15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

לשתול סנגווינריה ולדאוג לרפואה בקוטג ‘הקיץ שלהם

שתילה וטיפול סנגוויני בתחילת האביב, אזור החצר האחורי נראה משעמם מאוד: עצים אפורים ללא עלים וערוגות שחורות. אבל שתילה מוכשרת של sanguinaria וטיפול בה יעזרו להפוך לחלוטין את מקום העבודה והמנוחה האהוב עליך. הצמח נחשב לנחלנית ייחודית. הוא מופיע ברגע שכריכת השלג נעלמת מהערוגה והאדמה מתחממת. נבטים עדינים גדלים לאט לאט. עם הזמן הם עטורים בפרחים לבנים כשלג, המבשרים על התעוררות האביב של הטבע..

תיאור בוטני של התרבות

sanguinaria פרח רב שנתי פרח הרב -שנתי sanguinaria שייך למשפחת הפרג. בטבע הוא נמצא בקנדה ובארצות הברית. גדל ביערות נשירים לחים, במקומות בהם יש מעט אור שמש. בתרגום מלטינית, “sanguinaria” פירושו דם. האינדיאנים הקדמונים שמו לב שכאשר כל חלק מהפרח ניזוק, משתחרר נוזל אדום. לכן, הם השתמשו בו לצרכים יומיומיים ולצביעת לוחמים. מגדלי פרחים מודרניים אינם עוקפים את sanguinaria כשהם יוצרים את עיצוב הנוף של שטח החצר האחורית..

הפרח גדל כמו:

 • שותף מעולה לשיחי נוי;
 • מבטא חגיגי של ערוגת פרחים;
 • אלמנטים זוהרים לאזורים מוצלים של הגן.

צמח פרגבנוסף, הצמח נראה נפלא בין אבנים גדולות הממוקמות במיוחד בערוגת הפרחים. יצירות מעניינות נוצרות מפרימרוז וערער. הוא משולב במקור עם שרך ומארחים..

sanguinaria של נר הליבהכאשר שמש האביב מחממת את האדמה, הראשונים לפרוץ אל פני השטח הם צינורות אפורים ירקרקים עם ורידים ורודים רבים. כלפי חוץ, הם דומים למורלים. לאחר מספר ימים הצינור מתפתח ונחשפת ירייה בשרנית. בחלקו העליון נוצר ניצן לבן שלג, בקוטר של כ -5 ס”מ.

פרחים פשוטים דומים לקמומיל רגיל. עלי כותרת גדלים סביב ליבה צהובה, המורכבת מניצני קנים רבים. טרי sanguinariaטרי sanguinaria נבדלים על ידי inflorescences מעולה, בדומה אדמוניות או חבצלות מים. הפריחה נמשכת כ 2-3 שבועות, ומעניקה לאתר מראה חגיגי.

הודות למאמציהם של מדענים הופיעו זנים מקוריים של רקפת רב שנתית:

 • מרובה;כיתה מרבב
 • פלורה שבויה;מגוון פלורו פלנו
 • ישן;כיתה ישנה
 • רוזום;מגוון ורדים
 • לְהַסמִיק;בלוז sanguinaria
 • האם אני;זני sanguinaria ami
 • ורוד צורה.צורות ורודות בדרגה

לפרח מערכת שורשים חזקה מסוג אופקי. גדל עד 15 ס”מ גובה. צלחות העלים בצורת לב. הצד האחורי פזור בוורידים מובלטים, והקצוות, עם חריצים קטנים. במהלך חום קיצוני, הצלחות מתחילות לקמול, והפרחים מאבדים את האטרקטיביות שלהם לשעבר. כדי לחסל “פגם” זה, נטועים נרקיסים וצבעונים ליד היבול..

נטיעת סינגריום וטיפול על פי תכנית אגרונומית

שתילת sanguinaria וטיפול בערוגהצוין כי התרבות משגשגת מתחת לכתר של התפשטות עצים ובשטחים פתוחים. בחצר האחורית נטועים סנגווינריה הן בצל והן בשמש. המקום הטוב ביותר לגידול פרחים הוא באזור הגבעול הקרוב ביותר של גידולי פירות. העיקר שיתאימו בצורה יעילה לעיצוב הנוף..

הפרח אוהב אדמה רופפת המאפשרת לחות ואוויר לעבור היטב. על אדמה דחוסה הוא מתפתח בצורה גרועה ומתייבש עם הזמן. האפשרות האידיאלית היא אדמה בעלת סוג תגובה של 5 עד 7 pH. כדי לשפר את מבנה המצע, הקרקע מועשרת בפריט וכבול. התרבות נטועה בתחילת האביב או בסתיו.

עלים שנפלו משמשים את הצמח כמקור נוסף של רכיבים מינרליים הדרושים להתפתחותו..

sanguinaria בערוגהתהליך השתילה והטיפול בסנגווינריה מורכב ממספר הליכים פשוטים. היישום השלבי של כל הליך בהחלט יוביל להצלחה. השלב הראשון הוא רכישת חומר שתילה איכותי. בדרך כלל, שתילים או ייחורים קני שורש נמכרים במשתלות מיוחדות או חנויות. הצמחים אינם צריכים להראות נזק או סימני ריקבון. אפילו לפגמים קטנים יש השפעה מזיקה על הצמיחה וההתפתחות של sanguinaria..

תוכנית הכנה לאתר ונחיתה

בחירת אתר לשתילת sanguinariaהערוגה שנבחרה נחפרת בזהירות ומסירה יורה ושורשים יבשים. שכבת האדמה העליונה מכוסה מגרפה כדי לקבל שטח שטוח. אחר כך יוצרים חורים בעומק של כ -7 ס”מ. בכל חור שמים חלק מקנה השורש, שתיל מוכן או שתילים עם גוש אדמה. החללים המתקבלים מכוסים באדמה ודוחסים. מפזרים בשפע מעל מים.

בשבוע הראשון לאחר השתילה, Sanguinaria הקנדי זקוק להגנה מפני אור שמש ישיר. מסגרת תיל נמוכה עשויה מעל השתילים ומכוסה בכל חומר לא ארוג. אם הערוגה נמצאת בצל כל היום, לא נבנה מחסה..

רצוי להציב פרחי sanguinaria במרחק של 30 ס”מ זה מזה.

כללי טיפול

תכונות של טיפול בסנגוינריהצמחים טריים מושקים מדי יום, ומונעים מהתייבשות האדמה. פרחים בוגרים מסוגלים לצבור לחות בשורש רב עוצמה. לכן, הם מושקים לא יותר מפעם אחת בכל 14 ימים. בתקופות יבשות, הצמחים לחים פעם בשבוע.

במהלך ההליך, מגדלי פרחים עוקבים מקרוב אחר תהליך ספיגת הלחות. אם הוא נשאר על פני כדור הארץ, אז יש כבר יותר מדי ממנו. באופן אידיאלי, האדמה סביב הפרחים צריכה להיות לחה מעט, ולא רטובה כל הזמן..

לפני ההפריה ואחריהאחת לשנה ניזונה הסנגוינריה בדשנים מורכבים המכילים אשלגן וזרחן. החומרים מוחלים בתחילת האביב, כאשר יורה ראשון מופיע. הודות לכך, פריחה פעילה של התרבות מעוררת. במהלך שאר עונת הגידול אין צורך בהזנת הנחלנית. באמצע הסתיו מפזרים חומוס או קומפוסט פרחים..

מערכת השורשים של הפרח היא בעומק של כ -7 ס”מ. כאשר הקרקע העליונה מתרופפת, היא נפגעת בקלות.

שיטות גידול עבור sanguinaria

רבייה של sanguinaria על ידי זרעיםרקפת רב שנתית מופצת על ידי זרעים ומחלקת את קנה השורש. חומר זרע נקטף מצמחים קיימים או נרכש מחנות. 3 חודשים לפני תחילת ההליך, הוא מונח במקרר לריבוד..

Sanguinaria canadensis נזרעים במיכלים בתפזורת או בעציצים.

ראשית, המיכלים מלאים באדמה רופפת המתקבלת על ידי שילוב המרכיבים:

 • אדמת גן;
 • חול גס;
 • כָּבוּל;
 • חומוס.

הזרעים מורחים לעומק של כ 3-5 ס”מ והמשטח מפולס. מלמעלה, הגידולים מכוסים בסרט שחור, כך שאור השמש לא ייפול עליהם. כאשר מופיעים נבטים, המחסה מוסר. שתילים מועשרים מועברים לערוגה ושותלים אותם יחד עם גביע עפר.

Sanguinaria הגדל מזרעים יפרח רק לאחר 3-4 שנים.

רבייה של sanguinaria על ידי חלוקת קני שורשהדרך הקלה ביותר לשכפל נר נר היא לחלק את קנה השורש. ההליך מתבצע בסתיו, כאשר לוחות העלים של הפרחים קמלים לחלוטין. דגימות בוגרות נחפרות בקפידה מהאדמה. הניחו על נייר או פיסת בד. קנה השורש נחתך למספר חלקים כך שלכל אחד יש 3 ניצנים חיים. הדגימות המתקבלות נטועים בשטח המוכן בדרך המסורתית. מפזרים בשפע מעל מים.

לאחר שלמדנו את כללי השתילה והטיפול בסנגווינריה, אנו מבינים את תוכנית הפעולה. הצמח משתרש להפליא באזורים מוצלים ופתוחים כאחד. השתילה מתבצעת בתחילת האביב או הסתיו. מופץ על ידי זרעים ומחלק את קנה השורש. הטיפול כולל השקיה סדירה והזנה חד פעמית בתחילת עונת הגידול בדשן מורכב. לאחר שמירה על עקרונות כללי הגידול, בהחלט תופיע פרימרוז מעולה בקוטג ‘הקיץ – sanguinaria.

שתילת sanguinaria וטיפול בערוגה כפרית – וידאו

Previous Post
Beltéri növényi euphorbia – látványos és szerény ablakpárkány dekoráció
Next Post
Ασθένειες φραγκοστάφυλου και θεραπεία τους