15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

מאי בערוגות: תרומה ליופי העתידי

עבודה על הערוגה בחודש מאי אפריל היה חודש של ניקיון כללי לאוהבי צמחי גן נוי. מאי הוא הזמן להחזיר את היופי לערוגות הפרחים על ידי זריעת פרחים חד שנתיים, חלוקה ושתילת צמחים רב שנתיים קיימים, שתילת נורות והתמודדות בחוזקה של שתילים. אסור לשכוח את פאר הדשא שאבד במהלך החורף, כמו גם גדרות ושיחי נוי..

ראשית, יש להשלים את מה שהתחיל באפריל:

  • להסרת עלים וגבעולים מתים על הערוגות עם רב שנתי שנותרו מתחת לשלג;
  • להסיר מקלטים;
  • לבצע גיזום סניטריים ומתחדשים של שיחים עד לפתיחת ניצני פרחים ולהופעת עלים.

חיתוך גידור נעים כפליים לעבוד ולהירגע באזור נקי. כשהניקיון הושלם, הגיע הזמן להיכנס לעסקיו העיקריים של מאי..

זריעת צמחי קיץ באדמה ושתילת שתילים

זריעת שנתייםהמחצית הראשונה של מאי היא הזמן הטוב ביותר לזריעת גידולי פרחים שנתיים באדמה. אך מכיוון שמזג האוויר יכול להביא הפתעות לא נעימות בצורה של גשם קר, רוח וכפור, עליך לבחור את המינים תוך התחשבות בעמידותם לכפור..

צמחים כאלה כוללים חמניות וקורנפלוריות דקורטיביות, קלנדולה, תהילת בוקר ודלפיניום חד שנתיים, מתיולות ופרגים, לפטרה ואפונה מתוקה, שאת זרעיה יש להנביט מעט לפני השתילה..

מכיוון שלא צפויה השתלת צמחים אלה, הם נזרעים מיד בערוגות, על פי התוכנית שנבחרה. קל ונוח לעשות זאת כאשר מקומות לכל אחד מהמינים מסומנים באתר המוכן באמצעות נסורת, חול או גיר כתוש..

זרעים גדולים נחתמים אחד בכל פעם, וקטנים מעורבים תחילה בחול לנוחות, ולאחר מכן נזרעים בשורות מוכנות. עם טיפול שיטתי והשקיה, יורה ידידותי עולה במהירות ומכסה את הערוגה בשטיח בהיר ותוסס.

שתילת שתלי פרחים באדמה פתוחה מתחילה גם בצמחים עמידים בפני קור, ועד אמצע החודש, כשהכפור העיקרי מאחוריכם, ניתן להוציא את כל הגידולים לאתר, ללא יוצא מן הכלל. צמחים צעירים שגדלים בבית, גם כשהם מוקשים, חווים מעט מתח באוויר הפתוח. עד שתתרחש השתרשות, תוך 7-14 ימים לאחר ההשתלה, עדיף להצל באופן מלאכותי על הפרחים במהלך היום ולכסות אותם בלילה אם קיים סיכון למזג אוויר קר חוזר..

שתילת שתיליםזה נוח לעשות זאת באמצעות חומר לא ארוג, אשר, בהתאם לצפיפות שנבחרה, יכול:

  • להגן מפני טפטופים קרים עד –6 ° C;
  • מחליק את אור השמש במהלך היום ומונע התחממות יתר של שתילים;
  • אינו יוצר אפקט חממה ועיבוי;
  • מעביר את הספקטרום השימושי של אור השמש והלחות.

שני השתילים של צמחי הנוי והשתילים זקוקים לאספקה ​​קבועה של לחות..

תושבי ערוגות פרחים, גבולות ורכסים, סלים תלויים במזג אוויר יבש חייבים להשקות. יש לעשות זאת בזהירות רבה, בשורש, בשעות הערב, כאשר האוויר השקט ביותר ואין סכנת כוויות שמש..

כדי לחסוך באנרגיה ומים, נעשה שימוש באילוף. כאן, הגנן ייעזר לא רק בכבול, אלא גם כחתוך טרי מהדשא הגדל והדשא הקצוץ.

מאי נחיתה ורבייה של צמחים רב שנתיים

לטפל ורדיםהחודש האחרון של האביב הוא הדרך הטובה ביותר לקשט את הגינה בצמחים רב שנתיים חדשים, להשתיל קיימים ולחלק דגימות גדולות. לעבודה כה חשובה ותובענית, הם בוחרים ביום שקט וקריר..

אם השמש אף מוסתרת חלקית על ידי עננים, לצמחים המושתלים יהיה קל יותר להתאקלם. ולמגדל יהיה ביטחון רב יותר שהשורשים במהלך ההשתלה לא יסבלו מהתייבשות..

בתחילת החודש, במיוחד עם הגעת האביב הבלתי פוסקת, משתילים ומחולקים צמחים בוגרים של שלפוחית ​​חרצית, אסתיל ודלפיניום רב שנתי. ניתן להעביר את הקדמוניות שדעכו בתרבית העציץ במאי לגינה, למשל, בגזעי עצי פרי המנקים מעשבים שוטים או בערוגות שבורות בצל..

צמחים רב שנתיים מתעורריםעד שתתחיל הצמיחה הפעילה של החלק האווירי, תוכל לחפור ולחלק אסטרס רב שנתי, הוכרה, לישניס, כל מיני סוגים וזנים של קמומיל, רודבקיה ואכינצאה. אם אתה עושה את העבודה הזאת בחודש מאי, צמחים צעירים משתרשים היטב, ועם השקיה קבועה, עשבים והזנה הם אפילו פורחים בזמן הרגיל..

אם יש לשתול צמחים חדשים, מגדלים מתמודדים לעתים קרובות עם העובדה שעונת הגידול כבר החלה בשיחי ורדים, הידראנגאה, שיחי נוי, חבצלות, סוגים שונים של חבצלות וגידולים אחרים. לפעמים צמחים רב שנתיים כאלה מגיעים לאתר כבר עם ניצנים. כדי לא לאבד רכישה יקרת ערך, לאחר השתילה, הצמח מצויד בהגנה מפני כפור, גשם ורוח..

גידולים בולביים בחודש מאי

אכילת נורות בחודש מאיגידולי נורות האביב הם העיטור העיקרי של הגן בחודש מאי. במהלך הפריחה הם דורשים השקיה, שנמשכת עוד שבועיים לאחר הסרת צבעונים נבולים, נרקיסים, מוסקי, יקינתונים.

חשוב להשרות את האדמה מתחת לצבעונים, נרקיסים ויקינתונים כ -20 ס”מ, כך שהנורות יספיקו לצבור מספיק תזונה, ובאוגוסט הן שוב נופלות באדמה מוכנות לחלוטין לחורף ולפריחה עתידית..

בנוסף, המחצית הראשונה של מאי היא הזמן לשתילת גלדיולי באדמה. הרכסים עבורם מוכנים בסתיו, והפקמים עצמם:

  • באביב הם מתחממים ונובטים;
  • להסיר את קשקשים אינטגרומנטאריים;
  • דגימות פגומות או מושפעות עובש מופרדות מחומר השתילה.

שתילת גלדיוליהשתילה מתבצעת במרחק של 15-20 ס”מ, באזורים שטופי שמש המוגנים מפני רוחות קרות.

לכסח גדרות ולשמור על הדשא מסודר

טיפול בדשאגדרות גוזרות לאורך כל העונה החמה, אך באביב הליך זה חשוב ביותר. כאשר שיחים נשירים מתעוררים משנת החורף שלהם, מתברר כיצד הם עברו את החורף. לכן התספורת משולבת עם גיזום סניטרי, חידוש נטיעות ועקירת צמחים מתים..

בחודש מאי, הדשא מאוורר, הכסוח הסדיר שלה מתחיל, ובמידת הצורך זריעה של דשא חדש מתבצעת במקום ההפשרה או ההקפאה. כדי לשמור על כיסוי הדשא סמיך וירוק לאורך כל הקיץ, הדשא ניזון. גם בחודש מאי, עדיף להניח מדשאות חדשות, ולא רק את הסגנון הקלאסי, אלא גם את המדשאות המוריות הפופולריות כיום..

גן הפרחים במאי – סרטון

Previous Post
Nő, karfiol, hatalmas, hatalmas
Next Post
Πυροβόλο κόλλα από την Κίνα – ένα γρύλο όλων των επαγγελμάτων
iphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org