15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

אנו מגדלים ומשתמשים בקקטוס ריפסאליס לעיצוב החדרים

קקטוס ripsalis בפנים צמחים פנימיים נחשבים למרכיב חשוב בפנים הבית והמשרדים. קקטוס ריפסאליס, ייחודי מסוגו, צובר יותר ויותר פופולריות בקרב מעצבים מנוסים. כלפי חוץ, הפרח אינו דומה כלל למקורו. ומולדת התרבות אינה מדבר צחיח, אלא יערות לחים של ברזיל הרחוקה. שם הם גדלים על עצים עתיקים, ושזורים אותם עם שורשי אוויר. עם זאת, הצמח משתרש בצורה נפלאה בתוך הבית. העיקר לטפל בו נכון. בואו להכיר את התיאור הביולוגי של הפרח, זניו הפופולריים וסודות הגידול.

קקטוס ריפסאליס: תכונות וזנים אטרקטיביים

קקטוס ripsalis התרבות היא נציג בולט של קקטוסים של יערות אפיפיטיים. ה”כתר “השופע שלה נוצר על ידי ענפים רבים, בקוטר של עד 3 מ”מ. הם מורכבים מקטעים גליליים, מצולעים ומשטוחים. לשם כך הפרח נקרא גם זרד. בתרבות בוגרת, היריות תלויות בחינניות ויוצרות “כובע” שופע או מפל. כולן מכוסות באיסולים, כמו גם וילות קטנות וחסרות קוצים..

הזנים הפופולריים ביותר של קקטוס ריפסאליס בולטים ביופיים. לכל אחד מהם יש מאפיינים משלו:

 1. ריפסליס מתולתל מאופיין ביריות שטוחות עם מסגרת משוננת. במהלך תקופת הפריחה מופיעים עליהם ניצנים בצבע שמנת..ripsalis מתולתל
 2. פרחים מתייחסים לכבוד rhipsalis cereuscula בכבוד מיוחד. ענפיו הקצרים הרבים גדלים לכיוונים שונים ויוצרים “כובע” תלת מימדי שופע. הקקטוס פורח עם ניצנים לבנים, בקוטר של עד 20 מ”מ.קקטוס ripsalis cereuscula
 3. פצ’יפטרה בעלת כנפיים. לזן בעל כנפיים עבות יש יורה ארוך. בניגוד לקולניה, ה- Ripsalis של Pachiptera זורק פרחים לכל אורך הענפים, ומעניק לו אפקט דקורטיבי מיוחד.. קקטוס ripsalis עבה כנפיים pachyptera
 4. ברצ’לה (אלמוגים) מתהדרת בענפיו העגולים.ripsalis barchela
 5. ריפסאליס אליפטי פורח עם ניצני ארגמן.ריפסאליס אליפטי
 6. קקטוס היער פילוקארפה מעוטר בתפרחות לבנות עם עלי כותרת חדים, מהם מתקבלים פירות יער אדומים.קקטוס יער פילוקארפה
 7. קסוטה מאופיין ביריות ארוכות (עד 3 מ ‘) בגוונים שונים..קקטוס ripsalis cassutaפריחה עדינה

טיפול עסיסי טרופי

טיפול שיטתיהטיפול השגרתי של ריפסאליס בבית מורכב מסדרה של הליכים פשוטים. מלכתחילה, כמובן, לחות מוכשרת. התפתחותה ושגשוגה של תרבות החדרים תלויה בכך. השקו את הצמח במשורה, ונסו להיות מאוזנים. השכבה העליונה של המצע משמשת אינדיקטור. אם רובו יבש למגע, הגיע הזמן להוסיף מנת לחות טרייה. השקיה מופסקת רק לזנים פורחים ש”נוחים “בחורף.

קקטוס ריפסאליס אינו אוהב מי ברז עם תערובת של כלור, לכן מומלץ להשתמש בנוזל מיושב להשקיה.

תאורה מתונה

מבחר תאורהכידוע, קקטוס ריפסאליס הגיע אלינו מיערות טרופיים ואינו אוהב אור שמש בהיר. לכן אין להניח את הצמח על החלונות הדרומיים ולתלות אותו על הקירות לידם. עדיף למקם קקטוסים בצד המערבי או המזרחי של החדר..

ריפסאליס גם תשתרש על החלון הצפוני. עם זאת, ללא תאורה נוספת, הוא ייראה משעמם ולא יפרח..

מיקרו אקלים נוח

יצירת מיקרו אקלים נוחגורם חשוב להתפתחות מוצלחת של תרבות טרופית הוא טמפרטורה יציבה. לעתים קרובות, בבניין משרדים או מגורים, ערכיו נותרים ללא שינוי כל השנה (בין 18 ל -25 מעלות צלזיוס). אם מסודרת הפוגה חורפית לקקטוס, היא מועברת לחדר שבו הטמפרטורה נשמרת בין 15 ל -17 מעלות צלזיוס. זה חל רק על זנים מסוימים של תרבות פנים..

קקטוס ripsalis בטבעבסביבתו הטבעית, קקטוס ה- ripsalis סופג לחות מהסביבה. תנאים דומים נוצרים בבית. לשם כך מרססים את הצמח במים חמים פעם ביום. בימים חמים, ההליך יחזור על עצמו בבוקר ובערב. מיכל עם קקטוס מונח על מזרן, הממולא מראש בחלוקי נחל או בחימר מורחב. מים נשפכים לשם כך, בהשפעת טמפרטורה גבוהה, הם מתאדים בהדרגה.

כדי ליצור מיקרו אקלים נוח, רצוי להתקין מכשיר אדים בחדר.

מצע תזונתי

הכנת מצע מזיןבעת שתילת Ripsalis תזדקק לאדמה מתאימה עם חומציות ניטרלית. הוא חייב להעביר אוויר ולחות היטב.

בדרך כלל הקרקע מתקבלת מהרכיבים:

 • אדמה עלים;
 • כָּבוּל;
 • עפר אדמה;
 • חול נהר דק.

כדי למנוע היווצרות עובש, פחם ליבנה כתוש מתווסף למצע. הוא נמכר בחנויות אמנות מיוחדות. שכבת ניקוז מהחומר הזמין נשפכת על תחתית העציץ או הסיר..

קקטוסים צעירים מושתלים אחת לשנה על ידי העברה ממכל אחד למשנהו. דגימות בנות שלוש שנים “מיושבות” במקום חדש לאחר שנתיים. במהלך התהליך מסירים שורשים יבשים או רקובים.

ריפסאליס מרגישים הרבה יותר נוח בסירים רחבים ועבים..

דישון הקרקע ושיטות רבייה

דשן לקקטוסיםבמהלך עונת הגידול הפעילה, התרבות זקוקה להאכלה נוספת. הוא מובא בסוף מרץ ותחילת יוני. לעסקים משתמשים בדשנים מורכבים עם עקביות נוזלית. עם זאת, לפני ההליך, הם מדוללים במים, בהתאם להוראות..

רבייה של ריפסאליס בביתישנן מספר דרכים לגדל ריפסאליס בבית. לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות משלו. האפשרות הזולה ביותר היא חלוקת השיח. תרבות למבוגרים נשפכת בשפע עם מים. כאשר האדמה רטובה היטב, הקקטוס מוסר מהמיכל יחד עם האדמה. חלקו אותו בזהירות למספר חלקים ושתלו אותו בעציצים בודדים.

ריבוי קקטוס על ידי ייחוריםאפשרות נפוצה לא פחות היא השתלה. בין הירק השופע נמצא תהליך המורכב מכמה קטעים ומנותק. זה נשאר ליום בחדר חם להתייבש מעט. ואז הם נטועים בעציצים נפרדים מלאים במצע כבול חול. כאשר נוצרים השורשים, הקקטוס מועבר למיכל חדש עם ניקוז ואדמה פורייה..

ריבוי ripsalis על ידי זרעיםזרעי קקטוסים מגודלים רק על ידי מגדלים “אמיצים”. הם אוספים חומר שתילה מהגרגרים שנוצרו על השיחים, או קונים בחנות. זורעים אותו לכלי מלבני ומכסים בניילון נצמד. להשקות אותו מעת לעת. הנבטים המוקשים מושתלים בעציצים חדשים.

תקופה מתנשאת

קקטוס ריפסליס פורחהפריחה השופעת של ריפסאליס מתחילה בסתיו ונמשכת עד תחילת האביב. במהלך תקופה זו, קקטוסים נראים אלגנטיים ומושכים. חלק מהזנים פורחים מדי שנה, אחרים אינם זורקים את הניצנים כלל. הקקטוס נראה מרהיב כאשר נוצרים פירות יער ארגמן במקום הפרחים..

במהלך הופעת התפרחת לא ניתן להפוך את קקטוס ריפסאליס לכיוונים שונים.

לעתים קרובות, מגדלים טירונים שואלים את עצמם: מדוע ריפסאליס אינו פורח מספר שנים ברציפות?

מזיקי חרקים יכולים להיות הגורם לבעיה:

 • קרדית עכביש;
 • חרקים;
 • נבלות.

מזיקים על קקטוסיםהם “מתיישבים” בין יורה של העסיסי, מתרבים שם ומשאירים את תוצרי פעילותם החיונית. כתוצאה מכך, הצמח מתחיל לכאוב, סימן לכך הוא היעדר ניצנים. במקרים מסוימים, הקקטוס אינו פורח בשל הפרה של כללי הטיפול: לחות מוגזמת, חוסר אור, טמפרטורה נמוכה. אם מכשולים אלה יוסרו בזמן, פרחים חינניים יופיעו שוב על ריפסליס..

כפי שאתה יכול לראות, גידול קקטוס יער אפשרי אפילו למגדלים מתחילים. מספיק לרכוש את הזן שאתה אוהב ולספק לו טיפול הגון. כאשר התרבות מופצת, מכינים תערובת אדמה ושותלים בה ייחורים או חלק מצמח האם. קקטוסים למבוגרים מקשטים את פנים הבית של מגורים ומשרדים באופן מקורי..

קקטוס ריפסליס יער בבית – וידאו

Previous Post
Szivattyú Vízöntő, eszköz, modellpaletta
Next Post
Αξιόπιστη προστασία των φυτών από παρασιτικά έντομα δισκία Inta-vira