים ביותר לצמיחה ופריחה שופעת.

דרישות תאורה ומיקום

פריחה שופעת של קרוסנדרההמיקום הטוב ביותר לעציץ יהיה חלונות הפונים דרומה. מצב זה הוא שיספק לצמח את כמות האור הנכונה. בקיץ רצוי לקחת את הפרח למרפסת, להגן עליו מפני טיוטות, רוח או משקעים. אם זה לא אפשרי, הצמח חייב להיות מוצל מעט מאור שמש ישיר כדי למנוע כוויות על העלים..

אוֹרבחורף הצמח זקוק לתאורה טובה לא פחות מאשר בקיץ. לכן, יש לשקול את האפשרות של תאורה מלאכותית על מנת למקסם את שעות האור. מצב זה נצפה גם אם החלונות בדירה נמצאים בצד המוצל של הבית או בעלי הצללה מלאכותית על ידי עצים גבוהים או בניינים סמוכים..

אחת הסיבות מדוע קרוסנדרה לא פורחת היא תאורה לקויה הן בקיץ והן בחורף..

קרוסנדרה מסתדרת היטב עם צמחים פנימיים אחרים, במיוחד אם הם שרכים, ביגוניה, פטוניה וסוגים אחרים של פרחים טרופיים, כך שלא יהיו קשיים בבחירת מקום על אדן החלון..

משטר טמפרטורה

משטר הטמפרטורהטווח הטמפרטורות האופטימלי לצמיחה טובה ולפריחה רחב מספיק, מ +18 עד +28 מעלות. למרות שמדובר באינדיקטורים ממוצעים, ולחלק מהזנים הם אינם קריטיים, אך אין לעבור מעבר לגבולות המומלצים כדי לא לפגוע בצמח..

כמו כל צמח בית, הקרוסנדרה לא אוהבת שינויים פתאומיים, לכן המשימה שלך היא לשמור על משטר טמפרטורה אופטימלי גם במקרה של מצבים בלתי צפויים..

סירים עם קרוסנדרהשימו לב במיוחד לאוורר החדר כך שהצמח לא יהיה בטיוטה בשלב זה ולא יהיה לחוץ עקב שינויים בטמפרטורה בחדר. הפרח אינו סובל היטב אקלים יבש, ולכן המטבח אינו החדר בו יש להניח את הפרח.

לחות פנימית

להרטיב את האווירקרוסנדרה הוא צמח טרופי המורגל לאקלים חם ולח. יש להשלים את שפע האור, החום על ידי לחות גבוהה, הניתנת לספק בדרכים שונות..

אתה יכול להשיג לחות אופטימלית:

 1. הקמת אקווריום ליד הקרוסנדרה.
 2. באמצעות ריסוס קבוע של הצמח בעזרת מרסס ידני.
 3. התקנת מכשיר אדים אוויר ביתי עם רמת לחות מתכווננת.
 4. הנחת משטחים עם אזוב או חימר מורחב מתחת לפרח לאיסוף מים לאחר השקיה.

אם שיטת ריסוס הצמח נבחרה לשמירה על לחות, וודא שהמים נופלים רק על החלק הירוק של הצמח, על העלים, ולא על התפרחות או הניצנים..

בעונת החורף הצמח נכנס לשלב רדום, עוצמת ההשקיה יורדת וההלבשה העליונה מתבטלת. יחד עם זאת, יש צורך להפחית את הלחות בחדר, מ -70% עד 55% המומלצים..

כללי השקיה

טיפול בקרוסנדרהאם אתה רוצה שיהיה צמח שופע עם פרחים בשפע על אדן החלון שלך, עליך לדאוג אפילו להשקות אותו. צפיפות המים באדמה, כמו גם התייבשותה, פוגעים בצמח. במיוחד אם זה קורה בקיץ..

אם פספסת את הניואנס הזה, הקרוסנדרה התייבשה או שהצמח החל לדעוך – לעסוק בהחייאה בדחיפות. לשם כך, קח את הפרח לשירותים והנח אותו במחבת מים עמוקה, כך שהצמח יכול לפצות על חוסר הלחות. ברגע שאתה שם לב שהעלים החלו לעלות, העבר את הצמח למקומו הרגיל ונסה לא לחשוף אותו יותר ללחץ כזה..

להשקיה, אתה צריך מים מיושבים או מסוננים, בטמפרטורת החדר. תדירות ההשקיה תלויה בטמפרטורה בחדר. ככלל, בחורף, השקיה נדרשת אחת ל -14 ימים, בעוד שבקיץ, באביב ובסתיו, תדירות הלחות עולה..

יש להשקות את הקרוסנדרה לפי דרישה. אם אתה רואה שהקרקע העליונה החלה להתייבש, זהו אות לפעולה. גישות תכופות יותר עלולות להוביל להתפרקות מערכת השורשים ולמוות הצמח עצמו..

האם אני צריך להאכיל?

תוצאה של טיפול הולםהכללים לטיפול בקרוסנדרה בבית קובעים גם האכלה. לשם כך הם רוכשים דשן מינרלי או אורגני ומיישמים אותם לפי התוכנית, פעם אחת בתוך 10 ימים. במהלך תקופת הפריחה, ניתן להגדיל את תדירות ההאכלה אם אתה רואה מספר רב של ניצנים שנזרקו על ידי הצמח..

תקופת פריחה ארוכה מדי ללא האכלה תוביל לדלדול הצמח עצמו והאדמה, לכן המשימה שלך היא לתמוך בפרח ולתת לו את הכוח להתאושש..

אם אתה מתעניין בשאלת הקרוסנדרה, כיצד לטפל בצמח שנטוע והאם הוא זקוק להאכלה, אנו עונים – אין צורך בהפריה בשני מקרים בעת גידול הפרח הזה:

 1. תקופת חורף – כאשר הצמח נמצא בעונת גידול לא פעילה.
 2. צמח שנטוע טרי שאינו זקוק לגירוי נוסף לפריחה במשך חודשיים, שכן הוא זקוק לזמן לפיתוח מערכת השורשים ולהחלמה לאחר ההשתלה.

במקרים אחרים, האכלה היא חלק בלתי נפרד מהטיפול בצמחים..

גיזום צמחים

חיתוך הקרוסנדרההזמן האופטימלי לגיזום הקרוסנדרה הוא הסתיו, ליתר דיוק, סוף הפריחה. ברגע שהניצנים האחרונים דעכו, אתה יכול להתחיל לנקות.

תהליך הגיזום מורכב מכמה שלבים.:

 • ראשית, הסר את כל הענפים הדקים, הפגומים או המנותקים המפריעים להתפתחות הכתר הראשי של הצמח;
 • אז נחתכים הענפים הארוכים ביותר של הפרח, אשר חרגו מהמגבלות המותרות במהלך תקופת הצמיחה הפעילה;
 • יוצרים כתר על ידי צביטת החלקים העליונים של הענפים.

הליך הצביטה מעורר צמיחה של יורה לרוחב ועיבוי הכתר.

השתלת צמחים

קרוסנדרה לאחר ההשתלהצמח שנתרם או נרכש זקוק להשתלה חובה, אך בתנאי שלא יפרח כעת. אם זהו צמח פורח שנמצא בשלב פעיל, עליך לחכות עד שהניצנים האחרונים יפרחו ורק אז להתחיל להשתיל אותו.

טכניקת ההשתלה פשוטה למדי:

 • להשרות את האדמה בסיר, על ידי השקיה בשפע או טבילה במיכל מים;
 • הסר את מערכת השורשים של הפרח ונקה אותו מאדמה שנרכשה;
 • מניחים את הפרח בסיר מוכן מראש עם מילוי ניקוז, וממלאים אותו באדמה חדשה, ומשאירים את השקע מעל פני הקרקע;
 • להשקות את הצמח ולמלא את האדמה המוכנה כשהוא שוכך.

אם מדובר בהשתלת צמח מתוכננת, אין צורך בניקוי מערכת השורשים, מספיק להעביר מעציץ אחד למשנהו, בתוספת אדמה טרייה. עד גיל שלוש, השתלה כזו מבוצעת אחת לשנה, באביב.

פרח קרוסנדרהאת האדמה לשתילת צמח ניתן לרכוש בחנויות מיוחדות, או שתוכלו להכין זאת בעצמכם..

לשם כך, עליך לקחת רכיבים כאלה:

 • כבול – 3 חלקים;
 • קומפוסט – 3 חלקים;
 • אדמת עלים – 3 חלקים;
 • חול נהר – חלק אחד.

לפני שילוב כל המרכיבים, מחממים אותם על ידי טיגון בכלי מיוחד בתוספת מים.

שיטות רבייה

עותקים חדשים של קרוסנדרה במרפסתלאחר רכישת צמח אחד, לעתים קרובות יש צורך ברבייה שלו. עם טיפול הולם לקרוסנדרה בבית, הזדמנות כזו תופיע בקרוב מאוד, כך שעליך לדעת באילו דרכים ניתן לעשות זאת.

רבייה של קרוסנדרה על ידי ייחורים

שיטות גידול:

 1. זרעים – כדי ליישם שיטה זו, יש צורך להכין תערובת של כבול, חול וטחב ספגנום. הזרעים שנאספו נקברים באדמה המוכנה ב -5 מ”מ ומכוסים בניילון מלמעלה. מניחים את המיכל עם הזרעים במקום חם עם רמה גבוהה של לחות וממתינים 2-3 שבועות עד להופעת היריות הראשונות. לאחר חודש הנבטים מוכנים להשתלה בעציצים קטנים..
 2. ייחורים הם שיטה אמינה יותר מהקודמת, בנוסף, ניתן לבצע ייחורים בשלוש דרכים. הראשון הוא השתרשות ייחורים במים, בתוספת פחם פעיל וקורנבין. השני הוא השתרשות בטבליות כבול. השלישי הוא השתרשות באדמה מתחת לניילון. בממוצע, לאחר 20-30 יום, אתה יכול לראות את הסימנים הראשונים לצמיחה..

כל אחת מהשיטות המפורטות נותנת תוצאה, רק אחוז ההתרבות האפקטיבית בשיטה השנייה גדול מזה של הראשונה.

טיפול בקרוסנדרה בבית עם מזיקים ומחלות

העלים של הקרוסנדרה מתייבשיםכמו כל צמח, קרוסנדרה יכולה להיות כואבת או מושפעת ממזיקים. כיצד לתקן את המצב אם עדיין יש מעט מאוד ניסיון בגידול? בהקשר זה, ישנן מספר המלצות של פרחים מנוסים..

סיבות לחוסר הפריחה:

 • יכולת לא מתאימה;
 • אי עמידה בתנאי המעצר (השקיה, לחות, תאורה);
 • חוסר הלבשה;
 • חיתוך לא נכון.

הפתרון לבעיה הוא עמידה בדרישות לגידול צמחים.

מדוע עלים של הקרוסנדרה הופכים לאדומים? התשובה היא תאורת יתר. הפתרון לבעיה הוא הצללה מלאכותית, המאפשרת להפחית חלקית את עוצמת אור השמש.תבוסת קרוסנדרה

מדוע העלים משחירים ונופלים:

 • המפעל נמצא בטיוטה;
 • משטר הטמפרטורה מעל או מתחת לסט.

הפתרון לבעיה הוא עמידה בדרישות הטיפול והגידול של הצמח.

מדוע העלים הופכים צהובים וקמלים? התשובה היא מחלה פטרייתית הפוגעת במערכת השורשים.

הפתרון לבעיה הוא השתלת צמח עם החלפת אדמה וטיפול במערכת השורשים בעזרת פיטוספורין או קרבנדזים..תוצאה של השתלה לא נכונה

מזיקים המאיימים על קרוסנדרה:

 • כְּנִימָה;
 • קרדית עכביש;
 • זבוב לבן.

הפתרון לבעיה הוא רכישת כספים, אשר פעולתם מכוונת להשמדת חרקים, ללא פגיעה בצמח עצמו.מזיקי צמחים

רוב הבעיות הקשורות בעלים נובלים, ירידת ניצנים וכו ‘. בשל תנאי גידול לא תקינים. מספיק לדבוק בגבולות המומלצים והצמח ישמח אתכם בפריחה ארוכה ושופעת..

מה הטיפול המוצלח של הקרוסנדרה בבית – וידאו

Previous Post
A 16 legjobb korai virág választéka nyaraló díszítésére
Next Post
Παρατηρούμε τη σωστή γειτονιά στα κρεβάτια, δημιουργώντας μικτές φυτεύσεις λαχανικών