15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.dedmoroztv.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

פורסתיה לא פורחת – מדוע זה קורה ומה לעשות בקשר לזה

ספר לי מדוע פורסיתיה לא פורחת? השיח כבר בן שלוש, כל הזמן הזה לא היו בעיות, אבל באביב הניצנים פרחו רק בחלק התחתון של הענפים. הוא גדל במקום טוב, אני משקה ומאכיל לפי לוח הזמנים, לא פספסתי שום דבר או שיניתי שום דבר. אולי זו תוצאה של חורף לא מוצלח?

פורסיתיה לא פורחת תפרחות צהובות בהירות, המכסות בשפע את היורה החשוף עדיין, הן העיטור העיקרי של פורסיתיה. עם זאת, לפעמים, בלי לתת ניצנים, שיח אופנתי זה נעים רק בעלווה דקורטיבית. יכולות להיות מספר סיבות מדוע פורסיתיה לא פורחת, החל מאתר שתילה שנבחר בצורה לא נכונה ועד לטעויות בטיפול.

באופן כללי, פורסיתיה היא לא תרבות גחמנית במיוחד. זהו אחד משיחי הנחלנית, מכיוון שהוא פורח בתחילת האביב, עוד לפני הופעת העלים. הצמח יפה לא פחות בקיץ, מכוסה בעלווה ירוקה כהה, ובסתיו, כאשר הכובע הנשיר משנה את צבעו לסגול. אם פורסיתיה מוגבלת לכך ואינה קושרת ניצנים, כדאי לנתח מדוע זה קורה..

פורסתיה לא פורחת – למה

פורסיתיה פורחת בצורה גרועה הסיבות לכך שהצמח מגדל עלים בלבד ואינו פורח יכולות להיות:

  • אתר נחיתה לא מתאים;
  • עודף או חוסר השקיה;
  • מחסור בחומרים מזינים;
  • גיזום לא נכון;
  • חורף לא מוצלח.

אל תשכח כי האקלים המקומי משפיע גם על התפתחות ופריחת השיח. באזור הדרום עם חורפים חמים, פורסיתיה יכולה לפרוח כבר בפברואר. ברצועה המרכזית וצפונה, הניצנים מופיעים קרוב יותר לאפריל.

אדמה קלה ותאורה טובה – המפתח לפריחה שנתית

תאורה לפורסיתיה

פורסתיה הוא צמח חובב אור ולא רק יגדל לאט בצל, אלא גם יפרח בדלילות. יש לשתול אותו באזור מואר והכי חשוב, ללא רוח. שימו לב במיוחד לעצים הסמוכים. אם הם גבוהים, עם הזמן, פורסיתיה תהיה מוסתרת מהשמש על ידי צלם..

השיח גדל בצורה הטובה ביותר על אדמה גירנית בהירה. אדמה כבדה דורשת הוספת חול וחומוס.

בעיות לחות – אין פרחים

השקיית פורסיתיהבקיץ החם, ללא השקיה, פורסיתיה לא רק שלא תפרח, אלא גם תשרוד. עם זאת, אסור ללכת לקיצוניות ולמלא אותה מדי יום. אם העלים החלו לדעוך ולהתכרבל, ולא היו ניצנים, עודף האשמה הוא האשמה. במקרה זה עלולות להתעורר בעיות חמורות יותר, למשל ריקבון של מערכת השורש..

לשיח קטן, השקיה אחת לשבוע מספיקה (דלי אחד). במזג אוויר גשום וזה יהיה מיותר.

הפריחה החמירה – יהיה צורך בהאכלה נוספת

דשן לפורסיהאפילו האדמה הפורייה ביותר מתדלדלת עם הזמן, ולכן ההפרה חשובה. זה לא רק יעורר פריחה שנתית, אלא גם יעזור לבנות צורות שופעות.. תכנית ההאכלה תלויה בשלב התפתחות התרבות:

  1. באביב ניתן להוסיף חומר אורגני בצורה של מאלץ עם זבל נרקב.
  2. בתחילת הפריחה רצוי להשתמש במכלול מינרלי.
  3. לאחר שהפורסיתיה נמוגה, רצוי לחזור על זה.
  4. ההלבשה האחרונה צריכה להתבצע בתחילת הסתיו בצורה של סופר -פוספט. זה יעזור לצמח לחורף בבטחה..

כאשר מגדלים פורסיתיה על אדמה חומצית, יש צורך לגיר את האדמה..

זהירות עם גיזום

גיזום פורסיתיההשיח מניח את המספר העיקרי של ניצני הפרחים ביריות בשנה שעברה. אם תגזימו עם גיזום, תוכלו להסיר אותם בהתאמה, ולא יהיה מה לפרוח.

נוח לגזום פורסיתיה מיד לאחר הפריחה, כאשר אתה יכול לראות איזה ענף לא פרח. זה יהיה נכון לקצר את היריות שדהו, ולהשאיר 2/3 מאורכן. שיח מעובה ייתן פחות ניצנים, לכן עליך לדלל אותו באופן קבוע.

כיצד “בעיות חורף” משפיעות על הפריחה

חורף פורסיתיהבאופן כללי, פורסיתיה חורפת היטב, אך באקלים קשה היא זקוקה למחסה. בלי זה, השיח לא ייעלם, אבל ניצני הפרחים יקפאו. רק אלה יישארו ויפרחו שיהיו מתחת לכריכת השלג, מה שיגן עליהם מפני כפור. לכן, בסוף הסתיו יש צורך לכסות את הפורסיתיה. זנים בעלי גידול נמוך יכולים להתכופף ולכסות לוטראסיל. בשיחים גבוהים עדיף להסיר את הענפים, לקשור אותם ולעטוף אותם בסביבון מלמעלה..

סודות הפריחה השופעת של פורסיתיה – וידאו

Previous Post
Fotó, amely leírja a beltéri virágok calathea típusait és fajtáit